×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Техническа неизправност или заспиване на шофьора довели до ужаса на магистрала „Струма”


Техническа неизправност или заспиване на шофьора довели до ужаса на магистрала „Струма”
Пътят, на който е станала трагедията с автобуса, е със стръмни наклони, каза експертът по пътна безопасност Йонко Иванов
Тема в развитие
Появи се осмият оцелял от автобуса-ковчег на АМ "Струма" Синът на втория шофьор: Тялото на баща ми е намерено в отделението за спане Борислав Сарафов опроверга медиите: Не е имало туби с гориво в автобуса на АМ „Струма“, няма и очевидци Прокуратурата: В автобуса-ковчег открихме 44 трупа, един човек липсва Експерти разкриха защо се е запалил автобусът на магистрала „Струма“, винят институциите Медик за трагедията край Боснек: Пламъците бяха много силни, чуваха се писъци от автобуса Потресаващият разказ на влюбени, оцелели в ада на АМ "Струма" Ужасяващата трагедия на АМ "Струма": Баща успял да спаси шест души, но не и сина си 5 от загиналите деца на "Струма" са от едно семейство BBC: Оцелели от автобуса-ковчег твърдят, че са били събудени от експлозия преди удара в мантинелата Зам. главният прокурор: Имало е взрив, въпросът е дали отвътре или при сблъсъка с мантинелите Македонска телевизия пусна списък с имената на пътниците от катастрофиралия автобус Имало ли е туби с контрабандна нафта в автобуса-ковчег? ГЕРБ нападна служебния кабинет заради трагедията на „Струма“, настоява за министерски оставки Извънредно! Полиция обгради офиса на автобусната фирма в Скопие Говори един от първите, пристигнали на мястото на трагедията Македония и България обявяват ден на траур заради двете трагедии със загинали вчера и днес Откриха овъгления труп на жена, държаща в ръцете си две малки деца в автобуса край Боснек Бойко Борисов: Това е черен ден за България Очевидец за трагедията край Боснек: Предната гума на автобуса е набодена на кол от пътен знак Зоран Заев и министър Османи пристигнаха в България заради трагедията на "Струма" Назначават проверка на магистралата, камионите излизали от нелегален изход Керемедчиев: Най-лошият сценарий е от Северна Македония да кажат, че тук умират техни граждани Оцелели разказват за взрив в автобуса край Боснек Техническа неизправност или заспиване на шофьора довели до ужаса на магистрала „Струма” Премиерът и Бойко Рашков ужасени, мълчат за загинали българи край Боснек 12 деца в автобуса-ковчег, прибирали се от Истанбул Огнен ад на магистрала Струма, 46 загинали
виж още
скрий
23 Ноември 2021, Вторник, 08:33 ч.
Автор: Флагман.Бг

Прахът по пътя заедно с дъжда, както и лошата маркировка може да са спомогнали за трагедията, каза Йонко Иванов

Три може да са причините за инцидента с автобуса на магистрала „Струма”. Това каза пътният експерт Йонко Иванов в „Здравей, България“ по Нова телевизия. 

Най-малко 46 души загинаха, след като пътнически автобус с македонска регистрация се запали. Трагичният инцидент е станал край село Боснек към 2:00 ч. през нощта. Пламъците избухнали след удар на превозното средство в мантинелата.

„Може да е техническа неизправност. Може да е здравословен проблем или заспиване на водача. Третото е ако е валяло дъжд, може да е допринесло за трагедията”, обясни Йонко Иванов.

„Такива автобуси обикновено са с двама шофьори. На границата би трябвало да са засечени почивките им”, добави той.

„Катастрофата е станала на място с концентрация на ПТП-та. Там профилът е доста различен – със стръмни наклони и спускания. Дефакто не знаем на кое място е станал инцидентът и при една несъобразена скорост и времето е лошо – прахът по пътя заедно с дъжда, както и лошата маркировка – всичко това може да е спомогнало за трагедията”, каза експертът по пътна безопасност.

По думите му мантинелата по продължение на 50 метра е била смачкана. 

„Това означава, че автобусът не може да се запали по време на движение. Ако това е станало то шофьорът е можел да реагира и да даде указания на хората в превозното средство. За мен това означава, че става дума или за техническа неизправност или грешка на водача плюс лошите метеорологични условия”, подчерта Иванов.


 


В категории: Животът


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Жегата се връща в сряда: Температурите тръгват към 37 градуса Жегата се връща в сряда: Температурите тръгват към 37 градуса НИМХ прогнозира слънчево и сухо време на 29 юли, а по Черноморието ще остане по-прохладно с до 29 градуса Кметът на Приморско Иван Гайков: Твърденията за „гробище за делфини“ са преекспонирани, извършват се проверки Кметът на Приморско Иван Гайков: Твърденията за „гробище за делфини“ са преекспонирани, извършват се проверки Повечето от откритите тела са на млади делфини, при които се наблюдава така наречената естествена ювенилна смъртност Футболът се завръща още тази събота на ст. "Лазур", дадоха "зелена светлина" на Община Бургас за договора с Митко Събев Футболът се завръща още тази събота на ст. "Лазур", дадоха "зелена светлина" на Община Бургас за договора с Митко Събев На практика ще има прихващане, тъй като "Спорт пропърти мениджмънт" има дългове към общинския бюджет Няма ракетна заплаха за България, но Иран отваря фронт за хибридни атаки Няма ракетна заплаха за България, но Иран отваря фронт за хибридни атаки Експерти не очакват удар по авиобаза Безмер, но предупреждават за кибератаки, дезинформация и натиск върху критичната инфраструктура TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България Клиентите могат да избират между разнообразни механични и електрически велосипеди – градски, туристически, планински, gravel и детски модели, съобразени с различни нужди, предпочитания и маршрути Духът на Украйна оживя по Южното Черноморие (СНИМКИ) Духът на Украйна оживя по Южното Черноморие (СНИМКИ) Тази вечер, 28 юли, от 19 часа сцената на „Охлюва“ отново ще принадлежи на талантите, традициите и децата, които носят бъдещето със себе си Бургас даде заявка да се превърне в новата филмова дестинация на България Бургас даде заявка да се превърне в новата филмова дестинация на България Продукцията с бюджет над 6 млн. евро ще се снима в морския град през август Камерите заснели последния гост на Владо Загатото: Разследват екзекуция заради биткойни Камерите заснели последния гост на Владо Загатото: Разследват екзекуция заради биткойни Бизнесменът вечерял в Бояна часове преди смъртта си, а след това се прибрал в Банкя с мъж Гробище за делфини край Приморско: 11 загинали бозайници заради рибарските мрежи Гробище за делфини край Приморско: 11 загинали бозайници заради рибарските мрежи Човешка намеса е най-вероятната причина за морът, потвърдиха експерти  Започна 40-ото заседание на Общинския съвет в Бургас (СНИМКИ) Започна 40-ото заседание на Общинския съвет в Бургас (СНИМКИ) На масата са извънредната докладна за наемането на стадион „Лазур“, филмът за Христо Стоичков и изборът на управители за КОЦ и Белодробната болница
22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия Прокуратурата настоявала за по-тежка ефективна присъда, но магистратите приели, че законовите основания за задържането му са отпаднали Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Температурите в Неапол, Барселона, Рим, Валенсия, Ница, Солун, Сплит и Атина може да не падат под 20 градуса дори след залез Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Еманюел Макрон предупреди за трудни седмици, а Педро Санчес обяви тежки часове в битката с огнената стихия Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Сертификатът ще дава повече информация на купувачи и наематели, но поставя въпроса кой плаща обследването на старите блокове „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас Определян като най-добрия български филм на 2025 година, „Един грам живот“ се нарежда сред трите най-гледани български филма за всички времена и се превръща в истински обществен феномен, предизвикал широк обществен отзвук и дискусии Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Американският президент обяви, че разговорите с Техеран били добри, но предупреди, че военните удари могат да бъдат възобновени Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Най-активните пожари бушуват край Сантарем, Гуарда, Брага и Браганса Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Вашингтон проверява твърденията за разузнавателна помощ от Москва, докато преговорите с Техеран продължават Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня Мъж на околовръстното се спира пред една кака:
- Кажи какво правиш за 50€?
- Всичко правя, бате, само кажи какво искаш?
- Айде тогава качвай се с мен в колата да отидем леем бетон.
Виц на деня Виц на деня Попът и кметът на едно село пият.
Кметът:
- Дядо попе, защо не изпееш нещо?
Попът:
- Лягай и почвам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Биберон - първата силиконова измама в живота на мъжа...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори