×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вдовица с две деца: Дядо Коледа, помогни ми да проходят!


Вдовица с две деца: Дядо Коледа, помогни ми да проходят!
Светла, Димо и Радостина изглеждат щастливи и задружни на тази снимка, но не знаят, че само след месец една газова бутилка в лятната им къща в бургаския квартал Долно Езерово ще преобърне живота им
18 Декември 2013, Сряда, 13:04 ч.
Автор: Илонка ИВАНОВА

Светла Димитрова загуби мъжа си след взрив на газова бутилка в Долно Езерово, днес тя е безработна и се бори да спаси изгорената си дъщеричка и болния от парализа син


Здравейте, „Флагман“! Искам да Ви изкажа огромните си благодарности и възхищения за това, което правите. Благодарение на Вас много хора намират подкрепа и животът им става по-хубав. Искам да Ви запозная с един много неприятен и тъжен случай с едно бургаско семейство Ще съм много благодарна , ако намерят някаква подкрепа от ваша страна. Нямам вече никаква надежда, пише читателка на Флагман.бг, близка до семейството на Светла Димитрова.

За съжаление получаваме все повече такива писма, сякаш цялата човешка мъка се е стоварила над града ни и много семейства ще посрещнат Коледа със сълзи и без надежда. А всеки носи своя кръст и иска съвсем малко, за да бъде щастлив. Напълно щастливи Светла, Радостина и Димо никога повече няма да бъдат, но животът им може да бъде малко по-лек. Зависи. От какво ли? Уви, от пари...

 На 18 юли тази година избухна газова бутилка в дома на 4- членно семейство в Долно Езерово.

 В къщата са били 2-те деца и техния баща (виж темата ни в развитие). От инцидента пострадали бащата и едното дете - малката Радостина на 14 години. "Чуха се два взрива. Първият беше по-слаб, но вторият бе като истинска бомба. Чухме само вик: "О-о, майко" и страшен звук от строшени стъкла.Скочихме и се втурнахме към съседите. Момиченцето буквално излетя на улицата, а баща й едва успя да излезе навън и падна пред къщата", разказа ужасена съседка, станала очевидец на трагедията. Съседите веднага скочили да помагат, извадили маркуч и започнали да обливат с вода бащата и детето. "Много от нас работят в "Лукойл Нефтохим", аз от години пък съм на бензиностанция и затова сме добре запознати как да оказваме първа помощ при такива случаи", разказа съседка.


Мисията на Светла днес е здравето на двете й деца - Димо и Радостина

От пламъците дрехите на Диян и Радостина били полепнали по телата им. Бащата- Диан Димитров получил тежки изгаряния и след дълга борба за живота му на 3 август той почина. Малката Радост е с 53% изгаряния. Тя се бори дълго за живота си и днес е сред нас. Успя да се справи, но за да продължи напред е необходимо лечение, което останалата самотна майка не може да си позволи. Всеки месец е необходимо лечение в Кюстендилска болница в продължение на 10 дни, за да може малката Радост да продължи напред...Мъките на майката не свършват дотук...Другото детенце..момче - Димо Димитров е болен по рождение от детска церебрална парализа. За него е необходимо също лечение. Лекарите ги изпращат в Кюстендил за рехабилитации и на Радост , и на Димо , което възлиза на 34 лева на ден за всеки . Когато се сметне и престоят на майката, това възлиза на над 100 лева на ден, което е непосилно за самотната майка.

Светла все още не може да се отърси от случилото се

Бях на работа. Продавачка съм. Обадиха ми се в магазина и ми казаха спешно да се прибера, защото е станал нещастен случай. Не ми казаха подробности. Само аз си зная как стигнах до лятната ни къща, какви мисли минаха през главата ми. Но се оказа по-страшно от най-черните ми представи. Кухнята беше буквално съборена. От взрива бутилката беше ударила и изгорила почти всичко. Като че ли Господ се беше смилил единствено над сина ми Димо. Той беше непокътнат от огнената стихия, само беше много изплашен. Но пък той е с парализа, движи се с патерици, ако беше пламнал, нямаше да може да избяга...Дъщеря ми и мъжът ми бяха откарани в болницата. Не знаех какво да правя. Не ме пускаха да ги видя. На другия ден ги транспортираха във Варна в клиниката по изгаряния. Всеки ден пътувах до Варна и всеки ден се връщах. Позволяваха ми да ги зърна само за малко. Две мумии, целите увити с бинтове, тръби, а около тях свирят монитори, въртят се разни светлини, писукат. От писукането разбирах, че са живи.

Молех се на Бога, молех се на всички, тичах след лекарите и сестрите, питах ги за прогнозата. Отговаряха ми, че засега двамата се държат. И толкова. Вечер се прибирах в Бургас при сина ми, за да утешавам него и да не се чувства сам. Беше някакъв ужасен кошмар.

На 3 август ми казаха, че мъжът ми е починал

Не могли да направят нищо. Изгарянията били много жестоки и по цялото тяло. Животът сякаш спря. Като насън организирахме погребението, беше горещо, аз плачех, но си мислех в същото време какво става с Радостинка, която още беше в реанимацията. Дойдоха много колеги на съпруга ми, утешаваха ме, казваха, че ще ми помагат. Помогнете ми поне детето ми да остане живо, крещях вътрешно аз. И продължавах да се движа като насън, да слушам последните думи на служителката в Обредния дом, да виждам как спускат в земята тялото на мъжа ми, който завинаги щеше да си остане на 40 години. А част от съзнанието ми беше в реанимацията, където дъщеря ни се бореше за живота си.

Тя остана там цял месец. Не ме пускаха при нея. Сутрин рано ходех на гробищата, после поемах към Варна, поглеждах мониторите, уверявах се, че е жива и се връщах. Господ чу молбите ми. Изписаха след месец дъщеря ми от реанимацията и я преместиха в отделението. Стояхме двете там още 30 дни. Най-после ме пуснаха като придружител. Гледката беше ужасна. Не смеех да й кажа, че баща й вече го няма. Повдигах духа й по всякакъв начин. Кожата от двете й ръце и от двата крака напълно се беше свлякла. На места направо се виждаше живо месо. Непрекъснато й правеха процедури, омазняваха я. Опитваха се да спасят сухожилията, за да може да движи крайниците си. Накрая я изписаха. Напуснах работа. Децата имат нужда от мен.

След шока Димо трудно се оправя

Радост тръгна на училище, но й е много трудно. Със специален стягащ чорапогащник е и с ръкавици. Крайниците са много изгорели. Има страшни белези. Понякога трудно ги движи. Правим процедури по омазняване вкъщи, правим всичко, което са казали лекарите. Водя нея на раздвижване, водя сина си отделно. След година ще започнат да й правят пластични операции. Не ми се мисли как и колко ще струват. Важното е да е здрава. Искам и да запазя подвижността на Димо, доколкото е възможно. Водя го на плуване. Единствено в Кюстендил могат да ми помогнат. Но е 100 лева на ден. По 10 дни всеки месец, ако искам да опазя останалото здраво нещо по децата ми.

За Коледа си мечтая да ги заведа някъде, където има басейн, има рехабилитатори. Където страдащите им телца ще се отпуснат поне за малко. Но ще си стоим вкъщи и ще гледаме тъжно телевизия. Първата Коледа, в която съпругът ми няма да разчупи питката, децата ще стоят всяко в своя ъгъл и ще чакат подаръци, които не мога да им купя. А аз ще помоля добрия старец да ми каже откъде да намеря пари за операциите на Радостинка. Как да направя така, че детето ми да изглежда нормално, а не с тази ужасяващи белези. И ще му пиша едно писмо да ми намери работа на смени, за да мога в свободното време да ги водя на процедури.

Много ли искам от Дядо Коледа? Светла свежда очи, за да не видим мъката й.

 А ние публикуваме сметката й. Ако някой реши, че на Коледа се случват чудеса, нека направи чудо за семейството, което живее захлупено и свито в болка и страх какво ще стане утре.

 Райфайзен Банк

IBAN:BG18RZBB91554062125008 BIC:RZBBBGSF

SVETLA DIMITROVA


В категории: Лична драма


Автор
Коментари
Димитър Киров Свободата и робството в душите на българите Свободата и робството в душите на българите 01/05/2026, Петък 21:29 7
Тервел ИЛИЕВ Мъртво пиян катастрофира пред полицията Мъртво пиян катастрофира пред полицията 01/05/2026, Петък 20:23 0
Тервел ИЛИЕВ Подробности за пожара в Мол Подробности за пожара в Мол 01/05/2026, Петък 19:20 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътувания Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътувания Двамата зарязаха сигурната си работа и поеха за експедиция с велосипеди в Централна и Южна Америка, описаха приключенията си в "Карай към непознатото" Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Гласуването приключи снощи  Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Може ли сметката да спадне, без да се ограничаваме - специалист с препоръки Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Предприемачът, който до този момент бе популярен с проектите си в Черноморец и Созопол, е свързвал Атанас Бостанджиев с Наско Сираков Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Прогресивна България“ е политическа сила, коята има намерението да приключи модела на отдавна изтеклите мандати в съдебната система, на нетърпимото положение, на което сме свидетели днес, обяви Демерджиев Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Контролът от страна на МВР е фокусиран главно върху скоростните режими, което ние намираме за крайно недостатъчно и неефективно, написа Диана Русинова  Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това "Продължаваме промяната" и "Демократична България" са естественият партньор за диалог за промени в съдебната система, каза той Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Йотова подчерта, че са нужни „смели и грамотни политици“, които не само на думи, а с действия да гарантират достойни условия за труд и доходи 150 години от избухването на Априлското въстание 150 години от избухването на Априлското въстание Апостолите и загиналите във въстанието остават в българската история не като мъченици, а като герои Извънредно! Тежка катастрофа между джип и камион взе пет жертви Извънредно! Тежка катастрофа между джип и камион взе пет жертви Пътят е затворен
Арестуваха известна турска актриса за наркотици Арестуваха известна турска актриса за наркотици Ханде Ерчел долетя в Турция от Лондон и веднага беше задържана от полицията на летището Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака От началото на април е в сила споразумение за прекратяване на огъня между Иран и САЩ, но преговорите за уреждане на конфликта са в застой Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Той отговори уклончиво дали ще има нови удари по Иран Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори