Бурята извади от строя подстанция „Хоризонт“ на ЕСО, смущения в тока на Поморие и Сарафово
Извършват се превключвания и подаване на електрозахранване по временни схеми
Над 30 екипа на Електроразпределение Юг продължават работа за справяне с последствията от влошената метеорологичната обстановка в някои райони на Югоизточна България през изминалото денонощие, съобщават от EVN България.
В област Бургас екипите на дружеството успяха през нощта да подадат електрозахранване за най-тежко засегнатите от вчерашната буря населени места - Поморие и кв. Сарафово (Бургас). Причината за изключване на електрозахранването за тях е отпадане на подстанция „Хоризонт“ на Електроенергийния системен оператор (ЕСО), от която се захранват Поморие и кв. Сарафово. Това наложи диспечерите в Електроразпределение Юг да извършват превключвания и да подадат захранване към клиентите от други подстанции по временни схеми.
С оглед на това са възможни смущения в захранването за Поморие и кв. Сарафово и преразпределение на товари при завишение на потреблението, за да се предотврати ново цялостно отпадане на захранването за двете населени места.
Продължават възстановителите дейности и за останалите по-малки населени места в област Бургас.
Същевременно екипи на дружеството работят и в други засегнати от обилните дъждове и бурен вятър райони – основно в област Смолян. Днес беше възстановено захранването за района на Баните. Към момента без захранване остават населени места в района около Девин.
С оглед на обявения от НИМХ за днес жълт и оранжев предупредителен код за силен вятър, дружеството е в готовност за реакция по места с хора и техника.
Представители на Електроразпределение Юг са в непрекъснат контакт с ЕСО, Министерство на енергетиката (МЕ) и местните власти. В дружеството вече функционира Кризисен щаб за координация на възстановителните дейности по места, се казва още в съобщението от EVN България.
Кой не трябва да консумира тиква и какви рискове крие прекомерната ѝ употреба
Иран заплаши да изпрати на дъното на морето американските кораби
Детски записки, ритуали и страх, ето какво извадиха новите ръкописи от „Петрохан“
Ремонтът на бул. „Иван Вазов“ продължава от 14 април, вижте как се променя маршрутът на градския транспорт
Джей Ди Ванс: Натъжава ме, че Орбан загуби, но съм сигурен - ще работим много добре с Мадяр
Тръмп: Ще се справим с Иран и след това може да се отбием в Куба
Китайски танкер премина през Ормузкия пролив въпреки американската блокада
Шофьорът на спрелия тир в тунел „Витиня“ остава в ареста след отказ за съдействие
В Германия намалява акцизите върху горивата за два месеца, а при нас кога?
БСП-ОЛ: Държавата трябва да се върне при хората - здравето не може да е търговия
Мъж е отрит мъртъв с прободни рани във Варна
Бум на пияни шофьори в Бургаско по Великден
