В Средец ври от полиция, отцепиха периметъра пред секцията в кв. Победа
До 13 часа бяха гласували 25 % от ромите, полицията следи за честността на вота
В община Средец, където един срещу друг на балотажа се изправят кандидатът за кмет на ГЕРБ Иван Жабов и Живко Гърков от СДС, в момента ври от полиция, предава репортер на Флагман.
Засилено присъствие на униформени се забелязва пред основните градски секции. В гетото на кв. Победа са предприети сериозни мерки, за да се обезпечи нормалното потичане на изборния вот, видя наш репортер.
Пред секцията в кв. Победа е отцепен голям периметър, за да няма наблизо брокери на гласове, които да контролират кой влиза в изборната секция.
На около 100 метра от секцията обаче забелязахме десетина мъже от ромки произход. Непосредствено до тях има патрулен автомобил. В махалата има ченгета под прикритие и жандармерия. В резултат на предприетите мерки, активността в най-проблемната секция в Средец към този момент е под 25 %. С право на глас там са над 1000 души, а до 13 часа бяха гласували под 250. Очаква се в по-късните часове сериозно раздвижване. Наш репортер е на място и ще следи за честността на протичането на вота.
В Средец се счита, че с огромно влияние в ромската махала е новоизбраният общински съветник от СДС Лало Гюров. Той доскоро бе лидер на ДПС в града. Репортер на Флагман.бг се срещна с Гюров, който призна, че има влияние в махалата, но по думите му това било нормално, предвид дългогодишната му работа като общественик.
Повече от две десетилетия той помагал на ромите и те много го уважавали, отбеляза Лало Гюров. Ромският бос разказа, че приел поканата на Живко Гърков да влезе в екипа му, защото преди време Иван Жабов го уволнил. Не бил обаче реваншистки настроен, твърди той. Как протича вота в община Средец очаквайте по-късно във Флагман.бг
Краста плъзна в Европа
Жоро Марев стана зам.-областен управител
Организира се кампания за кръводаряване в Поморие
Mикробус се удари в защитна бариера на Белия дом
Българинът затъва! Всеки четвърти с бързи кредити
САЩ поискаха от Румъния използването на бази за военни операции в Иран. Идва ли ред на България?
Шофьор изнерви тираджия с ниската си скорост на АМ "Тракия"
Три признака, че да си необвързан не е лошо
Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир
Краста плъзна в Европа
11/03/2026, Сряда 14:39
0
Директорката на бюрото по труда в Карнобат Антоанета Пенева обяви как ще бъдат уволнени 796 работници
Училището в Ахелой ще има нов физкултурен салон
