Гърция разследва 40 смъртни случая от Сovid-19 в болница по време на пандемията
Тези смъртни случаи, настъпили при все още неясни обстоятелства са предмет на криминално разследване, което поставя под въпрос евентуалната отговорност на лекарите и администраторите
Министерството на правосъдието на Гърция започна разследване на смъртни случаи на пациенти с коронавирус, настъпили в рамките на един месец по време на пандемията, в болница в западната част на страната.
Тези смъртни случаи, настъпили при все още неясни обстоятелства са предмет на криминално разследване, което поставя под въпрос евентуалната отговорност на лекарите и администраторите, пише Труд.
Според информация, прокурорът на Агринио е повдигнал наказателно преследване с размер на тежко престъпление срещу членове на болничната администрация в Агринио и членове на медицинския персонал, както и срещу други лица, които могат да възникнат от разследването, за общо 40 смъртни случая на хора на възраст от 30 до 67 години, които са били приети, хоспитализирани в отделението за интензивно лечение за Covid-19 и са починали.
17 семейства на починали от Covid-19 са поискали съдебна отговорност.
Припомня се, че намесата на прокурора беше последвана от оставката на управителя на болница „Агринио“ по искане на тогавашния заместник-министър на здравеопазването Василис Контозаманис.
Въпреки факта, че 6-ти здравен район, базиран в Патра, е искал информация за повишената смъртност в интензивното отделение от Covid-19 от средата на май 2021 г., той не е отговорил.
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
