След щорма: Бургаският кмет с благодарност и предупреждение към гражданите за следващите дни
Ще има проблеми с уличното осветление заради голяма авария
„Огромна благодарност за всички родители и учители, които масово се включиха в дейностите по отстраняването на щетите, причинени от бурята в детските градини и училищата!
Това е безценна помощ за по-бързото възстановяване на учебните заведения, за да могат децата утре да влязат в по-приветливи дворове и да не се стресират.“ Това написа кметът на Бургас Димитър Николов във фейсбук.
С десетки снимки градоначалникът илюстрира включването на доброволците в разчистването на града.
„Правим оглед на покривите в градините и училищата, поддържаща фирма ще отстрани опасни отлепени ламарини, за да минимизираме риска.
Благодаря и на всички граждани, които излязоха в пространствата пред домовете си и се включиха в разчистването на последиците в Морската градина.
Щетите са много и навсякъде!
Все още няколко квартала и села са без ток, аварията е голяма.
!!! Довечера ще има проблем с уличното осветление в някои комплекси, особено в “Меден рудник”, екипи работят по отстраняване на аварията. Потрошените автомобили са над 120.
! Моля ви да бъдете внимателни през следващите дни! Все още има много пречупени клони, които при по-силен вятър може да нанесат нови щети. Същото важи и за отлепени ламарини по покривите.
Благодаря на всички доброволци, институции, служби и фирми! Работата продължава“, посочва още Димитър Николов.
Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни
Дневен хороскоп за 24 юни 2026: Kъсмет за Раците и Рибите, важни решения пред Водолея
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“

Щеше да ни убият тия ламарини хвърчаха от покрива на блока на ул.Цар Симеон 111!!!!!!!!
Ужас!
Който е взел парите да си го оправя!!!!!
Те и дограмите ще хвърчат!!!!!