×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Насъщният скочи от 89 на 95 цента
  • Петно от мазут на варненски плаж, Басейновата дирекция се самосезира
  • НСИ: Населението на България е намаляло с над 14 хиляди души през 2025 г.
  • КЗК настоява за спешна координация между властите за пазарите на храни и горива
  • Разбиха печатница за фалшиви пари в София, арестуваха двама
  • България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В Несебър ще има синя зона, ОбС прехвърли топката за референдума в Обзор към Вълчо Чолаков


В Несебър ще има синя зона, ОбС прехвърли топката за референдума в Обзор към Вълчо Чолаков
В Стария град на Несебър влизането на автомобили е контролирано и проблемът отдавна бе решен, но в Новия град е истински хаос
Тема в развитие
Контрареферендумът срещу община Обзор ще е тази неделя, а ВАС после ще решава законен ли е Въпреки жалба на Нейкова: Несебър готви контрареферендума срещу община Обзор за 4 юли Решено: Четири села ще проведат контрареферендум, искат да останат в община Несебър Внесоха подписката за контрареферендум за четири несебърски села Румен Радев отлага решението дали Обзор да стане община за след преброяването Четири села с контрареферендум, искат да останат в община Несебър Защо президентът може да спре отделянето на Обзор от Несебър Премиерът: Съобразихме се с това, което гражданите на Обзор пожелаха – да бъде отделена тяхната община Какво предстои след слух от снощи за подготвян хаос в местната власт на Несебър Министерски съвет създаде община Обзор Регионалният министър предлага Обзор да стане 14-а община в Бургаска област Заплетен казус с референдума за Обзор: Село Баня е против, иска да си остане в Несебър Резултатът от референдума за Обзор: 73 % искат отделяне от Несебър 75 % избирателна активност на референдума в Обзор В Несебър ще има синя зона, ОбС прехвърли топката за референдума в Обзор към Вълчо Чолаков Димитър Бойчев: Неслучайно Обзор поиска да се отдели от Несебър Кметът на Обзор Христо Янев: Можем да се справим като Община, бюджетът ни ще е 6 млн.лева Председателят на ОбС Несебър Румен Кулев подава оставка, ако Обзор се отдели от Несебър Венелин Ташев: Обзор няма да оцелее като самостоятелна община Общинският съвет в Несебър не прие идеята за отцепването на Обзор Обзор иска да стане самостоятелна община и да се отдели с 6 несебърски села
виж още
скрий
17 Декември 2020, Четвъртък, 14:32 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Вече изразихме позицията си, че сме против отделянето, няма защо да дискутираме отново този въпрос, каза Венелин Ташев

 

В Несебър ще има синя зона от Лято 2021. Това реши на днешното си заседание Общинския съвет в Несебър. Платеното паркиране ще обхване по голяма част от улиците в Новия град и ще само през лятото – от 1 юни до края на септември. Собственици на жилища ще могат да си извадят карти, с които да паркират преференциално. Цените им ще бъдат уточнени на следващо заседание.

Зоната се пуска пилотно засега само в Несебър, след като жители на Новия град от години алармират, че през лятото не могат да намерят място за паркиране. Не е изключено да се въведе същият ред и в другите курорти - Равда, Свети Влас и Обзор.

На днешното заседание ОбС Несебър отказа да разгледа докладната за насрочване на дата за местен референдум за отделянето на Обзор. (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

Припомняме, че град Обзор поиска да се отдели в отделна община заедно със селата  Баня, Емона, Раковсково, Приселци, Паницово и Козница. През септември местният парламент отказа доброволната раздяла, но процедурата продължи.  

„Вече изразихме позицията си, че сме против отделянето, няма защо да дискутираме отново този въпрос”, каза Венелин Ташев, който е сред най-сериозните противници на отделянето на Обзор от Община Несебър.

Топката вече е в областния управител, който трябва да насрочи дата за местен референдум.  Ако повече от 50 % гласуват "За", независимо от избирателната активност, ще се премине към сформирането на Община Обзор, а последната стъпка ще е решение на Министерски съвет. 

На сесията за пръв път от години бе отказана субсидия за футболния ОФК „Несебър”, който в момента едва крета в Трета лига, но въпреки незавидното си състояние поиска нови 126 хил.лева от Общината. ОбС им отказа с мотив, че досега са им отпуснали над 400 хил.лева, а резултатите са плачевни.

 


В категории: Несебър


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
11
Коментара
Иван КОЛЕВ 70-годишен с рекорд във футбола 70-годишен с рекорд във футбола 29/04/2026, Сряда 19:10 19
11
Коментара по темата
11.
*********
28.02.2021 23:01:18
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
10.
Съветник
17.12.2020 18:46:04
0
19
На нурито мъжа и днес не беше на сесията
9.
Точка
17.12.2020 17:39:33
1
22
Ами изгонете и последните туристи и закриите общината
8.
1
17.12.2020 17:32:03
1
14
Идеално туристите ще дойдат в Равда
7.
RE-1
17.12.2020 17:00:19
1
16
Нормално е да бъде Обзор отделна община и то към област Варна. Най-важни са комуникационните и инфраструктурни връзки. Даже да се обединят с община Бяла.
6.
БЕЗХАБЕРИЕ ИЛИ КОРУПЦИЯ
17.12.2020 16:34:16
0
12
ДА СТЕ ЧУВАЛИ ТАКОВА ЧУДО ОСЕМ ГОДИНИ ДА НЕ МОЖЕШ ДА СИ ВЛЕЗЕШ ВЪВ ВЛАДЕНИЕ НА ИМОТА, КОЙТО Е В РЕГУЛАЦИЯТА НА ГР, ОБЗОР, ЗАЩОТО СЕ ПРАВИ НОВ ГРАДОУСТРОЙСТВЕН ПЛАН НА КВАРТАЛА ,, КАИК АДА ,,. И КРАЯ НЕ МУ СЕ ВИЖДА СКОРО. ФЛАГМАН ПРОВЕРЕТЕ И НАПИШЕТЕ. ВСИЧКО Е ОБВИТО В МЪЛЧАНИЕ И ЛЪЖИ
5.
Bs highlife
17.12.2020 16:11:59
1
18
Ква синя зона вие нормални ли сте то няма къде да се паркира, това е да се въведе един рекет от страна на общината спрямо гостите и жителите на града...
4.
*********
17.12.2020 16:00:45
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
Николай
17.12.2020 15:24:12
0
13
Киро нищо не знам ха ха ха
2.
Киро
17.12.2020 15:18:14
1
24
ОФК Несебър. Този клуб е частно дружество за източване на пари от Общината. Нищо общинско няма в него. Проверете в търговския регистър и ще видите за къде отиват един милион на година от парите ни. Незабавно да се върнат всички пари или пускам жалба в прокуратурата и в НАП .
1.
ПАНЧО
17.12.2020 15:12:26
2
4
Богатите също плачат
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
България може да генерира до 700 млн. евро годишно от медицински туризъм България може да генерира до 700 млн. евро годишно от медицински туризъм Липсата на целенасочена държавна политика ограничава развитието на сектора, но страната има потенциал да бъде водеща дестинация за медицински туризъм Giro d'Italia – празник за хората край морето и магнит за туристи, посрещаме силен сезон Giro d'Italia – празник за хората край морето и магнит за туристи, посрещаме силен сезон Резервациите отбелязват положителен тренд с ръст около 3% Двуметрова змия в жк "Възраждане" шокира бургазлии (СНИМКИ) Двуметрова змия в жк "Възраждане" шокира бургазлии (СНИМКИ) Моля институциите да вземат мерки, апелират живущите в района Уникален флашмоб посреща колоездачите на Giro d Italia в Бургас (СНИМКА) Уникален флашмоб посреща колоездачите на Giro d Italia в Бургас (СНИМКА) Техният танц ще бъде излъчен на живо по Eurosport, ще се гледа от 1-2 млн. човека Мина край Кюстендил превърната в подземен град с наркооранжерии Мина край Кюстендил превърната в подземен град с наркооранжерии Иззети са близо 600 000 евро и 600 боеприпаса за огнестрелно оръжие Жители на жк. "Лазур" зоват: Помогнете ни да се справим с това свърталище (ВИДЕО) Жители на жк. "Лазур" зоват: Помогнете ни да се справим с това свърталище (ВИДЕО) Бургазлии се страхуват да стигнат до домовете си, бездомници и алкохолици живеят буквално пред вратите им  Развод в ПП-ДБ: Ще има две парламентарни групи Развод в ПП-ДБ: Ще има две парламентарни групи Планира се и създаването на парламентарен съюз за Силна България в Силна Европа 70-годишен с рекорд във футбола 70-годишен с рекорд във футбола Влиза в официален мач Татяна Дончева: Замесените с Петьо Еврото, „джуджетата“ и Мартин Нотариуса ще последват Красьо Черния Татяна Дончева: Замесените с Петьо Еврото, „джуджетата“ и Мартин Нотариуса ще последват Красьо Черния Делян Пеевски с подходящи назначения овладя начина, по който се отпускат ресурси и хората му трябва да бъдат заменени, подчерта тя Прокуратурата се зае с изнасиленото куче Мая, ето какво наказание грози содомита Жельо от Банево Прокуратурата се зае с изнасиленото куче Мая, ето какво наказание грози содомита Жельо от Банево В българския НК няма предвидено наказание за блудство или насилване на домашно животно
Путин и Тръмп искат примирие за 9 май, а Захарова обвини Зеленски за ядрени провокации Путин и Тръмп искат примирие за 9 май, а Захарова обвини Зеленски за ядрени провокации Руският президент предложи прекратяване на огъня за Деня на победата Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Стотици полицаи нахлуха в строго охраняван бивш дом за сираци в Чешир Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Тук също телевизионните сезони са различни, всичко е възможно. На нас ни харесва, каза му водещата от БНТ Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Според предварителни доклади цените могат да се повишат с приблизително 30% поради геополитическото напрежение около Иран. Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Историческата резиденция в сърцето на Флоренция е свързана с Галилео Галилей и неговите астрономически наблюдения. Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Въпреки настойчивите въпроси кои са тези олигарси, ген. Решетников каза, че не знае и отказа да спомене каквото и да е име Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Членувете на Републиканската партия отхвърлиха опитите на Демократите да ограничат правомощията на президента Тръмп за военни действия срещу Куба България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела Пред нас са само държави като Естония, Люксембург и Белгия Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Патрулите казват, че са морални пазители на законите на исляма, всички те са мигранти Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Тръмп разкри, че майка му била влюбена в краля
Антон КУТЕВ, съветник на президента Антон КУТЕВ, съветник на президента Правителството не е готово.Тепърва ще гърмят бомби в парламента. Идват трудни времена Виц на деня Виц на деня Мъж в магазин за дрехи пита продавача:
- Жена ми е много капризна! Ще можем ли да сменим тази рокля, ако не и хареса?
- Разбира се.
- Колко пъти?
Виц на деня Виц на деня На опашката в супермаркета мъж казва на този пред него:
- Тази жена Ви пререди. Защо не и кажете нещо?
- Не виждате ли, че е взела вино, шоколад и... превръзки. Да не съм луд да се разправям с нея?!
- Ааа, тогава няма да ходя!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Наемаме само женени мъже, защото те са свикнали да приемат заповеди!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори