×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Чакам две седмици властите да върнат дъщеря ми в България


04 Февруари 2011, Петък, 15:07 ч.
Автор: Петя ПЕХЛИВАНОВА

Ако държавата абдикира от този случай, ще сезирам европейските инситуции, решил е бащата на Габи Борислав Калчев

„Това не е само семейна драма. Дъщеря ми Габи изчезна, майка й я отведе в Лондон, аз не зная как и къде живее, с какви пари я издържа майка й, а държавата мълчи.” Това каза пред журналисти днес Борислав Калчев в присъствието на адвоката си Андрея Шивачев. Бащата на Габи оповести, че е разпратил официални писма до министър–председателя Бойко Борисов, главния прокурор и националния омбудсман. Той настоява до две седмици държавата да вземе отношение, за да върне обратно у нас 7-годишната му дъщеря Габи, а конфликтът между родителите да бъде решен в справедлив процес в Български съд.

„Ще чакам точно две седмици това да се случи, защото проблемът с дъщеря ми не е само мой личен или семеен. Утре това може да с е случи с всеки друг и трябва държавата да се намеси”, категоричен бе Борислав Калчев. В случай, че родните държавници ме оставят сам да водя тази битка, ще  поставя въпроса открито пред европейските институции, допълни афектираният баща. Според него единственият изход от създалата се ситуация е справедлив процес в България, защото и тримата са български граждани.

За адвокат Шивачев неяснотата и размотаването с родителките права над Габи са недопустим прецедент. Парадоксалното е, че и двамата родители имат съдебни решения за попечителство над дъщеря си. Габи е родена в Лондон, но не е английски поданик. Бащата пък има  решение за родителски права от Айтоски съд. Именно заради това Борислав Калчев е решен на битка докрай и за адекватна намеса от страна на държавата.

Екипът на besove.com популяризира случая с малката Габи чрез интенет, като публикува в социалната мрежа всички авторски статии по случая. Сайтът излъчи и първото интервю с бабата на Габи, Ганка Калчева, само ден след драмата на бургаското летище.






15
Коментара
Флагман.БГ Сърбия в политиката на княз Борис-Михаил Сърбия в политиката на княз Борис-Михаил 02/05/2026, Събота 10:20 0
15
Коментара по темата
15.
dimitar
08.02.2011 18:51:13
1
0
Xaxaaa ti li mi go kazvash. tolkova ste smeshni. I Koi kavo krie ste stane iasno. i az ne se kria v xralupa. No iavno ti imash. xaxaxaxa
14.
anon
07.02.2011 16:46:17
0
2
пъро към анонимна тя няма зор ние пък хич затова не ни предлагаите да идваме в англия да се запознаваме там с някоя си
второ към димитър човек които няма какво да крие дава гластност на проблема които е за борба за правата на детето а,които има какво да крие се скрива в хралупата си и дава коментари под чужди профели
13.
dimitar
06.02.2011 18:50:08
2
0
Трудно е сред всички лъжи на бащата, за което лично той сам вика медиите, за да може да му ги отразят, човек да разпознае истината Който иска да научи истината, има как ... Ето къде е публикувано решението на съда (Окръжен съд - Бургас), което се чакаше, по Закона за защита от домашно насилие - две съдебни инстанции са категорични - няма никакво насилие, извършено от майката над детето. Може да си го публикувате и в ФБ групата на опечалените от тази битова фамилна драма мами и татковци и да го пообсъдите http://95.169.196.56/Actove/Gr2/VGD-2012-10-R.htm Да ви преведа малко: Б.И.К - Борко Иванов Калчев Г.Б.К - Габи М.Н.А. - Мариана Начкова Алексиева Това е и последната инстанция, т.е. решението е окончателно - сега се сещаме къде може да си сложи бащата онази забрана за майката, да доближава детето...
--------------------------------------------------------------------------------
12.
Държавата
05.02.2011 23:41:44
0
0
Държавата, май е на друго мнение, ако съдим от Решението на Окръжен съд гр. Бургас
http://95.169.196.56/Actove/Gr2/VGD-2012-10-R.htm
11.
anonimen
05.02.2011 13:07:41
1
2
Тя зор няма,за да идва в бг.
10.
ANONIMEN
05.02.2011 13:04:41
2
0
Za 4 godini poznnanstvo moje da si napravi izvod, za kakav chovek stava vapros. I neshto mai izkaj da kajesh che 57 godisna jena e imala vrasska sas borislav.
9.
Ели
04.02.2011 16:40:05
0
2
Във всичките си гнусни коментари въпросната Marica Coneva показва колко добре познава бащата Борислав в такива детайли,че не оставя никакво съмнение,че е съжителствала с него.
8.
anon
04.02.2011 15:55:09
0
2
shto ne doide tia da se zapoznae s nas nie ne durjim da znaem za neia prosto vie se mesite v nashata grupa
7.
anonimen
04.02.2011 12:53:52
2
0
Do XRITSTIAN.Marika coneva e moia maika i ne se predstavia za Mariana,ako iskate zapoviadaite elate do anglia shte vi zapznaia.Samo da vi kaja che maika mi e na 57 godini,a az sam 33.I molia vi prstanete sas lajite.
6.
Християн
03.02.2011 21:38:14
0
0
Съжелявам за допуснатите грешки.
5.
Християн
03.02.2011 21:37:02
1
2
Държавата отдавна е заминала,но надеждата умера последна в момента се водет спорове в facebook между майка(представеща се за Marika Coneva)и хора съпричастни на Габи.Мисля,че няма човек който да иска да живее сред такава злоба(майката и неините приятелки).Ако някой иска да разбере за какво става въпрос ето:http://www.facebook.com/?ref=home#!/home.php?sk=group_196092943740627&ap=1
4.
Ели
03.02.2011 17:29:17
1
3
Срам и позор за държавата ни.Само докато течеше предаването по Скат се обадиха за 12 подобни случая.Няма ли кой да защити децата ни?Това практика ли е вече?Не,наистина НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!
3.
anonimen
03.02.2011 14:14:58
3
3
Za kakav Spravedliv Bulgarski SUD govorite,takiv mai nima,kak moje edin sud da otneme roditelskite prava na edinia roditel bez nikavo dokazatelsvo.I dori sled kato ne e informira.Ami na zatvoreni vrati. TOVA LI NARICHATE SPAVEDLIV SUD.az mislia che tribva da se cezira sudiata.po tozi sluchai.
2.
пала4
03.02.2011 13:42:22
2
9
Мариана,започваш много да се излагаш.
1.
:)
03.02.2011 13:06:47
10
3
Mnogo si jaluk, nishto niama da postignesh zashtoto ne go zaslujavash i chrez izmama i luji iskash da otnemesh deteto ot maika mu.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тони Димитрова и Ники Кънчев на шоу с надиграване и „Стани Богат“ в Сигмен Тони Димитрова и Ники Кънчев на шоу с надиграване и „Стани Богат“ в Сигмен Традиционният курбан за празника ще е утре Кабинетът "Радев": Изненадващи имена за правосъдието, финансите и министерството на външните работи Кабинетът "Радев": Изненадващи имена за правосъдието, финансите и министерството на външните работи Лидерът на Прогресивна България във вторник ще присъства на консултациите с президента Илияна Йотова Тръмп още няма стратегия за изход от зле планираната война срещу Иран Тръмп още няма стратегия за изход от зле планираната война срещу Иран Два месеца минаха от началото на конфликта, който взриви петролните пазари и доведе света до ръба на глобална криза Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътуванeто Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътуванeто Двамата зарязаха сигурната си работа и поеха за експедиция с велосипеди в Централна и Южна Америка, описаха приключенията си в "Карай към непознатото" Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Гласуването приключи снощи  Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Може ли сметката да спадне, без да се ограничаваме - специалист с препоръки Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Предприемачът, който до този момент бе популярен с проектите си в Черноморец и Созопол, е свързвал Атанас Бостанджиев с Наско Сираков Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Прогресивна България“ е политическа сила, коята има намерението да приключи модела на отдавна изтеклите мандати в съдебната система, на нетърпимото положение, на което сме свидетели днес, обяви Демерджиев Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Контролът от страна на МВР е фокусиран главно върху скоростните режими, което ние намираме за крайно недостатъчно и неефективно, написа Диана Русинова  Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това "Продължаваме промяната" и "Демократична България" са естественият партньор за диалог за промени в съдебната система, каза той
Петима души загинаха в самолетна катастрофа в САЩ Петима души загинаха в самолетна катастрофа в САЩ Самолетът е летял с висока скорост преди да се разбие Дневен хороскоп за 2 май 2026: Везните са магнит за пари, Телецът да внимава Дневен хороскоп за 2 май 2026: Везните са магнит за пари, Телецът да внимава  Ден на възможности и рискове – разумът и търпението ще определят посоката Арестуваха известна турска актриса за наркотици Арестуваха известна турска актриса за наркотици Ханде Ерчел долетя в Турция от Лондон и веднага беше задържана от полицията на летището Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака От началото на април е в сила споразумение за прекратяване на огъня между Иран и САЩ, но преговорите за уреждане на конфликта са в застой Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Той отговори уклончиво дали ще има нови удари по Иран Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо жените отделят толкова много време и средства за външния си вид, вместо за развитието на интелекта си?
- Защото слепите мъже са много по-малко, от глупавите...
Виц на деня Виц на деня - Ти ме търсиш само за с*кс.
- Добре, ела утре... утре ще бъркаме бетон!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Караш ме да гася лампата по време на с*кс, а после ми се сърдиш, че не съм те познал на улицата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори