Нинова отказва да подаде оставка след поредния слаб вот: Пред БСП стоят по-важни задачи
Очакваме покана за преговори от протестните партии, този път подкрепата ни няма да е безусловна, обяви тя
Въпросът за оставка на лидера на БСП Корнелия Нинова не стои. Това обяви самата тя на брифинг на „Позитано“ в 21 ч.
Нинова уточни, че трябва да се изчакат окончателните резултати от парламентарните избори.
Не било ясно дали БСП губят и третото място. Засега вотът им е "на кантар" с „Демократична България“.
Корнелия Нинова заяви, че въпросът за нейната оставка не стои, защото пред партията стоят по-важни задачи, сред тях и евентуални преговори за съставяне на правителство.
Партиите на протеста отново нямат мнозинство за правителство. Ако искат такова, ще им се наложи да търсят подкрепа, подчерта лидерката на соцпартията. Според БСП съставянето на редовно правителство било изключително важно да се случи.
Този път подкрепата ни няма да бъде безусловна, обаче акцентира Корнелия Нинова. Тя очаквала да бъдат поканени на преговори. Според Нинова "партиите на протеста" имат и друга алтернатива - да разчитат на подкрепата на ДПС.
Според БСП важен момент е, че на тези избори активността била безпрецедентно ниска. Т.е. следващият парламент започвал с много ниска легитимност.
Освен това няма сериозна промяна спрямо миналите избори. Не се състоя протестна вълна, обяви Нинова.
Салма Хайек стана баба
Нешка Робева разкри как Ванга я спряла да напусне България
20 000 души на ръба на водна криза: Помпена станция край Лом е пред разруха, губят 77% от водата
30/08/2026, Неделя 17:31
1
Как глупостта превзе британските университети
Исландия затвори вратата към ЕС: 52,5% казаха „не“ на нови преговори
Трагедия край Кипър: Ферибот се преобърна, 7 загинали и 24 са в неизвестност ВИДЕО
Тръмп втвърди тона към Канада: Време е да им дадем урок
На 88 Антъни Хопкинс сбъдна първата си мечта
Колко пари трябват на млад човек, за да живее нормално? Тези хора посочиха от 1000 до 5000 евро
Къде сбъркахме? Трима младежи застинаха в неестествени пози на пейка
Бонус за застрахователите, малус за гражданите: Милчев предупреди за скрито поскъпване на ГО
ЦСКА прави най-сензационния трансфер в българския футбол - взема капитан на Реал Мадрид
