×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Стачка затвори Лувъра в Париж
  • Задържаха гръцки кораб със седем тона кокаин
  • Годишната инфлация в България през ноември е била 5,2%
  • Стресът на работното място е причина за над 40% от депресиите
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Българин от Парма пред Флагман: В Италия всички сме под домашен арест, страх има, но паника – не!


Българин от Парма пред Флагман: В Италия всички сме под домашен арест, страх има, но паника – не!
Болниците се задъхват и отправят апели най-вече за персонал, за места за пациенти и за респираторни апарати, каза Станислав Каменов, който от 10 години живее в Италия
Тема в развитие
Глоби и спиране на социални помощи за избягали от карантина, ограниченията - основно за пътуването След среднощно заседание на МС: Извънредно положение в цяла България заради коронавируса Провежда се извънредно заседание на Министерски съвет! Ще има ли извънредно положение? Българин от Парма пред Флагман: В Италия всички сме под домашен арест, страх има, но паника – не! Лоша новина! Нови 7 положителни проби за коронавирус, 23 са болните в България Извънредно: Нови 9 души са заразени с коронавирус в София Бургаски родители предлагат дистанционно обучение на учениците и по-строги мерки в школата Седми случай на коронавирус у нас, 62-годишна лекарка е заразена Коронавирусът взе първата си жертва в България Извънредно! Два нови случая на коронавирус у нас, жена е в критично състояние Ще спрат ли съдебните заседания в Бургас заради коронавируса? Две проби за коронавирус изпращат от УМБАЛ-Бургас след разпоредбите на здравния министър След съвет от Израел Борисов заръча: Без коронавирусна ваканция за училищата и градините Вижте извънредните мерки, взети от правителството срещу COVID-19 Последна информация от Русе за коронавируса Важно! МЗ със съвети как да се предпазим от коронавируса Здравният министър издаде заповеди във връзка с регистрираните случаи на COVID-19 Премиерът кашля на заседанието за коронавируса: Направих голяма глупост, натиках се сред 10 хиляди и се прегръщах и целувах Борисов обяви, че коронавирусът у нас дошъл от Гърция, прогнозира тежка финансово-икономическа криза Окончателно! Четирима заразени с коронавирус в България Мистерия: Болните с коронавирус не са напускали страната Заразените с COVID-19 в контакт с 59 човека Бойко Борисов свика кризисен щаб заради коронавируса Извънредно! Два случая на коронавирус в България
виж още
скрий
12 Март 2020, Четвъртък, 20:01 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА

Основната препоръка е да си стоим вкъщи, тук има дисциплина и това се спазва, каза Станислав Каменов

Всички в Италия сме под домашен арест, излизаме само до магазина и сме задължени да носим в себе си специален сертификат за това откъде докъде отиваме. Това съобщи пред Флагман.бг 47-годишният Станислав Каменов, който  живее в Италия вече 10 години. Той се намира в Парма и се занимава с търговия с облекла.

„От 22 часа снощи сме под домашен арест. Нямаме право да излизаме от вкъщи. Разрешено е единствено, за да напазаруваме, и то само по един човек – двама души в автомобил не може да се движат. Всички заводи са спрени, затворени са институциите, заведенията. Всичко е затворено, единствено работят магазини за хранителни стоки, аптеки и хората, които продават цигари.

Ако излизаш, трябва да носиш сертификат, в който сам вписваш на ръка накъде си тръгнал, дори само да се разхождаш пеша по улиците. Има полицейски постове, които те проверяват за този сертификат”, каза Станислав Каменов.

Той е категоричен, че болниците в Италия се задъхват. "Италианците винаги се оплакват, но не знаят колко им е добра здравната система, защото нямат база за сравнение. Аз имам поглед над нашата и знам каква е разликата, добави българинът от Парма.

„Болниците се задъхват и отправят апели най-вече за персонал, за места за пациенти и за респираторни апарати. Оказва се, че не е толкова елементарно и над 10% от заболелите влизат в интензивна терапия – имат нужда от изкуствено дишане”, обясни Станислав Каменов.

„Основното, което всички казват, даже има кампания на известни личности и певци, е – стойте си вкъщи. Най-важното нещо е това. Ако трябва да излезете, задължително спазвайте метър – метър и половина разстояние с другите. Други средства за борба няма. Говори се за някакви хапчета като нови мерки, но всичко това е в сферата на опитите. Основната препоръка е да няма контакти между хората, за да не разпространява вирусът. Вече всички са с маски, но за тях е спорно колко помагат”, каза още българинът, който живее в Италия.

В Парма няма много българи, като цяло в Италия българската общност не е толкова голяма, добави той.

„В момента ситуацията е много объркана, не знам какво ще се случи, кога това ще отмине и въобще кога ще ни пуснат да се движим и да работим. Не знам как е в България, но тук се говори, че коронавирусът ще обхване цяла Европа. В Испания заболелите са над 2000, в Германия също са над 2000 души. Вчера дори канцлерът Меркел директно каза, че 70% от германците ще бъдат заразени”, каза Станислав Каменов.

В Парма има доста починали и заразени, само за вчера има нови 46 случая. „Ние сме вторият регион по заразени в Италия. Първото намерено огнище тук е на не повече от 50км от Парма. Днес научих, че и мой познат е починал от коронавирус”, добави българинът, който от 10 години живее в Италия.

„Страх не може да няма, но имам усещането, че няма паника. Дори съм изненадан от това, че хората реагират отговорно. Сами ограничиха излизанията, площадите са празни. Страх има, но паника няма.  Когато обявиха първите случаи, имаше един момент, когато изпразниха супермаркетите. Сега вече са спокойни, разбраха, че стоки има. Това е първоначалната паника. След като се разбра, че ще има хранителни стоки и магазините няма да затворят и след като си напълниха къщите, всичко се успокои”, каза още Станислав Каменов.


В категории: Животът


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
8
Коментара
Флагман.БГ 16-годишна наръга ученичка с нож в Атина 16-годишна наръга ученичка с нож в Атина 15/12/2025, Понеделник 19:40 0
Флагман.БГ Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен 15/12/2025, Понеделник 19:30 0
8
Коментара по темата
8.
До 6
13.03.2020 07:33:17
0
4
А сега си представи пред интензивното да чакат за животокпасяващ респиратор 20 човека, но един от тях да е родител на богат общински съветник, току що натикал детето си в новосъздаденото елитно училище за деца на гербаджии, мутри, съдии и "бизнесмени". Как мислиш, кой ще бъде спасен?
7.
rosnakat
12.03.2020 23:35:09
0
0
tarsq jena s koronavirus za dalgosrochna vrazka
6.
kaputt
12.03.2020 23:03:03
0
7
най хубавото нещо на този вирус е че това е най справедливото нещо което ще се случи в бг от много години насам , няма връзкари, няма богаташи , всички ще се разболеят бедни , богати, гъзари, шматки, манекенки, зубърки, умници и глупаци и т.н.
няма корупция, няма "имам човек" , чистката ще е пропорционална +- 5%
всеки сега си мисли " няма да съм аз"
няма как да се скриеш защото ако заминеш и се върнеш след като е минал вируса, все пак ще има оздравяли носители които ще продължават да го пръскат и само тези на които имунната им система го е преживяла няма да се разболяват
голямо шоу
5.
Госпел
12.03.2020 22:13:35
0
5
В България има много самозабравени първенюта ганьовци, които след като разбраха, че вирусът не засяга деца и млади хора до 65, придобиха огромна смелост и си повярваха, че са безсмъртни. Тези идиоти дори не се замислят, че имат родители, а дори да са ги загубили, има много възрастни които са в риск. Та тези новоизлюпени ганьовци с цел да демонстрират колко са модерни и безстрашни нямат никакви задръжки да направят минимални усилия за да предпазият рисковите групи. А начело на държавата е мутра, която си няма идея как да реагира... тъжна картинка ще е...
4.
2
12.03.2020 21:43:35
0
0
Почна се с вирусите, за в бъдеще така ще е
3.
куронъ хуй
12.03.2020 21:05:17
1
5
От страх само, човек може да заболее, без никакви бацили. Един човек срещнал на пътя си чумата. Той я запитал къде отива. Чумата му казала, че отива в Багдад. – „Колко души ще вземеш?“ – „Хиляда.“ На връщане от Багдад чумата срещнала същия човек. Той веднага я запитал: „Свърши ли работата си?“ – „Свърших я.“ – „Колко души взе?“ – „Двадесет хиляди.“ – „Нали каза, че ще вземеш само хиляда?“ – „Аз взех хиляда души, а деветнадесет хиляди умряха от страх.“

Учителят Петър Дънов
2.
Офф
12.03.2020 20:47:47
1
9
Повечето хора не разбират, че желязната завеса вече я няма и не искат да се пазят сами. До колкото четох, този вирус е генно модифициран и е като бомба със закъснител.Пазете се!
1.
Мда
12.03.2020 20:17:27
3
16
Много ще ми е интетесно тук как Ганьо ще изпълнява нещо такова.Ние винаги газим всичко.Днес ходих в 2 институции.В едната всичко беше ок.Във втората ни помолиха да седим с дистанция,един от чакащите се заяде с охраната, а самите служителки ни гледаха като прокажени.Аз й казвам здрава съм и не съм имала контакт с чужденци , а тя ме гледа като теле.Сори, но ние каква вина имаме!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево Марин Киров е отличен в знак на признание за усилията и ангажираността му към съхраняването на историческото богатство на региона Трик с алуминиево фолио зад радиатора пести топлина и смъква сметките Трик с алуминиево фолио зад радиатора пести топлина и смъква сметките Прост и достъпен метод с доказан ефект подобрява уюта вкъщи в студените месеци, особено при слаба изолация Елегантно мезе с яйца, хайвер и шпроти за празничната трапеза Елегантно мезе с яйца, хайвер и шпроти за празничната трапеза Тази рецепта съчетава класически вкус с елегантна визия - идеална за Коледа, Нова година или всяко специално събиране с гости "Възраждане" вече търси път към президента, бургаските депутати искат да влязат в управлението на България "Възраждане" вече търси път към президента, бургаските депутати искат да влязат в управлението на България Вариантите за коалиция пред Радев са или с нас, или с „Продължаваме промяната“ – „Демократична България“, казаха от формацията на Костадин Костадинов  Бургаски криминалисти с национално отличие от церемонията „Полицай на годината“ в София Бургаски криминалисти с национално отличие от церемонията „Полицай на годината“ в София Отдел „Криминална полиция“ към ОДМВР Бургас бе отличен за цялостен принос в борбата с престъпността Германия въведе радар за 230 000 евро срещу джигити – глобите вече летят Германия въведе радар за 230 000 евро срещу джигити – глобите вече летят Устройството засича автоматично всяко нарушение, работи с батерии цяла седмица и изпраща данните директно до полицията, без нужда от човешка намеса Балъков откри "Каса Бала" в София с послание към болните герои от САЩ'94 Балъков откри "Каса Бала" в София с послание към болните герои от САЩ'94 В уникалния ресторант-музей са изложени реликви от кариерата на Балъков, а откриването премина в сянката на тревогите за здравето на Михайлов, Пенев и Хубчев Три дами от Зонта клуб Бургас изненадаха децата от племето Каро в Етиопия Три дами от Зонта клуб Бургас изненадаха децата от племето Каро в Етиопия Там дори нямат писменост, а мъртвите погребват пред колибите си Банките с практични съвети, за да се подготвим за еврото Банките с практични съвети, за да се подготвим за еврото Посочва се, че между 21.00 ч. на 31 декември до 1.00 часа след полунощ на 1 януари, картовите системи ще бъдат превключени от лев в евро Бурното минало на Габриела Цонева от „Ергенът“ и защо любовта й не е оцеля Бурното минало на Габриела Цонева от „Ергенът“ и защо любовта й не е оцеля Тежко детство, бурен нрав и кратка любов
Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния 32-годишният Ник Райнер е задържан с гаранция от 4 млн. долара Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка Напрежение по време на традиционната игра с жартиера предизвика масова разправия с хоспитализирани и полицейско разследване Русия съди Euroclear за над 229 млрд. долара заради замразените активи Русия съди Euroclear за над 229 млрд. долара заради замразените активи Искът на Москва е реакция срещу блокирането на руски активи и предложенията на ЕС да използва средствата за финансиране на Украйна Булка в болница след масов бой на сватба в Германия – 30 участници, арести и напрежение Булка в болница след масов бой на сватба в Германия – 30 участници, арести и напрежение Сватбената игра „хвърляне на жартиера“ се превръща в бойно поле – празникът приключва с линейки, арести и напрежение Камбоджанските власти твърдят, че Тайланд е пръскал токсичен газ от дрон Камбоджанските власти твърдят, че Тайланд е пръскал токсичен газ от дрон Отровен газ от дрон? Нов шокиращ епизод в конфликта Тайланд–Камбоджа Над 10 хил. души чакат да се чипират, мислят, че ще живеят вечно Над 10 хил. души чакат да се чипират, мислят, че ще живеят вечно Представител на компанията обясни, че всеки може да кандидатства за чипа чрез формуляр в секцията „Регистър на пациентите“ на уебсайта на "Нюралинк Москва удря Euroclear с иск за $229 милиарда заради замразените руски активи Москва удря Euroclear с иск за $229 милиарда заради замразените руски активи Руската централна банка влиза в открита юридическа война с ЕС, след като Брюксел удължи блокадата на руски средства Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Инцидентът е станал в Пафос, водачът на автомобила е пребивавал нелегално Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г. Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г. Бившите съпрузи загърбиха миналото и се събраха в името на изкуството и сина си Роко Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него Възрастта, икономиката и умората от властта превръщат президентската надпревара в огледален образ
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Купих си автомобил, от тези, които сами се управляват!
- Е къде е?
- Де да я знам. Замина някъде сам.
Виц на деня Виц на деня - От всичките ми съученици само Жорето остана в България.
- Браво на момчето, патриот! С какво се занимава?
- В затвора е...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Само у нас, притичвайки на червен светофар, може да те блъсне насрещен пешеходец!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори