В Зидарово шокираха пред Флагман: Купуването на гласове не е престъпление, а европейска практика
Избирателната активност в най-голямото созополско село е висока - около 50%
Нестандартно спокойна е обстановката в созополското село Зидарово в изборния ден. В най-голямото село в общината, където винаги ври от изборни страсти, не се усеща напрежение, предава репортер на Флагман.бг.
Активността към 15:30 ч. е висока - около 50 % са упражнили правото си на вот.
В с. Зидарово гласуват за общински кмет. Битката на втори тур е между кандидата на БСП Тихомир Янакиев и кандидата на ГЕРБ Красимира Германова.
Група местни признаха пред Флагман.бг, че в последните часове на изборния ден страстите ще се нажежат и рязко ще се увеличи активността на жителите.
Иначе хората тук се оплакват от лоша инфраструктура.
"За да стигна до дома си, трябва да ползвам хеликоптер. Живеем във високата част на селото и не мога да ви опиша какво е състоянието на пътя", оплака се избирател
Той вече е гласувал, надява се следващият кмет на община Созопол да обърне внимание и на селата, които са във вътрешността на общината. Оплака се, че парите от бюджета отивали за крайбрежните населени места.
Друг жител на селото, който се представи като Анастас Анастасов призна, че въпреки лошата инфраструктура, все пак има вложени средства в Зидарово - обновената детска градина и училището, каза той.
"Присъствахме на събранията, организирани от кандидатите, обещаха много, пък да види какво ще изпълнят. Аз обаче имам и друга идея - в агитационните материали да не се пише: Купуването и продаването на гласове е престъпление. Това е практика не само в цяла България, а европейска", призна той.

Държавата затяга контрола: Треньорите вече упражняват регулирана професия
Парламентът заделя над 1 млн. евро за самолетни билети, в списъка е и Москва
Екшън: Мъж бяга от полицията със самоделно електрическо бъги (СНИМКА)
Германия губи работниците от Източна Европа: 45 000 повече си тръгнаха
Пленерът „Добротворци“ в Поморие събра над 3500 евро за деца в нужда
Родители след първите профилактични прегледи в Детската болница: Бургас се гордее с вас!
Пилот на "Малайзия Еърлайнс" заловен със 70 114 таблетки екстази след полет
17-годишен нападна двама полицаи, единият е със счупен пръст
България е първа в ЕС по производствена инфлация за трети пореден месец
Емона отваря дворовете си за изкуство: Фестивалът "АртЕмона" започва на 6 август
Банков рекорд у нас: 1,1 милиарда евро печалба за половин година и силен ръст на чуждите инвестиции
Триумф за яхт клуб "Черноморец Бургас" на Държавното първенство в Приморско
