×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Нов удар на САЩ по наркотрафика в Тихия океан с двама убити
  • Превръщането на женската уязвимост в порнографско съдържание показва сериозни пропуски в контрола
  • 20 г. след последния български зимен медал: 20 спортисти в опит да променят историята
  • Интензивен трафик за товарни автомобили на Капитан Андреево"
  • Бурята "Леонардо" взе жертва в Испания
  • Тръмп и Путин се споразумяха да възстановят „червения телефон“ на високо военно ниво
  • Индустрията в колапс, уволняват хиляди хора
  • Естония затваря граничните си пунктове с Русия през нощта
  • Смърт след забележка за висока скорост: Mъж почина след побой, обвиняемият е под домашен арест
  • Днес през 1878 г. е свободен град Бургас от османско владичество и е учредена първата българска градска община
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Медик за трагедията край Боснек: Пламъците бяха много силни, чуваха се писъци от автобуса


Медик за трагедията край Боснек: Пламъците бяха много силни, чуваха се писъци от автобуса
Пристигнахме много бързо на местопроизшествието, но пламъците бяха много силни, каза Лоарита Николова от Спешна помощ - Перник
Тема в развитие
Появи се осмият оцелял от автобуса-ковчег на АМ "Струма" Синът на втория шофьор: Тялото на баща ми е намерено в отделението за спане Борислав Сарафов опроверга медиите: Не е имало туби с гориво в автобуса на АМ „Струма“, няма и очевидци Прокуратурата: В автобуса-ковчег открихме 44 трупа, един човек липсва Експерти разкриха защо се е запалил автобусът на магистрала „Струма“, винят институциите Медик за трагедията край Боснек: Пламъците бяха много силни, чуваха се писъци от автобуса Потресаващият разказ на влюбени, оцелели в ада на АМ "Струма" Ужасяващата трагедия на АМ "Струма": Баща успял да спаси шест души, но не и сина си 5 от загиналите деца на "Струма" са от едно семейство BBC: Оцелели от автобуса-ковчег твърдят, че са били събудени от експлозия преди удара в мантинелата Зам. главният прокурор: Имало е взрив, въпросът е дали отвътре или при сблъсъка с мантинелите Македонска телевизия пусна списък с имената на пътниците от катастрофиралия автобус Имало ли е туби с контрабандна нафта в автобуса-ковчег? ГЕРБ нападна служебния кабинет заради трагедията на „Струма“, настоява за министерски оставки Извънредно! Полиция обгради офиса на автобусната фирма в Скопие Говори един от първите, пристигнали на мястото на трагедията Македония и България обявяват ден на траур заради двете трагедии със загинали вчера и днес Откриха овъгления труп на жена, държаща в ръцете си две малки деца в автобуса край Боснек Бойко Борисов: Това е черен ден за България Очевидец за трагедията край Боснек: Предната гума на автобуса е набодена на кол от пътен знак Зоран Заев и министър Османи пристигнаха в България заради трагедията на "Струма" Назначават проверка на магистралата, камионите излизали от нелегален изход Керемедчиев: Най-лошият сценарий е от Северна Македония да кажат, че тук умират техни граждани Оцелели разказват за взрив в автобуса край Боснек Техническа неизправност или заспиване на шофьора довели до ужаса на магистрала „Струма” Премиерът и Бойко Рашков ужасени, мълчат за загинали българи край Боснек 12 деца в автобуса-ковчег, прибирали се от Истанбул Огнен ад на магистрала Струма, 46 загинали
виж още
скрий
25 Ноември 2021, Четвъртък, 08:25 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Мъжът, който счупил стъклото с коляно, й разказал, че чул силен удар и след това автобусът е започнал да пламти

Викове за помощ и писъци се чували от горящият автобус. Пожарникарите се борели с пламъците усърдно, но те били много силни. Това каза пред Нова телевизия Лоарита Николова от Спешна помощ – Перник.

Тя работи от 25 години като спешен медик, но такъв ужас не е преживявала досега. 

Николова е един от спешните медици, помогнал на оцелелите пътници от катастрофата с автобуса на „Струма”.

„През нощта се подаде адрес за катастрофа на АМ „Струма”, където е катастрофирал автобус и е станал пожар. Пристигнахме много бързо на местопроизшествието. Автобусът гореше, имаше много пожарникари”, разказа тя.

„Транспортирах мъж, който е роден през 1976. Той разказа, че са пътували от Истанбул. Били са там на екскурзия четири дни. Денят на катастрофата беше петият. Изведнъж е чул силен удар и след това автобусът е започнал да пламти. Мъжът е скочил, ударил е с крак стъклото, счупил го е и е излязъл през него. Затова десният му крак беше с фрактура”, добави Лоарита Николова.

На връщане от „Пирогов“ разбрах, че всички останали в автобуса са починали, добави тя. 

„Усърдно гасяха огъня пожарникарите. Оцелелите бяха на разстояние не много близко. Техни съграждани им помагаха“, изтъкна медикът. 

„От 25 години работя в Спешна помощ. Това е една от най-тежките катастрофи, на които съм била”, каза още Лоарита Николова.


В категории: Животът


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
5
Коментара
Мария АРНАУДОВА Честваме 148 години от освобождението на Бургас Честваме 148 години от освобождението на Бургас 06/02/2026, Петък 10:45 1
5
Коментара по темата
5.
Abe
25.11.2021 11:26:58
0
2
Горките хора.Лека им пръст.Заради слчните шофьори умряха.Лоша работа
4.
ГРАД КОЗЛОДУЙ
25.11.2021 09:49:55
0
2
БОГ да прости загиналит ХОРА
между тях имоло 11ЧЛЕНО СЕМЕСТВО
МР НА ДУИТЕ ИМ
СЪБОЛЕЗОВАНИЯ НА БЛИЗСКИТЕ
3.
ГРАД КОЗЛОДУЙ
25.11.2021 09:21:03
1
3
това е ТЕРОРИСТИЧЕН АКТ
аферата маврово
автобсната фирма е менте
2.
Това потвърждава една от версиите
25.11.2021 09:13:13
1
5
"чул силен удар и след това автобусът е започнал да пламти"

Ако е вярно, това означава, че автобуса е пламнал след удара. Май ще се окаже вярно твърдението че е имало лесно запалим товар в предният отсек на автобуса, където би трябвало да има резервна гума.
1.
dddd
25.11.2021 08:51:54
3
5
И какво са гасили толкова усърдно,че докато станат на пепел,ужас
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Безпрецедентно съдебно дело: Разследваща журналистка срещу депутат от „Възраждане“ Безпрецедентно съдебно дело: Разследваща журналистка срещу депутат от „Възраждане“ Тя е от генерацията на изчезващите журналисти - от онези, които изкуственият интелект не може и няма как да замени, коментира главният редактор на СКАТ ТВ Севдалина Пенева Честваме 148 години от освобождението на Бургас Честваме 148 години от освобождението на Бургас На 6 февруари градът си спомня великото дело на освободителите с тържествена програма, историческа памет и признателност Бургаски депутат натиска педала на мощен звяр БМВ Бургаски депутат натиска педала на мощен звяр БМВ Той е единственият депутат, който притежава подобно спортно бижу, заради което предизвиква завистливите погледи на колегите си, любителите на високите скорости Любо Пенев е на крака, забелязан е да се разхожда в Борисовата градина Любо Пенев е на крака, забелязан е да се разхожда в Борисовата градина 59-годишният специалист се е разхождал в парка заедно със съпругата си Кристина Забележка за бързо шофиране завърши със смърт, мъж почина след удар в Бистрица Забележка за бързо шофиране завърши със смърт, мъж почина след удар в Бистрица Случая е от събота, а сблъсъкът е вследствие на направена забележка заради високата скорост, с която младият мъж преминал покрай него, твърдят близки на загиналия Оставиха в ареста учител-педофил, изпращал голи снимки на децата Оставиха в ареста учител-педофил, изпращал голи снимки на децата Разследването започва на 26 януари след сигнал от баща на 12-годишно момиче Хороскоп за 6 февруари: изпитание за всяка зодия и ден, който не търпи крайности Хороскоп за 6 февруари: изпитание за всяка зодия и ден, който не търпи крайности Кой ще се справи с лекота и кой ще трябва да прояви търпение и самоконтрол Десетки творци и издатели пред фалит заради забавени плащания по Фонд Култура Десетки творци и издатели пред фалит заради забавени плащания по Фонд Култура Проекти за милиони по Плана за възстановяване стоят без разплащане институциите си прехвърлят отговорността Забележка за висока скорост, доведе до саморазправа и смърт на мъж от Бистрица  Забележка за висока скорост, доведе до саморазправа и смърт на мъж от Бистрица  Близки настояват за по-тежка мярка и изразяват недоверие в разследването Язовирите "Кърджали" и "Студен кладенец" преливат, села остават откъснати от света Язовирите "Кърджали" и "Студен кладенец" преливат, села остават откъснати от света Пороите спряха, времето сякаш реши да се смили 
Край на бързите сделки: Как се променя пазарът на имоти в София през 2026 г. Край на бързите сделки: Как се променя пазарът на имоти в София през 2026 г. Средните цени трайно преминаха психологическата граница от 2000 евро на квадратен метър, а в централните и южните квартали сделки над 2500 евро вече не са изключение Мъж уби с нож партньорката си на бул. „Никола Пашич“ в Лесковац Мъж уби с нож партньорката си на бул. „Никола Пашич“ в Лесковац Шофьорът на автомобила разказа, че малолетното му дете, което е било с него в колата, е видяло цялата зловеща сцена и поради преживяната травма е било отведено за оказване на медицинска помощ Естония затваря граничните си пунктове с Русия през нощта Естония затваря граничните си пунктове с Русия през нощта Пунктовете ще останат отворени през деня в продължение на 12 часа. Забраната за разпръскване на сол доведе до превръщане на Берлин в ледена пързалка за пешеходците Забраната за разпръскване на сол доведе до превръщане на Берлин в ледена пързалка за пешеходците Рекорден брой от 2270 паднали хора за едно денонощие, доведе до политическо напрежение около забраната за разпръскване на солress. Костадинов предяви териториални претенции към Русия Костадинов предяви териториални претенции към Русия Той изреди българските държави по света: Татарстан, Кабардино-Балкария, Чувашия, все руски републики Община Царево стартира проект за грижа за детското здраве Община Царево стартира проект за грижа за детското здраве С над 230 хил. лв. безвъзмездно финансиране се обновява медицинският център и се оборудват педиатрични кабинети Мелания Тръмп води усилени преговори с екипа на Путин за връщането на украински деца Мелания Тръмп води усилени преговори с екипа на Путин за връщането на украински деца Към днешна дата 15 деца са успешно върнати в Украйна, откакто тя започна застъпничеството си, включително седем през декември. Българин получи присъда в Белгия за измама на проститутка, случаят е квалифициран като изнасилване Българин получи присъда в Белгия за измама на проститутка, случаят е квалифициран като изнасилване Апелативният съд в Антверпен приема, че заблуждението при плащане води до липса на съгласие за полов акт Бруклин Бекъм се разочарова от баща си - премахна татуировката на ръката си, посветена на Дейвид Бруклин Бекъм се разочарова от баща си - премахна татуировката на ръката си, посветена на Дейвид Надписът „татко“ вече не присъства на тялото му на фона на задълбочаващия се семеен конфликт Бургас на туристическа борса №1 у нас, акцент са големите спортни събития Бургас на туристическа борса №1 у нас, акцент са големите спортни събития На щанда ще бъде показан нов виртуален асистент в помощ на туристите за откриване на интересна локация или събитие в зоната на община Бургас, с опция за разширение за цялата област
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира автомобил.
– Минахте на червен светофар. – Шофьора без да каже нищо подава 10 лева.
– И с превишена скорост- – Шофьора прибира 10-те и подава 50 лева.
– Изглеждате ми подпийнал. – Шофьора подменя 50-те лв. със 100 лева.
– Тая кола, не е ли крадена? – На мястото на 100-те лева се появява дуло на пистолет 45-ти калибър…
– Ами… Да се върнем на това, че сте пил…
Виц на деня Виц на деня В родилния дом нов баща се удивлява:
- Какво... близнаци!?
- Не, едно е! - успокоява го медицинската сестра. - И следващия път елате трезвен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Преди не ми вървеше с мъжете, но мина време и натрупах опит... Сега на мъжете не им върви с мен...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори