×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„Демократична България“ в капан заради Даниел Митов


„Демократична България“ в капан заради Даниел Митов
Повечето от хората искат да се състави правителство от тези, които са срещу ГЕРБ, каза Първан Симеонов. Според него Даниел Митов най-вероятно няма да бъде избран за премиер
Тема в развитие
Ето го цялото ръководство на 45-ото Народно събрание Избраха Ива Митева от "Има такъв народ" за председател на 45-ото Народно събрание „Мутри вън“ ще се борят за пълна ревизия без лов на вещици „Демократична България“ ще работи за отстраняването на Гешев и Цацаров ДПС: Категорично сме готови за избори веднага Корнелия Нинова: БСП не преговаря с ГЕРБ за правителство, нито с ДПС за президент „Борисов 3“ бойкотира откриването на 45-ото Народно събрание Заместникът на Слави: Този парламент едва ли ще изкара мандата си, трябва да променим изборните правила Десислава Атанасова: Заканите на реваншизъм ли са плодовете на вашата изборна победа? Президентът към новите депутати: Никой не може да ви разменя, продава или отдава под наем Слави Трифонов се закле като депутат онлайн Бойко Борисов депозира оставката на ръководения от него Министерски съвет Мика Зайкова откри учредителното заседание на 45-ото Народно събрание Новите депутати се събират за откриването на парламента, посреща ги протест против ГЕРБ ГЕРБ търси подкрепа за експертен кабинет „Демократична България“ в капан заради Даниел Митов
виж още
скрий
15 Април 2021, Четвъртък, 08:26 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Вълната „Трифонов“ продължава да расте, но никой друг няма интерес от нови избори, каза политологът Първан Симеонов

С издигането на кандидатурата на Даниел Митов за премиер ГЕРБ постави капан на „Демократична България“, защото в момент, когато евроатлантиците дрънкат оръжия срещу Русия, на западните партньори ще им е трудно да разберат защо малките десни партии в България ще подкрепят не Митов, а Слави Трифонов и кабинет, подкрепян от БСП. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия политологът Първан Симеонов.

„От самото начало, когато започна да се върти хипотезата на издигане на Николай Младенов за премиер, стана ясно, че ГЕРБ ще търси такава фигура, която е мост към „Демократична България“, с което им бе поставен капан. Сега ще трябва десните да отидат в посолствата на западните партньори и да обясняват защо не подкрепят Митов, а нещо свързано с БСП и Мая Манолова“, обясни политологът. 

„От друга страна от „Демократична България“ отдавна знаят за този проблем и са дали отговор, че няма да участват под никаква форма в сътрудничество с ГЕРБ. Затова за тях това е калкулируем риск“, добави той.

Първан Симеонов представи резултатите от ново социологическо проучване на „Галъп“, според което повечето от българите предпочитат да бъде съставено правителство, вместо да ни управлява служебно и да се насрочат след няколко месеца нови избори. 

„Сондажът е направен между 12 и 14 април сред повече от 800 души. Това е телефонно проучване“, уточни той.

“Хората още не могат да определят кой е победител в тези избори. Над 40 на сто от българите смятат, че никой не е печеливш. Има превес все пак на тези, които казват, че спечелиха всички, които са срещу ГЕРБ. С малко, но все пак на вота надделя желанието да промяна. Затова и най-голямото очакване на хората е да се състави някакво правителство, макар че обществото е по-скоро скептично“, изтъкна Симеонов. 

„Българите предпочитат да се състави правителство, а не да се ходи на нови избори. Те обаче не са обнадеждени, че политиците може да се разберат кой да ни управлява“, добави той.

„Вълната „Трифонов“ продължава да се увеличава. С гласовете от чужбина дори би могла да се стопи разликата с ГЕРБ. Винаги успелите на едни избори по инерция продължават нагоре в хорските нагласи. Малко расте „Демократична България“, „Изправи се! Мутри вън!“ си остава на кантара, а БСП малко потъва“, коментира политологът. 

„Перспективата за нови избори може да не даде ново решение. Избирателите на Слави Трифонов искат вот след няколко месеца. На никой друг обаче не му се ще да застава отново зад урните“, добави той.

„Българите избраха промяната и затова трите партии на протеста с дискретната подкрепа на БСП, която е част от статуквото, но все пак е опозиционна сила, би могло да се понесе от хората“, каза още той.
 




В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
7
Коментара
7
Коментара по темата
7.
Мими
19.04.2021 12:39:00
0
0
ДБ и да не са в капан, нямат полезен ход… Просто толкова си могат
6.
Дренски
18.04.2021 19:24:05
0
0
Демократична България като нищо ще се извъртят от думата си. Убеден съм, че са готови на абсолютни обрати в поведението и възгледите си, стига да има изгода за тях от това.
5.
Дааааа
15.04.2021 10:00:19
4
8
Важно е че НФСБ, ВМРО и Магарешки са вън от парламента. Нац - идиотите никой не ги обича. Както и те мразят всички българи. " Патриотите " мислят за гъзовете си само. Никакви патриоти не са а дребни фашизирани крадци
4.
българин
15.04.2021 09:22:54
4
16
Никой не е длъжен да обяснява на западните посолства защо няма да подкрепят къдравата сю - преминала през N на брой всякакви партии, те. една политпроститутка! Не е работа на които и да било чужди посолства да ни казват как да си реформираме страната и държавата! Те да се оправят в своите проблеми, а ние ще се справим и без тях!
3.
Шива
15.04.2021 09:09:03
4
13
Що партиите трябва да ходят по посолствата да се обясняват?
2.
КОМУНИСТ
15.04.2021 08:47:23
8
14
Всички сте чужди подлоги! И слави и тиквата и корнелия, за " демократите " и мая пък да не говорим НО ЕДНО МИ ДОСТАВИ НАЙ ГОЛЯМО УДОВОЛСТВИЕ ! ЧЕ валери ГО НАРИТАХА. ПРЕДСТОИ МУ ДА БЪДЕ СЪДЕН ОТ НАРОДА БЪЛГАРСКИ, ТОЙ, ЦЯЛАТА МУ ПАРТИЙКА И СЛУЖИЪЕЛИТЕ МУ В ТОВА САЙТЧЕ
1.
хаха БЛА БЛА
15.04.2021 08:47:03
34
12
МНОГО ПО ВЕРОЯТНО ПРАВИТЕЛСТВО ДА НЯМА А ДА СЕ МИНЕ ПРЕЗ СЛУЖЕБЕН НА РАДЕВ !!!!!!!!!!!!!!!ГОЛЯМ СТРАХ ГИ ТРЕСЕ ГРОБАРИТЕ ОТ ТАКОВА РАЗВИТИЕ НА НЕЩАТА !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Театрите на ръба: остарелият модел на финансиране тласка сцената към нова криза Театрите на ръба: остарелият модел на финансиране тласка сцената към нова криза Големи държавни театри предупреждават за риск от затваряне, докато Министерството на културата подготвя промени в системата за финансиране на сценичните изкуства. Театрите на ръба: остарелият модел на финансиране тласка сцената към нова криза Големи държавни театри предупреждават за риск от затваряне, докато Министерството на културата подготвя промени в системата за финансиране на сценичните изкуства. Асен Василев: Не съм гей Асен Василев: Не съм гей Влюбвал се бил истински два пъти в живота си Два мъртви делфина и птици край Шабла вдигнаха институциите на крак Два мъртви делфина и птици край Шабла вдигнаха институциите на крак Проби от водата и телата на морските бозайници вече са взети, а наблюдението в района продължава след сигнала от плаж Езерец Пожар на тир блокира ГКПП „Капитан Андреево“ Пожар на тир блокира ГКПП „Капитан Андреево“ Гъст черен дим и спрян трафик на ключовия граничен пункт предизвикаха напрежение, докато причините за пожара и товарът на камиона все още се изясняват 50 човека блокираха възлов път в Бургас, водени от политическа коалиция (ОБНОВЯВА СЕ) 50 човека блокираха възлов път в Бургас, водени от политическа коалиция (ОБНОВЯВА СЕ) Хората негодуват заради дупките по 12-километров участък между града, кв Горно Езерово и Братово – част от републиканската пътна мрежа АПИ с нова интерактивна карта за договорите и разходите по пътните проекти АПИ с нова интерактивна карта за договорите и разходите по пътните проекти Регионалният министър обяви намерение всички договори на Пътната агенция да бъдат публично видими онлайн, за да има повече прозрачност и по-лесен граждански контрол Какво предлагат кандидат-депутатите срещу инфлацията (СНИМКИ) Какво предлагат кандидат-депутатите срещу инфлацията (СНИМКИ) Гражданите и бизнесът очакват ясни мерки от политиците САЩ се готвят за възможно разполагане на сухопътни сили в Иран Тръмп първо заяви, че се мисли за намаляване на военните действия, после – че не иска примирие Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Да те вкарат в затвора два пъти и да те осъдят на 20 години забрана да създаваш филми, а ти да продължаваш напук на системата 
Гърция дава силен стимул за лекари на 47 малки острова Гърция дава силен стимул за лекари на 47 малки острова Допълнителни 1500 евро нето месечно ще получават около 80 медици, за да се ограничи недостигът на лекари в отдалечени островни общности Руска следа за атаката срещу оръжейния завод в Чехия? Руска следа за атаката срещу оръжейния завод в Чехия? След огъня в Пърдубице, при който няма пострадали, чешките власти проверяват версии за терористичен мотив, антиизраелска атака и възможна дезинформационна следа Сарафов в Хага договори по-тясно сътрудничество срещу организираната престъпност Сарафов в Хага договори по-тясно сътрудничество срещу организираната престъпност На форума в Евроджъст българският и.ф. главен прокурор обсъди общи разследвания, съдебна координация и мерки срещу трансграничните престъпни мрежи с партньори от ЕС Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Ирански политик в изгнание откри недопустими грешки при цитирането на аятите от Корана  Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Близките на загиналия летец от ВВС на САЩ Тайлър Симонс от сваления КС-135 призоваха Тръмп за край на войната, а той обяви, че ще изпрати няколко хиляди войници в Близкия изток Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Да те вкарат в затвора два пъти и да те осъдят на 20 години забрана да създаваш филми, а ти да продължаваш напук на системата  Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Предприятието работи с израелския оръжеен концерн Elbit Systems за производство на дронове  И той се оказа смъртен: Почина Чък Норис И той се оказа смъртен: Почина Чък Норис Норис е бил хоспитализиран в Хавай в четвъртък, а семейството му публикува изявление в петък, в което съобщава, че е починал същата сутрин. Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка Тръмп ще бъде вторият действащ президент, изобразен на американска монета в историята Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха Звездата беше принудена да напусне Санкт Петербург пет дни преди планираното си завръщане след ескалация на сигурността
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Братле, как е новата ти комшийка?
- Държи се като полицай на КПП - не пуска.
Виц на деня Виц на деня Буди се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако програмистите бяха лекари, на оплакване от пациент "Боли ме крака", щяха да отвръщат "Имам същия крак и му няма нищо".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори