×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Поскъпват част от основните храни, плодовете и зеленчуците по борсите
  • Двама убити и девет души са в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Димитър Николов е сериозна кандидатура, в която е инвестирано много, но знаем как да му се противопоставим


Димитър Николов е сериозна кандидатура, в която е инвестирано много, но знаем как да му се противопоставим
Михаил Миков е убеден, че БСП може да намери и наложи кандидатурата си за кмет на Бургас само за два месеца
Тема в развитие
Димитър Николов е сериозна кандидатура, в която е инвестирано много, но знаем как да му се противопоставим БСП даде заден за собствен кандидат-кмет, търси кой независим да изправи срещу Димитър Николов Миков неадекватен: БСП ще издигне кандидат-кмет в Бургас. Независимо дали самостоятелно (ВИДЕО) Кой ще поведе фронта "Анти Николов" наесен: Стратиева, Хайк или Вагенщайн? Георги Кадиев: БСП е в тежка идеологическа криза. Не може в Бургас да издигаме общ кандидат с патриотите АБВ, "Движение 21" и "Гергьовден" обърнаха гръб на БСП и НФСБ в Бургас, не искат общ кандидат за кмет БСП и ПФ стиснаха ръце: търсят надпартиен кмет, работлив и да не върши глупости БСП с мисия в Бургас: Клати АБВ в подкрепата за кмета на ГЕРБ Димитър Николов, дърпа ги за общ ляв кандидат БСП и АБВ се разбраха за бъдещия ОбС в Бургас, кандидатът за кмет остава неясен Вече е факт! Никой не иска да е кмет на Бургас, и Мосинов от БСП се дръпна Патриотичният фронт предлага на д-р Лорис Сайян да е кандидат-кмет на Бургас БСП-Бургас и „Движение 21“ умуват как да бутнат кмета Николов Ако Патриотичният фронт в Бургас изведе достоен кандидат-кмет срещу ГЕРБ, в БСП сме готови да го обсъдим
виж още
скрий
29 Май 2015, Петък, 20:10 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка и видео: Иван КОЛЕВ

Надявам се нашият претендент да има куража да влезе в сериозен сблъсък за нещата, които са заметени под шарената и лъскавата черга на успешното управление на Бургас
- Г-н Миков, обсъждахте ли вече конкретни имена на кандидат-кметове за Бургас и областта?

- Обсъждахме.

- Ще ни съобщите ли имена?

- Не! Знаете, че при нас решенията не се вземат еднолично. Решават се след вътрешно-партийни процедури. Конференциите са органът, който решава и когато има състезателност преди да е преминало гласуването, знаете, че е тайно, не бива да се лансират имена и те да бъдат предмет на всякакви спекулации.

- Ще успеете ли в оставащото време до местните избори да убедите общинските организации, че формат лява коалиция или независим, подкрепен от БСП, е по-печеливша от самостоятелна кандидатура?

- Не мисля, че трябва да се полагат много усилия в тази посока. На много места самите наши областни и общински председатели отиват към този вариант. Смятам, че те могат достатъчно ясно да мотивират членовете на общински конференции при вземането на подобно решение. Трудно ми е да ви кажа пропорция, защото не сме обобщили трите съвещания – във Враца, Пловдив и Бургас, но моето усещане е, че някъде около 30 % е вероятността за издигане на независим, авторитетен човек, подкрепен от БСП. Много зависи при формирането на такъв тип кандидатури какви са нагласите за взаимодействие в Общинския съвет. Има хипотези, при които членове на БСП, за да получат по-широка подкрепа и от други формации, и от граждани, които не членуват в партията, да участват на вота независими, подкрепени от нас.

- Лансирате интересна идея: Да оставите ваш член да се яви като независим кандидат-кмет. За Бургаска област има ли такава възможност?

- Все още не съм прочел записките, които съм водил, но на първо четене не се сещам. Възможни са такива ситуации и мисля, че няма никаква новина в това.

- Конференциите ще са през юни, в тази връзка ще имате ли достатъчно време, за да наложите кандидатурата си? В Бургас ще ви бъде много трудно срещу Димитър Николов, популярността му никак не е малка.

- Сигурно на някои места кандидатите ни ще се издигнат през август или дори в началото на септември, но болшинството от конференции ще се проведат през юни и юли. Смятам, че времето ще ни е достатъчно. В края на краищата Димитър Николов наистина е сериозна кандидатура, в която е инвестирано много в буквалния смисъл. Пари, пари, пари! Ето последната инвестиция. Наблюдавам, че сега се дават средства за експериментална система за преработка на отпадъци. Гледам й цената  - все едно на бургаското сметище ще се произвеждат златни кюлчета, но това ще го усетят на гърба си бургаските данъкоплатци. Относно кандидатурата ни съм убеден, че ще има време да я наложим. Смятам, че истините за управлението в Община Бургас ще станат достатъчно ясни за гражданите. Вярно, че медиите поддържат една политика спрямо бургаския кмет, която го държи на пиедестал, Бойко Борисов също го подкрепя. Надявам се кандидатът ни да има куража да влезе в сериозен сблъсък за нещата, които са заметени под шарената и лъскавата черга на успешното местно управление в Бургас.

- Какъв е стремежът ви за брой общински съветници? В момента представителството ви е скромно.

- При всички случаи задачата е да се увеличи представителството на БСП. Осъзнаваме скромното си присъствие днес, както и че това пречи на партията да бъде сериозен фактор в Бургас. Но, за да имаме по-сериозно присъствие, първо трябва подбор на хора, които да убедят гражданите на Бургас, че могат да защитават техните интереси и второ - да намерим съюзници сред другите партии.

*В интервюто са използвани въпроси и на други медии



В категории: Политика


23
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ 14/12/2025, Неделя 21:41 3
Флагман.БГ Откриха паметник на Левски в Италия Откриха паметник на Левски в Италия 14/12/2025, Неделя 19:20 2
23
Коментара по темата
23.
И В О
02.06.2015 15:37:20
2
0
Корупция, притискане, липса на переспектива - града пълен, хората празни а кмета - той е чучело на конци и при това скъпо.
22.
Стар бургазлия
01.06.2015 21:20:55
1
3
Никога до сега градът ни не е имал по добър кмет от Димитър Николов. Господ да ни пази от другарите от БСП и ДПС. Дано никога да не идват повече на власт ! Аман от турци, комунисти и руснаци. Аман !
21.
До 19
01.06.2015 11:02:54
3
14
Не казвам, че не е направил нищо. Също така продължава да прави, но тук въпросът е как се прави? Важно е качеството, а не количеството. И площада е отвратително грозен, прилича на горящо гробище. Стичащата се вода в най-скоро време може и до общината да стигне.
20.
До Пак да питам
01.06.2015 08:12:40
3
4
Каква ти тройка, какви пет лева. Виж как изглежда гради сега и си спомни как изглеждаше при управлението на Йоан. Или си бил много малък или си живял в Сливенско. Разликата е космическа.
19.
До 18
31.05.2015 03:07:40
6
10
"Опропастиха" ?!?!? Напротив площадът е по - хубав от всякога. За ремонтите той няма никаква вина, все пак не ги прави той .. Нито една от всички тези нови придобивки нямаше да се случи, ако не беше нашия кмет. Престанета да плюете, a погледнете, че той е единствения кмет, който прави нещо за нашия красив град!!
18.
Потресена
30.05.2015 22:39:59
8
8
А да не говорим за некачествените ремонти. А как опропастиха площад "Тройката"..... Ужас.
17.
пак да питам
30.05.2015 11:40:40
7
6
От колко години Йоан не е кмет?
Кога църквата започна да се руши?
Какво следваше да направи един кадърен управленец?
Само отговори искам, без обстоятелствени пояснения!
И не съм комунист, макар,че това няма никакво значение за истината!
16.
Чер Вен Пън
30.05.2015 10:39:45
4
13
Ни пузна,другарю 15/15(смешно съвпадение)...Тези ги пробутвай на грудовци..Бургазлии знаят кой щеше да събори църквата...Безобразно крадливия тандем ''Йоан-Ваклин''..Същият тандем,който унищожи и уникалната,възрожденска къща в Морската...Седнал,моля ти се да отваря въпрос за църквата...Толкова са глупави тези бесепари,че сами си излагат далаверите
15.
само питам
30.05.2015 10:24:45
8
6
Днес, на задушница, когато почитаме починалите си мъртви и мислим за бог църквата, която ни прави по-близки до него, само питам: Кой допусна с престъпно бездействие и умисъл прекрасната църква "Св.Св. Кирил и Методий" да се нацепи и да я застраши от разруха и кой пръв реши да даде средства, за да я спаси?????????????
За невежите справка: Този,който допусна всичко това се казва Димитър Николов- кмет. Този,който подаде спасителните средства се казва Пламен Орешарски- Премиер Министър от тези, които гнусно и тенденциозно се опитвате да плюети.
Немой, само ръмите!
14.
Чер Вен Пън
30.05.2015 09:46:12
3
6
Червените олигофрени от години пренебрегват Бургас,за да се появят сега едни глупаци и да питат,защо в Бургас нямало университети...Ами защото такава беше политиката на селяндурите с каскети от Партия..Тъпаците не се сетиха един път да направят като хората...И за капак един колега по чашка на Миков за 12 години направи един пазар и една Дупка..Та тези ли ще печелят избори в Бургас?Няма да е скоро..5 % за тях,колкото да не е без хич..
13.
до "ф", № 2
30.05.2015 08:32:14
6
2
Това,което си писал и ти и следващите след теб е пълна каша, сбирщайн от фрази, къде дочути, къде подхвърлени от тези, които са ви хвърлили на амбразурата! Особено този под №8 с "влъстта", ..ноо нейсе. Имам към теб въпрос:
Щом "комунистите" на Миков не говорят"немски, английски и езиците на нашите партньори", кой от тези езици говори комуниста Б.Борисов, който ръководи европейската ни държава днес? И препоръка: прочети историята на Бургас, ако си кореняк бургазлия, а не присаден другоселец и не се излагай повече с писания от сорта,че Бургас е " основан от Римската-Европейска империя и от Траките" ! Просто къртиш мивки от тъпотия! Скрий се и чети, чети,чети, то сляпото прави окато!
12.
ДО МОШО
30.05.2015 07:58:39
2
11
КАК ЩЕ КАЖЕШ КОЙ ВИ Е КАНДИДАТА КАТО НЯМС ТАКЪВ И В БУРГАС НЯМАТЕ ШАНС И ЕИЕ ГО ЗНАЕТЕ СЛЕД ЙОАН ПИЯНКАТА В БУРГАС НИКОЙ НЕИСКА ДА ЧУЕ ЗА КОМУНИСТ
11.
АЗ
30.05.2015 07:58:11
4
7
Отървете се незабавно от Мосинов и оня плешивия.....
Димитър Николов знае ,че не може да спечели тази есен!!!!!
Бургас не желае бивши сервитьори !!!!!!!!!!!
10.
Smith
30.05.2015 07:42:56
1
9
Ти луд ли си бе, мен? Кой УМЕН човек ще стане комунист? Там са само мързеливи и миризливи селяндури, алчни за пари и с мозък, колкото аспиринче. В голяма част от случаите наследствено обременени русофили от Партията и родителите.
9.
офф
30.05.2015 06:55:19
4
6
Комунистите имат много кадърни млади кадри, но не ги пускат напред. Ей това им е проблема.
8.
topribar5
29.05.2015 22:00:04
2
13
Боже пази България от такива сладкодумци и властитути. Те няма да вкарат и трима кандидати във влъстта , а жадни да ръководят и да налагат мнението си. Алчност.
7.
topribar5
29.05.2015 21:57:18
1
0
,,,,,?fge mdpr ?c.hd,rs fj jdurld d.'kr r id;fpd/,dlr.r ie l.dijrjwjr=Je ks;d od lud,dj mfle'e fj j,r;d udkorodjrq d ie kdjriudj pd l.dijjd= D.'kfij=,,
6.
Smith
29.05.2015 20:42:45
2
23
Ако дебелата крадлива свиня Мосинов е кандидат на комунягите, бих се обзаложил 1 към 10 какъв ще е резИлтата!
5.
Жорж Български
29.05.2015 18:19:37
3
17
Миков Медведев, гадни мазни гейове. Вие дори един бизнес не сте почнали. Вие един човек не сте наели и да сте отговорни като работодатели за съдбата му и за развитието му, да сте отговорни за семейството му и как се изхранват. Само хората които почват бизнес могат да чуят истинските проблеми на хората и да строят за да са конкурентноспособни. Вие сте съветски боклуци, срам ме е че сте във Българското правителство, българите сме работници и бизнесмени, не сме като вас --- гнусни черва на социализма.
4.
FREE BULGARIA
29.05.2015 18:07:06
3
20
Комунизъмът е болест. Това е болест на слабите. Замазване на очите. Че някой щял да ти помогне. че някакъв гей от държавата щял да ти намери работа. Че всички били равни дори циганите дори тези които не могат да четат на Английски. Резултатите на комунизма ги видяхме. Бедност. Неотговорност. Покриване. репресии на свободата. Мързел. И бягане навън. Fuck you, Миков. Марш обратно във Москва, откъдето получаваш заплата. Тука е Европа!!!!
3.
MIKOV
29.05.2015 17:57:47
7
5
VIE STE SMESHNIZI.
2.
ф
29.05.2015 17:46:20
10
20
Хаха, комунистите имали кандидат за кмет на Европейски град. Ами това да ни би да е Ташкент, подкупни изроди прости.
Вие не можете да развивате Европейски град без да сте Европейци. Вие не говорете немски, английски, езиците на нашите партньори. Вие убихте капитализма на Бургас и Българската империя, вие със помощта на болшевишките окупатори от които получавате субсидии, от дрогирането келеме Путкин. комунистите във затвора!!!! Май не ви е ясно че Бургас, както името показва е основан от Римската-Европейска империя и от Траките. И такъв ше си остане. Тук е Европа, не е Нагорни-Карабах ебах. марш обратно във Москва, мръсни предатели на българското!!!!
1.
Velika Bulgaria
29.05.2015 17:31:38
15
14
Вече 150 години Русия произвежда диктатори и омраза към свободата на съседите си и собствените си хора. Страната се задъхва от простотията на поредния военен мухльо и лъжите му. Като изпразнена чикия, Русия не може да предложи нищо на съседите. Време е да е да помогнем на тази искуствена империя от хора които нямат нищо общо и говорят различни езици да се разпадне и да спре да пречи на Европейските страни, както беше казал Ботев. Трябва да почнем като първо хвърлим комунистите във затвора и им потърсим отговорност за 45 години грабене и разоряване на България. Ясно е че политиката на Москва е винаги да трие Българите от картата и сега те са изчезнали от Волга, до Крим до България. Второ, трябва да променим учебниците от глупостите че Русия но била "освободила" хаха, е това вече се знае че е тотална лъжа. трето, трябва да изтръгнем руските паметници и да сложим Европейски; четвърто, трябва да водим списъл със олигарсите които тровят пазара за недвижимо имущество по Черноморието. Русия е една циганска не-естествена версия и е де факто Северен Иран. Тя е враг на Българското и това трябва да се знае.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ако този 200-метров танкер се удари в брега, утре цялото Южно Черноморие ще е пълно с мазут Ако този 200-метров танкер се удари в брега, утре цялото Южно Черноморие ще е пълно с мазут Това е 80-хилядитонен танкер, той е с много тежко корито, хваща го вятъра. Котвата не е сигурно дали ще издържи на прибоя, казва капитан Димитър Иванов Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ Според екипа на певицата, снимката е грубо фалшифицирана с фотошоп от анонимен профил, за да предизвика сензация Кой поръча Митко Маймуняка и защо убийството още не е разкрито Кой поръча Митко Маймуняка и защо убийството още не е разкрито Атентатът през 2002 г. поставя началото на края на ВИС-2 Цял регион е пред екокатастрофа, голям язовир е на път да пресъхне Цял регион е пред екокатастрофа, голям язовир е на път да пресъхне Настоящото състояние, при което в него има по-малко от 1.5 милиона кубика вода, е най-ниското от десетилетия насам Голяма промяна в касовите бележки от 1 януари Голяма промяна в касовите бележки от 1 януари От 1 януари 2026 г. общата сума на касовите бележки ще се изписва първо в евро, а след това в лева – обратен ред спрямо сегашната практика Спортно училище „Юрий Гагарин“ отличи своите шампиони за 2025 г. Спортно училище „Юрий Гагарин“ отличи своите шампиони за 2025 г. За първи път бяха градени и ученици от прогимназиален етап Вечеряйте между 17 и 19 ч. през зимата, за да сте здрави Вечеряйте между 17 и 19 ч. през зимата, за да сте здрави Ако искате да имате достатъчно енергия през зимата и успешно да се справите с вирусите, внимавайте не само какво ядете, но и кога, предупреждават диетолози Ромина скъса с русото: Вече е фатална брюнетка Ромина скъса с русото: Вече е фатална брюнетка Ромина Тасевска изненада всички с рязка и смела промяна, която мигновено привлече вниманието в социалните мрежи Важна новина за тези, които планират да направят инвестиции в имоти Важна новина за тези, които планират да направят инвестиции в имоти След Нова година лихвеният процент на Европейската централна банка ще важи и за България, като част от еврозоната Сигнал до Флагман.бг: Камикадзе с БМВ дрифти бясно по улиците на Бургас Сигнал до Флагман.бг: Камикадзе с БМВ дрифти бясно по улиците на Бургас Водачът явно се смята за поредния безсмъртен на пътя, на когото всички са длъжни
Кристиано Роналдо и разбитото Ferrari - инцидентът, който може да промени всичко Кристиано Роналдо и разбитото Ferrari - инцидентът, който може да промени всичко Катастрофата стана преди 17 години Откриха паметник на Левски в Италия Откриха паметник на Левски в Италия На вълнуваща церемония на площад „Сан Паоло“ в италианския град Монца бе открит барелеф на Васил Левски Слави Ангелов: Задържаха шефа на Пето районно управление заради разчистване на сметки Слави Ангелов: Задържаха шефа на Пето районно управление заради разчистване на сметки Журналистът разкри, че преди акцията е бил търсен с конкретна информация за връзки между арестувания полицай и ключова фигура в наркосредите Милиони живеят в студени домове: България е сред уязвимите страни Милиони живеят в студени домове: България е сред уязвимите страни Делът на хората в Европейския съюз, които не са в състояние да поддържат домовете си адекватно отоплявани, нарасна след енергийната криза, предизвикана от руската инвазия в Украйна Google премахна AI видеа с герои на Disney Google премахна AI видеа с герои на Disney Бе им отправено официално предупреждение 8 лъжи, в които „Сексът и градът“ ни накара да вярваме 8 лъжи, в които „Сексът и градът“ ни накара да вярваме Сериалът представя леко изкривена картина Лейди Гага спря концерт по време на порой заради танцьор, паднал от сцената Лейди Гага спря концерт по време на порой заради танцьор, паднал от сцената По време на изпълнение един от танцьорите се подхлъзва така, че изхвърча от сцената Украйна атакува още един танкер в Черно море Украйна атакува още един танкер в Черно море В неделя корабът е на около 2 мили северно от турския плаж Кисиркая Кой наследи милионите на Косьо Самоковеца Кой наследи милионите на Косьо Самоковеца Съпругата му Ангелина Димитрова успява да се справи с делата срещу нея след убийството на мъжа й, дори осъжда страната ни в Страсбург Най-малко 12 души са убити на плаж в Австралия Най-малко 12 души са убити на плаж в Австралия В мрежата се появиха кадри как цивилен героично се справя и обезоръжава един от стрелците, касапницата е трябвало да бъде още по-кървава, намерени са експлозиви
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори