×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Молдова официално започна преговори за присъединяване към Европейския съюз
  • Цените на петрола продължават да падат след новините за примирие
  • ЦИК призовава да не променят Изборния кодекс
  • Тръмп покани новия иракски премиер в Белия дом през юли
  • Земетресение с магнитуд 6,7 бе регистрирано на индонезийския остров Сулавеси
  • Зеленски предлага среща на Путин в САЩ
  • Седем медала и две титли на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун
  • Арестуваха четирима българи за контрабанда на цигари за над 2,8 млн. евро в Румъния
  • Край на войната: САЩ и Иран подписаха меморандум за разбирателство
  • Ед Шийрън си взема почивка от музиката, за да се отдаде на бащинството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов с молитва към Господ: Да изнасяме газ, а не да сме транзитна държава(ОБНОВЕНА)


Борисов с молитва към Господ: Да изнасяме газ, а не да сме транзитна държава(ОБНОВЕНА)
Според него България от много години е можела да добива природен газ, но нашите управници не са положили усилия
Тема в развитие
виж още
скрий
19 Април 2016, Вторник, 10:40 ч.
Автор: Тони БЕЛОВ, Снимки: Авторът

Най-големите петролни консорциуми не са тук напразно, изрази надежда премиерът





Премиерът Бойко Борисов отправи молба към Господ България да започне да изнася газ, а не да внася природното гориво от други държави. Молитвата му бе чута на кея в бургаското пристанище, където
министър-председателят присъства на представянето на кораба Noble Globetrotter II, който ще извърши първия проучвателен сондаж за нефт и газ в блок „Хан Аспарух“.

Според Борисов страната ни е можела от много време да си добива природен газ, но е липсвало политическа воля.




"Плащаме по 6 млрд. долара на година за внос, но ако се открие газ, то следващите поколения в България ще бъдат различни. Така няма да даваме милиарди на чужди държави, а за социални дейности у нас", каза премиерът, като допълни, че страната ни отделно може и да изнася ресурси.



Борисов допълни още, че най-големите световни петролни консорциуми не са тук напразно и няма да плащат 220 000 евро на ден наем за Noble Globetrotter II, ако не са сигурни, че в блок „Хан Аспарух“ има въглеводороди. 

Относно руските тръби за замразения проект "Южен поток", които продължават да са струпани на бургаското пристанище, Борисов заяви, че Русия не само не си ги взима, но и докарва все нови и нови. "Те знаят, че могат да бъдат използвани и за други цели. Нашият роден интерес е на първо място, едва след това можем да помагаме на други държави с транзит", завърши министър-председателят.

Премиерът идва на бургаска земя за втори път за седмица. Запознати с политическата кухня подозират, че в зачестилите му посещения има скрит подтекст. От една страна Бургас няма нужда да бъде допълнително презентиран като витрината на България пред чужди страни и политики със своя преуспяващ кмет.

Още повече, че през последните две години Борисов не се сещаше за този регион, тъй като Бургаска област е сред малкото у нас, които се развиват много добре.

"Смятаме, че тези дни ще бъде обявена кандидатурата на ГЕРБ за президент - в Бургас се направи много за осем години, но през последния месец се наблюдава още по-голямо усилие от страна на правителството и на самия премиер да направи от Бургас истинска перла на ЕС. Това не е никак случайно и много скоро ще разберем защо българския премиер, при толкова проблеми на държавно ниво, намира време често да посещава Бургас", заяви високопоставен източник от правителството, който бе сред делегацията днес.



Автор
11
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин 16/06/2026, Вторник 15:20 0
Светлозария КИДЕРОВА Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж 16/06/2026, Вторник 13:40 5
Тервел ИЛИЕВ Кампания и награден фонд с мащаб Кампания и награден фонд с мащаб 16/06/2026, Вторник 13:03 0
11
Коментара по темата
11.
Бог ще те накаже Тикво
21.04.2016 16:10:55
0
0
Уважаема госпожо Гочева, По отношение на правото на социални помощи, които се предоставят по реда и условията на Закона за социално подпомагане, следва да поставите въпроса си по компетентност в рубрика „Социални помощи“. Относно получаване на месечни помощи за деца до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст, които се предоставят по реда и условията на чл. 7 от Закона за семейни помощи за деца, следва имате предвид, че право на тези помощи имат семействата със средномесечен доход на член от семейството за предходните 12 месеца, по-нисък или равен на дохода, определен за целта в Закона за държавния бюджет на Република България (ЗДБРБ) за съответната година. Съгласно чл. 60, ал. 1 от ЗДБРБ за 2016 г. средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2016 г. е 350 лв. от 1 януари и 400 лв. от 1 юли. Следва да имате предвид, че съгласно чл. 3, ал. 1 от Правилника за прилагане на Закона за семейни помощи за деца, в заявлението декларация за отпускане на семейни помощи по чл. 7, 8 и 10а от Закона за семейни помощи за деца лицата декларират брутните доходи на семейството, получени за последните 12 календарни месеца, предхождащи месеца, през който е подадено заявлението декларация. Освен доходния критерий, за получаване на тези помощи следва да бъдат изпълнени и други нормативноустановени изисквания. За повече информация и преценка на конкретния случай, моля да се обърнете по компетентност към съответната дирекция „Социално подпомагане“. (МП)
10.
До 1
19.04.2016 19:18:34
1
0
От Дънди Прешъс получаваме милиони годишно, а от Лукойл не сме видели и стотинка, шибано русофилче! Справките в търговския регистър са публични и дори с твоето двуцифрено IQ би могъл да се справиш!
Иначе ако открият газ, Путлер газ ще пикае, че няма да може да продава на "братушките" на най-високи цени и да спонсорира утрепки като Волен, Банев, Гергов, Миков, Гриша и цялата русофилска сволоч! Чак ме хваща страх, че за такива кинти може и превратче да спретне пак!
9.
Путин-Хуйло
19.04.2016 18:42:53
0
0
Ебахти дебилските тролове къде серат под моя коментар.
8.
Izgrev
19.04.2016 15:51:41
4
1
От гледна точка на природата това хич не е добре,от гледна точка на туризма пак не е добре,а иначе и да печелим нещо от нефт и газ всички знаят в чий джоб ще отидат парите.Имам приятел който работеше по тоя проект южен поток в момента тия тръби ще си ги платим,а кой какво ще ги прави никой не знае!
7.
Есграон
19.04.2016 13:45:18
1
9
Курти, пиши си истинското име, бе! А именно Милчо Лазаров Добрев.
6.
do ШЕЛ
19.04.2016 13:44:14
6
8
Той не е прост ,напротив хитър е щом непрекъснато ни баламосва а целокупния БГ-народ тича да му гласува
5.
Тъпа куха тиква
19.04.2016 13:40:04
8
7
Прост си тикво и прост ще си останеш.

Oт :Кой предложи Пеевски
4.
ШЕЛ
19.04.2016 13:32:01
6
19
Глупави ми г-н Борисов от евентуалният добив на газ БЪЛГАРИЯ ЩЕ ВЗИМА САМО ТАКСА ЗА КОНЦЕСИЯ.Ако си прост обикновено е за постоянно.
3.
top
19.04.2016 13:17:12
2
14
при всички случаи и по традиция БОХО ще налапа здраво от кьорсофрата
2.
КУРТИ
19.04.2016 13:08:31
4
16
ПОБЛИКУВАЙ .......ДОГОВОРА ........НИЕ .....СУВЕРЕНА ......НАРОДА , А НЕ ТИ ЩЕ РЕШИМ ДАЛИ Е ИЗГОДНО, ТИ СИ ПРОСТО ОБИКНОВЕН ЧИНОВНИК КОЙТО ИСПЪЛНЯВА ВОЛЯТА НА НАРОДА .........ТАКА ЩЕ РАЗБЕРЕМ КОЛКО ЗА РОКФЕЛЕР , АНГЛИЙСКАТА КРАЛИЦА И ХОЛАНДСКАТА КРАЛИЦА.....КОЛКО ЗА БЪЛГАРИЯ НА БОТЕВ И ЛЕВСКИ И КАРАДЖАТА , И КОЛКО ЗА..............ПУБЛИКУВАЙ ВЪВ ВСИЧКИ МЕДИИОФИЦИАЛНО ОЩЕ УТРЕ ДОГОВОРА...........И ТИ ДА СПИШ СПОКОЙНО И НИЕ..........ПРИЯТЕЛЮ БОЙКОБОРИСОВ , НЯКОЙ ПИТАЛИ ТА ЗА ХАРПА НАД БУРГАС........ТВОЙ КУРТИ......
1.
Marinero
19.04.2016 13:07:19
6
24
Ще добиват газ толкова колкото и направиха Южен поток. В най-добрия случай ще получим токлова газ колкото и от златото в Челопеч което подариха на Дънди Прешъз. Това са само скъпи Пи Ар акции и кьор фишеци за наивници
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Заради инцидента дясната лента за движение е блокирана България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС Оценката и интерактивната карта, изготвени от Европейската агенция за околна среда (ЕАОС) в сътрудничество с Комисията Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Водачът е тестван за алкохол и наркотици - пробите са отрицателни Кадрова рокада по Черноморието: ОДБХ-Бургас има нов директор, експерт от системата замени д-р Димитър Германов Кадрова рокада по Черноморието: ОДБХ-Бургас има нов директор, експерт от системата замени д-р Димитър Германов Мария Петрова застава начело на ведомството след серия от административни промени в региона Шофьорите спестяват до 20% от цената за платено паркиране с tbi bank app Шофьорите спестяват до 20% от цената за платено паркиране с tbi bank app Край на търсенето на пътни знаци, изпращането на SMS-и и постоянното въвеждане на регистрационния номер Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж Сумата е натрупана като пенсия за период от 2016 г. до 2026 г. на база предоставените неверни данни Арестуваха транспортера Стоян Колев на АМ "Тракия" дрогиран, размахвал еърсофт през люка на колата си Арестуваха транспортера Стоян Колев на АМ "Тракия" дрогиран, размахвал еърсофт през люка на колата си Известният инфлуенсър е дал положителна проба за употреба на наркотични вещества Дигиталният клуб към БсТПП включва бургазлии в „Мисия15“ Дигиталният клуб към БсТПП включва бургазлии в „Мисия15“ Инициативата цели поне 15 души от региона да заявят електронен ваучер, да преминат безплатно обучение по дигитални умения и да получат сертификат Кампания и награден фонд с мащаб Кампания и награден фонд с мащаб Под мотото „Първият играе като за Световното“ платформата на efbet обединява спорт и казино в една обща комуникация Приятели даряват кръв за моториста Илиян от "Меден рудник", помлян на бул. „Захари Стоянов“ Приятели даряват кръв за моториста Илиян от "Меден рудник", помлян на бул. „Захари Стоянов“ Състоянието на 34-годишния бургазлия е тежко, лекарите от УМБАЛ-Бургас се борят за живота му
Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Пациентът заведе иск за сериозна лекарска небрежност след 42 излишни медицински процедури B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня Двама си говорят:
- Къде ще ходиш на почивка тази година?
- На Кушадасъ, че за Созопол нямам толкова пари...
Виц на деня Виц на деня Мъж при гадателка:
- Утре ще умре вашата тъща.
- Това го знам. Интересува ме дали ще ме хванат.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори