Учителка излязла в 16-годишен болничен и работила като природолечител
Подозренията са, че тя се е преструвала на неработоспособна
Учителката в Германия, която е била в болничен отпуск в продължение на 16 години, през това време е работила като природолечител. Прокуратурата Дуисбург, провинция Северен Рейн-Вестфалия, разследва случая и е претърсила къщата на жената, предаде RTL. Подозренията са, че учителката се е преструвала на неработоспособна. Заповедта за претърсване е била изпълнена във вторник. Иззети са „документи и електронни устройства за съхранение на данни, както и доказателства, които са от значение“.
Сега материалите трябва да бъдат анализирани. Жената е разследвана по подозрение в търговска измама. Тя е работила в професионален колеж в град Везел. Нейният случай влиза във фокуса на медиите още миналата година и ангажира и местните политици.
Криминалното разследване разкрива доказателства, според които жената умишлено е предоставяла невярна информация на държавата - нейния работодател.
Докато твърдяла, че не може да изпълнява служебните си задължения поради здравословни причини, тя е работила като природолечител и е участвала в конкурс за стартиране на бизнес. През това време тя неправомерно е получавала учителската си заплата, което би могло да представлява търговска измама, посочва RTL. Разследването не е фокусирано върху всичките 16 години, през които жената е била в болничен отпуск, а само върху последните четири години.
10 лесни и вкусни рецепти за вечеря, които ще ви спестят време
13/05/2026, Сряда 22:00
0
ПСЖ готви трансферната бомба на годината
13/05/2026, Сряда 21:29
1
Дара с големи шансове за успех утре в "Евровизия"
Идеалният партньор според зодията
Подробности за жестокото убийство в Монтана
Приключението "Черноморски път" завърши успешно
Съвети за кариерно развитие според зодията
Голяма драма в Джирото
Класическо тирамису - рецепта
Професор разкри има ли опасност от хантавирус епидемия в България
Жестоко убийство в Монтана, гъмжи от полиция
Районни прокурори запознаха ученици от бургаското СУ "Димчо Дебелянов" с вредата от киберпрестъпления
