×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Случаят с обесения в ареста Ролф приключи само с наказания


Случаят с обесения в ареста Ролф приключи само с наказания
Германецът Ролф Греммел сложи край на живота си в Бургаския следствен арест, след като бе задържан за жескотото убийство на приятеля си Хенри
Тема в развитие
виж още
скрий
19 Ноември 2012, Понеделник, 14:53 ч.
Автор: Бесове.бг

Немецът разполагал в килията с бръснарско ножче, с което разрязал кабела за да се обеси

 

Разследването на самоубийството на германеца Ролф Греммел в Бургаския следствен арест в края на лятото е прекратено с постановление от 14.11.2012 г. на Окръжна прокуратура-Бургас.

По време на досъдебното производство е установено, че немецът,  убил приятеля си Хенри Щернберг на 29 август в кабинка на Северния плаж, е разполагал зад решетките с химикал, хартия и бръснарско ножче. Той разглобил бръснача и отрязал парче коаксиален телевизионен  кабел  с дължина 180 см., част от структурното окабеляване на Ареста-Бургас, се казва в официалното съобщение на държавната институция.

На лист хартия собственоръчно написал предсмъртно прощално писмо до фаталната Соня Майснер, заради която той посегна на приятеля си и после отне собствения си живот.  С одеяло Ролф прикрил тази част от килията, където се намирала тоалетната чиния. Зад така образуваният параван завързал едната част на  телевизионния кабел за металната рамка на леглото, а другата завързал около врата си и се обесил. Смъртта му била установена към 22,40 ч. от постовия полицай.

От събраните по делото доказателства безспорно се установява, че  Греммел е планирал и реализирал настъпилата смърт.. 

По време на разследването е констатиран пропуск в организацията и дейността  по охрана на живота и здравето на задържаните в Ареста-Бургас лица, а именно – наличие на свободен достъп до телевизионен кабел със значителна дължина. Не е установена пряка  причинно-следствена връзка на констатирания пропуск с разследваната смърт, като е прието, че се касае за административно нарушение, което ангажира единствено дисциплинарна отговорност на допусналите го длъжностни лица.

Припомняме, че тялото на убития престоя повече от месец в камерата на бургаската морга, тъй като чрез немските консулски служби у нас е трябвало роднините му официално да бъдат уведомени и да се изчака тяхното решение.

Същата процедура е извършена и за убиеца на Хенри - Ролф Гремел. Близките му обаче са наели агенция, която е транспортирана тялото му до Германия.


В категории: Темида


Флагман.БГ Огромна драма в "Ергенът" Огромна драма в "Ергенът" 30/04/2025, Сряда 08:33 0
Отиде си голям рокаджия
Отиде си голям рокаджия 30/04/2025, Сряда 08:00 0
Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
Флагман.БГ На десния си крак носи бижута за... На десния си крак носи бижута за... 29/04/2025, Вторник 21:03 2
Големи проблеми с водата в...
Големи проблеми с водата в... 29/04/2025, Вторник 20:40 0
Млада жена нападна полицаи
Млада жена нападна полицаи 29/04/2025, Вторник 20:00 1
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Републиканският път Ямбол-Средец е в критично състояние! Готви се протест Републиканският път Ямбол-Средец е в критично състояние! Готви се протест "Търпението на хората се изчерпа", каза кметът на село Войника Мария Георгиева   Топло време в София, по Черноморието не чак толкова Топло време в София, по Черноморието не чак толкова Слънчев ден като цяло в страната 800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа 800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа Лелята на младежа разказа за скандална схема   Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Вече са договорени първите групи и стартираха резервациите за организираните пътувания Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона Добрин не завоюва колата от Турнирите, но получи награда за атрактивност Световен шампион пристига в Бургас Световен шампион пристига в Бургас Нафтата със силен трансфер Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици 60% дял на ВЕИ в мощностния баланс е критичен, поясни енергийният експерт Иван Хиновски Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Той сподели, че се съмнява кибератака да е причината за аварията на Иберийския полуостров, заради която няколко държави останаха без ток Големи проблеми с водата в... Големи проблеми с водата в... Хората във врачанско село бедстват
Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори