×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Първо във Флагман.бг: Вижте как се разпределят депутатските мандати във 2 МИР Бургас


Първо във Флагман.бг: Вижте как се разпределят депутатските мандати във 2 МИР Бургас
Тези хора със сигурност влизат в 46-ото НС
Тема в развитие
Слави вади Караянчева от парламента Според нови данни от ЦИК: ИТН увеличава преднината пред ГЕРБ, ще имат 65:63 депутати „Зелената“ Даниела Божинова ще почака за парламента, Ивайло Мирчев влиза от Бургас Кои партии загубиха гласове в Бургаска област на предсрочния вот ГЕРБ много близо до четвърти депутатски мандат в Бургаска област Първо във Флагман.бг! Драматичен обрат в Бургас! ГЕРБ спечели изборите, четирима разместиха листите Ето чия е заслугата за перфектно проведените избори в Бургас, вижте героите зад кадър ИТН превзе Несебър и Карнобат, разклати и част от крепостите на ГЕРБ в Бургаска област ИТН отмъкна Карнобат от БСП При 40 % в Бургаско: Инфарктна разлика между ИТН и ГЕРБ, четирима правят фурор с преференциите Поморие остава крепост на ГЕРБ! ДПС печели в община Сунгурларе При 70 % в Карнобат: БСП води на ГЕРБ и ИТН Първо във Флагман.бг: Вижте как се разпределят депутатските мандати във 2 МИР Бургас ГЕРБ с победа в Айтос Т. Йорданов: ИТН вече е първи, а ГЕРБ – втори, очаквам един леко шишкав човек да ходи да реве по телевизиите Слави след вота: Подкрепата за ИТН е изумителна, утре в 11 ч. ще обявя какво ще направим Изненадващ обрат и във 2 МИР Бургас: ИТН поведе на ГЕРБ, „Демократична България“ на БСП ГЕРБ води убедително пред "Има такъв народ" в Приморско Обрат: ГЕРБ май за първи път ще загуби парламентарни избори, ИТН повежда ИТН на косъм да отмъкне Царево от ГЕРБ ГЕРБ с победа в Средец Вижте първите изборни резултати в Бургас: ГЕРБ - 26,95 %, ИТН - 24,38 % ГЕРБ удържа Малко Търново и е с 30,6%, втора е БСП – 24,4% Руен доказа, че е бастион на ДПС, партията със смазващ резултат в общината Томислав Дончев: Опитите за изчегъртване очевидно са неуспешни Нинова отказва да подаде оставка след поредния слаб вот: Пред БСП стоят по-важни задачи Председателят на РИК Михаил Хаджиянев отчете перфектното протичане на изборния ден в Бургас Слави бие в бургаския затвор със смазваща преднина След вота: ГЕРБ губи много депутати за сметка на ИТН и ДБ, но достатъчно ли ще е за правителство? Първи официални данни: ГЕРБ и ИТН в битка за първото място, ДБ със сериозен ръст, националистите под бариерата
виж още
скрий
11 Юли 2021, Неделя, 23:34 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ снимка: Авторът

Въпреки малката извадка до 22:30 часа Флагман.бг дава твърда прогноза за 13 мандата, последният 14-ти е висящ

 

Нощта ще е инфаркта за коалицията ГЕРБ-СДС, тъй като първите реални резултати при обработка на 14,21 % от предадените протоколи в РИК Бургас започват да променят картината.

От РИК сочат, че от 739 секционни избирателни комисии са приети протоколите на 105 от тях - данни предимно от град Бургас и близките населени места.

Това, което се вижда от протокол на РИК, подаден в 22:30 часа, е че броят на избирателите е 56 780 плюс дописаните са 697. Броят на гласувалите е 24 936. За Втори МИР-Бургас това означава 43,92 % активност, което е много над отчетената за страната.

ИТН има 26,13 %, ГЕРБ-СДС – 25,89 %, ДБ – 13,85 %, БСП -12,47 %, ДПС – 1,68 % (този резултат е нереалистичен, тъй като 95% от избирателите на Движението са в отдалечени населени места в общините Руен, Сунгурларе, Айтос и Поморие. Именно въпросните 4 общини дават реалната картина за подкрепата на ДПС. Като се има предвид, че партията на Ахмед Доган си върна 3 големи населени места в айтоска община можем да очакваме, че те ще запазят влиянието си от около 10-13 % за Бургаска област, б.а.).

„Изправи се! Мутри вън!“ също имат висок резултат – 6,06 %, ПП „Възраждане“ са с 4,05 %, „Българските патриоти“ – 3,57 %, „Българско лято“ на Васил Божков – 1,83 %.

Флагман.бг се допита до три предизборни щаба, които дават приблизително следната картина:

Категорично ИТН и ГЕРБ-СДС получават по три мандата, ДБ, БСП и ДПС – по два мандата, а ИСМВ - един.

13-те мандата са сигурни, а в следващите две денонощия последният 14-ти ще прескача от партия в партия.

Еднакъв шанс да получи още един депутат в Бургас има ИТН, увеличавайки своите мандати от 3 на 4. Изненадата обаче ще е още по-голяма, ако отиде в „Демократична България“, която има близо 14 %, но това засега звучи нереалистично, тъй като тази коалиция е популярна предимно в областния център и крайморските общини на юг.

Дългогодишни наблюдатели на изборния процес смятат, че при преразпределението 14-ият мандат с най-голяма вероятност ще отиде в ИТН или при ИСМВ.

Със сигурност депутати от 2 МИР Бургас стават: Режисьорът Ивайло Вълчев, гимнастичката Християна Тодорова и адвокат Златомира Карагеоргиева-Мострова.

От ГЕРБ-СДС – журналистът Любен Дилов-син, енергийният експерт Жечо Станков, експертът по еврофондове Деница Николова (ако не бъде изместена от друг по-напорист местен активист, б.а.)

От „Демократична България“ – ит предприемачът Ивайло Мирчев и бургаският ресторантьор Димитър Найденов.

От БСП – икономистът Петър Кънев и университетският преподавател проф.Юлия Йоргова, чието народно представителство обаче виси на косъм, тъй като карнобатският юрист Тодор Байчев разви голяма преференциална кампания.

От ДПС изпращат със сигурност Севим Али и дългогодишният председател на ОбС Руен Ешереф Ешереф.

От „Изправи се! Мутри вън!“ заминава предприемачът Живко Табаков. В Несебър общинският съветник Георги Манолов направи поразителен резултат, събирайки огромен преференциален вот, с който може да измести втория в листата адв.Драгомир Ошавков. Ако се получи завъртането по системата Хеър-Ниймайер от 4 април и мандатът дойде при ИСМВ несебърлията Георги Манолов ще замине за жълтите павета, което автоматически след това го прави сериозен претендент за кметския стол в община Несебър след две години.

 




Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
9
Коментара
Димитър КИРЯКОВ В това село къщите вече струват по 1 млн. евро В това село къщите вече струват по 1 млн. евро 08/12/2025, Понеделник 15:41 1
Флагман.БГ Ракът топи Любо Пенев с 1 килограм на ден Ракът топи Любо Пенев с 1 килограм на ден 08/12/2025, Понеделник 15:00 3
Емел МАХМУД Как стресът на работа разрушава здравето ни Как стресът на работа разрушава здравето ни 08/12/2025, Понеделник 14:20 3
Мария АРНАУДОВА Учат на първа помощ шестокласници в Бургас Учат на първа помощ шестокласници в Бургас 08/12/2025, Понеделник 14:00 0
9
Коментара по темата
9.
питанки
12.07.2021 00:34:25
6
8
37,5% гласували. Какви резултати, промяна, анализи. 62,5% не ви искаме демокрацията ! И няма Слави да управлява а както досега Херо Мустафа. Васали !
8.
Tttt
12.07.2021 00:30:11
1
16
Галенцето .....
Каква става с Галка
Мъка ми е
Ще е ли.депутатка ???
7.
Мдаа, стана видело както казват старите хора
12.07.2021 00:17:13
5
16
Като виждам накъде вървят резултатите от изборите и се чувствам тъпе че 12 години са ме управлявали с купен вот
6.
Н.Райков
12.07.2021 00:10:35
10
29
Бастиона на ГЕРБ в Бургас падна. Днес се потвърди тезата, че когато няма контролиран и купен вот, управляващите до сега ГЕРБ и "патриотите" губят проценти. Резултатът от вота днес отново показа , че ГЕРБ никога повече няма да управляват. Показва ,че ще се свиват до ядрото си. Показа, че може би трябва да има мажоритарен вот за да се мотивират повече хора да гласуват, а не да им се предлага да гласуват за спуснати от партийните централи "калинки". Но най-важното този вот показа, че има надежда и промяна е тук.
5.
*********
12.07.2021 00:09:29
5
18
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
*********
12.07.2021 00:01:35
4
18
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
*********
11.07.2021 23:51:05
4
20
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
2.
1111
11.07.2021 23:50:36
24
22
Тошко не къпания ще управлява България Лкичния теляк на Слави Накомански Ай честито
1.
Ганьо
11.07.2021 23:44:41
11
8
Пременил се Илия пак в тия
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Млада шофьорка засекла водача на Опела, който се заби в дърво пред сградата на ОДМВР-Бургас на Никулден Млада шофьорка засекла водача на Опела, който се заби в дърво пред сградата на ОДМВР-Бургас на Никулден 21-годишната Нефисе А. навлязла в дясната лента на двулентовия път в посока НХК, без да се съобрази, че там има друга кола „Майната му на ЕС“ - историята, която Европа отказва да научи „Майната му на ЕС“ - историята, която Европа отказва да научи От Обама и Нюланд до Тръмп - 30 години американска политика срещу европейските интереси, маскирана като съюзничество. Истериите и хиперактивността на децата, който водят до екстремни сривове техните родители Истериите и хиперактивността на децата, който водят до екстремни сривове техните родители Импулсивност и бясна енергия - кое е нормално и кое може да е ранна проява на ADHD? Експерти обясняват признаците, които подсказват нужда от професионална оценка Бакшиш ли? Забравете. Професията „доставчик“ умира пред очите ни Бакшиш ли? Забравете. Професията „доставчик“ умира пред очите ни Роботите поемат доставяте, а България остава заложник на вечното мрънкане и липсата на работна култура. Условната присъда вече не стига: Георги Дърлянов е пред ново обвинение – този път за измама Условната присъда вече не стига: Георги Дърлянов е пред ново обвинение – този път за измама Щетите над 20 000 лв. може да го изпратят зад решетките  12 000 лв. труд за 8 кв. м баня или защо ремонтирайте поскъпват толкова бързо 12 000 лв. труд за 8 кв. м баня или защо ремонтирайте поскъпват толкова бързо Цените на ремонтите растат рекордно, а майсторите се преобразуват в едни от най-търсените и добри платени специалисти у нас Археолози разкриха три епохи история край руенското с. Трънак, откъдето ще мине газовият коридор Археолози разкриха три епохи история край руенското с. Трънак, откъдето ще мине газовият коридор Разкопките разкриват тракийска могила, раннохристиянска базилика и средновековен некропол Бизнесът празнува приемственост и развитие: 120 години Търговско-промишлена палата в Бургас Бизнесът празнува приемственост и развитие: 120 години Търговско-промишлена палата в Бургас Събитието бе уважено от представители на местната и държавната власт, бизнеса, образователните среди, дипломати и партньорски организации от страната и чужбина Преди 39 години: 5,7 по Скалата на Рихтер разтърси България и разруши 15 000 сгради Преди 39 години: 5,7 по Скалата на Рихтер разтърси България и разруши 15 000 сгради 39 години по-късно хората в Стражица продължават да помнят неделния следобед, който преобръща живота на 2550 семейства България привика турския посланик заради танкера KAIROS България привика турския посланик заради танкера KAIROS В рамките на срещата са били обсъдени и въпроси, свързани с регионалната сигурност в Черно море
Ракът топи Любо Пенев с 1 килограм на ден Ракът топи Любо Пенев с 1 килограм на ден След поставяне на диагнозата Пенев запазва мълчанието и споделя новината само с най-близкото си обкръжение Оксана Чусовитина на 50 продължава и на квалификациите за Олимпиада 2028 Оксана Чусовитина на 50 продължава и на квалификациите за Олимпиада 2028 Най-издръжливата гимнастичка в света отказва да се откаже от спорта и открито заявява амбицията си да се върне в олимпийската арена след неуспеха за Париж 2024 САЩ, Израел и Катар на историческа тристранна среща в Ню Йорк-ключови разговори за Газа САЩ, Израел и Катар на историческа тристранна среща в Ню Йорк-ключови разговори за Газа Разговорът, ръководен от специалния пратеник на Вашингтон Стив Уиткоф, поставя началото на нов дипломатически етап в усилията за стабилизиране на Газа Синът на Тръмп атакува Киев: „Украйна е по-корумпирана от Русия“ и намеква за отстъпление на Вашингтон Синът на Тръмп атакува Киев: „Украйна е по-корумпирана от Русия“ и намеква за отстъпление на Вашингтон Коментарите му разкриват растящия скептицизъм във Вашингтон към Киев и поставят под риск подкрепата за Украйна в следващия дипломатически етап Новият кмет на Букурещ Чиприан Чуку – рокаджия, фен на Майкъл Джордан Новият кмет на Букурещ Чиприан Чуку – рокаджия, фен на Майкъл Джордан Той е кандидатът, който обеща да подреди Букурещ Фермерският протест в Гърция парализира трафика – нова блокада на „Кулата“ с тежки загуби за превозвачите Фермерският протест в Гърция парализира трафика – нова блокада на „Кулата“ с тежки загуби за превозвачите Гръцките фермери не отстъпват – блокират основни гранични пунктове с България, създавайки сериозни затруднения за бизнеса и международния транспорт. Зеленски под заплаха? Европа губи доверие в САЩ, предупреждават Макрон и Мерц Зеленски под заплаха? Европа губи доверие в САЩ, предупреждават Макрон и Мерц Европейски лидери в конфиденциален разговор предупреждават за възможна американска промяна в курса спрямо Украйна – и потенциална изолация на Зеленски. Мощна подкрепа за Любо Пенев във Валенсия Мощна подкрепа за Любо Пенев във Валенсия "Прилепите" са единни в обичта си към Ел Голеадор Рискът от изкуствения интелект: Кой ще плаща данъци, ако ботове заменят всички ни? Рискът от изкуствения интелект: Кой ще плаща данъци, ако ботове заменят всички ни? Meждyнapoднaтa opгaнизaция нa тpyдa пpoгнoзиpa, чe eдин oт вceĸи чeтиpимa paбoтници пo cвeтa, ĸoнцeнтpиpaни в cтpaнитe c виcoĸи дoxoди, зaeмa длъжнocт c извecтнa cтeпeн нa излaгaнe нa изĸycтвeния интeлeĸт Майка на 5-годишно дете съсипа луксозна кола с фойерверк, искала да зарадва малчугана за Никулден Майка на 5-годишно дете съсипа луксозна кола с фойерверк, искала да зарадва малчугана за Никулден Голям гаф в Германия, за щастие няма пострадали хора
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Еврозоната е сигурно пристанище – за нашите пари, нашите банки и нашата държава Виц на деня Виц на деня - Вече втори чувал губиш!
- Само който не работи, той не греши!
- Да, ама ти си шофьор на инкасо...
Виц на деня Виц на деня - В болницата има нов хирург, прави всички операции без упойка!
- Гениално! Как става това?
- Носи тапи за уши!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жена написала на надгробната плоча на мъжа си:
"Почивай в мир, че като дойда..."
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори