×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ДПС: Категорично сме готови за избори веднага


ДПС: Категорично сме готови за избори веднага
Днес е началото на 45-то НС, изборите отминаха, сега предстои трудното, каза председателят на ДПС Мустафа Карадайъ
Тема в развитие
Ето го цялото ръководство на 45-ото Народно събрание Избраха Ива Митева от "Има такъв народ" за председател на 45-ото Народно събрание „Мутри вън“ ще се борят за пълна ревизия без лов на вещици „Демократична България“ ще работи за отстраняването на Гешев и Цацаров ДПС: Категорично сме готови за избори веднага Корнелия Нинова: БСП не преговаря с ГЕРБ за правителство, нито с ДПС за президент „Борисов 3“ бойкотира откриването на 45-ото Народно събрание Заместникът на Слави: Този парламент едва ли ще изкара мандата си, трябва да променим изборните правила Десислава Атанасова: Заканите на реваншизъм ли са плодовете на вашата изборна победа? Президентът към новите депутати: Никой не може да ви разменя, продава или отдава под наем Слави Трифонов се закле като депутат онлайн Бойко Борисов депозира оставката на ръководения от него Министерски съвет Мика Зайкова откри учредителното заседание на 45-ото Народно събрание Новите депутати се събират за откриването на парламента, посреща ги протест против ГЕРБ ГЕРБ търси подкрепа за експертен кабинет „Демократична България“ в капан заради Даниел Митов
виж още
скрий
15 Април 2021, Четвъртък, 11:34 ч.
Автор: Флагман.БГ

България се намира в безпрецедентна комбинация от няколко кризи: пандемична, икономическа, социална, институционална, заяви Мустафа Карадайъ

"Първо искам да честитя от името на ДПС светлия месец Рамазан на всички мюсюлмани и да пожелая здраве, мир и благоденствие. Искам да изразя увереността, че истинската, чиста вяра може да е в основата на мира и чрез смирение, помирение и добротворство да води до благоденствие. Ние вярваме че религията може да бъде обединител и миротворец. Вярваме, че поддръжниците на тази теза се множат. Това каза председателят на ДПС Мустафа Карадайъ в първото си изявление в 45-ото Народно събрание.

"Днес е началото на 45-то НС, изборите отминаха, сега предстои трудното. Ние вече казахме, че разчитаме вота на българските избиратели като ясно изразено желание за промяна. Промяна, с която да спрем омразата, разделението, противопоставянето, арогантността и агресията. Промяна, с която да възстановим политическата нормалност чрез диалог между политическите партии. Промяна, с която да направим рестарт на държавността", каза Карадайъ.

"Едновременно с това обаче българските граждани не дадоха мандат за съставяне на правителство на новите три партии в 45-то НС. Те имат 92 мандата общо. Някои разчитат този резултат като воля на избирателите за нови избори, може. Виждаме, че сме по-близо до тази перспектива и в тази връзка ние от ДПС категорично сме готови за избори веднага", посочи лидерът на ДПС.

"От гледна точка на държавата обаче, нещата не стоят точно така. България се намира в безпрецедентна комбинация от няколко кризи: пандемична, икономическа, социална, институционална", заяви той.

"Ако си позволим да прибавим към тях и политическа, ще сбъркаме сериозно. Ние смятаме, че сега е моментът да започне възстановяването на нормалността в българската политика. Години наред липсва нормален диалог между политическите субекти. След 2017 г. това се пренесе и върху държавните институции. Президент, изпълнителна властта, парламент - не функционират съобразно Конституцията на Република България. Нарушени са диалогът, координацията и контролът между властите. От това идват ниското ниво на доверие на българските граждани в институциите и това явление ние от ДПС определяме като институционална криза, която рефлектира пряко върху държавата и демокрацията.", каза Карадайъ.

"Ето защо на отминалите избори нашият слоган беше "Рестарт на държавността", ние смятаме, че макар и трудно, този процес на възстановяване на държавността може да започне още с 45-тото НС. С възстановяването на диалога между политическите субекти, ще започне нормализирането на политиката и връщането на доверието на българските граждани в политическите процеси. Сега е времето да върнем властта в българския парламент, както повелява Конституцията", заяви още.

ДПС от 4 г. призовава основните политически сили да работят за развитие на страната, един опит за съставяне на кабинет в рамките на този парламент, може да постави началото на процеса на нормализация в политиката и изготвяне на план за излизане на страната от кризите", посочи той.

"ДПС би подкрепило правителство на трите нови политически сили в 45-то НС със следните приоритети: план за излизане от пандемичната криза ковид-19, включващ: ново ускорена ваксинационна програма; по ефективни икономически и социални мерки за защита на населението и бизнеса; второ – изготвяне и приемане на програма за възстановяване и устойчивост, смятаме, че досегашните варианти на този план не отговарят на интересите на страната; трето – да започнат разговори за приемане с консенсус за програмата на ускорено икономическо развитие на страната; четвърто – достойно членство в евро-атлантическите структури", каза лидерът на ДПС.

"Изборите показаха, че е необходимо ново начало, нов модел на управление и отношение, нов подход към решаване на проблемите. Парламентът е длъжен да отговори на това изискване на суверена. В този възможно най-пъстър парламент, създаващ невъзможност за формиране на управленски партийни коалиции, избирателите искат да се изпълни девизът „Съединението прави силата“. Единственият модел, по който това може да стане е като се набележат основните приоритети, пред които е изправена държавата.

Политическите сили да дискутират и постигнат единомислие за начина, средствата и сроковете за тяхното решаване. Това не предполага нито дву-, нито три-, нито петчленна партийна коалиция, а много по-широко ситуация" посочи той.

"Категорично заявяваме, че ние плътно ще следваме замисъла на суверена и точно затова няма да гласуваме за правителство от партия, или коалиция от партии, ако преди това не е ясно документирано, че тази власт има ясна програма, с точно оказани цели, средства и срокове за тяхната реализация. Нека да извлечем всички възможно ползи от тази конфигурация в това НС. Време е за решителни промени. Нека ги направим. Нека да намерим най-прекия път до целта. Успехът започва с това днес да кажем ясно, че няма да позволим да се руши демокрацията. Призоваваме от днес да започнем възстановяването на демокрацията и нормалността в политиката. Успех на всички за постигането на тази голяма цел", заяви председателят на ДПС.

Източник: Труд.бг


В категории: Политика


8
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Лесен трик срещу прах у дома Лесен трик срещу прах у дома 15/03/2026, Неделя 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Черноморец Бургас попиля ЦСКА II Черноморец Бургас попиля ЦСКА II 15/03/2026, Неделя 19:11 0
8
Коментара по темата
8.
Amuca
15.04.2021 18:25:54
0
2
Половината Турци в България вече не гласуват за ДПС. А след като умре агента доганович много интересни неща се очакват. До като е жив много депесари ще му лижат краката*
7.
До 3
15.04.2021 15:02:00
1
1
Няма как да се съобразявам с ЕТНИЧЕСКА, ПРОТИВОКОНСТИТУЦИОННА групировка.
6.
До 5
15.04.2021 14:59:30
3
0
Ти не си турчин бе. Турците са си в Турция, не говорят и не пишат български. Ти си ЦИГАНИН приел исляма, вас турците ви мразят повече и от кюрдите.
5.
Турчин
15.04.2021 14:37:34
1
4
Доносниците да не разчитат на нас Турците в България.Докато не си направим наша партия БОЙКОТ на всякакви избори
4.
Вили
15.04.2021 13:45:55
0
5
Близо 30г.в този парламент Йордан Цонев /МЕНТАТА/се облизва,нагажда и възползва!За какъв рестарт говорят ДПС.САМО ГЛУПОСТИ И ПОРЕДНИТЕ ЛЪЖИ!!!
3.
До 1
15.04.2021 13:40:09
4
1
Умните ги питат! И е факт, че партия която от 90а е в нс, трябва да се съобразяваш с нея! Само галфони.като.теб си мислят, че с лозунги и вдигнати юмруци се управлява държава! Гледай сега театър, настани се удобно, сипи си шльковица, резни салата!
2.
манолич
15.04.2021 12:42:26
0
5
на предсрочните ще вкараме Ремзито у парламенто... да има за яденье за пиенье.... ох котьооо
1.
Иван
15.04.2021 12:31:07
5
6
Твези чалмосаните пък кой ги пита?
Мангали, вън от България!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Горивата удрят и транспорта, автобусните превозвачи вече работят на загуба Горивата удрят и транспорта, автобусните превозвачи вече работят на загуба Транспортните фирми обаче не могат самостоятелно да променят цените на билетите, тъй като договорите за обществен превоз са сключени на фиксирани стойности Шеф Манчев си търси личен шофьор, дава заплата 1300 евро бруто Шеф Манчев си търси личен шофьор, дава заплата 1300 евро бруто Търсеният кандидат трябва да притежава шофьорска книжка категория B и да бъде с чисто съдебно минало Млада жена почина след поставяне на хиалурон в Дупница Млада жена почина след поставяне на хиалурон в Дупница Лекарят, за когото се предполага, че е извършил интервенцията, отказва коментар ДПС регистрира листите си. Пеевски първи в Благоевград ДПС регистрира листите си. Пеевски първи в Благоевград Ето кои са на следващите позиции До 30 % по-малко германски туристи се очакват по Черноморието, заради неудобни полети До 30 % по-малко германски туристи се очакват по Черноморието, заради неудобни полети Хотелиерите предупреждават, че липсата на директни полети ограничава достъпа на германци до България Българите в чужбина са изпратили над 1,4 милиарда евро на близките си у нас Българите в чужбина са изпратили над 1,4 милиарда евро на близките си у нас Паричните преводи от гурбетчии намаляват с близо 12 милиона евро за година, показват данни на БНБ Държавата е готова с компенсациите за скъпите горива - около 20 евро за най-бедните Държавата е готова с компенсациите за скъпите горива - около 20 евро за най-бедните Мярката ще се прилага временно и ще остане в сила, докато цените на горивата се задържат на високи нива и оказват натиск върху домакинствата Анита Мейзер сравни Галена и Бионсе след големия купон в бургаска кръчма Анита Мейзер сравни Галена и Бионсе след големия купон в бургаска кръчма Бившата Мисис България се чуди как да обясни на приятелите си в Америка, че у нас чалга звездите пеят и по маси, и в дискотеки, и в големи зали Обмислят нов модел за саниране, ще бъдат обхванати повече сгради Обмислят нов модел за саниране, ще бъдат обхванати повече сгради Нова карта показва къде домакинствата плащат най-трудно сметките си за ток и отопление Продадоха един и същ апартамент на двама купувачи Продадоха един и същ апартамент на двама купувачи Жена плаща 50 000 лева капаро за жилище в нова сграда, но две години по-късно разбира, че друг вече има нотариален акт
Германците не вярват Ружа Игнатова да е мъртва, дават 5 млн. долара за "гореща" информация Германците не вярват Ружа Игнатова да е мъртва, дават 5 млн. долара за "гореща" информация Разследващите продължават да проверяват всяка следа за изчезналата създателка на OneCoin, която остава най-издирваната жена от ФБР България мести американските самолети цистерни на военно летище България мести американските самолети цистерни на военно летище Пазят ни радари и системи за поразяване в Полша, Румъния, Турция, на море и в космоса, обяви зам.военният министър Йордан Божилов Ще изчезнат ли автомобилите с ръчни скорости и кога може да стане това Ще изчезнат ли автомобилите с ръчни скорости и кога може да стане това Автоматичните трансмисии вече доминират пазара, но три сегмента все още пазят механичната скоростна кутия Новият аятоллах на Иран е прехвърлен тайно в Москва Новият аятоллах на Иран е прехвърлен тайно в Москва Кувейтски вестник разкрива, че цялата лява половина на диктатора е била затисната при срутване. Профилът му в X стои заглъхнал вече трети ден  Приютите в Дубай се препълват с изоставени кучета и котки след военните атаки Приютите в Дубай се препълват с изоставени кучета и котки след военните атаки Доброволци намират домашни любимци в паркове и дори в пустинята край границата с Оман Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война? Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война? Днес ислямистите атакуваха отново Бахрейн и Израел  Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда Остават часове до Оскарите - кои са фаворитите     Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Над 2100 човека са се включили в нея. Ще тръгнат ли натам?   Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната Лондон въвежда финансови стимули за доброволно връщане след отказ за бежански статут Край на плешивите мъже! В Британия пускат лекарство за коса Край на плешивите мъже! В Британия пускат лекарство за коса Досегашните му изследвания били обнадеждаващи
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори