×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бюджет 2020 за ж.к.“Меден рудник“: Паркинг пред Небостъргача, голям ремонт до бл.425 и Младежки център


Бюджет 2020 за ж.к.“Меден рудник“: Паркинг пред Небостъргача, голям ремонт до бл.425 и Младежки център
Зам.-кметът по строителство Чанка Коралска и зам.-кметът по Европейски политики и околна среда Весна Балтина (вляво) представиха проекта за финансова рамка
Тема в развитие
виж още
скрий
16 Януари 2020, Четвъртък, 20:38 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: Иван КОЛЕВ

Ще се обнови и дворното пространство на ДГ „Делфин“, ще се проектира и ново РПУ в комплекс

Дългоочакваният паркинг пред Небостъргача в ж.к.“Меден рудник“ ще бъде изграден през 2020 година.

Това стана ясно при публичното обсъждане на проектобюджета на Община Бургас с жители на най-големия жилищен комплекс, провело се тази вечер в зала „Никола Станчев“.

Зам.-кметът по строителство Чанка Коралска гарантира, че с приоритет ще се работи, за да се изгради подпорната стена и зона за паркиране пред емблематичната сграда. Това ще е последна стъпка преди получаването на акт 16 и край на една сага за 100-ина семейства, започнала преди десетилетка.

Общината още преди две години бе заделила 500 хил.лева за тези дейности, но постави условие на собствениците на апартаменти в билдинга – да се организират и завършат сградата. Това се случи едва в края на миналата година, след което от администрацията не забравиха за обещанието си, залагайки финансови средства за реализирането на този проект. От думите на Чанка Коралска стана ясно, че паркингът е приоритет за общината и ще се изпълни още през първата половина на тази година.

Ще има ли АКТ 16 Небостъргачът в ж.к."Меден рудник"? Топката е прехвърлена към Общината

Вторият по значимост проект е облагородяването и ремонтът на паркинга и зелените зони пред блок 425 в ж.к.“Меден рудник“.

Зам.-кметът по финанси Красимир Стойчев бе модератор на общественото обсъждане и посочи параметрите на проекта за бюджет - 303 млн.лева за 2020 година. Проблемите на ж.к.Меден рудник са сериозно застъпени в макрорамката

През тази година ще продължат дейностите по обособяването на център на ж.к.“Меден рудник“. В Община Бургас силно се надяват да спечелят проекта за Младежкия културен дом. Амбицията е още през 2020 година да започне строителството му и в края на годината да завърши.

В проектобюджета са заложени и средства за ремонт на двора на ДГ „Делфин“, както и проектиране на нова сграда на 4-то РУП, която ще се намира зад плувния басейн, в непосредствена близост до ромската махала. Идеята е тази година да завърши проектирането на сградата, а от следващата да започне строителството на новото полицейско управление.

Халид Аптараман, началник на Четвърто РУП-Бургас (вляво) е доволен, защото Общината ще разшири и системата за видеонаблюдение в комплекса. Новите камери са супермодерни и ще обхванат доста по-голям периметър

След като сградата бъде завършена, 4-ото РУП ще освободи корпуса на детската градина, който сега използва. Това от своя страна ще помогне за разширяването на забавачницата. Нещо подобно се случи преди години с 5-ото РУП в ж.к.“Лазур“.

Халид Аптараман: Новата сграда на Четвърто РУП в Меден рудник ще е до ромската махала, но Община Бургас трябва да ни помогне

Пряко свързани проекти с ж.к.“Меден рудник“ са подмяната на осветлението на бул.“Захари Стоянов“ и бул.“Тодор Александров“, както и обособяването на двете кръгови движения на бул.“Захари Стоянов“ и изграждането на локално платно. През 2020 година ще завърши проектирането на новия градски стадион, който ще се намира в комплекса, както и продължи работата по южния обход на ж.к.Меден рудник – от бул.“Ал.Г.Коджакафалията“ към главния път за Созопол.

В новия бюджет са предвидени и 4 млн.лева за инфраструктура на индустриалните зони. Основният акцент е разширението в района на ж.к.“Меден рудник“.

Добрата новина за живущите в зона „Г“ на комплекса е, че са допустими бенефициенти по екопрограмата на общината за подмяна на старите печки на твърдо гориво. Следващата седмица започва прием на документи. (Подробности тук)

Общинските съветници от БСП Чанко Мирчев(вляво) и Живко Господинов. На обсъждането бяха и Пеньо Мечков и Веселин Пренеров от ГЕРБ
Териториалният директор Магдалена Манолова анонсира, че предстои сериозна работа в комплекса през тази година

 


В категории: Меден Рудник


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Румен Радев: Готови сме, можем Румен Радев: Готови сме, можем 22/01/2026, Четвъртък 08:33 1
Тервел ИЛИЕВ Невиждан екшън на държавното по борба (ВИДЕО) Невиждан екшън на държавното по борба (ВИДЕО) 22/01/2026, Четвъртък 07:13 0
Тервел ИЛИЕВ Почина "най-прекрасният човек" Почина "най-прекрасният човек" 21/01/2026, Сряда 20:43 0
Тервел ИЛИЕВ Медведев каза дали ще смени Русия Медведев каза дали ще смени Русия 21/01/2026, Сряда 20:20 0
Тервел ИЛИЕВ Почина голямо име във футбола Почина голямо име във футбола 21/01/2026, Сряда 19:40 0
11
Коментара по темата
11.
а тьй
20.01.2020 22:23:35
1
1
тъз наща чанка ка са е барнала само ,а .блести като кераца на слънце ,бе ей
10.
крушкув
18.01.2020 09:53:21
2
1
Запомнете едно нещо един път завинаги:долу НАТО! Долу U$A! Колонизаторите вън!
9.
Кацикова
18.01.2020 02:50:58
0
2
Г-жо Коралска в Меден Рудник има и квартал, дали ви е известно? Нищо не е мърдало там от 50години. Никакво обновяване, площадки, озеленяване и бля, бля. КОГА? И тук данъци плащаме!!!!
8.
C 400
17.01.2020 16:53:15
0
5
Доколкото знам,изграждането на въпросният паркинг е задължение на инвеститора.Общината щяла да го изгради със собствени средства т.е. с пари на всички данъкоплатци. Аз не съм съгласен с моите пари да се спонсорира частна фирма!!!
7.
Коко
17.01.2020 13:05:37
0
3
А някакъв път и паркинг от Ка меса към 132-133 блок, или ще си остани тая свинщина? Кал, мизерия, Детски Площадки?
6.
Еейййй
17.01.2020 08:32:22
1
12
Ама Чанка е хубавааааааа. ......
5.
от Карнобат
17.01.2020 07:35:11
2
6
Питаме Чанка няма ли да си дойде в Карнобат да помогне за разкрасяването му
4.
brex
17.01.2020 05:57:57
2
4
само нискочели присъстват..
3.
Jiko
16.01.2020 21:28:39
1
27
Спрете да давате разрешителни на строителни фирми да строят кооперации ,ако в проектите им не са предвидени поне 80% паркоместа от общия брой на жилищата в самата сграда,правите си гавра с нервите ни
Пълен абсурд е -в нашия блок има 2 входа с 80 апартамента ,а има само 20 паркоместа ,какво правим с другите коли ,кооперациите са една до друга ,гледаме си г****ете вече и проблема не е само в м.р.
Заради данъците ли алчнеете и гледате да сме като в кочина
2.
Аз
16.01.2020 21:20:19
0
15
Бл.174 също си го довършихме сами собствениците. Направете и на нас паркинг. За едни може, за други не.
1.
За
16.01.2020 20:56:18
0
15
другите блокове няма ли инфрструкторен бюджет за асвалтирани паркинги и блокови пространства със градинки и трева , особенно е важна тая част за новия път през блатото. От страната на Твърдица иначе ще е като кърпени нови гащи ,проявете далновидност тоя път
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ако видите тези „коледари“ пред дома си, за Бога, не отваряйте! (ОБНОВЕНА/ВИДЕО) Ако видите тези „коледари“ пред дома си, за Бога, не отваряйте! (ОБНОВЕНА/ВИДЕО) Проучват апартаменти на богати хора, на два пъти са предавани във Второ РПУ, но са недосегаеми, имат набези и в София С нов завод Бургас ще стъпи на Мондиала в САЩ С нов завод Бургас ще стъпи на Мондиала в САЩ В индустриалния парк на морския град ще се произвеждат опаковки за известни марки и за Световното първенство по футбол в Америка Коварен ход в Изборния кодекс: управляващите режат вота на Gen Z, за да спечелят изборите Коварен ход в Изборния кодекс: управляващите режат вота на Gen Z, за да спечелят изборите Промените целят ниска активност и блокират младите избиратели България е сред петте държави с най-висок риск от професионално прегаряне България е сред петте държави с най-висок риск от професионално прегаряне Над половината заети в ключови сектори показват симптоми на бърнаут, а мерките за превенция изостават Учениците и студентите в Бургас ще пътуват неограничено за 1 евро месечно Учениците и студентите в Бургас ще пътуват неограничено за 1 евро месечно Община Бургас предлага нова демографска мярка с евтини месечни карти за градския транспорт от март 2026 г.   Тръмп в Давос САЩ са икономическият двигател на света Европа върви в грешна посока Тръмп в Давос САЩ са икономическият двигател на света Европа върви в грешна посока Американският президент отправи критики към европейската политика и подчерта водещата роля на Съединените щати Една година след смъртта на бизнесмена Атанас Николов-Багрито, убиецът му продължава да мълчи Една година след смъртта на бизнесмена Атанас Николов-Багрито, убиецът му продължава да мълчи Делото още не е тръгнало по същество, през март ще разпитват свидетели на пиянската свада пред дискотека "Ароганс" в кв. Долно Езерово Бургас вече е с една обиколка напред в състезанието "Европейска столица на културата 2032" Бургас вече е с една обиколка напред в състезанието "Европейска столица на културата 2032" Това е едно голямо предизвикателство и ви благодаря, че сме изключително единни, каза кметът на Бургас Димитър Николов Тръмп в Давос: Само САЩ могат да защитят „тази гигантска маса земя, това гигантско парче лед" и да я развият  Тръмп в Давос: Само САЩ могат да защитят „тази гигантска маса земя, това гигантско парче лед" и да я развият  Американският президент настоя за незабавни преговори и свърза темата с енергетиката, сигурността и геополитиката Сигнал до Флагман! Автобус изкара деца директно на пътното платно в центъра на Бургас Сигнал до Флагман! Автобус изкара деца директно на пътното платно в центъра на Бургас Явно шофьорът е решил, че нищо няма да се случи на учениците, ако постоят няколко минути насред булеварда
Търговска буря заради Гренландия: Тръмп отстъпва за митата, но не и ЕС Търговска буря заради Гренландия: Тръмп отстъпва за митата, но не и ЕС След срещата в Давос той се отказа от новите мита, но търговското споразумение между Европа и САЩ е замразено За първи път действаща втора дама ще роди по време на мандата си За първи път действаща втора дама ще роди по време на мандата си Вицепрезидентът на САЩ ще става баща за четвърти път - Уша Ванс очаква момче    Тръмп се готви да обяви днес в Давос края на глобализма Тръмп се готви да обяви днес в Давос края на глобализма Американският президент се очаква да представи официално новата световна организация на мястото на ООН - Съвет на мира С нова звезда на Алеята на славата в Холивуд бе почетена актриса от "Тетрадката" С нова звезда на Алеята на славата в Холивуд бе почетена актриса от "Тетрадката" По време на церемонията Рейчъл Макадамс отдаде почит на Даян Кийтън с трогателна реч на Алеята на славата Съюзниците на САЩ оспорват Гренландия в Давос преди обръщението на Тръмп Съюзниците на САЩ оспорват Гренландия в Давос преди обръщението на Тръмп Канадският премиер: Международната общност е „в разгара на разрив“, а не в преход Сабаленка се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия Сабаленка се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия Шампионката в турнира през 2023 и 2024 година надделя над китайската квалификантка Чжуосюан Баи  Гренландия запали Давос: Тръмп срещу Европа за контрола над Арктика Гренландия запали Давос: Тръмп срещу Европа за контрола над Арктика На Световния икономически форум американският президент настоя за влияние над острова, а ЕС отвърна с твърда защита на датския суверенитет Фермерите ни щурмуват Европарламента, протестират срещу ГМО и Меркосур Фермерите ни щурмуват Европарламента, протестират срещу ГМО и Меркосур Български земеделци и пчелари са сред стотиците протестиращи в Страсбург, които предупреждават, че търговското споразумение със страните от Южна Америка ще унищожи европейското производство Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Астронавти от МКС заснеха необичайно ярки северни сияния и учени предупреждават за повишена геомагнитна активност Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Остра размяна на реплики в X между Мъск и Майкъл О'Лиъри постави под въпрос бъдещето на авиокомпанията
Сергей Лавров, министър на външните работи на Русия Сергей Лавров, министър на външните работи на Русия По принцип Гренландия не е естествена част от Дания, нали? Виц на деня Виц на деня Пациент отива на доктор:
- Какво искате да ви предпиша?
- Два етажа от къщата, ако може...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, какво би искала за 14 февруари?
- Не се сещам.
- А какво ти харесва?
- Съседът от горния етаж.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако имаш пистолет можеш да обереш банка, но ако имаш банка можеш да обереш всички.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори