×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Разследват Андрий Ермак по най-голямото дело за корупция в Украйна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Истински ураган или необичайно силна буря бе преминалият над Бургас кошмар


Истински ураган или необичайно силна буря бе преминалият над Бургас кошмар
Времето рязко се развали днес и нанесе сериозни поражения, никой не е очаквал подобно бедствие
Тема в развитие
Парадоксът, че след урагана няма жертви в Бургас: Компромис на Бог или чист късмет? Видео показа и торнадо над морето в Бургаско Държавата обещава помощи за земеделски стопани след бедствието в Бургаско След щорма: Бургаският кмет с благодарност и предупреждение към гражданите за следващите дни Бурята извади от строя подстанция „Хоризонт“ на ЕСО, смущения в тока на Поморие и Сарафово Димитър Николов след урагана: Пострадали са 131 коли в Бургас, над 400 дървета са изкоренени Иван Алексиев: От 12 години съм кмет, такова чудо като щорма снощи не бях виждал никога Вижте как изглежда Бургас след бурята (СНИМКИ) Няколко села в Бургаска област остават без ток след бурята Обявиха частично бедствено положение в Поморие След урагана: 16-годишно момче е със счупена ключица, жена е с прорезни рани от строшено стъкло Поморие без ток за 24 часа, жена е отнесена от урагана Метео Балкан: Очаквайте нова буря в Бургас по-късно тази вечер Истински ураган или необичайно силна буря бе преминалият над Бургас кошмар Бедствието потроши витрините на култов мебелен магазин в Кумлука, спални и дивани отиват на боклука Паника в Поморие: Ветроходец падна зад борда по време на мощната стихия, организираха спасителна операция Мощна буря удари Обзор Кризисният щаб в Бургас ще работи денонощно, за да се справи с щетите от бедствието (СНИМКИ) Километрични опашки заради паднали стълбове Димитър Николов: Всички извънредни екипи са изпратени по сигнали, щети има във всички квартали на Бургас (ВИДЕО) След апокалипсиса: В Поморие е най-тежко положението, кметът Иван Алексиев свика кризисния щаб Стихията от Бургас се прехвърли в Созопол, вижте как изглежда „Веселата уличка“ (СНИМКИ) Кризисният щаб пред Флагман.бг: Има сигнал за паднал от борда на яхта, бурята е завлякла десетки лодки навътре в морето Десет-минутна буря предизвика невиждан погром в Бургас (СНИМКИ/ВИДЕО) Бургас е блокиран след изненадващия ураган Вятърът, повалил дървета в Бургас, бил със скорост около 100 км в час Извънредно! Десетки рибари бедстват край Бургас Ужас! Ураган внепазно се появи в Бургас, щетите са големи
виж още
скрий
17 Септември 2022, Събота, 21:01 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Ветровете в региона са достигали до скорост от 120 км/ч. - 118 км/ч. е минималното изискване за характеризиране на буря като ураган по скалата на Сафир-Симпсън

Истински ураган или просто необичайно силна за сезона буря бе това, което премина през Бургас около 17 ч. днес, 17 септември 2022 г.

Много възможно е да се окаже, че това е историческа за града и региона дата, тъй като по официалната класификация на ураганите на Сафир-Симпсън е описано, че скорости на вятъра над 64 мили в час или 118 км/ч. са характерни именно за ураганите.

По официални данни към момента вятърът е духал, поне на моменти, със скорост над 120 км/ч., което би значело, че за пръв в записаната история на Бургас днес сме станали свидетели на такова категорично нехарактерно за нашите географски ширини природно явление. Уловката е, че, за да влезе в категория "ураган първа степен" бурята над Бургас, вятърът е трябвало да духа с тази скорост поне 10 минути без да спре и то на височина над 10 метра над морското равнище.

Иначе по самата скала на Сафир-Симпсън, в която са описани и потенциалните щети от ураганите с различни категории, е записано, че тези от категория 1 могат да доведат до: Изкоренени дървета; Счупени големи клони; Съборени табели, знаци, билбордове и стълбове; Спиране в енергозахранването заради повреди в инфраструктура; Щети по сгради.

Видно от това описание е, че на практика всяка една от изброените за Категория 1 потенциални щети са налични в Бургас и региона.

Дали обаче днешната буря ще бъде характеризирана като ураган, предстои да разберем. Междувременно, ако това се случи, как бихте вие нарекли потенциалния първи за историята на региона ни ураган?

А всъщност премеждията може да се окажат далеч от приключили. Сателитни снимки показват ясно, че около Габрово в този момент се е заформил нещо като циклон с голям интензитет, който се е насочил на изток.

Това видео бе изпратено от наш читател. Заснето е малко след 16 часа в залива на Поморие, когато той е влизал с лодката в морето. Ураганът се появява от нищото и завихря със страшна сила. Голям късмет е, че авторът на клипа успява бързо да излезе от окото на бурята, вижте видеото:

Нахлуването на урагана в Бургас

 


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
16
Коментара по темата
16.
До 6
18.09.2022 09:43:30
1
7
Истински капацитет! Браво!
Те ураганите седят по график над всеки град поне 24 часа и не се местят :)
Имат си поле на изява и програма и всеки ден по един нов град.
15.
Бедствие
18.09.2022 08:08:22
3
22
Очевидно голяма част от коментиращите са дебили. Тази буря беше брутална и такава не е имало никога в нашия район. Молете се да не станат "нормални" за сезона. Интересно ми е льольото,който твърди,че били нормални,ти в Америка ли живееш бе? След колко бури Бургас е бил в това състояние?
14.
Дайте времето на Филипините
18.09.2022 07:53:48
0
9
Това нещо дойде север , а не от запад, затова не го угадиха. Друг път казват да прибираме саксиите от терасите. Ако беше минало над София, НИМХ щяха да ни продънят ушите и да лепкат стикерчета. Бургаска област им е "терра инкогнита", не вярвам нито на зеленото, нито на червеното. Кефя се на мацките...
13.
Иван
18.09.2022 06:56:17
3
21
Интересно ми е защо не завиха,сирените да предупредят хората доста къщи са наводнени.!!!!
12.
Иво
18.09.2022 00:31:19
0
24
Нарича се суперклетка... Ураганни ветрове - да, но не и ураган. Ураганите нямат фронт и се формират на съвсем друго място
11.
Усилено от Каравелово
17.09.2022 22:56:59
5
13
И възпълни шоумени с резачка в ръка се юрнаха селфи у ф.б да турнат...тц,тц
Жалка картина
10.
Ардамджиа
17.09.2022 22:53:16
10
26
Ние му казваме Бора.нормално за сезона и малко закъсняло явление.То времето си дава признаци ама кой да ги чете?
9.
да те таковам
17.09.2022 22:22:16
5
6
в грамотния нещастник и некадърник.......
8.
Я
17.09.2022 22:16:51
5
7
"ЗначЕло" е, че сте неграмотни.
7.
от село
17.09.2022 22:00:37
11
11
До.5
Как да ги съжали човек тея цървули ,въздух под налягане ,свикнали да тъпчат и обиждат всички други населени места.Ми Господ гледа.
6.
Ха ха!
17.09.2022 21:58:29
31
18
Ураган щеше да е, ако беше 24 часа с ветрове над 200,км/ч. А не 15 минути! Няма климатични промени, утре паля джипа с разход 14/100 и почвам безцелно да горя въглеводороди! Децата да му мислят!
5.
5
17.09.2022 21:35:20
9
9
нищо им няма ,те са куче -марка.Нали са умни.
4.
Ураган
17.09.2022 21:28:25
9
12
Бургаран
3.
Имаме новина
17.09.2022 21:18:55
21
17
Ураган - сефте!!! Жалко, че ураганите по света не траят 1-2 минути като бургаския.
2.
Кьосев
17.09.2022 21:14:20
6
36
Метео сайтовете от поне 3 дни предупреждаваха-"гръмотевична буря"!... Професор Рачков е време да се натири!
1.
Русчев, пиян ли си ве лице?
17.09.2022 21:10:08
6
17
потенциалния първинза иаторията на региона ни ураган?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Вълшебен декември ни очаква в Община Несебър Вълшебен декември ни очаква в Община Несебър Пълната празнична програма може да намерите тук Скандал в парламента: Асен Василев заплашва Борисов пред десетки свидетели  Скандал в парламента: Асен Василев заплашва Борисов пред десетки свидетели  Причина за скандала бяха думите на лидера на ГЕРБ, че протестът в сряда е бил организиран от АИКБ Засекли са шофьор с рекордните 248 км/ч с тол камери Засекли са шофьор с рекордните 248 км/ч с тол камери Започва връчването на глоби за нарушителите на средната скорост Мутиращ птичи грип е възможно да предизвика тежка пандемия Мутиращ птичи грип е възможно да предизвика тежка пандемия От 2003 г. насам са регистрирани близо 1000 случая на H5 инфекции Взеха лъскавия „Мерцедес“ на Светлана Гущерова Взеха лъскавия „Мерцедес“ на Светлана Гущерова Сега бившата плеймейтка пътува до София със скромна "Тесла" Нетипичен контрабанден трафик заловиха  на Капитан Андреево Нетипичен контрабанден трафик заловиха  на Капитан Андреево Спасени са  100  леопардови гекона и над 240 тарантули на терариум Изследвай се безплатно и анонимно за ХИВ в Бургас Изследвай се безплатно и анонимно за ХИВ в Бургас 185 носители на ХИВ са установени у нас тази година, заболеваемостта е под средната в ЕС Наглите“ разтворени в киселина? Нова версия за съдбата на изчезналите Културиста, Йожи и Регето Наглите“ разтворени в киселина? Нова версия за съдбата на изчезналите Културиста, Йожи и Регето Криминалисти проверяват тази версия след безследното изчезване на бандитите 40 български туристи са блокирани в Шри Ланка 40 български туристи са блокирани в Шри Ланка Заради наводнения в страната Мария Цънцарова напуска сутрешния блок на bTV, вече не иска да става в 5 сутринта Журналистката се оттегля от сутрешния блок заради изтощаващия график, но остава в bTV като продуцент и автор на нови публицистични формати
40 български туристи са блокирани в Шри Ланка 40 български туристи са блокирани в Шри Ланка Заради наводнения в страната Това е 25-годишната туристка загинала при ужасяваща атака на акула в Австралия Това е 25-годишната туристка загинала при ужасяваща атака на акула в Австралия Нейният приятел отчаяно се борел да я спаси Ето как младоженец изкара хиляди долари в сватбения си ден Ето как младоженец изкара хиляди долари в сватбения си ден Френски предприемач превърна най-романтичния ден в отлично платена сделка – и вече всички говорят за него Орбан пътува за Москва, за да осигури енергийните доставки на Унгария Орбан пътува за Москва, за да осигури енергийните доставки на Унгария Той напомни, че американците въведоха санкции срещу руските енергийни компании и ние бяхме във Вашингтон неотдавна, за да постигнем освобождаване от тези санкции  Ето коя държава изпреварва България по поскъпване на имотите Ето коя държава изпреварва България по поскъпване на имотите Малко не ни достига да бъдем водещият европейски пазар по поскъпване на жилищата Великата китайска стена е българска? Великата китайска стена е българска? Тартария е най-древната държава на българите Птичият грип отново плаши света: експерти предупреждават за потенциална пандемия, по-тежка от COVID-19 Птичият грип отново плаши света: експерти предупреждават за потенциална пандемия, по-тежка от COVID-19 Експерти предупреждават: ако щамът H5 мутира и тръгне между хората, светът може да се изправи пред по-тежка пандемия от коронавируса Путин с ултиматум към Украйна: Ще постигнем целите си чрез сила Путин с ултиматум към Украйна: Ще постигнем целите си чрез сила Темпото на напредъка на Русия по всички направления „видимо се засилва“, увери той Бивш германски евродепутат глобен след кражба от магазин и съпротива срещу полицаи Бивш германски евродепутат глобен след кражба от магазин и съпротива срещу полицаи На Гунар Бек са били повдигани и обвинения за злоупотреба с академична длъжност Какво включва менюто на ирландският модел-Воуг Уилямс Какво включва менюто на ирландският модел-Воуг Уилямс Тя разкри дневното си меню и тренировъчната си рутина по време на „Аз съм знаменитост“
Бойко Борисов Бойко Борисов "Постна пица – Дянков" няма да предложа пак Виц на деня Виц на деня Деца на холивудски звезди си говорят:
- Ти имаш ли братя и сестри?
- Не, но имам трима бащи от от първата си майка и четири майки от първия си баща.
Виц на деня Виц на деня Жената е като чиновника и рушвета.
Отначало:
- Ама моля Ви се, не така, недейте!
После:
- Еее, само толкова ли?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Един мъж застава на колене пред една жена, с надеждата че след време ролите ще се сменят.

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори