×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Рекорден ръст: цените на месото в Кипър нагоре с 28%
  • Полицаи и планински спасители откриха изчезнали тийнейджъри
  • МВнР: Истанбул и Анкара с повече изборни секции за българите
  • „Тренд“: 6 партии влизат в 52-ия парламент, близо 60% ще гласуват
  • Иран атакува ключова газова инфраструктура в Катар с ракети
  • Светът никога не е бил толкова близо до енергиен колапс
  • Цената на доматите се покачва рязко
  • НСИ: Разходите за труд в България скачат с близо 14%
  • Кабинетът обмисля компенсация за тока на бизнеса
  • В България е по-скъпо от Нидерландия: Не от дрехи, лишаваме се в храната вече
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Д-р Спасимир Иванов, който възроди ФК „Черноморец 1919“, печели онлайн вота на „Личност на годината 2025“


Д-р Спасимир Иванов, който възроди ФК „Черноморец 1919“, печели онлайн вота на „Личност на годината 2025“
За д-р Спасимир Иванов гласуваха 6029 читатели на Флагман.бг, което е 40,44 % от общия вот за всички номинирани
Тема в развитие
виж още
скрий
31 Януари 2026, Събота, 18:00 ч.
Автор: Емел МАХМУД

С гласовете на десетки хиляди читатели на Флагман.бг бе подредена престижната класация с тежест 50% пред компетентното жури, което ще излъчи победителя

Основателят на първата частна многопрофилна болница в Бургас – "Лайф Хоспитал", педиатър, предприемач и спортен меценат – д-р Спасимир Иванов, печели онлайн гласуването за „Личност на годината 2025“. Той е получил 6029 гласа или 40,44 % от одобрението на читателите на Флагман.бг. Неговата номинация е за влиянието, което оказва в развитието на спорта, подкрепата и възраждането на един от символите на Бургас - ФК "Черноморец 1919". В продължение на няколко сезона като част от управлението на клуба, а по-късно и като негов президент от 2024 г., той реализира бърз процес на трансформация, който цели скоро да върне клуба на историческото му място - във футболния елит на България. Бургаският бизнесмен застана начело на "акулите" в решаващ момент - след болезненото изпадане в Трета лига през 2024 година. Тогава мнозина предричаха, че това ще е началото на края за "Черноморец 1919", но д-р Спасимир Иванов пое отговорността и се ангажира не само с финансовата подкрепа, но и структурирането на един добре работещ клуб. 

Общо 14 908 са гласували в онлайн анкетата. 

След д-р Спасимир Иванов на второ място е инициаторът на кампанията „Нов роял за талантите на Бургас“ Зоя Калафатева. В качеството си на председател Обществения съвет на училището и активен член на екипа на фондация „Солинария“ тя се утвърждава като двигател на значими културни и благотворителни инициативи, сред които кампанията за набиране на средства за закупуването на нов концертен роял. Прогнозната цена на качествен роял, който ще служи поне 50 години е около 65 хил. евро. Ползите от подобна инвестиция далеч надхвърлят рамките на училището и ще е ресурс за целия културен живот на Бургас – за концерти, майсторски класове, гостуващи солисти и преподаватели, които работят при ясно определение на професионалните стандарти. За Зоя Калафатева са гласували 3588 читатели или 24,07 %.

Номинираната лично от кмета на община Поморие Иван Алексиев - Анета Драгнева-Данаилова заема третата позиция в онлайн вота за престижната класация за статуетката „Флагман“. Тя е директор на Центъра за подкрепа за личностно развитие към Общинския детски комплекс-Поморие, диригент, музикант и педагог. Отдала е живота си за развитието на културата в общината. Номинацията е за това, че създаде през годините и продължава да създава звезди от своята плеяда, прославяйки таланта на морския град по всяка точка на света. За Анета Драгнева-Данаилова са гласували общо 2291 души или 15,37 %.

Третата позиция с 965 гласа или 6,47 % заема полицаят герой от Бургас - инспектор Калоян Пейчев, който спаси затиснато в смачкана коола дете от сигурна смърт. Тежката катастрофа, при която загина майката на 11-годишното момче, станала на 23 ноември край сливенското село Мокрен. 42-годишният служител на МВР дори не бил на работа, той е пътувал със семейството си от почивка, когато става свидетел на смъртоносен челен блъсък между две коли. Без да се замисля, с риск за собствения си живот, инспектор Калоян Пейчев отива в зоната на катастрофата и изтръгва от лапите на смъртта детето, което благодарение на него живее втори живот. 

Д-р Людмила Желязкова - трансфузионен хематолог и ръководител на новоразкрития Кръвен център, получава 597 гласа от онлайн вота или 4 % от гласовете. За престижната класация на Флагман.бг тя се бори заради приноса си към здравеопазването в Бургас и региона. Със своя професионализъм, обществен и човешки принос успя да привлече рекорден брой кръводарители. През годините тя се бореше за това градът да има свой Кръвен център. Д-р Желязкова е сред двигателите на тази обща кауза, която вече е факт. 

За родолюбеца Любомир Георгиев са гласували 555 наши читатели, което прави 3,72 %. Той се бори за статуетката „Флагман“ за историческата си кауза. Благодарение на него само за една седмица към края на 2025 г. 19 български училища получиха като дарение 60 пълномащабни репродукции, изобразяващи владетелите от Първото българско царство. Произведенията са дело на живописеца Васил Горанов и са част от колекцията „Исторически романтизъм“. Акцията на бургаска земя влезе с  хановете Кубрат , Аспарух, Алцек, Тервел, Крум, с княз Борис I, царете Симеон Велики и Самуил в Математическата гимназия, в ОУ „Г.Бенковски“, в ОУ „Елин Пелин“, в НБУ „М.Лъкатник“,  в ПГРЕ „Г.С.Раковски“, СУ „К.Преславски“, в Строителния техникум и Немската гимназия , както и в СУ“Иван Вазов“ в Поморие“ и в СУ“Л.Каравелов“ в Несебър. 

Директорът на първия и единствен филиал на Националната художествена академия, настоящ ректор на висшето училище - проф. Георги Янков получи 494 гласа или 3,31 %. Под неговото ръководство смелата идея в Бургас да има филиал на НХА не просто се реализира, а израсна, укрепна и се утвърди. Номиниран е от Община Бургас за дългогодишните му усилия за развитието на визуалните изкуства край морето. Проф. Янков отгледа бургаския филиал от бебешка възраст до един достоен и уверен в бъдещето си храм на знанието. През 2025 година Филиал Бургас стана напълно завършен продукт - добре структуриран, професионално организиран, наложена марка с ясна идентичност и поглед, отправен смело към утрешния ден.

389 гласа или 2,61 % получава бургазлията Стефан Трифонов - собственик е на „Електра Транс Глобъл“ ООД. През 2025 г. той се завърна в Бургас, за да вложи средства за обучение на ученици в специалности от бъдещето. То започва още от 10 клас, със сериозен акцент върху специализираните предмети и практическата подготовка. При необходимост от реална авиационна среда, учениците се командироват във Варна, където отново „Електра Транс Глобъл“ поема всички разходи. За компанията 2025 е ключова година с подписания договор със Сливенската митрополия за предоставяне на нейни земи за срок от 100 години за мащабен проект за изграждане на хангар за ремонт и поддръжка на въздухоплавателни средства. Инвестицията, оценявана на над 120 милиона лева за строеж и оборудване, ще промени икономическия профил на региона. А с новото самолетно съоръжение край Бургас практическото обучение ще се премести от Варна на наша земя. 

За уникалната бронзова статуетка Флагман, творба на бургаския скулптор Огнян Петков, се борят тези достойни личности, които през миналата година се превърнаха в пример за подражание. Предложения се приемаха от 30 декември 2025 г. до 15 януари 2026 г. Онлайн гласуването се проведе от 23:59 ч. на 19 януари до 23:59 ч. на 30 януари т.г. То има 50% тежест при изчисляването на крайния резултат. Останалите 50 % ще се оформят от вота на компетентното жури, в което са включени членове с безспорен авторитет – от различни институции, браншове и организации. Журито ще бъде оглавено от председателя на Районната избирателна комисия – в мандат, към настоящия момент това е г-жа Фани Семерджиева. В него участват представител, излъчен от патрона на конкурса - Областния управител на Бургас, компютърният специалист Атанас Сиреков – внук на легендарния бургаски кмет Атанас Сиреков, починал при изпълнение на служебния си дълг (1936-1939), носителят на наградата 2024 г. директорът на Пожарна безопасност и защита на населението ст. комисар Николай Николаев и издателят Веселин Василев - съсобственик и управител на Флагман.бг.

Конкурсът "Личност на годината" се провежда за десети път. Инициатор е първият патрон - ексобластният управител Вълчо Чолаков (2014-2021). Настоящият конкурс е под патронажа на областния управител Владимир Крумов. 

По традиция след официалната церемония по връчването на статуетката "Флагман", журналистическият ни екип ще отпразнува 15-ия си рожден ден. 




Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
Флагман.БГ Коя зодия е най-трудна за разбиране Коя зодия е най-трудна за разбиране 23/03/2026, Понеделник 21:59 0
Тервел ИЛИЕВ Свинско с картофи на фурна - стъпка по стъпка Свинско с картофи на фурна - стъпка по стъпка 23/03/2026, Понеделник 21:29 0
Тервел ИЛИЕВ С този навик прахът у дома се трупа по-малко С този навик прахът у дома се трупа по-малко 23/03/2026, Понеделник 21:14 0
Флагман.БГ Банята блести, ако използваме този лесен подход Банята блести, ако използваме този лесен подход 23/03/2026, Понеделник 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Станка Златева: Вкарахте ме в цирк Станка Златева: Вкарахте ме в цирк 23/03/2026, Понеделник 19:18 0
Флагман.БГ С този трик мивката ще блести С този трик мивката ще блести 23/03/2026, Понеделник 18:59 0
България Всички новини
Отличиха първите лауреати от Десетия национален конкурс за поезия „Христо Фотев“ Отличиха първите лауреати от Десетия национален конкурс за поезия „Христо Фотев“ В журито бяха създателите на „Жив“ - най-значимия музикално-поетичен спектакъл по творби на поета – продуцентът Георг Киряков и режисьорът Теодор Каракачанов  Китен се превърна в сцена на таланти: над 100 млади изпълнители участваха в престижен конкурс (СНИМКИ) Китен се превърна в сцена на таланти: над 100 млади изпълнители участваха в престижен конкурс (СНИМКИ) Тридневният музикален форум събра бъдещите звезди на България, съчетавайки богата програма, майсторски класове и силни емоции под знака на българския фолклор и съвременната музика С арка на изпълнените ангажименти ГЕРБ-СДС даде старт на кампанията в Бургаска област С арка на изпълнените ангажименти ГЕРБ-СДС даде старт на кампанията в Бургаска област Бургас има нужда от кандидати за народни представители, които са местни и ще защитават региона, каза кметът Димитър Николов 4-те изрази, които постепенно ерозират връзката 4-те изрази, които постепенно ерозират връзката Има няколко повтарящи се фрази, които предсказват края на отношениятеа     Кога да смениш зимните гуми, температурата решава Кога да смениш зимните гуми, температурата решава Експерт предупреждава да не бързаш заради променливото време през април Джеф от Индия избра остави Дубай, за да бъде общ работник в Банско Джеф от Индия избра остави Дубай, за да бъде общ работник в Банско Помагам на семейството си, работя и в кухнята, и на бара, сподели той По 185 евро ще получат председателите на СИК-ове за вота, а членовете по 156 евро По 185 евро ще получат председателите на СИК-ове за вота, а членовете по 156 евро При предаване на правилен протокол всеки член на съответната комисия ще получи по 15 евро, същият е хонорарът за получаване на изборните книжа, както и за предаването им в РИК в изборната нощ МВнР призова българите за незабавно напускане на Близкия изток МВнР призова българите за незабавно напускане на Близкия изток За държавите в региона и Иран остава в сила пета степен на риск, а ограниченията в авиотрафика свиват прозореца за безопасно отпътуване Созопол посреща два спортни състезания в началото на април Созопол посреща два спортни състезания в началото на април На 4 и 5 април морският град ще приеме третото издание на „Созопол Рън 2026“ и автомобилното събитие „Гимкхана Созопол“ Рекорден интерес към вот в чужбина, 50% повече българи са заявили желание да гласуват Рекорден интерес към вот в чужбина, 50% повече българи са заявили желание да гласуват Близо 44 000 заявления за гласуване са подадени извън страната
Блъф ли са прегорите за край на войната в Близкия изток? Целта е постигната – петролът малко поевтиня Блъф ли са прегорите за край на войната в Близкия изток? Целта е постигната – петролът малко поевтиня След като Тръмп заяви, че иранците му са се обадили, като са разбрали, че се готви удар по централа за $10 млрд., от Техеран предупредиха, че Персийският залив ще се превърне в „забранена зона“ за дълго време Икономист: Тръмп иска контрол с Техеран на Ормузкия проток, но САЩ е пред рецесия Икономист: Тръмп иска контрол с Техеран на Ормузкия проток, но САЩ е пред рецесия Тя ще стане факт, ако петролът стане $160 за барел, обясни той Пътник от катастрофиралия самолет на Air Canada разказа за хаоса след удара на пистата Пътник от катастрофиралия самолет на Air Canada разказа за хаоса след удара на пистата Джак Кабот описва тежкото приземяване, силния сблъсък и паниката на борда при инцидента на летище Ла Гуардия Пробив в левитацията създадоха система с почти нулева загуба на енергия Пробив в левитацията създадоха система с почти нулева загуба на енергия Екип от Okinawa Institute of Science and Technology съобщи за нов ротор, който левитира и се върти с ултраниско затихванеОсновен body текст Спирането на атаките по Иран е намек, че скоро започва наземна операция Спирането на атаките по Иран е намек, че скоро започва наземна операция Това е класическата тактика на Доналд Тръмп: умиротворяваща публикация, за да успокои врага, преди нова ескалация МВнР призова българите за незабавно напускане на Близкия изток МВнР призова българите за незабавно напускане на Близкия изток За държавите в региона и Иран остава в сила пета степен на риск, а ограниченията в авиотрафика свиват прозореца за безопасно отпътуване Почина създателят на OnlyFans  Почина създателят на OnlyFans  43-годишният предприемач е починал след дълга битка с рак, а новината поставя въпроси за бъдещето на платформата и нейната собственост Не давайте на децата си тези играчки - откриха фентанил в кукли Барби Не давайте на децата си тези играчки - откриха фентанил в кукли Барби Наркотикът е намерен в опаковки в магазин, продадени са поне 5 бройки вече Гърция дава до 60 евро за гориво и още помощи заради скъпия петрол Гърция дава до 60 евро за гориво и още помощи заради скъпия петрол Правителството отпуска 300 млн. евро, за да ограничи удара върху домакинствата и бизнеса Фондовите пазари в Европа отново се понижиха Фондовите пазари в Европа отново се понижиха След резките спадове на фона на продължаващите опасения за по-широкото икономическо отражение на конфликта
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Ще реша за кого да гласувам, след като изгледам всички интервюта на Мон Дьо Виц на деня Виц на деня Разговарят две секретарки:
– Директорът ми повиши заплатата, защото кръстих сина си на него.
– А моят затова, че не кръстих сина ни с неговата фамилия!
Виц на деня Виц на деня Студент към красивата си колежка:
- Как успя да вземеш този труден изпит!?
- Ами... мога да ти кажа, но се съмнявам, че и при теб ще се получи по този начин.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори