×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

"Мидия" АД с изпълнителен лист за 1.5 млн. лв. срещу злополучния инвеститор на спортния комплекс в "Славейков"


"Мидия" АД с изпълнителен лист за 1.5 млн. лв. срещу злополучния инвеститор на спортния комплекс в "Славейков"
Забавяме процедурата по изпълнение единствено от уважение към българския спорт, казва шефът на компанията Димитър Янакиев
Тема в развитие
виж още
скрий
01 Април 2015, Сряда, 10:07 ч.
Автор: Женя ГАЙТАНДЖИЕВА Снимка Архив

От година и половина "Евробул Холдинг" АД ми обещава, че до седмица ще се разплати, каза изпълнителният директор Димитър Янакиев


Вече година и половина бургаската строителна фирма „Мидия” АД се опитва безуспешно да си получи парите за строителните работи, извършени на бъдещия спортно-развлекателен комплекс в жк „П.Р. Славейков“. Сумата е огромна – 1 468 000 лева без натрупаните лихви. Затова дружеството е извадило изпълнителен лист срещу консорциума, който има договор с Община Бургас да изгради комплекса. В него влизат Българската федерация по борба и "Евробул Холдинг" АД. Самият консорциум нае местното дружество за строителните работи. „Мидия” АД събори старите сгради върху терена, заравни участъка, премести трафопостовете, постави фундаментите на бъдещия спортен комплекс, направи и изкоп около 40 000 кубични метра.
„Макар че имаме изпълнителен лист, засега не пристъпваме към действия. Забавяме процедурата единствено от уважение към българския спорт, тъй като трябва да бъдат запорирани и сметките на Българската федерация по борба”, каза пред Флагман изпълнителният директор на „Мидия“ АД Димитър Янакиев.
Той обясни, че досега са водени много разговори с "Евробул Холдинг" АД за изчистване на огромното задължение. Оттам всеки път му обещавали, че до седмица ще преведат парите.
"Това протакане продължава година и половина. Смятам, че и Българската федерация по борба трябва да прояви отговорност и да съдейства за разрешаване на проблема", каза още Янакиев.
На 18 март кметът Димитър Николов даде последна двуседмична отсрочка на инвеститора. Ако в този срок не започне интензивно строителство на обекта, Община Бургас ще се възползва от предвидената законова възможност за разваляне на сключения договор. Отсрочката изтича до броени дни.
Припомняме, че през 2012-та година бе направена първа копка на грандиозния проект, чиято прогнозна стойност надхвърляше 38 млн. лева. Тогава се твърдеше, че до две години на общинския терен ще бъде изграден модерен спортен комплекс. Двете години минаха, но освен модерен гьол, на мястото няма нищо друго. Инвеститор на проекта са Българската федерация по борба и „Евробул БФБ“. Община Бургас участва със собствеността на имота - 23 дка земя. Ако договорът бъде прекратен, направените досега разходи за близо 2 милиона лева ще останат за сметка на итвеститора.

В категории: Бургас


Флагман.БГ Разведоха се Разведоха се 15/01/2025, Сряда 12:00 8
15
Коментара по темата
15.
!!!
13.04.2015 11:19:47
0
0
"блъскали"
14.
bgman
02.04.2015 10:59:58
0
3
По данни от търговския регистър "Евробул холдинг", барабар с всичките си дъщерни дружества има по-малко от 1 000 000 лева оборот и над 1 500 000 загуби от предни години.
Кой им се върза, че могат да извадят 38 000 000 лева за да финансират строежа???
13.
*********
02.04.2015 07:46:19
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
12.
*********
01.04.2015 22:53:15
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
11.
do 10
01.04.2015 21:43:41
1
0
q da e vidim tazi
10.
срамежливият
01.04.2015 21:40:48
2
3
Аз пък много харесвам Мила Янакиева, много скромна, мила и сладка жена, жалко че не мога да бъда в социалната и категория иначе буквално съм влюбен в нея.
9.
Не лъжете
01.04.2015 20:58:24
1
4
Мидията не е дала никви пари да не се правят на ощетени заради тях фалира бетоновия възел и още други фирми има ощетени
8.
До 7
01.04.2015 20:20:54
2
2
Той и чичо Веско от 455 в мр има фирма от 26 години, ама жена му Керка се плющи за пари, щото децата няма какво да ядат!
7.
do ne igraem
01.04.2015 20:13:27
0
2
погледни едната фирма откога е погледни и другата
6.
ЧУПЕНИ УШИ
01.04.2015 20:10:02
3
2
АКО ИСКА ДА СИ ВЗЕМЕ ПАРИТЕ ТРЯБВА ХУБАВО ДА ЗАГРЕЕ,ЗАЩОТО ГУМЕНКИТЕ МУ ДОСТА ЩЕ УДРЯТ ТАВАНА,ТРИКО ЩЕ МУ ДАДЕМ БЕЗПЛАТНО...
5.
Ne igraem
01.04.2015 20:02:52
4
6
Хахахха... личи си колко знаят хората в града. Мазника Янакиев преди години имаше 5000 работнина. Дреков е далеч от него... друг е въпроса кой колко е крал през годините.
4.
igraem
01.04.2015 19:56:14
7
11
Истината в цялата работа е ,че този Димитър е глупав и се върза на тези.За този проект се бореха неговата фирма "мидия" както и "Интеркомплект" със собственик Борис Дреков-собственик и на магазин 1000 бани , които е много много отдавна в този сектор и му стана ясно ,че тези искат да изпързалят изпълнителя на обекта.Обаче Мидията се направиха на големи строители и се уловиха на въдицата и сега ще видят тези пари точно никога.Но няма проблеми той сега е подлога на кмета ще си ги искара
3.
katastrofa
01.04.2015 19:55:16
2
0
predi 1 chas imashe katastrofa na mall galeria na svetofara s kola na obshtinski imoti opel combo mislq beshe a drugata kola na pavel A4 A9192
2.
Бургазлия
01.04.2015 19:32:46
11
19
За "кметчето" пъпеш неузрял,гласуваха над 70% от Бургазлии.
Ясе покажи да видим за теб колко ще гласуват.
1.
*********
01.04.2015 19:08:46
7
20
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургаският депутат инж. Петър Кънев в защита на региона срещу скандалния доклад на „Грийнпийс“ Бургаският депутат инж. Петър Кънев в защита на региона срещу скандалния доклад на „Грийнпийс“ Срещите с „Грийнпийс-България“ и МОСВ подчертават ангажимента на Петър Кънев към жителите на Южното Черноморие Кузманов: Заплатите в МВР изостават с 40% от средната Кузманов: Заплатите в МВР изостават с 40% от средната Началниците на районни ще получават между 4000 и 4500 лева след ръста, прогнозира той   Бананов чипс, който всеки ще заобича от първата хапка Бананов чипс, който всеки ще заобича от първата хапка Вижте как да го приготвите Държавата дава до 1900 лева за пожар, наводнено жилище или операция Държавата дава до 1900 лева за пожар, наводнено жилище или операция Право на този вид подкрепа се предоставя на всеки, изпаднал в тежка житейска ситуация НСИ обяви инфлацията за 2024. Какво поскъпна най-много НСИ обяви инфлацията за 2024. Какво поскъпна най-много За декември инфлацията е 0.4% Въоръжен мъж обра офис за бързи кредити, отмъкна цялата каса Въоръжен мъж обра офис за бързи кредити, отмъкна цялата каса Засега нападателят остава неизвестен АЕГ „Гео Милев“ отбелязва днес своя патронен празник с богата програма АЕГ „Гео Милев“ отбелязва днес своя патронен празник с богата програма Учениците на гимназията са подготвили редица вълнуващи събития, които ще текат през целия ден в сградата на училището Радев връчи първия проучвателен мандат, Росен Желязков го върна изпълнен (ВИДЕО) Радев връчи първия проучвателен мандат, Росен Желязков го върна изпълнен (ВИДЕО) Президентът връчи папката на първата политическа сила Бургаско в зимна приказка - ето каква е ситуацията в областта (СНИМКИ) Бургаско в зимна приказка - ето каква е ситуацията в областта (СНИМКИ) Сняг вали навсякъде, но има ли затворени пътища и бедстващи хора Разведоха се Разведоха се Светлана обяви, че е сложила точка на отношенията си с Гущеров
Отменят връчването на „Оскарите” заради пожарите в Ел Ей Отменят връчването на „Оскарите” заради пожарите в Ел Ей Знаменитостите не искат да празнуват, докато жителите на Лос Анджелис страдат Моделка пропищя, гърдите й са гигантски и не спират да растат Моделка пропищя, гърдите й са гигантски и не спират да растат Пищната мадама принудена да носи сутиени по поръчка, тъпче бомбите в главозамайваща чашка P Алкохол менте уби 11 гости на Истанбул Алкохол менте уби 11 гости на Истанбул В мегаполиса Истанбул са отровени 38 души, 26 от които чужди граждани   Огромен политически трилър: Задържаха президента на... Огромен политически трилър: Задържаха президента на... Какво се случва в Южна Корея? Този "сладур" може спокойно да убие слон Този "сладур" може спокойно да убие слон Видите ли това животно на екскурзия в Африка, бягайте Рязко затопляне между Русия и Европа ще промени съдбата на Украйна, смята бившият говорител на Зеленски Рязко затопляне между Русия и Европа ще промени съдбата на Украйна, смята бившият говорител на Зеленски Демократите и глобалистите пращаха хората на фронта за собствени интереси, убеден е Алексей Арестович Принцеса Катрин е вече в ремисия Принцеса Катрин е вече в ремисия Тя посети болницата, в която се лекуваше, и вдъхна надежда на хората, болни от онкологични заболявания Човек на Владимир Путин с тежки думи Човек на Владимир Путин с тежки думи Говори за конфликта между Русия и Украйна Голяма трагедия в Русия Голяма трагедия в Русия Тигър разкъса човек Скръбна вест! Почина звезда от "Листопад" Скръбна вест! Почина звезда от "Листопад" Новината за кончината ѝ бе споделена от сина ѝ в социалните мрежи
Симеон Дянков, екс финансов министър Симеон Дянков, екс финансов министър Всички играят нападатели, трябва да има вратар и защитници Виц на деня Виц на деня Човек гледа как четирима носят Трабантче:
- Не върви, а?
- Върви, ама бързаме!
Виц на деня Виц на деня По телефона:
- Може ли Мими.
- Тя е в родилния дом.
- Ау, какво и се е случило?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Британски учени установили, че бирата е създадена от собственици на платени тоалетни!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори