×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ученият Вергиев вкарва в съда и риалити звездата Андрей Едрев


Ученият Вергиев вкарва в съда и риалити звездата Андрей Едрев
Андрей Едрев се е завърнал от Далечния Изток, утре очакваме да бъде възлов свидетел в очите на Съдията с коня
Тема в развитие
Прецедент! Журналистът Божков пише на адвокатите и ВСС: Усмирете бъдещия прокурор Дичев Бъдещият прокурор Йордан Дичев изкомандва: Накажете Касабова! Ученият Вергиев вкарва в съда и риалити звездата Андрей Едрев Зам.-шефът на Районния съд в Бургас Светлин Иванов пак наруши закона В комбина ли са бившият шеф на СИК Димитър Вергиев и Районният съд в Бургас (видео) Бургаският съдия с коня обичал неформалните забежки Алармираме Окръжната прокуратура в Бургас: Зам.председателят на Районния съд Светлин Иванов фалшифицира протоколи! Когато дойдоха за мен...(ОБНОВЕНА)* Скандално! Бургаският съд не допусна ключов свидетел срещу бившия шеф на СИК Димитър Вергиев Само във Флагман! Какво не поиска да чуе бургаският съдия Светлин Иванов. Покъртителната изповед на доц.Дитка Димитрова Ученият Димитър Вергиев пиел по шепа хапчета, след като припомнили миналото му като бос на СИК bTV спря репортаж за учения Димитър Вергиев Божидар Божков: Вие бихте ли се споразумели с бившия шеф на СИК – Бургас?! Журналистът Божидар Божков отказа споразумение с учения доц.д-р Димитър Вергиев Помните ли бияча Димитър Вергиев от СИК? Станал е уважаван професор
виж още
скрий
20 Април 2016, Сряда, 17:40 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: Радостина ГЕОРГИЕВА

14-ти ден съдия Светлин Иванов отказва да изпълни закона и да се отведе от делото срещу журналиста Божков


Бившият шеф на СИК в Бургас Димитър Вергиев се е похвалил пред приятели, че ще вкара в съда и Андрей Едрев, нашумял в цялата страна след участието си в риалити предаването „Островът на изкушенията“, научи „Флагман“. Едрев трябвало да се яви утре, 21 април, като свидетел на Вергиев срещу журналиста Божидар Божков. Сикаджията съди Божков, понеже в пост във Фейсбук от миналия август разказа как Вергиев, чрез посредници, се опитва да изтрива от интернет всички статии, разказващи за бурното му сикаджийско минало. Една от тях - във вестник „Сега“, на която автор е Божков, припомня как, докато е бил студент в Бургаския университет „Проф. д-р Асен Златаров“, Вергиев наби преподавателката си доц. Дитка Димитрова, защото отказа да му напише тройка. Именно тази публикация Вергиев, чрез посредника си, поискал от Божков да премахне от световната мрежа.

Въпреки, че журналистът отказа да го направи, статията все пак бе изтрита от сървъра на в. „Сега“. От ръководството на вестника и до ден днешен отказват да коментират защо са я премахнали.

Андрей Едрев живее понастоящем в Индонезия, но преди дни се завърна в България. Пред приятелите си Вергиев се е похвалил, че Едрев си дошъл специално, за да му удари рамо за делото срещу Божков.

Поредното заседание е насрочено за утре от 13:30 часа. Процесът бе отлаган неколкократно, за да може съдът да изслуша всички свидетели, поискани от адвоката на Вергиев – Йордан Дичев, който от есента ще е вече апелативен прокурор в Бургас. Последният от тези свидетели, който все още не се е явил, е бившата журналистка от в. „Шоу“ Мария Николаева. Зам.-председателят на Бургаския районен съд Светлин Иванов, който гледа делото, прие, че тя е много важен свидетел, макар адвокат Дичев да не обясни какво точно ще доказва тази журналистка. Нейното име не присъства нито в поста на Божков, нито в тъжбата на Вергиев. Досега Николаева все не бе намирана от призовкарите на нито един от посочените адреси. Репортер на „Флагман“ установи, че и този път тя не е била открита. Столичната призовкарка е написала буквално следното: „На посочения адрес няма вход „Б“, няма и блок, има само магазин“.

Докато съдия Иванов отлага неколкократно делото, за да удовлетвори всички прищевки на Дичев, той отхвърли всички искания на подсъдимия Божков. Не допусна в залата дори единствената, поискана от журналиста, свидетелка – битата от Вергиев негова преподавателка доц. Димитрова. Според съдия Иванов тя не била важен свидетел и нямала какво да каже.

Срещу Светлин Иванов в момента има цели две проверки от София. Инспекторатът на Висшия съдебен съвет и специализираното звено „Престъпления, извършени от магистрати“ нищят зам.-шефа на бургаския съд, заради процесуалното му поведение в съдебната зала. Иванов няколко пъти наруши закона – той отказа да се произнесе по искането на Божков да накаже адвокат Дичев заради агресивното му държане по време на делото. Наместо това Иванов се нахвърли върху Божков с думите: „Не ми казвай какво да правя. Разигравай си коня на твоята поляна“. Това негово изявление му роди прякора Съдията с коня.

Заради странното за един съдия държане по време на съдебно заседание Божков поиска отвода на Иванов, защото го смята за пристрастен магистрат. Наказателно-процесуалният кодекс предвижда исканията за отвод да се разглеждат незабавно. Въпреки това вече 14-ти ден Иванов отказва да изпълни закона и не се е произнесъл.

В категории: Темида


Петър ПЕТРОВ Автор
Петър ПЕТРОВ
21
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Дунав удари рекордно ниско ниво при Русе Дунав удари рекордно ниско ниво при Русе 16/08/2026, Неделя 14:00 2
21
Коментара по темата
21.
Изумен съм
21.04.2016 19:00:13
1
2
Не разбирам защо ще вкарват в делото и тази ярка звезда от реалитито. Малко ли са ви звездите в, замесени до момента. Не ви стига това реалити шоу което гледаме в съда. Още една звезда и от реалити шоу ще стане направо цирк Балкански.
20.
неюрист
21.04.2016 18:07:02
1
4
Просташкото и дебелашко,безпардонно държание на съдиите е модус вивенди на нашите магистратчета. Завършваш в някакъв измислен институт/а може и задочно/право и изведнъж ставаш страшно умен/в своите очи разбира се/.
19.
реално
21.04.2016 13:04:26
4
1
Да си говорим реално,а? Ако журналист съдеше някого, че го набил и съдията си вършеше работата - щяхте да го изкарате герой. Но сега - понеже съдят журналист и съдията отново си върши работата - тъй като за него няма значение кой от коя страна се намира, той не ви оттърва. Ех, мама му стара, много елементарно подхождате, едва ли има интелигентен човек, който да ви се върже. Правите всичко възможно да наложите някакъв тъп прякор на съдията, но и в това няма да успеете, защото той е известен с много други дела, които му правят чест - много боклуци е осъдил. И накрая - кой ви е казал, че можете да пишете каквото си искате, да вкарвате интриги, да оклеветявате - къде от некадърност, къде от неинформираност, къде нарочно, и никой да не може да ви пипне. Е не сет познали, дребни драскачи такива. Всеки си има достойнство. За съжаление само известни хора и хора с пари се осмеляват да ви съдят - като Слави Трифонов например, но и това ще се промени. Хората вече не си оставят магаретата в калта. Затова има Съд и затова можете, хора, да разчитате на него. Успех!
18.
мико
21.04.2016 11:58:13
0
6
Боклук идва да защитава боклук. Нормално.
Андрей още докато беше товарач на летището се занимаваше с кражби - тарашеше куфарите на туристите!
17.
Gotti
21.04.2016 11:48:49
0
2
ostawete Edrev i koshcheto ..
oburnete wnimanie na zaden plan- dobre oblechen burgashki biznesmen :)
16.
Титан
21.04.2016 10:08:37
1
7
Флагман, нарочно ли турихте тази снимка на Едрев до кошчето?
Нарочно ли го правите? Какво искате да кажете с това кошче за боклуци и с този до него? Някаква тенденциозност съзирам тук.
15.
xaxaxaxaxaaxxaxaxa
21.04.2016 10:07:54
0
4
tova ne e li Robinzon xaxxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxxax
14.
Браво на компанията
21.04.2016 10:04:45
0
13
Браво, тандемът Вергиев-Едрев кърти мивки! Липсват ви само Перата и Малката Рижа да дойдат за свидетели срещу журналиста и цирка ще е пълен!
13.
Странджански бек
21.04.2016 08:42:36
0
16
Ха-ха,най големите смешници,свързвани някога с името на Бургас-Андрюхата и Вергиев се сбраха...Единия не може да чете и пише,но се води професор,другия клошар чупи стойки че живее на екзотична дестинация-само дето съм ходил на Бали и знам как е-Андрейчо се хвали че живее примерно на Яхтеното на Влас,а той е в циганската махала на Тънково,на 10 км от там.На Бали е турбоцигания и мизерия,само в туристическите части на хотелите е лукс и като на снимките,тоя мизерник живее там като горноезеровски циганин.Имам съмнения че се пуска за пари на местните резаци за някой друг долар.
12.
Андрей
21.04.2016 08:24:56
0
16
Палячо до Палячо ! Едрев до Вергиев ! Дребни измамници !
11.
Mihaylov
21.04.2016 07:44:10
0
14
Това неопределимо същество е толкова противен и гнусен човек, че просто съм възмутен, че може да съществуват човекоподбни, като него.....
Едрев е протовняк..
10.
Светлин Иванов
20.04.2016 23:47:21
1
5
Това съм аз. Започвам да произнасям присъдата на 37-та секунда.
https://www.youtube.com/watch?v=3iQ_xRurgS8
9.
Остров Бали
20.04.2016 23:35:51
1
18
Уф, добре, че Едрев си тръгна, че да подишам малко чист въздух.
8.
OBB
20.04.2016 22:43:26
1
5
Мръсна реклама на ОББ!
7.
Хуйче
20.04.2016 22:19:15
2
11
Влизам в гъза на Едрев!
Все пак съм хуйче, а гъзът му е много едър!
6.
xaxo
20.04.2016 22:17:47
1
24
Абе, тоя брадясалия педераст специално за делото ли се върна от остров иБали.Явно Вергиев извади парите от ошфорките и започна да плаща на ''свидетели''.
5.
до 4
20.04.2016 22:15:33
2
16
Емил Христов, Зъбина, Диамандиев и вся мафиотская сволоч.
Какая разница?!
4.
до 3
20.04.2016 21:45:21
3
0
Бъркаш името. Не е Събина Христова
3.
журналистите, моля за внимание
20.04.2016 21:36:46
3
26
Моля вине наричайте в статиите си Светлин Иванов "съдия".
Този човек, редом с много, много други, е олицетворение на дебелащината и пример за това как се напредва в съдебната система в Бургас и какъв трябва да си, за да те прегърне и издигне този тумор на магистратурата, наречен Събина Христова.
2.
Мъфито
20.04.2016 21:28:04
9
8
Помните ли как арменчету Дудурян хапна кофичка ако от пойзъна ?
1.
Титан
20.04.2016 21:24:16
2
10
На остров Бали сички са от титан
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
61 кражби по плажовете край Варна от юни, полицията предупреждава туристите 61 кражби по плажовете край Варна от юни, полицията предупреждава туристите Допълнителни полицейски екипи и цивилни служители са насочени към проблемните райони по крайбрежието Дунав удари рекордно ниско ниво при Русе Дунав удари рекордно ниско ниво при Русе Реката падна до минус 123 сантиметра, а водосборът надхвърля 800 хиляди квадратни километра Шоуто на „Старият Криско“ събра 5000 хиляди души на Морската гара в Бургас за Boom Summer Fest Шоуто на „Старият Криско“ събра 5000 хиляди души на Морската гара в Бургас за Boom Summer Fest Атанас Колев се появи изненадващо на сцената, а състезателят във Формула 2 Никола Цолов изгледа концерта от VIP зоната 118 000 евро за седмица в Бургас заради Евровизия... КЗП започва проверки 118 000 евро за седмица в Бургас заради Евровизия... КЗП започва проверки Контролът ще обхване хотели, ресторанти и туристически услуги, а санкциите при необосновано поскъпване стигат 100 000 евро Над 150 колоездачи поеха на 100-километров велотур през Родопите Над 150 колоездачи поеха на 100-километров велотур през Родопите Най-възрастният участник в обиколката от Момчиловци е на 73 години Дронове озариха небето за празника на Несебър, Васил Найденов пя край крепостните стени Дронове озариха небето за празника на Несебър, Васил Найденов пя край крепостните стени Двудневната програма за Успение Богородично съчета литийно шествие, концерти, детски прояви и зрелищен финал в небето Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“ от 16 до 20 часа Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“ от 16 до 20 часа Ограничението важи и през Кресненското дефиле, а край Симитли пускат две ленти за автомобилите към столицата Шофьор закъса с Аудито си насред дюните на Северния плаж в Китен Шофьор закъса с Аудито си насред дюните на Северния плаж в Китен „Търся някой да ме издърпа до асфалта“, вика за помощ в мрежата туристът, който е нагазил дълбоко в пясъците Внимание, шофьори! Тапа след катастрофа на магистрала "Тракия" край Карнобат Внимание, шофьори! Тапа след катастрофа на магистрала "Тракия" край Карнобат Ударили са се два автомобила, шофьор отправи апел към останалите водачи да бъдат разумни Социалният министър бие тревога след неонацистката акция в Пловдив Социалният министър бие тревога след неонацистката акция в Пловдив Тя отива в града още следващата седмица и обяви нов план за закрила на децата, коментира и минималната заплата, пенсиите и помощите за отопление
Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите Около 685 000 работни места в сектора са свързани със здравните биотехнологии, а Брюксел атакува проблемите с финансирането и регулациите Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха Тежката катастрофа е станала рано сутринта в източната част на страната, причините за инцидента се изясняват Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години Той участва и в "Шпионинът, който ме обичаше" с Роджър Мур Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова Безпилотният апарат е унищожен край Галац в 05:01 часа, отломките са паднали между две села Иран и Оман на крачка от сделка за Ормуз, но протокът едва ли ще бъде отворен скоро Иран и Оман на крачка от сделка за Ормуз, но протокът едва ли ще бъде отворен скоро Маршрутите на корабите вече са договорени, спорът остава за сигурността и таксите за преминаване Европа гори: 2000 евакуирани в Хърватия, 25 активни огнища в Сърбия Европа гори: 2000 евакуирани в Хърватия, 25 активни огнища в Сърбия Пламъци застрашават населени места в Испания, а силният вятър пречи на пожарникарите в белгийската провинция Лиеж Руски ракети удариха Украйна, дронове полетяха през нощта към Москва Руски ракети удариха Украйна, дронове полетяха през нощта към Москва При атаката срещу Киев има най-малко един ранен и пожари, а при нападението срещу Москва засега не се съобщава за пострадали Строител откри зазидано злато за 9 млн. евро под стара пивоварна Строител откри зазидано злато за 9 млн. евро под стара пивоварна 49 кюлчета, монети и златни късове били скрити в забравено мазе в белгийския Дендермонде - полицията вече издирва законния собственик на приказното богатство Пожар пламна край Слънчев бряг, страховитият вятър усложнява гасенето Пожар пламна край Слънчев бряг, страховитият вятър усложнява гасенето Четири противопожарни автомобила и водоноска са на терен, в близост има жилищни комплекси и складове, към момента няма пострадали Воден смерч се изви над Черно море Воден смерч се изви над Черно море Природното явление край Тиреболу се разсеяло над водата без пострадали и щети, а проливните дъждове създали сериозни проблеми в района на Гиресун
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори