×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Д-р Владимир Корновски печели онлайн вота за „Личност на годината 2023“


Д-р Владимир Корновски печели онлайн вота за „Личност на годината 2023“
За уникалната бронзова статуетка Флагман, творба на бургаския скулптор Огнян Петков, се борят тези седем достойни личности. Победителят сред тях ще получи приза на официална церемония през юни
Тема в развитие
На бляскава церемония областният управител проф. Мария Нейкова ще връчи статуетката „Личност на годината 2023“ Д-р Владимир Корновски печели онлайн вота за „Личност на годината 2023“ Бургас избира „Личност на годината 2023“ Личност на годината 2023: Номинация за Семир Абумелих, който издигна Бургас на европейската здравна карта Личност на годината 2023: Номинация за кулинарния шеф Валя Вълкова - захарчето на всички, нуждаещи се от специална грижа Личност на годината 2023: Номинация за Петър Стоянович - историка, който направи Бургас столица на документалното кино Личност на годината 2023: Номинация за актрисата Гергана Стоянова, която учи хиляди бургаски деца как да вървят към мечтите си Личност на годината 2023: Номинация за доц. Владимир Корновски - лекарят на световно ниво, който избра Бургас пред Варна, за да лекува сърца Личност на годината 2023: Номинация за Димитър Йовнов – флагманът на спасителите след потопа в Царево Личност на годината 2023: Номинация за Живко Жеков - треньора, издигнал до успеха Нургюл Салимова и още десетки шахматни гении Флагман.бг започва приема на номинации, посочете достойните сред нас - носители на добрия пример за 2023 г.
виж още
скрий
29 Януари 2024, Понеделник, 12:57 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА

С гласовете на десетки хиляди читатели на Флагман.бг бе подредена престижната класация с тежест 50% пред компетентното жури, което ще излъчи победителя

Д-р Владимир Корновски – кардиохирургът на световно ниво, който избра Бургас пред Швейцария и всяка друга точка на света, за да спасява нашите сърца, печели онлайн гласуването за „Личност на годината 2023“. Той е получил рекордните за всички издания на конкурса досега 34826 гласа или 55.64% от одобрението на читателите на Флагман.бг.

След д-р Владимир Корновски е Семир Абумелих – основателят на УМБАЛ „Дева Мария“, който има огромен принос за развитието на здравеопазването в Бургас и вложи цялата си енергия в изграждането на Националната онкологична болница „Дева Мария“, която бе открита преди няколко месеца, а вече работи на пълен капацитет. Семир Абумелих е получил 22484 гласа или 35,92% от гласовете.

На трето място с 3730 гласа или 5,96% от гласувалите читатели се нарежда актрисата Гергана Стоянова, която е приела за своя мисия да посее в българските деца зрънце доброта и стремеж да сбъдват мечтите си, провеждайки безвъзмездно семинари и увличайки ги по пътя към успеха.

Четвърти е Димитър Йовнов – предприемачът, хвърлил се с всички сили и средства да спаси Царево след големия потоп през септември 2023 г. и повел десетки доброволци в своята кауза. Той е получил 552 гласа или 0.88% от вота.

Петото място е за Валентина Вълкова – шеф готвача с огнен темперамент, включил се безшумно в множество благотворителни инициативи за деца и възрастни с увреждания в Бургас. Тя получава 435 гласа или 0.69% от вота.

Шести е Живко Жеков – треньорът, подкрепящ неизменно по пътя към върха шампионката ни по шахмат Нургюл Салимова и още десетки гении от клуб „Бургас 64“. Той получава 385 гласа или 0.62%.

Седмото място е за Петър Стоянович – историка, направил Бургас столица на документалното кино и инициирал поставянето на бюст-паметник на княз Фердинанд на пристанището в морския град. Той е получил 179 гласа или 0.29% от гласовете на нашите читатели.

Класацията след първия кръг от 0.01 часа на 28.01.2024 г. На 20 юни, на официална церемония в Експозиционния център Флора, ще бъде излъчен победителят, който ще стане
носител на приза "Флагман", всяка година статуетка е единствена, както е единствен нейният символ

За уникалната бронзова статуетка Флагман, творба на бургаския скулптор Огнян Петков, се борят тези седем достойни личности, които през миналата година се превърнаха в пример за подражание. Техните номинации бяха издигнати от наши читатели, институции, НПО-та и инициативни комитети.

Предложенията се приемаха на редакционната ни поща до 16 януари. Онлайн гласуването се проведе от 00.01 часа на 17 януари 2024 г., сряда, до полунощ на 27 януари 2024 г., събота. То има 50% тежест при изчисляването на крайния резултат, като регламентът е въведен още с първото издание преди 9 години.

Останалите 50 % ще се оформят от вота на компетентното жури, в което са включени членове с безспорен авторитет – от различни институции, браншове и организации. Журито ще бъде оглавено от председателя на Районната избирателна комисия – в мандат, към настоящия момент това е г-жа Фани Семерджиева. В него участват още компютърният специалист Атанас Сиреков – внук на легендарния бургаски кмет Атанас Сиреков, починал при изпълнение на служебния си дълг (1936-1939), представител на Областна управа Бургас, под чийто патронаж се провежда събитието. Идеен инициатор за него е първият патрон - ексобластният управител Вълчо Чолаков.




Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
Михаил ДИМИТРОВ Трагедия в Благоевград: мъж почина на строеж Трагедия в Благоевград: мъж почина на строеж 16/05/2026, Събота 11:00 0
България Всички новини
Извънредно! Сигнал за бомба на ст. "Васил Левски", ще се играе ли Левски-ЦСКА Извънредно! Сигнал за бомба на ст. "Васил Левски", ще се играе ли Левски-ЦСКА СДВР трябва да реши дали срещата ще се играе  В качеството си на какъв Ивайло Мирчев застава пред колата на доставчика В качеството си на какъв Ивайло Мирчев застава пред колата на доставчика Този чавек вероятно трудно изкарва 1000 евро на месец, не е спрял там защото няма какво да прави, а опитва да си изкара прехраната, за Мирчев това вероятно са му джобните за един ден Скъпо гориво и поскъпнали храни: Как българите преживяват повишените разходи Скъпо гориво и поскъпнали храни: Как българите преживяват повишените разходи Инфлацията и високите цени на бензин и храни затрудняват семейните бюджети, докато потребителите търсят начини за пестене София след изстрелите: Кадрите от охранителните камери ще покажат истината София след изстрелите: Кадрите от охранителните камери ще покажат истината Един мъж е арестуван, полицията продължава издирването на останалите участници и анализира записите за последователността на изстрелите Кога и как „Евровизия“ бе превърната в гей парад? Кога и как „Евровизия“ бе превърната в гей парад? В подобна среда най-лесно е да се хлъзнеш към тик-ток подложка, но можеш да отправиш и послание – като Хърватия Прототипът на първата летяща кола ще е готов през октомври, тестват го в Бургас Прототипът на първата летяща кола ще е готов през октомври, тестват го в Бургас „Избрахме Бургас за тези първи изпитания, защото морето предоставя оптимална среда за първите полети на летящи коли. Това е критично за безопасността и за надеждното развитие на прототипа“, каза Тодор Иванджиков Най-евтината сянка на плажа в България ще е в Бургас Най-евтината сянка на плажа в България ще е в Бургас Почти всички концесионери по Южното Черноморие вече са достигнали максималните цени по договорите си, което изключва масово поскъпване на основната услуга Тир блокира насрещното движение на АМ „Хемус“ след удар в мантинелата Тир блокира насрещното движение на АМ „Хемус“ след удар в мантинелата Екипи на Пътна полиция регулират трафика, шофьорите да преминават с повишено внимание Помните ли Павел Горанов - най-обсъждания абитуриент в историята на България Помните ли Павел Горанов - най-обсъждания абитуриент в историята на България Опитва да пробие като моден инфлуенсър Жители на ж.к.“Славейков“: Сложете светофар или кръгово на това кръстовище, ще се избием Жители на ж.к.“Славейков“: Сложете светофар или кръгово на това кръстовище, ще се избием Всеки ден стават инциденти пресечката на бул. „Тракия“ с ул. „Епископ Константин Преславски“
Русия превръща Украйна в тренировъчен полигон за нови смъртоносни удари Русия превръща Украйна в тренировъчен полигон за нови смъртоносни удари Мащабни дневни и нощни въздушни атаки разкриват стратегията на Москва за изтощаване на украинската противовъздушна отбрана Кога и как „Евровизия“ бе превърната в гей парад? Кога и как „Евровизия“ бе превърната в гей парад? В подобна среда най-лесно е да се хлъзнеш към тик-ток подложка, но можеш да отправиш и послание – като Хърватия Композиторът Моноар за „Bangaranga“ и финала на Евровизия: С Дара полудявам Композиторът Моноар за „Bangaranga“ и финала на Евровизия: С Дара полудявам От създаването на песента до сцената на финала – съавторът на „Bangaranga“ разкрива магията на парчето и говори за работата си с певицата Си Дзинпин впечатли Тръмп с изискана кулинарна дипломация в Пекин Си Дзинпин впечатли Тръмп с изискана кулинарна дипломация в Пекин Китайският президент използва деликатеси, за да демонстрира дипломатическа култура и укрепи връзките със САЩ Четиричленно семейство в Индия почина след консумация на диня, открит е токсичен химикал Четиричленно семейство в Индия почина след консумация на диня, открит е токсичен химикал Цинков фосфид, използван за убиване на плъхове, е намерен в плодовете, докато разследването продължава Тръмп обяви ликвидирането на високопоставен командир на ISIS при прецизна операция Тръмп обяви ликвидирането на високопоставен командир на ISIS при прецизна операция Президентът подчерта решителността на американските и нигерийските сили в борбата срещу международния тероризъм Financial Times: Русия разширява териториалните си претенции към Украйна Financial Times: Русия разширява териториалните си претенции към Украйна Докато мирните преговори са замразени, Кремъл се готви да увеличи натиска върху Донбас и Южна Украйна Google изпревари Apple като най-скъпа марка в света благодарение на изкуствения интелект Google изпревари Apple като най-скъпа марка в света благодарение на изкуствения интелект Растежът на AI трансформира глобалния пазар на технологии Примирието между Израел и Ливан се удължава Примирието между Израел и Ливан се удължава Вашингтон бе домакин на високопродуктивни преговори, които дават надежда за стабилност в Ливан и региона Буданов оцелява в многобройни покушения и продължава да води реформите в президентския кабинет Буданов оцелява в многобройни покушения и продължава да води реформите в президентския кабинет Дори по време на мирни преговори с Русия генералът демонстрира решителност и нов подход към сигурността и мобилизацията
Венци СТЕФАНОВ Венци СТЕФАНОВ Радев е най-голямото попадение, ако си генерал от авиацията, значи че си нещо много повече от другите Виц на деня Виц на деня - Муцка, аз съм спала с моя мъж 2 пъти, преди да се оженим. А ти?
- Аз към 20-тина, ама не знаех, че ще се ожените!
Виц на деня Виц на деня - Бабо, какво би предпочела - с*кс с млад мъж или локум?
- Ох, чедо, от къде зъби за локум на тази възраст!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Страхувай се по-малко, надявай се повече. Яж по-малко, дъвчѝ повече. Говорѝ по-малко, казвай повече. Мразѝ по-малко, обичай повече
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори