×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Кувейт затвори въздушното си пространство след подновените ирански удари
  • Депутатите гласуват финално мерките срещу необоснованото покачване на цените
  • Жълт код за половин България за значителни валежи, придружени с гръмотевици
  • Втора вечер на антиимигрантски протести и безредици в Белфаст
  • Гълъб Донев ще участва в заседание на Европейския механизъм за стабилност
  • Документите за екстрадицията на Стоян Мавродиев са предадени на посолството на Сърбия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът Димитър Николов: Имам по-големи амбиции от мащабите на Бюджет 2020


Кметът Димитър Николов: Имам по-големи амбиции от мащабите на Бюджет 2020
Кметът Димитър Николов хареса част от идеите на ДБГ и СЕК от предизборната кампания заради което получи подкрепата им за Бюджет 2020
Тема в развитие
виж още
скрий
28 Януари 2020, Вторник, 13:54 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Чух изключително градивни критики, чух и популизъм, но ще го оставя настрана, защото в популизма няма нищо перспективно, каза Димитър Николов

„Имам по-големи амбиции от мащабите на Бюджет 2020”. Това обяви току-що кметът на Бургас Димитър Николов, който се очертава да получи рекордна подкрепа за макрорамката.

Припомняме, че бюджетът тази година ще премине 300 млн.лева и със сигурност за него ще гласуват поне 44 от 51-те съветници. (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

„Финансовата марка за тази година е създаден от самите граждани. Ние сме слуги на предложенията на гражданите от една страна, а от друга – голяма част от решенията на ОбС. Голяма част от решенията на ОбС през изминалата година са предложени през изминалата година също са заложени в макрорамката”, подчерта градоначалникът.

Той подчерта, че бюджетът е балансиран, защото общината се е опитала да подпомогне много дейности, които по закон не са й вменени, но философията на администрацията била, че трябва да се подкрепят добрите инициативи, които се реализират в Бургас.

„Чух изключително градивни критики, чух и популизъм, но ще го оставя настрана, защото в популизма няма нищо перспективно. Приемам коментарите по отношения на дадените срокове и невъзможността в детайли да се запознаете с този бюджет. В бъдеще ще осигуряваме по-големи срокове, независимо, че законът сам е посочил тези срокове. Ще се стараем, когато сме готови в края на годината, да го подадем поне до общинските съветници, за да ползват работната чернова”, допълни Димитър Николов.

„Убеден съм, че след приемането на бюджета, той ще даде възможност за реализирането на много дейности. Имаше критики за това, че спортните дейности, например басейна в Славейков, не е на печалба. Ние не сме го направили, за да печели, а да бъде храм на плувните спортове за Бургаска област”, коментира още Димитър Николов.

По отношение на подкрепата, която той получи от СЕК и ДБГ, с които бе конкурент на местните избори, той призна, че е разгледал внимателно програмите им и видял много позитивни идеи.

По време на предизборната си кампания не съм коментирал програмите на останалите кандидати и общински съветници. Въпреки това аз се запознах с тях много сериозно, видях добри идеи и се опитах да ги вкарам в управленската част, без да си ги преписвам на свое име”, заяви Димитър Николов, след което се обърна към групата на БСП: Очаквах от Вас да дадете предложение за увеличени дейности в село Равнец, защото там кметът е от БСП, вие не го направихте, но въпреки това, ние ще се опитаме да предвидим достатъчно средства за това село”


В категории: Политика


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
20
Коментара
20
Коментара по темата
20.
Истината
29.01.2020 08:42:55
0
1
На нас бургазлии сметки не ни трябват.Искаме чист въздух, работни места, хубави улици и спокоен живот.Кметът да е на разположение на съгражданите си за срещи.
19.
Чета и не разбирам
28.01.2020 19:52:06
0
5
За по-големи амбиции трябва по-голям бюджет. Само не разбрах по-големите амбиции лични ли са или в полза роду. Щото ако са лични, ще трябва да е десетки пъти по-голям, за да могат да се отклонят евентуално
18.
*********
28.01.2020 18:39:05
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
17.
Има ЛИ БУРГАЗЛИИ
28.01.2020 18:32:03
0
7
Флегмани, за това, че триете коментари, бъдете сигурни, че ще издействаме през някой депутат, коментари в обществени да не се трият, а да се пазят 5 години ( 2 радиата е 2 години) . Хвалете се, че имате 100 000 посещения на месец, а дразните народа. Гарантирам ви, че на срещите с депутатите ще го поставим тоя въпрос за платените медии и пишман журналята.
16.
До 14
28.01.2020 18:25:02
0
4
Аве махайте ги тея замърсители ве, там освен крадци друго няма. В цял свят рафинериите са на печалба само нашата на загуба, защото се управлява от подставени лица на КГБ, работят 1500 човека максимум, а случайно за новата италианска инсталация, която "рафинира" най-големите боклуци от Европа и ни трови и ракови заболявания? Никой нищо не споменава.... Данъците в София.
Кроношпан същата работа, сложиха голяма ограда, за да не гледа народа колко са отсекли от българската гора.
Пуснете ги хората да си вадят парите на запад и без това по времето на ГРОБ терминал 2 само заминават. Не мъчете народа с тея социални помощи за заплати!
15.
*********
28.01.2020 17:26:27
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
14.
До 9
28.01.2020 17:17:21
1
5
Тези заводи са единствената икономика на бургас, без тях сме на нивото на монтана, сега поне се сравняваме с габрово или севлиево
13.
*********
28.01.2020 17:14:51
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
Ха Ха
28.01.2020 17:14:02
0
5
А такаа, триите коментарите подлоги.
11.
сия кътъръ
28.01.2020 15:43:29
0
7
гошку дракълиeв нe го виждам нeщо,къдe ли e ,
10.
*********
28.01.2020 15:19:18
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
9.
Местен
28.01.2020 15:04:48
0
20
Въздуха в Бургас е основен проблем чичо Митко! Затегни контрола върху Лукойл, Кроношпан и Топлофикация, увеличете им глобите, разговори с РИОСВ /градивни, не фиктивни/! Ако това се случи жителите на града ще погледнат с друго око на Вас! Това е единствения проблем в Бургас, другите неща са дребни на фона на мръсни въздух.
8.
*********
28.01.2020 14:53:30
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
Така
28.01.2020 14:24:30
1
6
е апетита идва от вътре
6.
*********
28.01.2020 14:23:57
1
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
5.
Кирил
28.01.2020 14:12:01
1
18
В посока Кроношпан Бургас на моста идвайки от к/с Славейков мантинелата е огъната от 6месеца от еди заспал шофьор който събори стълба за осветление и мантинелата още стои неоправена,няма ли отговорни хора които отговарят за това и да си свършат работата?????
Или някои клошари трябва да я оправят на вторични суровини????
То бива бива безотговорност,но чак толкова не бива!!!!!
4.
ЧИЧО КМЕТ
28.01.2020 14:11:14
2
18
Я млъквайте, аз съм много честен човек! Бойко Борисов ми е учител!
3.
*********
28.01.2020 14:05:28
0
13
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше недоказани обвинения срещу кмета Димитър Николов.
2.
Асас
28.01.2020 14:02:43
1
4
Кажи честно ! Неам нерви вече .
1.
Данчо щайгата
28.01.2020 13:59:33
3
37
По голям крадец от теб в община Бургас не е имало
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Братя Диневи се отказаха да събарят хотел "Мираж", дават го под наем за 5 хил. евро на месец Братя Диневи се отказаха да събарят хотел "Мираж", дават го под наем за 5 хил. евро на месец Хотелът се рекламира като отлична възможност за развитието на конгресен туризъм  МВР с мащабен удар! Демерджиев показа как "удариха" дрифт парти (ВИДЕО) МВР с мащабен удар! Демерджиев показа как "удариха" дрифт парти (ВИДЕО) Време е да спрем гонките и дрифтовете по пътищата, заяви вътрешният министър Шоу в София: Македонската президентка не разбирала български, искала да говори на английски Шоу в София: Македонската президентка не разбирала български, искала да говори на английски Гордана Силяновска-Давкова си позволи да направи сравнение между конституциите на България и Северна Македония, но не каза нищо смислено Малко Търново става начална точка на нов европейски поклоннически маршрут Малко Търново става начална точка на нов европейски поклоннически маршрут Официалното откриване на „Път до мощите на Св. Йоан Кръстител“ ще събере международни гости и Сливенския митрополит Арсений пред храм „Успение Богородично“ Тошо Куката взриви мрежата с абсурден сценарий за ареста си Тошо Куката взриви мрежата с абсурден сценарий за ареста си Пловдивският инфлуенсър се изкара невинна жертва на въоръжено преследване от „Васко Кашата“ заради 8-годишна любовна мъка Световното започва, а нашите вече са на плажа Световното започва, а нашите вече са на плажа За днешния старт на Мондиал 2026, нека си припомним заветната 1994 г. Проф. Даниел Вълчев представи книгата си в родния Бургас Проф. Даниел Вълчев представи книгата си в родния Бургас Специален поздрав към автора отправи и кметът на Бургас Димитър Николов, който лично уважи литературното събитие и поздрави Даниел Вълчев за новата книга и за избора именно Бургас да бъде домакин на една от най-емоционалните ѝ премиери Асоциацията за приятелство между Корея и България дари средства за обучението по корейски език в Бургас Асоциацията за приятелство между Корея и България дари средства за обучението по корейски език в Бургас Ще се финансират ежегодни посещения на студенти в Република Корея В Поморие започна XXII МФПМ “Св. Богородица – Достойно есть” (ПРОГРАМА) В Поморие започна XXII МФПМ “Св. Богородица – Достойно есть” (ПРОГРАМА) Градът почита чудотворната икона на Пресвета Богородица Операция Анти-дрифт: Полицията удари в зародиш среднощното шоу на бързите и яростните Операция Анти-дрифт: Полицията удари в зародиш среднощното шоу на бързите и яростните Основната цел на масираното полицейско присъствие в района е била пълното идентифициране на рисковия контингент по пътищата
Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Името ѝ беше замесено в разследване, свързано с употребата на наркотици в развлекателната индустрия в южната ни съседка Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Натискът за реформа се засилва от амбициите на държави като Черна гора, която се стреми към пълноправно членство до 2028 година, и бързо напредващата Албания Дневен хороскоп за 11 юни 2026: Звездите носят шанс за ново начало. Стрелците срещат любовта Дневен хороскоп за 11 юни 2026: Звездите носят шанс за ново начало. Стрелците срещат любовта Ден на интуиция, смели решения и важни избори – едни зодии ще открият нови възможности, а други трябва да се пазят от прибързани действия и чуждо влияние Иран обяви пълно затваряне на Ормузкия проток Иран обяви пълно затваряне на Ормузкия проток Властите се заканиха, че ще обстрелват всеки кораб, опитващ се да премине от там. Започва ли нова криза за горива? САЩ отново нападнаха Иран САЩ отново нападнаха Иран Множество експлозии в Техеран и провинцията. Властите обвиниха ОАЕ, че също участва в атаката  Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Консервативният лидер аргументира мярката, заявявайки в интервю за „Eр Те Ел”, дадено малко след като победи на парламентарните избори през април, че „това е въпрос на смирение“ Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Индексът на Hotels.com за 2026 година нарежда София сред най-изгодните дестинации за луксозен престой, а испанският град Сарагоса оглавява класацията на континента Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Министър Иван Шишков алармира за опасен дефицит по пътищата и разкри „криминален сюжет“ с плащания за асфалт на тъмно Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Американският президент предупреди Израел да не чака помощ при нова война с Иран, часове по-късно ракетите полетяха Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Симпатичните дебютанти отказаха лъскавите возила и доказаха, че във футбола все още има място за чиста и искрена страст
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори