Нинова отказва да подаде оставка след поредния слаб вот: Пред БСП стоят по-важни задачи
Очакваме покана за преговори от протестните партии, този път подкрепата ни няма да е безусловна, обяви тя
Въпросът за оставка на лидера на БСП Корнелия Нинова не стои. Това обяви самата тя на брифинг на „Позитано“ в 21 ч.
Нинова уточни, че трябва да се изчакат окончателните резултати от парламентарните избори.
Не било ясно дали БСП губят и третото място. Засега вотът им е "на кантар" с „Демократична България“.
Корнелия Нинова заяви, че въпросът за нейната оставка не стои, защото пред партията стоят по-важни задачи, сред тях и евентуални преговори за съставяне на правителство.
Партиите на протеста отново нямат мнозинство за правителство. Ако искат такова, ще им се наложи да търсят подкрепа, подчерта лидерката на соцпартията. Според БСП съставянето на редовно правителство било изключително важно да се случи.
Този път подкрепата ни няма да бъде безусловна, обаче акцентира Корнелия Нинова. Тя очаквала да бъдат поканени на преговори. Според Нинова "партиите на протеста" имат и друга алтернатива - да разчитат на подкрепата на ДПС.
Според БСП важен момент е, че на тези избори активността била безпрецедентно ниска. Т.е. следващият парламент започвал с много ниска легитимност.
Освен това няма сериозна промяна спрямо миналите избори. Не се състоя протестна вълна, обяви Нинова.
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
