Малките имигранти, открити край Малко Търново, са стабилизирани. Спасяват крака на дете от ампутация (снимки)
07 Февруари 2016, Неделя, 11:47 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка: Лидия НИКОЛОВАГрупата се предполага, че е смесена – от афганистанци и иракчани
Измръзналите имигранти, които снощи бяха намерени в тежко състояние край Малко Търново, се лекуват в МБАЛ-Бургас. Някои от тях са настанени в хирургично отделение.
11 от 15-те мигранти са деца. Те нямат паспорти, предполага се, че са смесена група от Ирак и Афганистан.
За съжаление снощи загинаха от хипотермия момиче на около 15 г. и млада жена на възраст между 30 и 40 години.
Общо 19 бяха засечените от граничните полицаи имигранти.
Две от децата днес бяха във видимо подобрено физическо състояние – те се представиха като Дани и Реза (вж. снимките).



Изпълнителният директор на МБАЛ-Бургас д-р Георги Матев лично посети болните.
Едно детенце е с по-тежко измръзване на крака, но се очаква крайникът му да бъде спасен.
Имигрантите са били без каналджия. Измръзнали са заради тежките условия в района, където по информация на МВР е имало около 50 см сняг.
В категории:
Бургас
,
Малко Търново
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Е, при първа кукувица се е събирал хайдутин, ама като стане време за жътва, мнозина, леко през храстите. Та се е налагало да "накървят" селото - верен човек на воеводата убива турчин - обикновено овчар или селски бедняк - и страхът от отмъщение ги задържа...
Сега май?... На една шепа Човеци им писна и, останаха сами. Тихалък, както казват бабите. Ами ще чакаме. Да видим какво ще стане...
Не, че има връзка .....
Милосърдието е хубаво нещо. Лекарите са си свършили работата - похвално. Трябвало е да се помогне - помогнахме. Но не забравяй, че само преди 2 дни 10-годишно дете отряза главата на военнопленник в ИД. Така, че важи и правилото: "КОйто меч вади - от меч умира!!!"
Извод: Винаги 1 на ум с тия бежанци!!
Но да се върнем на въпроса за двете отвратителни твари, преминали нашата граница, не ги е срам, за да дойдат в МБАЛ да си полекуват премръзналите крака. Те значи са животни, хора, ама втора ръка. Нито са християни, нито са европейци, и българи не са. 2 бр. човеци, малолетни, малки, без дом, без играчки, вярват в дядо мраз. И вие избирате да ги мразите, и да им пожелавате смърт. Това и животните не го правят, мили съотечественици
умиращи неусигурени БЪЛГАРИ.С на-
шите пари лекуват бъдещите изнасилвачи в Европа.Народе, докога ще спим ?!!!