Започна денят на балотажа, ето къде ще има отново избори
В 5 общини в Бургаска област хората ще гласуват пак
Днешният изборен ден е решаващ за 5 общини в Бургаска област. В Карнобат, Созопол, Приморско, Средец и Сунгурларе местните жители отново ще трябва да отидат до урните, за да изберат нов общински кмет. Общо 23 населени места днес избират на втори тур.
В Карнобат до балотаж достигнаха досегашният градоначалник, издигнат от Инициативен комитет, Георги Димитров и кандидатът на БСП Тодор Байчев. В село Невестино, разположено в южното подножие на Карнобатската планина, също ще гласуват за кмет на кметството.
Тихомир Янакиев от БСП и Красимира Германова от ГЕРБ пък ще се борят за гласовете на жителите Созопол. Избор на кмет на кметство ще има и в Атия, Крушевец и Черноморец.
В Приморско жителите на морската община ще гласуват за общински кмет. Балотажът там е между досегашния кмет Димитър Германов от ГЕРБ и Стоян Василев от МИР. В Китен ще има избор за кмет на кметство – местните ще гласуват за Николай Марков от ГЕРБ или Катя Вълчева от МИР.
Ден на балотаж има и в Средец. Хората ще отидат до урните, за да дадат отново гласа си. Битката за странджанския град е между досегашния кмет от ГЕРБ Иван Жабов и опонента му от СДС Живко Гърков. Хората от средецките села Драчево и Дебелт също ще си избира кмет днес.
В Сунгурларе гласоподавателите избират на балотаж за кмет на общината между Георги Кенов от ГЕРБ и Хатидже Георгиева от ДПС.
В община Бургас в селата Маринка, Равнец и Твърдица нямаше категоричен победител на първи тур, затова днес и там е изборен ден.
В несебърските села Кошарица, Оризаре и Тънково и поморийските села Порой и Гълъбец местните избират кмет на кметство.
В община Айтос единствено село Карагеоргиево остана без категоричен победител на първия тур.
Ден на балотаж има още в руенското село Люляково и малкотърновското село Звездец.
Данъци или осигуровки, хората гледат едно - какво им остава в джоба
Арестуваха 12-годишно дете след смъртта на ученичка, ударена с метална бутилка в Лос Анджелис
Влак дерайлира между Дъбово и Радунци, трима пътници са ранени
Алекс Богданска отложи операцията на сина си заради уголемена трета сливица
Традиционна рецепта за пълнено агнешко печено за Великден
14-годишно момче загина при пожар в апартамент в Сливен
Съдът обяви за незаконен и 24-часовия арест на Никола Барбутов
Част от работещите по Великден с четворна заплата
Техеран не прие 48-часово примирие на САЩ
Технологичен гигант уволни десетки хиляди души с имейл в 6 ч. за "добро утро"
Пилоти се друсат с кокаин и участват в оргии между полети
В събота ни очакват дъжд, облаци и хладно време в цялата страна

А пък Пешо синджира раздава за Манолова.