×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Земетресение с магнитуд от 4,9 по скалата на Рихтер беше регистрирано в Западна Турция
  • Интензивен трафик за камиони на границата с Турция
  • Доналд Тръмп оглави класацията на „Политико“ за най-влиятелна личност в Европа
  • Излезе книгата на Никола Саркози „Дневникът на един затворник“
  • НАСА загуби връзка с космическия си апарат „Мейвън"
  • Две жалби срещу приемането на еврото в България са подадени в Съда на ЕС
  • Гледат мерките на петима от задържаните при протеста на 1 декември в София
  • Интензивен трафик за камиони на границата с Турция
  • САЩ са задържали петролен танкер край Венецуела
  • Социалните мрежи, а не геймингът, създават проблеми при тийнейджърите, сочи проучване
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Даваме още 1 ден на "Евробул" да намери пари за мегакомплекса в ж.к. "Славейков", иначе търсим нов инвеститор


Даваме още 1 ден на "Евробул" да намери пари за мегакомплекса в ж.к. "Славейков", иначе  търсим нов инвеститор
Проблемът е във финансирането на обекта, но щом сме се хванали - ще трябва да го завършим, каза секретарят на Федерацията по борба Рахмат Сукра
Тема в развитие
виж още
скрий
01 Април 2015, Сряда, 08:13 ч.
Автор: Боряна ТЕНЧЕВА

Получихме предупреждението на Община Бургас, надявам се да се справим и концесията да не бъде прекратена


Грандиозният проект за спортен комплекс в бургаския ж.к. „Славейков“ , който трябваше да се издигне на мястото на стария плувен басейн, зацикли. Две години след направената официално първа копка тук вече трябваше да има две модерни спортни зали, открит и закрит басейн, както и фитнес. Вместо това на мястото продължава да зее огромна дупка, която от дъждовете се пълни с вода и вече се е превърнала в жабарник. 
За строителството на обекта Община Бургас има сключен договор с Българската федерация по борба, а инвеститор на строежа е фирма „Евробул БФБ“.

Прогнозната стойност на плувния комплекс е 38 млн. лева. Община Бургас участва в проекта със собствеността на земята – 23 дка земя. До този момент обаче строителят единствено е съборил старите постройки, направени са изкопи и фундаменти за бъдещия строеж. Дейностите са извършени от фирма „Мидия“ АД и са на стойност 1,4 млн. лева без лихвите. Тези пари също не са платени от „Евробул БФБ“ на подизпълнителя. Изпълнителният директор на "Мидия" АД Димитър Янакиев каза пред "Флагман", че търпението му е на изчерпване и скоро смята да си потърси парите (още по темата очаквайте по-късно в сайта).

На 18 март кметът Димитър Николов отправи последно предупреждение към Българската федерация по борба и „Евробул БФБ“ и им даде двуседмична отсрочка да започнат строителството. В противен случай концесията ще бъде прекратена.
Флагман.бг се свърза днес с представител на фирмата – инвеститор – Стефан Абаджиев. Разговор с него обаче не успяхме да проведем. Щом разбра за какво го търсим, той каза припряно, че е в чужбина и веднага затвори телефона.

Потърсихме за коментар и Генералния секретар на Федерацията по борба Рахмат Сукра. Той беше по-словоохотлив и каза, че чака отговор от фирмата кога и откъде ще осигури пари за изграждане на спортния комплекс.




- Г-н Сукра, кметът Димитър Николов ви отправи последно предупреждение, че ако строителството на плувния комплекс не започне, концесията ще бъде прекратена. Имате ли намерения да довършите обекта?

- Получихме писмото от Община Бургас, в който имаме срок,в  който трябва да реагираме. В момента се намираме в такова положение, че нашият инвеститор е в тежко финансово положение и е затруднен с осигуряването на средства за обекта. Чакаме всеки момент от негова страна решение как ще продължи по-нататък строителството. Ние имаме уверението, че днес ще получим официално от него позиция колко и откъде ще осигури пари.

- Поддържате ли контакт с представители на „Евробул БФБ“, те гарантират ли ви, че ще могат да се справят?

- Постоянно сме във връзка с тях, работим заедно. Имаме уверение, че всеки момент ще започне работа. Нямали сме досега проблеми, всеки може да има затруднение във финансирането. Затова мислим как довършим обекта.

- Но вече има натрупани 1,4 млн. лева, които не са платени към фирма-подизпълнител. Как ще платят?

- Това са отношения между двете фирми. Има договор, който не е изпълнен като финансиране.

- Но дотук става ясно, че нямате конкретно решение. Ще се стигне ли до прекратяване на концесията?

- Не. Сега сме на етап на изчакване. Да видим какво ще реши инвеститорът. Надявам се с Община Бургас да си запазим добрите отношения. Както знаете Общината се отнася изключително сериозно към спорта, така че надявам се да проявят разбиране към нас. Виждате каква е финансовата ситуация в цялата страна.

- Но това не е частна офис сграда, а обществено място, има недоволство у хората, че то се превърна в жабарник, в новата яма на Бургас.

- Да, но мислим, че може да се справим. Ще търсим помощ на държавата, търсим и друг инвеститор. Това не е частна инициатива, мъчим се да помагаме на спорта. Някой път така стават нещата, че самата ситуация ни затруднява.

- Казахте, че търсите нов инвеститор, това ли е вариантът за изграждането на обекта?

- Да, по принцип е възможно. Имаме нагласа да търсим нов инвеститор, който да може да продължи строителството.

- Има ли фирма, към която сте се насочили и която да е проявила интерес?

- Не мога да говоря на тази тема, защото още ден изчакваме сегашния инвеститор. Проектът е много добре замислен, единственият проблем е, че няма пари. По принцип се надяваме да се случи, щом сме се хванали – ще трябва да го завършим.

В категории: Бургас


Боряна ТЕНЧЕВА Автор
Боряна ТЕНЧЕВА
7
Коментара
Емел МАХМУД Голям успех за несебърски млад лекоатлет Голям успех за несебърски млад лекоатлет 11/12/2025, Четвъртък 11:59 0
Флагман.БГ 3 зодии чакат коледно чудо 3 зодии чакат коледно чудо 11/12/2025, Четвъртък 11:00 0
7
Коментара по темата
7.
bgman
02.04.2015 10:59:09
0
3
По данни от търговския регистър "Евробул холдинг", барабар с всичките си дъщерни дружества има по-малко от 1 000 000 лева оборот и над 1 500 000 загуби от предни години.
Кой им се върза, че могат да извадят 38 000 000 лева за да финансират строежа???
6.
до №2
01.04.2015 18:22:59
2
2
какво общо имат хората от грудово(средец), че ги обиждаш?
5.
от Бургас
01.04.2015 18:21:14
3
5
За това ли спечелихме "най-добър град за спортуване" ?!?
4.
Гост
01.04.2015 18:10:07
2
6
Уж беше федерацията по борба, а се оказа частна фирма ...
3.
само да кажа
01.04.2015 16:03:18
4
13
Стефан Чесъна, Рахмат Сукра и Евробул изобщо не са от СИК. Те напълно случайно получиха обекта без обществена поръчка и кмета ей тъй от едната добрина им дава нов шанс да започнат строежа НИЩО ЧЕ ПО ДОГОВОР Строителството трябваше да бъде завършено и това лято басейна да се ползва по предназначение.
2.
борко
01.04.2015 15:36:54
2
14
мама ви крадлива -грудовски говеда
1.
1
01.04.2015 15:18:54
3
20
Къде са парите от желязото и медта.. къде са алуминиевите нагреватели???
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
БНБ работи извънредно заради големия интерес към стартовите комплекти с евромонети БНБ работи извънредно заради големия интерес към стартовите комплекти с евромонети Централната банка ще отвори и в две съботи – 13 и 20 декември, за да улесни гражданите преди въвеждането на еврото от 1 януари 2026 г. Четирима остават в ареста след протеста на 1 декември Четирима остават в ареста след протеста на 1 декември Съдът приема, че поведението на задържаните е създало опасност за полицаи и мирно протестиращи, а продължаващите многолюдни митинги в страната засилват риска от нови прояви Онлайн банкирането спира за няколко дни при въвеждането на еврото Онлайн банкирането спира за няколко дни при въвеждането на еврото Запасете се с левове и евро в брой не само в новогодишната нощ, но и в първите дни на 2026 г. Защо Ганьо не разбира, че при масов протест се ограничава градският транспорт Защо Ганьо не разбира, че при масов протест се ограничава градският транспорт За 2 часа не потеглиха и автобусите от автогара ЮГ, заради блокираните главни пътни артерии  Огромна скала затвори пътя Банско-Гоце Делчев край село Места, движението е напълно спряно Огромна скала затвори пътя Банско-Гоце Делчев край село Места, движението е напълно спряно Движението по път II-19 е спряно в двете посоки - екипи разчистват падналата скала и проверяват района за допълнителни свлачищни рискове Сърбия пусна на свобода наркобоса Йоца Амстердам-Сретен Йосич Сърбия пусна на свобода наркобоса Йоца Амстердам-Сретен Йосич Апелативният съд в Белград реши, че са изпълнени всички условия за условно освобождаване на Йосич, един от най-емблематичните фигури на балканския наркотрафик, който бе заловен в София през 2002г. Асен Василев: Правителството да подаде оставка веднага заради протеста и провала с бюджета Асен Василев: Правителството да подаде оставка веднага заради протеста и провала с бюджета Лидерът на „Продължаваме промяната“ обвини властта в пълен провал и липса на диалог, като призова за нови избори и честно управление. Каква ще е новата план-сметка на Държавното обществено осигуряване и здравната каса Каква ще е новата план-сметка на Държавното обществено осигуряване и здравната каса Парламентът обсъжда ключовите параметри на ДОО и НЗОК за 2026 г., включително приходите, разходите, минималната заплата и запазването на осигурителните ставки. Блокада на „Капитан Андреево“: Тирове чакат с дни, напрежение расте заради протестите в Гърция Блокада на „Капитан Андреево“: Тирове чакат с дни, напрежение расте заради протестите в Гърция 10-километрови опашки от тежкотоварни камиони задръстват „Капитан Андреево“, докато фермерски протести в Гърция парализират региона и поставят на изпитание международния транспорт. Криза в доверието: Само шест партии с шанс за парламента, БСП на ръба Криза в доверието: Само шест партии с шанс за парламента, БСП на ръба Проучване на „Маркет ЛИНКС“ показва политическо напрежение, спад в доверието към властта и съмнения дали БСП ще премине изборната бариера.
Тръмп не взе Нобеловата награда за мир, но е №1 по влияние за Европа 2026 Тръмп не взе Нобеловата награда за мир, но е №1 по влияние за Европа 2026 Американският президент повлия силно на европейската политика през годината -  от сигурността и Украйна до стратегическата автономия на ЕС, което му донесе първото място в класацията на „Политико“ Шер ще се омъжва 50 години след предишния си брак Шер ще се омъжва 50 години след предишния си брак Американската легенда ще навърши 80 години през май 2026 г. Сърбия пусна на свобода наркобоса Йоца Амстердам-Сретен Йосич Сърбия пусна на свобода наркобоса Йоца Амстердам-Сретен Йосич Апелативният съд в Белград реши, че са изпълнени всички условия за условно освобождаване на Йосич, един от най-емблематичните фигури на балканския наркотрафик, който бе заловен в София през 2002г. Тръмп: Задържахме „най-големия танкер“ край Венецуела Тръмп: Задържахме „най-големия танкер“ край Венецуела Вашингтон твърди, че задържаната плавателна машина  е част от незаконна схема за финансиране на терористични организации, докато Каракас обвинява САЩ в пиратски действия Кралят на кокаина напуска затвора: Сретан Йосич е условно освободен Кралят на кокаина напуска затвора: Сретан Йосич е условно освободен Съдът в Белград освободи най-известния балкански наркотрафикант след близо 15 години зад решетките Избори в Украйна по време на война: Зеленски поставя условие, Русия оспорва легитимността му Избори в Украйна по време на война: Зеленски поставя условие, Русия оспорва легитимността му Зеленски е готов за избори, но настоява за гаранции от Запада – Киев е изправен пред законови, логистични и морални пречки Дунав вече не е същият: реката навлиза в климатичен режим с опасни колебания Дунав вече не е същият: реката навлиза в климатичен режим с опасни колебания Река Дунав губи предвидимия си характер и се държи все повече като средиземноморска система – нестабилна, чувствителна и зависима от дъжда 20 години любов: Как случайната среща на Мат Деймън и Лусиана Баросо се превърна в най-стабилния брак в Холивуд 20 години любов: Как случайната среща на Мат Деймън и Лусиана Баросо се превърна в най-стабилния брак в Холивуд Вижте тази вълнуваща история  Въвеждат нови правила по кафетата в Турция Въвеждат нови правила по кафетата в Турция Наскоро допълнителните такси, добавени към сметките в много кафенета и ресторанти, особено в Истанбул, предизвикаха критики от гражданите Почина известна писателка Почина известна писателка С разбито сърце съобщаваме за кончината тази сутрин на нашата скъпа Софи (известна още като Мади, известна още като Мама)
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Защо се изплю върху достойнството и честта си, Слави, за няколко левчета ли? Виц на деня Виц на деня - Добър ден! Дошъл съм за изкарване на шофьорска книжка.
- Но тук е болница, не автошкола!
- Знам... навряха ми я отзад, но това е една дълга история...
Виц на деня Виц на деня На манго му се родили близнаци. Носи ги вкъщи, а комшията го пита:
- Двуяйчни или еднояйчни?
- Този е двуяйчен, а това е женско.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Наръфана люта чушка и разведена жена са само за истински търсачи на силни усещания!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори