Полицаи спряха бял микробус край Царево, шофьорът – пиян и дрогиран с коктейл от наркотици, а вътре...
В товарното помещение са били натъпкани 28 човека - само млади мъже
40-годишен мъж от Тетевен е арестуван край Царево. Той превозвал в бял бус 28 нелегални мигранти от Афганистан и Пакистан - пиян и на коктейл от наркотици. Това научи Флагман от отлично информирани източници, присъствали на екшъна, разиграл се преди дни на главния път за Бургас.
Към 20 ч. на 11 август граничари от ГПУ-Царево са спрели превозното средство за проверка. В товарното помещение са били натъпкани 28 човека - само млади мъже, без никакви документи за самоличност. По-късно е установено, че 26 са тях са от Афганистан и двама от Пакистан, Отведени са в граничното управление.
На водача му е направен тест за употреба на алкохол и наркотици. Дрегерът е отчел 1,56 промила в кръвта и положителна проба за кокаин и метамфетамин. По информация на Флагман.бг той натоварил мигрантите близо до село Бродилово. Образувани са бързи производства, уведомена е и Районната прокуратура в Царево. Мигрантите са осъдени от Районния съд за незаконно преминаване на границата. Наложени са им принудителни административни мерки за първоначално настаняване в СДВНЧ – Любимец и след това – отвеждане до границата.
С постановление на наблюдаващия прокурор шофьорът е привлечен като обвиняем и е с постоянна мярка задържане под стража.
Полицията в Париж простреля буйстващ мъж
2-годишно дете почина след упойка в стоматологична клиника до България
Двама митничари са задържани при операция на ГДБОП
Няколко души загинаха в чужбина, след като автобус се удари в спирка
Бивш шампион в тежка категория на бокса се би с кокаин в кръвта
Разтърсващи подробности за отвличането на млада българка
В тази страна камионите за боклук са по-чисти от линейки
