Линейка хвърчи към горящата вилна зона край Бургас
Пациент на хемодиализа е евакуиран със специализирания транспорт
Пожарът във вилната зона на бургаското село Изворище обхвана още една къща. Седем жилищни постройки вече са напълно унищожени. Това съобщи пред Флагман.бг кметът на Бургас Димитър Николов, който е в горещата точка, предава наш репортер.
Изгорели са 500 дка от вилната зона и почти 300 дка от семесената гора. (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
Преди минути в горящата местност пристигна и линейка. Но не за пострадали, а за транспортиране на пациент на хемодиализа, уточни Николов. Всички хора от вилната зона са евакуирани. Остана само едно семейство с три деца, едното от които с церебрална парализа. Имаме готовност да ги евакуираме, ако се наложи, каза още кметът на Бургас.
В момента всички бургаски пожарникари, доброволци, горски служители се борят да обхванат периметъра на смесената гора, за да не тръгне огънят към Изворище, а оттам и бургаските квартали Рудник и Черно море.
Revolut закрива левовите сметки: автоматична конверсия в евро от 17 декември 2025 г.
Мъгливи сутрини и слънчеви следобеди: Температурите тръгват нагоре до уикенда
На 17 декември почитаме Свети пророк Даниил - покровител на вярата, дома и благоденствието
Гъсти мъгли, заледени пътища и ограничения по магистралите в навечерието на празниците
Директор на училище задържан за скрити камери в ученически тоалетни
МВР предотврати имотна измама за стотици хиляди лева в "Малинова долина"
"Форбс": Илон Мъск е първият човек с нетно богатство от над 600 млрд. долара
Коледната украса крие сериозни рискове за домашните любимци, предупреждават ветеринари
След еврото: Цените на жилищата у нас ще скочат с до 10% още през 2026 година
Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година
България и още 7 страни обявиха Русия за най-голямата заплаха за сигурността в Европа
Изискана рецепта с яйца и хайвер

Мухахахахахахх
Комисионни има лииииии?
Не казвам,че причината е тази, но всяка година има жеги и всяка година пожари и едно и също...не вярвам,че такива неща се случват по случайност от някакви стъкла попаднали в деретата. Случват се заради свинщина и дебилщина!
Еми Емелче, тя няма крила бе пиленце.
Оф забравих, че вие правите от мухата слон.