Фирма за дограма полага ВиК мрежа в Созопол, усвоява 7 млн.лв.
Пореден сигнал за властови произвол при реализация на европроект за 7 милиона лева ще влезе в Бургаската прокуратура тези дни, разбра Бесове.бг.
Със светкавична скорост в созополското село Равна гора се разкопават улици и градини и се хвърлят тръбопроводи, които се зариват по най-примитивен начин, за да се отчете приключването на проекта за прокарване на водопроводна мрежа и канализация и строежа на малка пречиствателна станция с басейни за събиране на отпадните води, като пречистените се извеждат в близката река.
Местните хора са се хванали за главите като гледат как работи изпълнителят от софийската фирма „Вайспрофил“, спечелила апетитната обществена поръчка, конкурсът за която е проведен при созополския кмет Панайот Рейзи. Няма грешка – това е фирмата, която произвежда дограма и с това е известна в цяла България, но дограмата не й пречи да измести всички бургаски ВиК-дружества от състезанието, в което критериите са направени така, че да отговорят на точно определен кандидат, възмущават се местните бизнесмени.
Бързането е заради изтичащия
срок до края на годината. Проектът почнал през октомври. Освен това премиерът Бойко Борисов настоял
изпълнителят да се отчете по най-бързия начин, за да може той да реже лентата до пролетта. Такъв бил графикът му. А че в Равна гора пречиствателната станция няма
как да заработи с така положени тръби, това е отделен въпрос.
Очаквайте репортаж от Равна гора
Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт
За всеки повод правя тази сполучлива погача с газирана вода
Страхотна победа за българския национален отбор по тенис до 12 г.
Направете това с теменужките през февруари, за да цъфтят непрекъснато
Чийзкейк Орео без печене – кремообразен десерт, който се топи в устата
Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник
Молдова потъна в тъмнина заради срив в електромрежата на Украйна
Жените в живота на Димитър Рачков от първата голяма любов до предстоящата сватба
Българският футбол загуби още една легенда, почина Спиро Дебърски
Рибакина повали Сабаленка за титлата на Аустрелиън оупън
Еконт спира услуга
Радев с нова покана от ПП "Трети март", била създадена за него за изборите
