До 15 години затвор за поляка Войчек Майевски за бомбената заплаха на приземения в Бургас самолет
Апелативният прокурор на Бургас Любомир Петров(вляво) отчете всички процесуални действия, свършени в последните няколко часа
19 Ноември 2015, Четвъртък, 14:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВПолякът е задържан за 24 часа
67-годишният полски гражданин Войчек Майевски е привлечен като обвиняем и го грози присъда от 3 до 15 години затвор, съобщи току-що на извънредна пресконференция апелативният прокурор на Бургас Любомир Петров.
Войчек е казал за поставеното взривно устройство в самолета на един от стюардите. Бил е във видимо нетрезво състояние, но са предприети незабавни мерки, за да се предотврати евентуален риск от тероризъм.
След като самолетът е бил приземен в Бургас, е щателно огледан от ДОТИ, спецчастите и служба "Антитероризъм". Всички проверки са били категорични, че няма поставено взривно устройство.
Взети са и натривки от ръцете на поляка, които са доказали, че в последните дни той не е докосвал барут или взривни устройства, уточни прокурор Петров.
Полякът е задържан за 24 часа. Той ще остане под стража за 72 часа, след което ще се иска постоянното му задържане. Срещу него ще бъде повдигнато обвинение по чл.341А, ал.2 - заплаха за сигурността на въздухоплавателни средства.
Случаят с Войчек е изключително интерес от гледна точка на това, че той е извършил престъпленето в полския самолет, което всъщност е полска територия и той трябва да бъде съден в родината си. С действията си обаче той е застрашил и националната сигурност на България, заради което ще бъде изправен на съд тук.
В категории:
Темида
Млади художници от Бургас вдъхват образ поезията на Петя Дубарова
Гъста мъгла по „Тракия“, а видимостта е до 50 м в Старозагорско
Заподозреният за антисемитската атака в Сидни е обвинен в 59 престъпления
Ник Райнер може да получи смъртна присъда, убил е родителите си
Проектът за новия стадион на Левски е временно замразен поради липса на финансова гаранция от инвеститора
Автоинструкторите в Бургас излизат на протест
17/12/2025, Сряда 09:47
3
Жилищата в България удвоиха цената си за 10 години, но 86% живеят в собствено жилище
Васил Терзиев: Камерите в училищните тоалетни са недопустими, ще има пълно разследване
Жалби спират Асен Златев, Насар заплашва с трансфер в чужбина
Наркотици заливат САЩ и Европа, a престъпните мрежи сменят маршрута
Почина Бай Данчо - легенда на Сектор "Б" и символ на синята вярност
Млади таланти озариха празничната сцена на Коледния фестивал в Царево

Haide zvynnete na Oblastniq upravitel g-n Vylco Tcolakov i go POPITAITE, koi politiceski lider ot Burgas GO E SEZIRAL S ISKANE - DA OTMENI RESHENIETO ot 10.11.2015g na SAVETA v BURGAS, za tova ce KUKOFF narushi cl.26, al.1-5 ot ZNA i VKARA ZA GLASUVANE PRAVILNIKA na 3-tiq den ot OBQVLENIETO MU V SAITA OBSHT.SAVET- grad Burgas.
Ta ako za Burgas mu e malko tersene, da revizira RESHENIETO na KUKOV i shte ostavi tova moje bi na ADMIN.SAD-Burgas za da stane kashata LUKOVA pylna, vijte za po-malkite i nevzracni obshtini DIREKTO IM IZPRATI UKAZANIE da ne narushat Zakona za Normativnite aktove.
"Правилника за дейността на ОбС 2015-2019 г. е наредба и за да се разисква тя трябва да бъде публично оповестена 14 дни преди разглеждането й." - препоръките на областния управител до всички председатели на Общински съвети."