×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ученият Вергиев пак съди Божков. Журналистът поиска отвод на целия Бургаски окръжен съд


Ученият Вергиев пак съди Божков. Журналистът поиска отвод на целия Бургаски окръжен съд
Сега Вергиев (вляво) настоява Бургаският окръжен съд да отмени оправдателната присъда
Тема в развитие
Прецедент! Журналистът Божков пише на адвокатите и ВСС: Усмирете бъдещия прокурор Дичев Бъдещият прокурор Йордан Дичев изкомандва: Накажете Касабова! Ученият Вергиев вкарва в съда и риалити звездата Андрей Едрев Зам.-шефът на Районния съд в Бургас Светлин Иванов пак наруши закона В комбина ли са бившият шеф на СИК Димитър Вергиев и Районният съд в Бургас (видео) Бургаският съдия с коня обичал неформалните забежки Алармираме Окръжната прокуратура в Бургас: Зам.председателят на Районния съд Светлин Иванов фалшифицира протоколи! Когато дойдоха за мен...(ОБНОВЕНА)* Скандално! Бургаският съд не допусна ключов свидетел срещу бившия шеф на СИК Димитър Вергиев Само във Флагман! Какво не поиска да чуе бургаският съдия Светлин Иванов. Покъртителната изповед на доц.Дитка Димитрова Ученият Димитър Вергиев пиел по шепа хапчета, след като припомнили миналото му като бос на СИК bTV спря репортаж за учения Димитър Вергиев Божидар Божков: Вие бихте ли се споразумели с бившия шеф на СИК – Бургас?! Журналистът Божидар Божков отказа споразумение с учения доц.д-р Димитър Вергиев Помните ли бияча Димитър Вергиев от СИК? Станал е уважаван професор
виж още
скрий
06 Октомври 2016, Четвъртък, 10:24 ч.
Автор: Флагман.бг

Делото е утре, петък, от 10:30 часа


Бившият шеф на СИК в Бургас, а днес представящ се за доцент и доктор, Димитър Вергиев, продължава опитите си да осъди журналиста Божидар Божков. Той обжалва на втора инстанция решението на Бургаския районен съд от началото на лятото, с което журналистът бе напълно оправдан. Делото е утре, петък, от 10:30 часа.

Миналата година чрез посредника си – риалити звездата Андрей Едрев, Вергиев поиска от Божков да изтрие от интернет стар свой материал във вестник „Сега“, в който се разказва за бурното му минало и по-специално как е набил преподавателката си от Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ доц. Дитка Димитрова, след като отказала да му напише тройка. Вместо да изпълни молбата журналистът описа случката в профила си във Фейсбук. Веднага след това Вергиев му заведе дело за клевета.

Междувременно въпросната публикация в „Сега“ все пак, тихомълком, изчезна от интернет, но ръководството на вестника запази гробно мълчание защо и по чия поръчка я е премахнало.

Сега Вергиев настоява Бургаският окръжен съд да отмени оправдателната присъда. Адвокат на учения бе Йордан Дичев, който вече е апелативен прокурор в Бургас. Той обаче се оттегли от делото доста преди да заеме новия си пост. Това се случи, след като Божков прати до Висшия адвокатски съвет и до колегията в Бургас жалба, в която описваше агресивното поведение на Дичев по време на заседанията и молеше да приложат спрямо него Закона за адвокатурата.

Защитник на Вергиев в момента е адвокат Петър Доровски, който по съвместителство работи и като футболен съдия. Той настоява, че Районният съд оправдал Божков, след като „неправилно е приложил материалния закон“, а в решението му имало „необоснованост на фактическите констатации“.
Журналистът от своя страна депозира искане за отвод на целия Бургаски окръжен съд (БОС). Той го мотивира с това, че действащ и в момента в същия съд магистрат – Захарин Захариев, бе причина Божков да осъди България в Страсбург. Преди повече от десет години Захариев бе председател на съдебен състав, който осъди Божков заради статия във в. „Сега“, в която описваше как инспектори от Министерството на образованието са допускали здрави деца да учат без приемни изпити в елитни училища, ползвайки квоти на хронично болни. „Макар случаят да бе напълно доказан, съставът, председателстван от съдия Захариев предпочете да заеме страната на държавните служители“, пише Божков.

Веднага след присъдата внушителна група съдии от Бургас пуснаха срещу Божков подписка до Висшия съдебен съвет, в която го обвиняваха, че щял да изнася пред дипломати от САЩ доклада „Защо Бургаският съд се гнуси от свободното слово“. „Такъв доклад нито съм подготвял, нито съм изнасял. Нито пък някой от бургаските съдии, разписали се в тази подписка, ме е потърсил, за да ме попита дали е вярно“, пише в мотивите си журналистът.

Под въпросната подписка са имената на внушителна група съдии, сред които половината наказателни магистрати в БОС, част от съдиите в гражданската колегия, шефката на съда Боряна Димитрова, нейната заместничка Петя Петрова. „Дори още в първото изречение в тази подписка се цитира някакъв материал във вече несъществуващия в. „Бургаска поща“, датиран в нея от 30.01.2002 година. Докато в същото време моя проверка установи, че въпросният материал е от 2004 година. Това само още веднъж показва, че такава огромна маса магистрати от Бургас са подписали неверен текст, който не са проверили. На вас оставям извода дали такива магистрати са в състояние да участват в съдебни заседания и да произнасят точни и верни присъди“, пише Божков. Той настоява, че при това положение БОС няма да е в състояние да спази закона, според който съдебните състави се разпределят на случаен принцип.

„Всяко нагласяне на състава така, че сред членовете му да не попадне някой от гореизброените магистрати, ще е нарушение на закона. А всеки състав, в който те присъстват, аз ще смятам за пристрастен и предубеден, което би било допълнителен мотив, при евентуална осъдителна присъда, отново да прибягна (въпреки моето огромно нежелание да го правя!) до търсене на правата ми в друга, наднационална инстанция“, е посочил журналистът в мотивите си. Проверка на „Флагман“ установи, че засега отвод няма, а съдебният състав за утре се сйстои от бившия следовател и прокурор Стефан Стойков, Магърдич Мелконян и младшия съдия Т. Митев.

В искането си за отвод Божков описва и поведението на съдия Захарин Захариев. Веднага след като го осъдил, съдия Захариев станал редовен клиент на бистро, собственост на сестрата и майката на журналиста, „където обикновено по обед, а понякога вечер, си поръчваше аперитиви, независимо дали е работен или почивен ден.“ След като Божков осъдил България в Страсбург, майка му се осмелила най-сетне да попита редовния си клиент защо е решил да го осъди и да се стига до там България да бъде наказвана. Съдия Захариев ѝ отвърнал: „Не съм аз, нямам нищо общо с това дело“.

В категории: Темида


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
Флагман.БГ Не бъди детектив в собствената си връзка! Не бъди детектив в собствената си връзка! 27/08/2026, Четвъртък 21:30 0
11
Коментара по темата
11.
off
07.10.2016 19:25:22
0
0
Добре, че не знаете колко заплати се плащат и колко служители работят и колко точно бумащина се изписва и администрира, свързана с тез просташки, безсмислени дела.
10.
Бля
06.10.2016 16:55:01
0
1
А бе той не е добре психически тоя.
Що не се поразровите малко.
Ето ви следа....Вергила де...
9.
Daaaa
06.10.2016 16:47:56
1
2
Цял Бургас знае ,че Дидка Димитрова е бита от Вергиев....
Едва изкласи химията....сега доктор. Смях....
8.
Съдията от първия съд
06.10.2016 16:24:39
0
0
Аз оправдах журналистчето, щото вдигна голяма врява и много шум и нямаше как.
7.
Интерестно
06.10.2016 16:13:08
0
0
Още ли вергиев държи помещението бургаски вечери мнинтересно 20 години е той.... ама късметлия е явно....
6.
Мен
06.10.2016 15:01:51
1
5
Айде Флегмани, извинете се на съдията! Толкова го плюхте, такава пумия изляхте върху него.....
5.
До 4
06.10.2016 14:37:48
1
8
Нека видим как ще се развият нещата в Окръжния съд. Чета, че председател на състава е Стефан Стойков, а той е сериозен човек. Ако зависи нещо от Магърдич, то ще е да докара още един клошар у тях за да е по-мощен запоя. Не разбраха ли, че този човек е срам за системата, напълно е деградирал от алкохола - той не изтрезнява. Същото се отнася и за Захарин Захариев.
4.
789
06.10.2016 14:03:07
1
7
каква помия се изля срещу съдията , който оправда божков и то от самия божков ,преди да бъде оправдан.сега предварително щяла да бъде манипулирана системата за случайно разпределение,за да не попаднели съдии подписали някаква подписка.този човек не спря с глупостите си.ако потвърдят първоинстанционната присъда и същата влезе в сила, божков ще има ли поне малко доблест да признае ,че е грешал и е говорил небивалици. съмнявам се,че в България е останал поне един такъв журналист
3.
povrushtami se
06.10.2016 13:38:54
0
13
вергиев утрепка, крадец и лайнар всички те знаем капут.
2.
Садя та
06.10.2016 13:23:14
1
15
Страхотен състав се е паднал в ОКРЪЖНИЯ - корумпе, още едно, но накиснато в джибри и един заек - новобранец, дано поне заекът се представи както трябва (по закон и съвест).
1.
тоя педал
06.10.2016 13:19:21
0
19
Неспря да се излага целия град знае истината и че момчето е в правото си
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
„Срещу пари има всичко“: Жоро Манекена с тежки овинения за затворническото общежитие в Дебелт „Срещу пари има всичко“: Жоро Манекена с тежки овинения за затворническото общежитие в Дебелт Той твърди, че затворници, които отказват да участват в тези канали или да изпълняват поръчки, биват брутално пребивани от привилегировани лишени от свобода, действащи като „наказателни бригади“ под закрилата на администрацията Доц. Ангел Кунчев ли ще е кандидатът за президент на ГЕРБ Доц. Ангел Кунчев ли ще е кандидатът за президент на ГЕРБ Той отрече, каза, че не вижда пътя си в политиката  Зазидани прозорци и непознати мъже пред входа: Какво става в тази сграда в центъра на Бургас? Зазидани прозорци и непознати мъже пред входа: Какво става в тази сграда в центъра на Бургас? Съседи в Бургас искат полицейска проверка заради необичайно движение в жилищна сграда ГВА разби версията „всичко е точно“: Нямало е разрешение за полетите над Северния плаж ГВА разби версията „всичко е точно“: Нямало е разрешение за полетите над Северния плаж Проверката на авиационната администрация установява нарушение на Наредба №2 за полетите на 20 август Тянко хвърли бомба в „Къщата на инфлуенсърите“: Има ли тайна афера с женен футболист на „Левски“? Тянко хвърли бомба в „Къщата на инфлуенсърите“: Има ли тайна афера с женен футболист на „Левски“? Бившият участник в „Игри на волята“ първо призна, че има отношения с обвързан мъж, а сега стесни кръга до играч на „сините“ и интернет моментално започна разследване НАП, Полицията и „Главна инспекция по труда“ провериха 15 търговски обекта на „кухи“ дружества НАП, Полицията и „Главна инспекция по труда“ провериха 15 търговски обекта на „кухи“ дружества Според засечения от проверяващите механизъм, търговските обекти развиват дейност през летния сезон на територията на цялата страна като генерират данъчни задължения, които, въпреки че са коректно декларирани, не се заплащат Дрон след дрон по Южното Черноморие: Нов сигнал вдигна ВМС край Созопол Дрон след дрон по Южното Черноморие: Нов сигнал вдигна ВМС край Созопол Обектът е забелязан на около 1000-1500 метра навътре в морето край Черноморец - новият сигнал идва след серия от подобни находки по Южното Черноморие само за дни Иван Алексиев за нов мандат: Изобщо не ми е на дневен ред, имам твърде много работа! Иван Алексиев за нов мандат: Изобщо не ми е на дневен ред, имам твърде много работа! Кметът на Поморие посочи ключовите задачи за следващите месеци - откупуване на емблематичната анхиалска къща, старт на спортния комплекс, ремонт на Княз Борис I и процедурите за делфинариума Още трима непълнолетни обвинени за убийството на Георги Кузев в Пловдив Още трима непълнолетни обвинени за убийството на Георги Кузев в Пловдив Двама са на 17 години, а третият е на 15 - според прокуратурата и те са нанасяли удари по 37-годишния мъж, като общият брой на обвиняемите вече е осем Дуалното обучение – мост между училището и фирмата Дуалното обучение – мост между училището и фирмата Макар държавата да налива над 86 млн. лв., моделът „учене чрез работа“ остава по-скоро изключение, отколкото масова практика
Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения Ново изпитание за Тибет: Земетресение удари района след опустошителните наводнения Трусът е с магнитуд между 4,7 и 5,0 и е регистриран в Северен Тибет, докато властите вече следят и риск от преливане на бариерно езеро Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото Обратното броене започна: Ето колко дни остават до лятото Астрономическото лято през 2027 г. ще настъпи на 21 юни, а до най-чакания сезон остават 298 дни Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха Украинските дронове удариха тежко „Лукойл“: Трите най-големи рафинерии в Русия спряха След Волгоград и Перм извън работа остана и NORSI край Нижни Новгород, а Москва вече търси повече готови горива отвън 28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение 28 души висяха с главата надолу близо половин час: Две момичета получиха по 275 хил. долара обезщетение Атракционът AtmosFEAR в Портланд блокира на около 15 метра височина, част от хората повръщали и губели чувствителност в крайниците, а две години по-късно съдът оцени травмата на стотици хиляди долари Българка оцеля в ада в Непал: Изведнъж полетяха прах и камъни, всички започнаха да бягат Българка оцеля в ада в Непал: Изведнъж полетяха прах и камъни, всички започнаха да бягат Сузана Алексиева се спасила по стълбище нагоре по планината, прекарала нощта в колиби за животни и на следващия ден била евакуирана с военен хеликоптер до Катманду Трагедия в бургаския ж.к. „Лазур“: 58-годишен почина пред очите на клиенти в голям магазин Трагедия в бургаския ж.к. „Лазур“: 58-годишен почина пред очите на клиенти в голям магазин Хора и продавачка опитали да му помогнат, но мъжът издъхнал на място, а причината ще бъде установена с аутопсия Станимир Йорданов е задържаният с кокаин в Приморско Станимир Йорданов е задържаният с кокаин в Приморско Разпределението на кокаина в 13 отделни свивки е обстоятелство, което разследващите тепърва ще анализират в рамките на производството Георги Андонов е задържаният с марихуана в бургаския ж.к. "Славейков" Георги Андонов е задържаният с марихуана в бургаския ж.к. "Славейков" По информация на Флагман.бг Георги Андонов е 26-годишният бургазлия, задържан край бл. 13А в Славейков с около 10 грама марихуана Созопол събира местния бизнес за общ план около Eurovision 2027 Созопол събира местния бизнес за общ план около Eurovision 2027 Основната цел е да бъде изготвен общ план за позиционирането на Созопол като атрактивна туристическа дестинация по време на Eurovision 2027 и за максималното използване на международния интерес към събитието, което ще се проведе в Бургас Внимание, шофьори: Колоездачната обиколка затваря поетапно ключови пътища в Бургаско Внимание, шофьори: Колоездачната обиколка затваря поетапно ключови пътища в Бургаско Най-сериозните ограничения ще са на 29 и 30 август по направленията Приморско - Бургас и Бургас - Карнобат, като движението ще се спира непосредствено преди преминаването на колоната
Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Не се определям като ляв или десен - аз съм прагматик Виц на деня Виц на деня Между приятели:
- Крайно време е вече да си извадиш ловен билет!
- Ама аз не съм ловец!
- Ти не си ловец, ама жена ти е истински звяр...
Виц на деня Виц на деня Семейство пътуват с автомобил. Жената:
- Идиот, кретен, тъпанар! Току-що блъснахме котка!
- Да скъпа. Както винаги си права. Може би, все пак ще добре да карам аз.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жена си седи вкъщи и си чете книга. Мъжът и се прибира от работа и с изненада я пита:
- Какво, интернет ли няма?
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори