Общинският съвет в Несебър не прие идеята за отцепването на Обзор
19 гласа „против”, 1 „за” и 1 „въздържал се” по предложението за сформирането на самостоятелна община
ОбС-Несебър не прие предложението за отделянето на Обзор и още шест села- Баня, Емона, Раковсково, Приселци, Паницово и Козница в самостоятелна община.(ВИЖТЕ ПОВЕЧЕ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
С 19 гласа „против”, 1 „за” – от Върбан Кръстев и 1 „въздържал се” – от председателя на местния парламент Румен Кулев предложението бе отхвърлено, но докладната имаше преди всичко консултативен характер и е част от дългата процедура, която инициативния комитет в Обзор трябва да премине, за да сформира самостоятелна община.
Заседанието продължи повече от час и се изказаха много различни мнения. Очаквайте по-късно във Флагман.бг позициите на водещите политически сили и общински съветници.
От Община Несебър изтъкнаха, че през последните години са осигурили 15 млн.лева за Обзор и нямало никакви основания за недоволството на част от местните жители.
От Инициативният комитет контрираха, че техният принос също не е малък и настояват да имат автономност.
Ако Община Обзор бъде сформирана тя ще е с 3200 жители, което е доста по-малко от изискуемия минимум, но според вносителите основният аргумент, който трябва да се възприеме била отдалечеността от настоящия общински център, която в повечето случаи е около 40-50 км. Тя ще сформира бюджет от около 6 млн.лева, обясни кметът на Обзор Христо Янев. Според изчисленията му те щели да бъдат достатъчни, за да се обезпечат всички разходи и реализира добра строителна програма.
Процедурата оттук нататък продължава със становище на областния управител и държавата, а след това и със свикването на местен референдум, който трябва да вземе решение за отделянето. Ако повече от 50 % гласуват "За", независимо от избирателната активност, ще се премине към сформирането на Община Обзор, а последната стъпка ще е решение на Министерски съвет. На този етап може да се каже, че Обзор отговаря на основните изисквания, с изключения на брой жители.
Каква е процедурата по отделянето на Обзор от Несебър, вижте експертното становище на адв.Марин Божков:
Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени
Мъртви делфини изхвърлени от морето край Варна и Слънчев бряг
„Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia
Бритни Спиърс се призна за виновна за опасно шофиране след алкохол и наркотици
Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък
Гласуват разчетите, условията и лимитите за уреждане на бюджетните отношения
Какво се случва с парите ни, ако банката фалира
Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт
75 000 автомобила излизат от София за Гергьовден: Огромен трафик по основните автомагистрали
Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности
Варненските пожарникари почетоха героите си и поискаха по-добра защита
Дадоха ход на делото срещу Станимир Хасърджиев за наркотици, порнография и сексуални престъпления

Планът е скроен в София и се заблуждават местните хора, че така ще е по-добре за тях.
Само си спомнете, че съвсем наскоро новата министърка на туризма, заедно с областния управител бяха на посещение в Обзор. После в Равда - но не и в Несебър.
Спомнете си и че между Емона и Обзор е Иракли и ще разберете КОЙ и за какво си прави сметката. А на кметството са обещали някакви трохи от софрата на софиянци, ако прилъжат обзорци, че всичко се прави за тяхно добро.
сега това какво значи??????