Организаторите на протеста в Бургас: Кметът и ВиК да ни пуснат водата и ще плащаме като бели хора!
За 100 000 лева няма осъден човек и не могат да докажат, че дължим толкова пари, каза Мариян Фратев
Нека кметът на Бургас и на ВиК директорът да се обърнат към нас и да ни пуснат водата, защото нашите деца вече почват със заразите. Това каза пред камерата на бТВ Мариян Фратев, който бе посочен като един от организаторите на вчерашния куриозен протест на длъжниците пред сградата на Община Бургас.
„Ние сме готови да си плащаме сметките. Да ни поставят по един водомер! Ще си плащаме, както плаща един бял човек“, заяви Фратев.
Как „вонящата революция” на ромите се обърна срещу сценаристите си (ОБЗОР)
„Досега никой не ни е потърсил за водата. Сега се сетиха“, добави той.
„За 100 000 лева няма осъден човек. Не могат да докажат, че им дължим толкова пари“, коментира Фратев.
Никъде не пише, че дължим 100 000 лева, каза пък Слави Ангелов, който също е сред организаторите на протеста. „Невъзможно е. Няма го черно на бяло“, добави той.
„След 10 дни опити да се свържем с ръководството на ВиК, вчера директорът ме прие на среща. За обещания не можем да говорим. Оказа се, че проблемът не е финансов, а чисто документален“, каза Даниел Вълчев, който представлява длъжниците от квартал Победа.
„Защо ромите не си плащат сметките, както останалите хора в града, а сега започват да говорят за деца и противозаконно ги водят на площада? Те очакват да им плащаме ние. Вчера скандираха за оставки на кмета и на шефа на ВиК. Какво предлагат? Да излъчат свои хора за кмет и за началник на ВиК ли?“, коментира пък Мартин Пенчев, който е сред организаторите на контрапротеста.
Слънчево време на 16 март - вижте кой празнува имен ден
Харисън Форд по-влюбен от всякога
Една зодия ще срещне любовта, когато най-малко я очаква
Нахлува Звяр от изток, температурите падат до минус 3 градуса
Пиле с ориз на фурна - лесна домашна рецепта
Намериха опасна бактерия на 5000 години в лед до България
Кроасани с палмова мазнина и колбаси плъзнаха в училищата
Тази зодия оставя лошото зад гърба си
Пълнени чушки с кайма и ориз - домашна рецепта, която винаги изчезва първа
Немска овчарка спаси стопанката си от коварен рак, историята им е като от филм
Лесен трик срещу прах у дома
Германците не вярват Ружа Игнатова да е мъртва, дават 5 млн. долара за "гореща" информация
