×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Електрическо въздушно такси започна тестове в Ню Йорк
  • Мъж се е барикадирал в гараж "Земляне" в София
  • Заради риск от силен трус, Санторини въвежда извънредни мерки
  • Разбиха група джебчии в Стара Загора
  • Тръмп поиска уволнението на американския водещ Джими Кимъл заради шега по адрес на Мелания Тръмп
  • Ново заседание по делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов
  • Поредно заседание по делото „Дебора“
  • Остават броени дни преди началото на най-грандиозното спортно събитие у нас - Джиро д’Италия
  • Новото предложение за задължително обучение на шофьори, хванати с алкохол или наркотици, цели да намали повторните нарушения. Според Красимир Георгиев, обаче, мерките може да не са достатъчни за промяна на поведението на водачите.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

bTV спря репортаж за учения Димитър Вергиев


bTV спря репортаж за учения Димитър Вергиев
Доц.Д-р Димитър Вергиев (вдясно) праща двама адвокати срещу журналиста Божков утре в съда – понеже припомнил миналото му
Тема в развитие
Прецедент! Журналистът Божков пише на адвокатите и ВСС: Усмирете бъдещия прокурор Дичев Бъдещият прокурор Йордан Дичев изкомандва: Накажете Касабова! Ученият Вергиев вкарва в съда и риалити звездата Андрей Едрев Зам.-шефът на Районния съд в Бургас Светлин Иванов пак наруши закона В комбина ли са бившият шеф на СИК Димитър Вергиев и Районният съд в Бургас (видео) Бургаският съдия с коня обичал неформалните забежки Алармираме Окръжната прокуратура в Бургас: Зам.председателят на Районния съд Светлин Иванов фалшифицира протоколи! Когато дойдоха за мен...(ОБНОВЕНА)* Скандално! Бургаският съд не допусна ключов свидетел срещу бившия шеф на СИК Димитър Вергиев Само във Флагман! Какво не поиска да чуе бургаският съдия Светлин Иванов. Покъртителната изповед на доц.Дитка Димитрова Ученият Димитър Вергиев пиел по шепа хапчета, след като припомнили миналото му като бос на СИК bTV спря репортаж за учения Димитър Вергиев Божидар Божков: Вие бихте ли се споразумели с бившия шеф на СИК – Бургас?! Журналистът Божидар Божков отказа споразумение с учения доц.д-р Димитър Вергиев Помните ли бияча Димитър Вергиев от СИК? Станал е уважаван професор
виж още
скрий
20 Януари 2016, Сряда, 08:00 ч.
Автор: Флагман.бг Снимки архив

Утре Вергиев праща двама адвокати срещу журналиста Божидар Божков, припомнил миналото му в СИК



bTV е спряла репортаж за бившия шеф на СИК-Бургас Димитър Вергиев, научи Флагман от свои източници в телевизията. Той е трябвало да бъде излъчен в съботно-неделния сутрешен блок още през декември, но така и не вижда бял свят до днес. В него се разказвало как бившият  шеф на бургаския клон на СИК успява да се превърне в уважаван доцент и доктор по икономика и стопанско управление. Вергиев сам описвал в репортажа трудния път до професорските среди и се оплаквал, че единствената пречка пред блестящата му академична кариера се оказали някои журналисти, които му нанасяли „жестоки удари“, като постоянно припомняли миналото му.

В репортажа била дадена думата и на журналиста Божидар Божков, понеже доцент д-р Вергиев го споменавал поименно като виновник за несгодите му. Колегата Божков потвърди, че наистина са го търсили от телевизията.

„Първо им отказах, защото в момента Вергиев ме съди, но от bTV бяха особено настоятелни и просто им влязох в положението“, каза Божков пред Флагман.

Редакцията отправи запитване към журналистката от Би Тв Вяра Деянова, която е правила репортажа с Вергиев дали знае защо подготвеният за излъчване материал е спрян, но не сме получили отговор.

Вергиев съди журналиста Божидар Божков, понеже припомни общоизвестен факт от миналото му - докато бе студент във ВХТИ Бургас той преби преподавателката си по механика доц. Дитка Димитрова, задето му писала двойка. После бе съден, но сключи споразумение с прокуратурата и се отърва с административно наказание. Сега настоява, че Божков го бил наклеветил. Поредното заседание по наказателното дело срещу Божков е утре, четвъртък, от 13:30 часа в Бургаския районен съд.

Бившият сикаджия е наел двама адвокати срещу журналиста – Петър Доковски, който иначе се изявява и като спортен рефер, и Йордан Дичев от Бургас. В миналото Йордан Дичев бе адвокат и на доц Николай Ралев, който бе ректор на ВХТИ Бургас по времето, когато Димитър Вергиев бе студент там. Припомняме, че Вергиев се обучаваше по специално одобрена от Ралев индивидуална програма. Йордан Дичев представляваше ректора доц. Ралев по множество дела, които бяха заведени срещу журналисти /ПОВЕЧЕ ПОДРОБНОСТИ ЧЕТЕТЕ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ/.


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
16
Коментара по темата
16.
Минчев
10.03.2016 13:18:33
0
5
Димитър Вергиев-учен!!??
Ти да видиш!
Това е най-краткия виц от род а на "Евреин-миньор"
15.
Пешо
21.01.2016 09:42:43
0
13
Може би е доста късно вече , но в БГ е ОСОБЕНО НАЛОЖИТЕЛЕН ЗАКОН ЗА ЛУСТРАЦИЯТА с раздели отнасящи се и за тази категория лица - били в криминални силови групировки с явно противообществено поведение , макар и неосъждани....Иначе сме загубени - както се вижда откакто хората от ДС влязоха навсякъде в държавни структури , бизнес - нещата тука съвсем се скапаха , не се знае чия е държавата всъщност.. но не и на гражданите
14.
студент
21.01.2016 07:37:36
0
15
кой и кога му е връчил титлата доцент???
13.
студент
21.01.2016 07:35:52
1
14
2009 година беше в ХТМУ обикновен асистент.... ама.... много барзо го изгониха.......
12.
СТЕФАН
21.01.2016 07:04:13
1
12
ДА ПРИПОМНИМ ,ЧЕ ЕДНО МОМЧЕ ДОСТА ПОНАТУПА МУТРАТА ОТ СИК НАВРЕМЕТО ,НО СЕГА МУТРИТЕ МАЙ НЕ СЕ БИЯТ А ЯДАТ ПО КРЪЧМИТЕ - ОТИДЕТЕ В БАНСКО И ДР - КРЪЧМИ И ЩЕ ГИ ВИДИТЕ КАК ЯДАТ А НЕ БИЯТ ЗАЩОТО СА СИ ИЗПРАЛИ КАПИТАЛИТЕ И СА СИ ДАЛИ ДАННТА НА АДВОКАТИ И СЪДИИ . дЕТЕТО СИ АКО МИ ГО УЧИ ТАЗИ МУТРА БИХ ГО ПРЕБИЛ И АЗ .
11.
БУРГАСКА МАФИЯ до 9
21.01.2016 00:07:56
11
1
А с почтен труд какво се постига?
10.
ВИС 10
20.01.2016 23:19:22
1
19
Тоя тъпанар дето беше представител на СИК-аджии ли е учЕн бе оу ???? Да е@а и мишока недое@ан ! Пардон ! Недоучен ! Ама щом оня джунгал бат Сали е депутат........Пу да му ..... и ГЕРБ и държавата !!!!
9.
В2- до номер4
20.01.2016 21:10:22
0
32
Вие сте кретен. Специално от Вергиев освен на мутренски изпълнения и склоняване към проституция, няма какво да научите. С какво е успяла тази мутра? С почтен труд? И вие трябва да сте като него.
8.
МИНКАТА
20.01.2016 20:07:13
0
27
АМИ ВЯРНО ТОЙ КВО ИСКА ХОРАТА ДА ЗАБРАВЯТ ЗА ДВА ДЕНА ЦИГЪНИЙТЕ МУ,НЯМА КАК ДА СТАНЕ НАЛИ БЕШЕ МНОГО ВЕЛИК А СЕГА ЦВЪРКА КАТО МИШКА
7.
eeee...
20.01.2016 20:01:50
0
31
Тоя същия: режеше уши и пръсти , принуждаваше и склоняваше момичета към проституция, чупеше кости, рекетираше...
Това достатъчно ли е ???
6.
paskal
20.01.2016 18:51:45
1
36
Tova e edin gaden moshennik koito cql jivot e lugal horata, besiloto mu e malko na tazi tvar.
5.
ауууу
20.01.2016 18:30:23
1
32
и тоя ли е УЧИН ,бе
4.
БУРГАСКА МАФИЯ
20.01.2016 18:22:46
52
10
Човек може да научи повече от успял човек дори и мутра да е, отколкото от някой където цял живот е чел книги само
3.
jkj
20.01.2016 18:07:20
0
37
АМИ ТОЙ НАЛИ И АЛЕКСЕЙ ПЕТРОВ Е ДОЦЕНТ!
АБЕ КАКТО Е ТРЪГНАЛО ВСИЧКИ МУТРИ-ПРОФЕСОРИ!
2.
,
20.01.2016 18:04:08
0
25
ПЪЛНО Е С ДОЦЕНТИ У БГ ТА БЪКА .ВИЖТЕ ИМ ДИПЛОМИТЕ ОТ ГОРЕ ДО ДОЛУ ШЕСТИЦИ-ПЪЛНИ ОТЛИЧНИЦИ
1.
химик
20.01.2016 17:23:46
0
67
Спомням си този криминален случай с колежката като печален за нея.Тя писа двойка на този "доцент" тъй като при нея финикийските знаци не работят.Щом е учил по специална програма при доц. Ралев, ми е ясна цялата работа - пълна корупция. Този малоумник не знам какво е работил, някой беше казал, че е бил обикновен моряк по корабите, а след това става представител на криминалната групировка СИК в Бургас. Не допусках, че в криминалната групировка СИК се произвеждат доценти, вероятно има и академици. Много е прав този журналист. Този случай показва, обаче, че всякакви мутри от групировките заедно с партийните крадци и некадърници, си въобразяват, че хората са забравили техните "подвизи" и вече са каймака на обществото.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тежка катастрофа със загинал и ранени край Стара Загора Тежка катастрофа със загинал и ранени край Стара Загора Трима се озоваха в болница Учениците от Велико Търново: Job Lab дава практически умения за бъдещето Учениците от Велико Търново: Job Lab дава практически умения за бъдещето 20 младежи от Старопрестолна професионална гимназия по икономика „Д-р Петър Аладжов“ се включиха в третото обучение от програмата на Vivacom Ще има ли ефект от новия курс за шофьори, хванати с алкохол и дрога Ще има ли ефект от новия курс за шофьори, хванати с алкохол и дрога Предложените мерки за обучение и психологическа оценка на нарушителите - нов подход или повторение на стари практики Обновяват ВиК инфраструктурата в Рибарското селище край Бургас Обновяват ВиК инфраструктурата в Рибарското селище край Бургас Чрез изграждането на модерна инфраструктура ще се намали замърсяването и ще се опазят ценни природни територии като защитените зони Бакърлъка и Ченгене скеле  Мотористи готвят протест заради по-скъпа "Гражданска отговорност" Мотористи готвят протест заради по-скъпа "Гражданска отговорност" Собствениците на мотори настояват за избор и прозрачност при определянето на цените на застраховката Доц. Георги Димов: Иран предизвика голяма криза, морските империи губят войната за проливите Доц. Георги Димов: Иран предизвика голяма криза, морските империи губят войната за проливите Доналд Тръмп не води луда политика, но убиват хора в името на това в САЩ да живеят по-добре, коментира той Голово шоу в Пазарджик: Черноморец победи „Хебър“ с 1:3 в зрелищен мач Голово шоу в Пазарджик: Черноморец победи „Хебър“ с 1:3 в зрелищен мач „Акулите“ демонстрираха ефективност в атаката с голове на Желязков, Добрев и Петков Нов удар по производител на синтетичните наркотици в Бургас: разбиха му лабораторията за метамфетамин Нов удар по производител на синтетичните наркотици в Бургас: разбиха му лабораторията за метамфетамин Полицията в Бургас задържа 38-годишният рецидивист Семейството, което показва, че мечтите нямат граници гостува в Бургас, за да представи вълнуващата си книга Семейството, което показва, че мечтите нямат граници гостува в Бургас, за да представи вълнуващата си книга Те са едни от най-известните български пътешественици, а новата им книга е страстен разказ за изпитания, за вътрешни съмнения, за преодоляване на препятствия и за истинския смисъл на пътуването Ужасна катастрофа на магистрала „Тракия“: Тир излетя от пътя след сблъсък с лека кола Ужасна катастрофа на магистрала „Тракия“: Тир излетя от пътя след сблъсък с лека кола Единият от шофьорите дал положителна проба за наркотици
Как Испания увеличава жилищата без да заема нова земя Как Испания увеличава жилищата без да заема нова земя Испания се обръща към градското уплътняване и преустройство, за да отговори на нуждите от нови жилища Електрическо въздушно такси започна тестове в Ню Йорк Електрическо въздушно такси започна тестове в Ню Йорк Първото електрическо въздушно такси на Joby Aviation извършва пробни полети между летище "Джон Ф. Кенеди" и Манхатън Нискотарифни авиокомпании намаляват полетите заради скъпото гориво Нискотарифни авиокомпании намаляват полетите заради скъпото гориво Затварянето на Ормузкия проток води до рязък скок в разходите за гориво и рискува увеличаване на цените на билетите Тръмп отхвърля иранското предложение за мир – липсва основният въпрос за ядрената програма Тръмп отхвърля иранското предложение за мир – липсва основният въпрос за ядрената програма САЩ и Иран остават в задънена улица, въпреки усилията за преодоляване на различията - Пакистан продължава да посредничи Емили Блънт: Страхувах се от Мерил Стрийп, докато снимах „Дяволът носи Прада" Емили Блънт: Страхувах се от Мерил Стрийп, докато снимах „Дяволът носи Прада" Разбира се, двете звезди по-късно успяват да изградят приятелство по време на снимките на първия филм и създадоха един от най-иконичните киноленти на всички времена След силен вятър един човек загина, а трима са ранени  След силен вятър един човек загина, а трима са ранени  Бурният вятър в Румъния доведе до инциденти, щети в 72 населени места и прекъсвания в електрическото захранване Лавров за Зеленски: Мопс срещу слон! Лавров за Зеленски: Мопс срещу слон! В тази класическа история малко куче лае силно по по-голямо животно, за да привлече вниманието му Иран иска отлагане на преговорите за ядрената програма, ако САЩ са съгласни - отварят Ормузкия проток Иран иска отлагане на преговорите за ядрената програма, ако САЩ са съгласни - отварят Ормузкия проток Предложението е било отправено чрез посредниците от Пакистан САЩ удари лодка заподозряна за наркотрафик в Тихия океан, трима души загинаха САЩ удари лодка заподозряна за наркотрафик в Тихия океан, трима души загинаха Южното командване твърди, че съдът е бил свързан с нелегална търговия, но доказателства не са представени публично Непалска драма в България: Млад работник издъхна за дни от скоротечен рак Непалска драма в България: Млад работник издъхна за дни от скоротечен рак Съпругата и детето му останаха на хиляди километри – шенгенските визи не дойдоха навреме
Вежди Рашидов за ГЕРБ Вежди Рашидов за ГЕРБ Нова звезда, някаква девойка, командва и кадрува в ГЕРБ Виц на деня Виц на деня - Какви са ти отношенията с нея?
- Какви отношения бе? Женени сме...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, ако замина в командировка, ти какво ще правиш?
- Ами, каквото и ти!
- Ааа, тогава няма да ходя!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Средна класа е когато банката ви отказва кредит, поради нисък доход, а държавата - помощи заради висок.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори