×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп отмени ударите срещу Иран, ще има ли ядрена сделка
  • Кабинетът "Радев" се цели в дефицит под 3%
  • Петролът скочи до двуседмичен връх след атака с дрон в ОАЕ
  • Тристранката обсъжда законодателни промени срещу поскъпването
  • Трайчо Трайков се регистрира като кандидат за кмет на столичния район "Средец"
  • Президентът открои дейността на Фондация „Радостина Константинова“
  • Непълнолетен стреля с газов пистолет в центъра на Павликени
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Оформи се контрапротест на мускулести мъже с голи глави пред кметството на Бургас


Оформи се контрапротест на мускулести мъже с голи глави пред кметството на Бургас
Едната група тръгна от тротоара пред ОББ към ромския анклав, другата дойде откъм бул. „Богориди”
Тема в развитие
Лицето Румен Чолаков обикаля не само централата на БСП, ходи и в ГЕРБ Евангелският пастор Валентин: Не съм организатор на протеста срещу кмета, исках да успокоя хората Само във Флагман.бг! Вижте изпълнителите на активното мероприятие срещу бургаския кмет! Питаме кой го режисира Неочакван обрат! Някой прекрати внезапно стачката на циганите и вече ги изтегля от центъра на Бургас Оформи се контрапротест на мускулести мъже с голи глави пред кметството на Бургас Абсурд пред Община Бургас! Циганите веят трикольори, а българка от Германия води протеста им срещу кмета Николов пред циганите: Няма да ме уплашите, не съм кмет на един ден Бургас завря. 250 от Кумлука се изсипаха пред Общината Готвят мръсна провокация срещу кмета на Бургас! Ще изсипят най-примитивната част от Кумлука под прозорците му утре Багери влизат в гетото в ж.к.”Меден рудник”, за да събарят незаконните коптори Общински шеф влезе в гетото, но ромите избухнаха: За неплатена вода няма вкарани в затвора хора Бургаските роми наглеят: От ВиК са виновни, че не идват до вкъщи да им платим Кметът Димитър Николов: Докато в кв.”Победа” не платят задълженията си до стотинка, водата няма да бъде пусната Спряха водата на задлъжнели роми в Кумлука, „зелен“ евродепутат топи Общината и ВиК в Брюксел
виж още
скрий
21 Май 2019, Вторник, 10:42 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: Иван КОЛЕВ

Циганите с неплатените сметки за вода насядаха с децата на площада, където ги охраняват жандармерия, полиция и кучета

Организираната стачка на цигани от кв. Кумлука продължава пред сградата на Община Бургас и към 10:30 часа. Редиците не са оредели, но се наблюдава преструктуриране на силите. Възрастните са изтикали малки деца напред, за да създават впечатление за страшна и опасна обстановка – целият анклав от цигани на площад „Атанас Сиреков” е ограден от полицейски кордон с кучета.

Има и жандармерия, освен униформени от Охранителния сектор на ОД на МВР-Бургас. Някои от протестиращите се умориха и насядаха директно на мраморните плочки. Организацията е такава, че предвижда оставане пред сградата на Общината поне до 12 часа на обед, докогато е разрешителното за митинга.

Кметът Димитър Николов се прибра в кабинета си и продължава работния си ден по предварително начертаната програма. Достъпът до сградата за обикновените граждани е нормализиран. Прави силно впечатление, че издигнатите лозунги са грамотно написани и няма как хора, които не ходят да на училище да са автори на подобен интелектуален продукт. Сред наблюдателите по главната улица вече се оформя мнение, че циганите днес са послужили като инструмент за някоя политическа партия – да се нагнети напрежение в навечерието на евровота.

Към този момент като водачи на протестиращите действия се оформят – Весела Димова, която преди половин час се представи за правозащитничка на ромите, живееща в Германия, другите двама са Йордан Фратев, чието име е вписано като принадлежност към партиите „Евророма” и „Солидарност”. Мъж на име Слави Ангелов вчера е входирал уведомлението в кметството за днешния протест.

Малко след 10:30 часа поуталожените страсти обаче отново се разпалиха, след като оформяща се група от мускулести мъже, някои от които с бръснати глави, в района на ОББ започна да набъбва като бройка. Неколцина от мъжете се отправиха към площада с намръщени физиономии и стиснати юмруци. Сред тях се извисяваше мощната фигура на един доскорошните модератори на фейсбук група, която успя да проведе най-големия протест срещу монопола на горивата на територията на Бургас тази зима. Жандармеристите на позволиха на мъжете да приближат охраняваната зона пред шадравана на Общината.

Докато полицаите разговаряха със сравнително спокоен тон с контрапротестиращите, идващи откъм ОББ и Райфайзен банк, откъм бул. „Богориди” друга група опита да навлезе сред ромите, нахлувайки от противоположната посока.

Репортер на Флагман.бг разпозна сред тях приближени около същия инфлуенсър. Видимо е обаче, че до сблъсък реално няма да се стигне, защото контрапротестиращите не напират на всяка цена да се саморазправят с ромското множество, почти опънало катун върху мраморните плочки.

 




В категории: Бургас


51
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как танцува всяка зодия на парти Как танцува всяка зодия на парти 19/05/2026, Вторник 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Съкрушителен удар в Джирото Съкрушителен удар в Джирото 19/05/2026, Вторник 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма драма с Гришо на "Ролан Гарос" Голяма драма с Гришо на "Ролан Гарос" 19/05/2026, Вторник 18:40 3
Тервел ИЛИЕВ Дара с изненадващ ход след "Евровизия" Дара с изненадващ ход след "Евровизия" 19/05/2026, Вторник 18:20 9
51
Коментара по темата
51.
Абсурд
23.05.2019 21:49:59
0
2
Жандармерията трябваше да пусне елфите да се разправят с орките
50.
*********
23.05.2019 19:48:18
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
49.
До 48
22.05.2019 11:51:26
2
8
Те щото много работеха тогава. Едно е да работят , друго е да ги водят на работа. Те и затова всички мингяни обичат бай-Тошо , щото комунизма беше рай за некадърните ,за необразованите и за мангалите.
Расата им е такава мързелива и калпава , не е виновна формата на управление.
48.
Сте
21.05.2019 22:19:48
5
11
Как така при турбосоца циганите работеха,а при мегакапитала същите те са мързеливи и малоумни за работа? Не ги защитавам за неплатени сметки,но грешката не е в тях.
47.
Сте
21.05.2019 21:56:16
1
5
До 40. Човек е добре да може да се вижда и отстрани, колко е умен.Изобщо не са глупости.Ами издържайте ги с детски тогава и не се оплаквайте от тях.Систематаааа е малоумна. При "турбосоца",който плюете до крайност , циганите имаха работа,както и българите. А при мегакапитала е "цветя"и "рози".
46.
jeni
21.05.2019 21:03:47
4
4
neznam dali se debeli ili suhi no pone izlezaha momchetata, a vie kato ste golemi muje i ne ste shu i nito debeli shto ne izlezate a stoite zad komputrite a jeni strahlivi?
cial den revete po internet kato nedoebani kuchki jeni mrusni strahlivi.
45.
TeDiTy
21.05.2019 20:58:39
1
15
Когато се появят ромите нашите мутри, бабаити и бодибилдъри с татуировки ги няма никакви. Те нападат само жени и обикновени хора по заведенията. Имаше трима дядовци на по 80 год , които викаха отстрани на ромите: - "Платете си водата" , - "Защо не плащате като нас?" . Ето това е мъжка постъпка, като тази на дядовците. И преди имах съмнения, че младите ни "мъже" в Бургас са най-големите страхливци и бъзльовци, но сега вече съм сигурна.
44.
*********
21.05.2019 20:40:18
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
43.
Верно ли?
21.05.2019 19:59:11
0
18
Тоя с розовите бузки( Иван) има в момента условна присъда за блудство с малолетни. И тоя ще ми дава пример за гражданско общество, че и в групата на мамите се изявява. Пази боже сляпо да прогледа!
42.
Ангелинка джендърнационалист
21.05.2019 14:06:21
2
25
Пет хърби и кюфтета това ли са ви "мускулестите" "мъже" бе?
Две групи общо 5 човека баси смешката
Добре че е полицията да ги опази от мангалитета
41.
toko
21.05.2019 14:05:11
3
21
Я питайте ги Мангасаците дали някой от тях си е купил билет за автобуса на идване насам??? Мангали долни. И защо не оставите яките момчета да им опънат по една гора бой на мангустите мръсни/.
40.
Бург
21.05.2019 13:53:23
2
20
До 33
И, как ще работят в тези заводи, като нямат дори основно образование и никакви умения. Ебаси и слабоумните, турбосоц глупости.
39.
ГЕРБ отвръща на удара:
21.05.2019 13:52:13
0
9
Оформи се контрапротест на мускулести мъже с голи глави пред кметството на Бургас
38.
чЕКИДЖИИ БУРГАС
21.05.2019 13:10:20
3
37
И те наредени да се правят на заинтерсовани с потниците големи играчи !! Голяма селяния ..изсипаната Гайда Пенчев със речева скорост 3 думи в Час и това червенобузо недоносено чекиджийче ще въдворяват ред !! ооооо бургас никога няма да излезеш от блатото за съжаление !!! много примати !!
37.
Кой ????
21.05.2019 12:58:22
3
11
Кой седи зад платените протестъри и контра протестъри кой???? Нека се замислим ако журналистите направят задълбочено разследване ще лъснат доста интересни неща и циганите и модераторите на тазните групи се контролират от едно и същи място Флагман ако има желание може лесно да проследи свързаноста между тях .
36.
т4251
21.05.2019 12:57:15
2
0
Единствения възможен коментар за миризливата сган се намира тук:
https://www.youtube.com/watch?v=4WwOabPwYXk
35.
Хахха
21.05.2019 12:54:47
5
19
Бургаските шофьори -паляци на контра протест .Тези смешници ако ги налазят мангалите ще бягат с двеста и още ли не да ги опаркали тези паляци от тези групи платени подлоги на червените мазници .
34.
_nib_
21.05.2019 12:28:38
1
28
Димова....взимай целия Комлук с теб в Германия.Там си ги интегрирай,барабар с оная паплач дето Меркел покани.
33.
Сте
21.05.2019 12:27:15
1
36
Видях стачката и лозунгите на ромите на в Комлука.Качих се в автобуса от Кумлука за центъра заедно с няколко цигани.Посъветвах ги вместо на лозунги: "Искаме вода" да напишат "Искаме заводи и работа,за да си плащаме сметките". Контрольорката в автобуса ми се нахвърли с обвинението,че говоря и притеснявам гражданите в автобуса. Нейният тон беше много по-висок от моя. Откога в автобуса ни е отнето и правото да говорим?
32.
Лозунга
21.05.2019 12:26:36
1
10
Без съмнение е писан от цигънин кой ли си купува гласове чрез тях
31.
Смях
21.05.2019 12:14:50
2
17
“Оформи се контра протест” така като гледам от 4 човека хахахаха
30.
*********
21.05.2019 12:04:22
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
29.
бабатанагошо
21.05.2019 11:58:48
2
18
бандитите от шофьори бургас се крият зад ченгетата и се правят на мутри ееееееееей смешки и вие ли партия ще правите на перата последователи
28.
Oppp
21.05.2019 11:58:40
13
6
Palqri
27.
Бургазлия
21.05.2019 11:58:10
1
23
Ако искат ток и вода - да си плащат сметките!
" за таквиз уруспии - холера! Холера!"
26.
сЕлЯниН
21.05.2019 11:57:04
13
4
айдеееееееее опса купон на центъра! къде са кебапчетата кметеееееееееее
25.
Borisov
21.05.2019 11:54:32
223
175
Evala na kmeta durgi se I ne otstapva pred nahalnite cigani stom iskat spravedlivost I ravenstvo da si plastat smetkite kakto si plastat vsichki gragdani!!!
24.
Мускулче
21.05.2019 11:51:56
2
10
Где им видяхте мускулите
23.
роби
21.05.2019 11:47:39
3
11
Я пак ДЕБИЛИ БУРГАС ли се правят на мъже?
22.
Катя
21.05.2019 11:43:39
3
23
СЕГА СПЕШНА ДЕЗИНФЕКЦИЯ НА ПЛОЩАТА!БЕЛИНА,ДОМЕСТОС И ПОНЕ 10 ВОДОНОСКИ.ИНАЧЕ БУРГАС ЩЕ ПЛАМНЕ ОТ ЗАРАЗИ!!!! А ТАЗИ ПАПЛАЧ НА ТОВАРНИ ВАГОНИ И КЪМ ГЕРМАНИЯ!БИХ ОТВОРИЛА ОСВИЕНЦИМ!!06539
21.
6669
21.05.2019 11:43:02
9
13
Къде са всички българи сега, къде се скрихте? Или седите зад компютрите и Ви е страх, да не загубите работата си? Тя държавата ни е загубена.......прост народ, слаба държава.
20.
Мастурбирай в бургаз
21.05.2019 11:40:37
1
19
Всеки ден влизам в групата да се посмея на глас от сърце
19.
Ставри
21.05.2019 11:34:45
4
19
Тва едното не спря да си крие дебелия гъз под суитчъра,абе ванко розова бузке през 92 беше модерно така да си връзват горнищата...
18.
zahari stoqnov
21.05.2019 11:34:31
28
12
Tova e dokazatelstvo che bulgarina e egoist,trqbvashe da se suberut vsichki mutri,faitari,hapcheta,mafioti v tova chislo i az i da sme 500 choveka i da revem kato dinozavri i napravo da gi izkurtim ot boi vseki koito ni se preprechi na putq ot mangalite daje i policaite
17.
В мама
21.05.2019 11:28:39
2
6
Дал съм 5 лв. на синчето да заобиколи общината. Автомивка имам аз и селските мамите ще къпя аз. Корема ми расте, но нещото долу не иска да е...
16.
BG
21.05.2019 11:26:25
25
10
hahhah Ovcharkata e mnogo sladka
15.
уууу
21.05.2019 11:26:11
4
144
Значе аз мога да си плащам , а циганите не , само на сапун
14.
Аууиии
21.05.2019 11:22:22
3
4
Какви са тия глупости които сте писали на тези роми ако им се скочи повярвайте че тия паляци ще збъркат общината
13.
Аууиии
21.05.2019 11:21:44
6
2
Какви са тия глупости които сте писали на тези роми ако им се скочи повярвайте че тия паляци ще збъркат общината
12.
СТОЯНОВА
21.05.2019 11:20:45
2
28
ТЕЗИ ДЕЦА НЕ ТРЯБВА ЛИ ДА СА НА УЧИЛИЩЕ?
11.
Данъкоплатец
21.05.2019 11:16:26
2
21
Децата на такива по на изток мятат бомби и стрелят с калашници! Явно каузите са различни! Човек който иска свобода е готов да се жертва, дори и да е в заблуждение какво точно е свобода! Няма да краде и проси! Нашите са обикновени крадци, просяци! Не са дори и примати! Да не обиждаме фауната!
10.
Berserker
21.05.2019 11:10:13
2
22
Амнайсе шоферски групи с все нацепени бадки, с по 25 хил. в групите и срещу индийците само 5-6... Юнак до юнака пред клавиатурите...
9.
БС
21.05.2019 11:07:46
6
22
БРАВО на момчетата.
8.
Шипка
21.05.2019 11:03:58
2
17
Да си спомним за славните опълченци!
Към общината!
7.
Запознат
21.05.2019 10:59:51
1
46
От кога бидона е мускулест мъж
6.
трол
21.05.2019 10:59:38
2
70
сега трябва да дезинфекцират пред общината.
5.
Калин
21.05.2019 10:57:47
11
19
Така и така мангалите са се насъбрали нека да ги използваме и за наши цели и искания, ние трудно ще се съберем толкова народ пред общината. А и ги оставете да видим дали ще клекнат от общината
4.
Криворазбрана демокрация
21.05.2019 10:56:14
2
89
Ами да протестират я!Тези момчета си плащат сметките.Ако някой от нас не си плаща ток,вода,данъци,идват и те спират.После плащаш с лихвите и чак тогава ти пускат спряното.Няма оправия особено последните 10г.много аванта им се пусна на циганите.
3.
Хан Крум
21.05.2019 10:53:55
3
27
Пред закона всички са равни!
2.
*********
21.05.2019 10:51:40
4
19
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
Помощ!
21.05.2019 10:44:32
3
27
Пера, помогни ни! ОЗБГ къде сте?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кметът на София използва „Бангаранга“ шоуто за да си пробута домакинството на Евровизия Кметът на София използва „Бангаранга“ шоуто за да си пробута домакинството на Евровизия Къде искаме да се проведе Евровизия догодина, попита той от сцената многохилядната публика Дара: Ще преобърнем света! Не е ли време да повярвате в чудеса, след като спечелих „Евровизия“ Дара: Ще преобърнем света! Не е ли време да повярвате в чудеса, след като спечелих „Евровизия“ Сбъднахте мечтата ми, да ви видя обединени, каза на феновете си, препълнили площада пред двореца Пълен площад пее и танцува Бангаранга, посрещнаха Дара като националните ни през 94-та Пълен площад пее и танцува Бангаранга, посрещнаха Дара като националните ни през 94-та Благомир Коцев е в столицата, за да поздрави лично варненката, превзела европейския връх  от името на всички от морския град Бургас е най-музикалният град в България, заслужава да бъде домакин на Евровизия 2027 Бургас е най-музикалният град в България, заслужава да бъде домакин на Евровизия 2027 Имаме много ценни уроци от посрещането ни на Джиро, които биха ни помогнали и в организирането на други мащабни събития, например "Евровизия 2027" Румен Радев към големите вериги: Искаме изсветляване на цялата верига на ценообразуване Румен Радев към големите вериги: Искаме изсветляване на цялата верига на ценообразуване Срещата идва на фона на подготвяните законодателни промени срещу спекулата и прекомерните надценки Локърите превзеха България, ето как автоматичните шкафчета ще променят куриерската индустрия Локърите превзеха България, ето как автоматичните шкафчета ще променят куриерската индустрия До 2028 г. почти всяка втора онлайн поръчка ще пристига в метална кутия, отключвана с код от телефона Двама откраднаха 100 000 евро и ги изхарчиха за кредити и дрога Двама откраднаха 100 000 евро и ги изхарчиха за кредити и дрога Парите са били в каса на автокъща в Банкя, извършителите са арестувани, но парите ги няма Бъдещи пожарникари мериха сили в Карнобат на XXV-ото областно състезание „Млад огнеборец“ Бъдещи пожарникари мериха сили в Карнобат на XXV-ото областно състезание „Млад огнеборец“ 12 отбора от 11 общини показаха умения, бързина и дисциплина в пожароприложните дисциплини Турчин опита да прекара близо 200 пистолета и боеприпаси през Лесово в кашони с бои и авточасти Турчин опита да прекара близо 200 пистолета и боеприпаси през Лесово в кашони с бои и авточасти Слух от „Дондуков” 2: Радев няма да издигне Йотова за президент Слух от „Дондуков” 2: Радев няма да издигне Йотова за президент БСП пак ще припознае държавния глава за фаворит, но с червените няма да стигне и до балотаж
Две теории за произхода на училищния звънец Две теории за произхода на училищния звънец Училището сякаш не може да съществува без своя емблематичен звънец, но откъде всъщност идва той Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Заедно с него под руините се издирват и две млади жени на възраст 25 и 26 години Заради домакинството на „Евровизия“: БХК атакува България пред датско издание Заради домакинството на „Евровизия“: БХК атакува България пред датско издание Това една от по-консервативните европейски страни, основана на традиционни семейни ценности, приеха закон срещу LGBT литературата в училищата, оплакват се от БХК Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Магнатът загина след падане в 100-метрова пропаст - сам ли е полетял, или някой му е помогнал От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ Само дни след победата видеото от изпълнението на DARA събира милиони гледания в YouTube, а „Бангаранга“ буквално експлодира в TikTok  Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин ще бъде посрещнат на летището от министъра на външните работи на КНР Ван И Стилиян Петров ще се срещне с феновете в Бургас Стилиян Петров ще се срещне с феновете в Бургас Официалната среща ще се проведе на 2 юни 2026 г. (вторник) от 17:00 до 19:00 Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба Представител на Белия дом повтори твърденията на Тръмп, че Куба скоро ще „падне“ и „ние ще бъдем там, за да им помогнем“ Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата Задействана е била и системата Ро-Алърт Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев Освен столицата, още три големи града вдигнаха ръка и заявиха: "Искаме това домакинство". Това показва мащаба и значението на Евровизия за България, каза министърът
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София София има преднина за Евровизия заради по-големия капацитет на летището и по-удобни полети Виц на деня Виц на деня Майката пита Иванчо:
- Защо не си играеш с Петьо?
- А ти искаш ли да си играеш с някой, който лъже, бие и псува?
- Не!
- Еми и Петьо не иска.
Виц на деня Виц на деня Влиза мъж в аптека и пита:
- Имате ли капут с дъх на ракия?
- Имаме, но днес не дойде на работа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Никога не е късно да поумнееш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори