×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Община Бургас прекратява концесията за басейна в ж.к. „Славейков“, ще търси нов инвеститор


Община Бургас прекратява концесията за басейна в ж.к. „Славейков“, ще търси нов инвеститор
Днес на това място трябваше да е изграден най-големият плувен комплекс на Балканите. Вместо него обаче Бургас се сдоби с още един жабарник
Тема в развитие
виж още
скрий
14 Април 2015, Вторник, 15:55 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: архив на Флагман.бг

Докато намери такъв градът ще има още една дупка
Община Бургас да прекрати концесията на плувния басейн в ж.к.“Славейков“. Това предлага в докладна записка до Общинския съвет кметът Димитър Николов. Той мотивира искането с това, че инвеститорът - Българската федерация по борба и "Евробул Холдинг" АД не е изпълнил задълженията по концесионния договор. (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

23-те дка в ж.к.“Славейков“ бяха отдадени на концесия за 30 години през 2012 година. Плановете бяха там да се вложат 40 млн.лв. и изгради най-големият плувен комплекс на Балканите. Нищо подобно не се случи. Разрушиха се старите сгради и зейна огромна язва в сърцето на парк „Изгрев“.

„Уговореният срок е достатъчен за реализиране на строителство, но към настоящия момент е открита единствено строителна площадка, а от предоставените документи по случая и огледа, е видно, че са премахнати само съществуващите стари сгради и е изместен трафопоста. Налице е неизпълнение на договора от страна от страна на инвеститора“, пише кметът Димитър Николов.

Той прилага към докладната записка и кореспонденцията на Община Бургас с инвеститора. Последното писмо е от 16 февруари, когато е поискано ново удължаване на срока – до 16 март, след който отново не настъпва никаква промяна.

За да се защити обществения интерес кметът Николов настоява за разваляне на концесионния договор. Предложението ще се гледа на общинската сесия през май.

След това ще се търси нов инвеститор или предприемат мерки по изграждането на обекта с общински средства.



24
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Близо 7000 зрелостници на поправка по БЕЛ днес Близо 7000 зрелостници на поправка по БЕЛ днес 21/08/2026, Петък 07:32 0
Михаил ДИМИТРОВ Жегата удря 41 градуса в петък, по морето ще е до 30 Жегата удря 41 градуса в петък, по морето ще е до 30 20/08/2026, Четвъртък 21:30 0
24
Коментара по темата
24.
СТАЛИН
19.04.2015 22:54:29
0
1
Кмета открадна 45милиона евро от Корал и ще влиза в затвора а не в общината.
23.
Подкрепям това!!!!
16.04.2015 23:14:30
1
0
Добре , че селяндурите все пак сте малцинство . Повечето бургазлии виждат , че този град, няма нищо с дупката от преди 10 години . някой от вас виждат под " Тройката " дупка , аз пък виждам отличен начин да мина напряко към " Пантеона " , така си е , въпрос на гледна точка е . Някой реват, че нямало паркоместа, аз пък виждам във всички комплекси изградени нови улици , нови места , изграждат се и в момента . Виждам целия град опасан с велоалеи , на селяните те разбира се не им трябват , пречат им да си спират гоуфовете . Виждам , че от една тъпа асфалтова улица " Александровска " се превърна в страхотно ларго . Виждам укрепените свлачища в Морската и уникалния облик, който и беше придаден , виждам моста, острова , детските площадки , морска гара и т.н. Та така уважаеми странджански нерове , въпрос е на гледна точка, може да видиш , а може и да си седиш в панелката и да критикуваш .
22.
човеко
16.04.2015 09:33:55
0
2
Я иди до бриколажа да видиш "велоалеята" на какво прилича, разкопана е от над година и не се знае докога. Нищо де, парите вече са в нечий джоб и велоалея в момента няма!
21.
човек от Зорница
15.04.2015 15:06:50
1
2
Добре , че селяндурите все пак сте малцинство . Повечето бургазлии виждат , че този град, няма нищо с дупката от преди 10 години . някой от вас виждат под " Тройката " дупка , аз пък виждам отличен начин да мина напряко към " Пантеона " , така си е , въпрос на гледна точка е . Някой реват, че нямало паркоместа, аз пък виждам във всички комплекси изградени нови улици , нови места , изграждат се и в момента . Виждам целия град опасан с велоалеи , на селяните те разбира се не им трябват , пречат им да си спират гоуфовете . Виждам , че от една тъпа асфалтова улица " Александровска " се превърна в страхотно ларго . Виждам укрепените свлачища в Морската и уникалния облик, който и беше придаден , виждам моста, острова , детските площадки , морска гара и т.н. Та така уважаеми странджански нерове , въпрос е на гледна точка, може да видиш , а може и да си седиш в панелката и да критикуваш .
20.
Истински шанс
15.04.2015 13:31:35
0
2
Може да е като този на Флората, дето цяло лято децата ходят и плуват. Или този вариант не ти харесва защото е позитивен?
19.
Шанс
15.04.2015 12:04:48
0
4
Е то пак ще е най-големия на Балканите но не басейн а жабурняк :D :D :D
18.
Хъм
15.04.2015 09:31:26
3
1
Като чета коментарите на такива дето се кръщават бургазлия, срам ме е. Не си доволен от Бс, всичко ти е в дупки, ок, ходи другаде. Но осъзнай че май ти си голяма черна дупка
17.
Георги
15.04.2015 09:09:12
2
5
Еми как да стане строежа на басейна като ГЕРБ искат да делят на 1 само за тях и трохичките от баницата и те се обират ... нормално е да са така нещата
16.
Изгревец
15.04.2015 07:55:35
1
5
Кметееее, и ние искаме Делфинариум като в Морската
15.
Шекерпехливан с Адидасль
15.04.2015 01:15:01
2
12
Ма веднага Кмета Сльнце да вика бьрже Турските Фирми на ДПС и Данчо Ментата в комбина с Реформаторските на Коце Марков и ГЕРБ и да правя СЬН СИТИ-ГРад на СЛЬНЦЕТО затворени жилищни к-си лукс СПА центрове цехове за Баклава Шам Фьстьк Пиуешки Дюнери Локуми подводни канали свьрзващи езерото с изкуствени езера изкуствени острови дюни с пясьци финикови палми джамия с 6 минарета в Дубайски Стил тип мини Дубай .
14.
Бургазлия
15.04.2015 00:42:53
6
13
бахти смотания кмет една инвестиция не е докарал до края-само крадене.
13.
Ха
14.04.2015 22:15:58
13
8
Ти виждаш само дупки, сори. Аз виждам хубави неща- пристанището, подземната улица, по която е суперкеф да минаваш, Тройката /между другото там откакто тупнаха навремето партийния дом не я броях/. Та така- раздлични очи, различно гледат. наесен ще стане ясно кои сме повече
12.
гето
14.04.2015 20:51:39
7
16
Сложете тази дупка до дупката на Тройката и дупката във приходи от пристанището и дупката подземна улица на Тройката (еба си гаврата със националния площад) и става ясно че в общината работят червеи. червеи.
11.
zamagareto
14.04.2015 20:01:40
3
5
tap trol
10.
До 8
14.04.2015 19:52:32
4
5
Човек, IT училище се завършва мнооого трудно. То не е като ИМТ- то или училище за трактористи. Така че съветите ти са утопии, соц- звучене. Бургас да прави басейни, молове, пътища, това е пътят напред. А това се прави, хората живеят по- добре. Не си прав, че миришели на мухъл. Бургазлии са свободни и отворени хора, недей така
9.
бургаско магаре
14.04.2015 19:40:49
11
17
Когато ГЕРБ дойде на власт в Бургас имаше една дупка, малко разбити пътища, дост градинки и много между блоково пространство. Сега Бургас има три (или четири) дупки, никакво между блоково пространство, никакво парко място ... (всеки може да продължи сам)
8.
Жорж Български
14.04.2015 19:26:24
6
16
Не разбирам -- има цяло море, при условия ме Изгрев е гето защо трябва да се прави басейн да подобрява заблудата че тези хора живеят по Европейски. Не е така. Басейна нищо няма да оправи. На Бургас му трябва не туризъм и гета ами цивилизация и най модерен бизнес. Направете едно IT Medical училище за да има надежда че един ден тези хора ще излязат от тези гета блокове вмирисани на мухъл, и ще си купят светли къщи със кипри градинки.
7.
gb
14.04.2015 19:22:03
1
18
Въпросът е друг:

1. "Строителят" има ли банкова гаранция за изпълнение на проекта и в какъв размер е тя?

2. Кой ще плати стойността на съборените сгради и спортни съоръжения - макар и стари те имат цена?
6.
батката
14.04.2015 19:17:56
1
14
Ами предявете им гаранцията де !!!
5.
mm
14.04.2015 18:40:25
1
17
Първо според мен трябва да се смени името на парка.Защо се казва Изгрев?
Общината да си направи един хубав басейн без хотел ,както беше по този проект, с футболни ,баскетболни игрища, тенис кортове........
4.
raik
14.04.2015 18:40:01
1
17
хвърлете поне някой друг килограм шаран и таранка да се развъждат,че то в момента за нищо друго не става....
3.
след това
14.04.2015 18:34:18
5
16
Направете го най голямото медицинскО училище на Балканите поканете топ-3 Европейки колежа да са партнират
2.
А 0555
14.04.2015 18:27:17
1
26
В момента в които започна събарянето на басейна на всички ни беше ясно че това ще е резултата !
1.
ХАХА
14.04.2015 18:01:27
1
38
Каква изненада-мутрите не построиха басейн.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Близо 7000 зрелостници на поправка по БЕЛ днес Близо 7000 зрелостници на поправка по БЕЛ днес Матурата започва в 8:30 часа в 435 училища, ангажирани са над 2600 квестори За първи път от 52 години: АЕЦ „Козлодуй“ намали мощността заради критично ниския Дунав За първи път от 52 години: АЕЦ „Козлодуй“ намали мощността заради критично ниския Дунав Пети блок ще работи с около 120 мегавата по-ниско натоварване, мярката е превантивна и е свързана с продължаващия спад на реката Павилионът в Слънчев бряг на агресивния беглец с касовия апарат остава запечатан още 20 дни Павилионът в Слънчев бряг на агресивния беглец с касовия апарат остава запечатан още 20 дни Районният съд в Несебър уважи искането на НАП и удължи затварянето на търговския обект с още 20 дни Жълт код за жега в почти цяла България: До 39 градуса днес, край морето остава по-прохладно Жълт код за жега в почти цяла България: До 39 градуса днес, край морето остава по-прохладно През уикенда горещините продължават с до 38 градуса във вътрешността и до 30 по Черноморието Емрах откри ударно MAX FEST в Бургас Емрах откри ударно MAX FEST в Бургас Днес стартира дългоочаквания поп фолк фестивал - ключова част от мащабния Boom Summer Fest Жегата удря 41 градуса в петък, по морето ще е до 30 Жегата удря 41 градуса в петък, по морето ще е до 30 По морето ще е далеч по-поносимо с 29-30 градуса, а продължителната суша свали Дунав при Русе до 124 см под условната нула Заведенията с 2 до 5 звезди са длъжни да имат ПОС терминал Заведенията с 2 до 5 звезди са длъжни да имат ПОС терминал За магазините няма общо задължение да приемат карти, но условията за плащане трябва да са ясни за клиента предварително „С космическата лекота на рибите“: Младежи преобразиха сивия бетон край Моста в Бургас „С космическата лекота на рибите“: Младежи преобразиха сивия бетон край Моста в Бургас Графити артистът Пламен Радиев поведе общата композиция, вдъхновена от поета Христо Фотев, а десетки се включиха в рисуването Ярка „капсула“ прелетя над Бургас по залез тази вечер (ВИДЕО) Ярка „капсула“ прелетя над Бургас по залез тази вечер (ВИДЕО) Снимката изглежда загадъчно, но часът на заснемане, силният зуум и формата на обекта подкрепят версията за самолет Бургас се развихри: Гларус, капибара, баница и таратор в битка за „Евровизия 2027“ Бургас се развихри: Гларус, капибара, баница и таратор в битка за „Евровизия 2027“ След първата идея на Кукления театър и предложението на Зоопарк Бургас социалните мрежи се напълниха с десетки кандидат-маскоти
Осуетиха атентат в САЩ: Жена планирала да взриви Капитолия на щата Ню Йорк Осуетиха атентат в САЩ: Жена планирала да взриви Капитолия на щата Ню Йорк 35-годишната Джесика Бауи искала да убие законодатели и след нападението да избяга в контролирана от Ислямска държава територия в Сирия Още един месец за „Лукойл“: САЩ удължиха срока за сделките с международните активи Още един месец за „Лукойл“: САЩ удължиха срока за сделките с международните активи Новият срок е 19 септември, а всяка конкретна продажба ще трябва да получи отделно одобрение от OFAC Тежък удар за ЦСКА в Крит: ОФИ разгроми червените с 3:0 преди реванша в София Тежък удар за ЦСКА в Крит: ОФИ разгроми червените с 3:0 преди реванша в София Тимът на Христо Янев пропусна няколко отлични положения, получи два гола от Фунтас и завърши мача с човек по-малко Борисов: Австрийските служби са предупредили България за Безмер, Йотова да свика КСНС Борисов: Австрийските служби са предупредили България за Безмер, Йотова да свика КСНС Лидерът на ГЕРБ твърди, че е получил информация от австрийски източници, а по темата за президентските избори остави отворена врата за подкрепа на общ кандидат вдясно Андрей Гюров влиза в президентската битка във вторник, сам ще търси път и към ГЕРБ Андрей Гюров влиза в президентската битка във вторник, сам ще търси път и към ГЕРБ Инициативният комитет вече се задвижва, ПП-ДБ остават на втора линия, а големият въпрос е дали кандидатът ще успее да събере по-широка подкрепа вдясно След заплахата от Иран: Гърция е готова да разположи Пейтриът край България След заплахата от Иран: Гърция е готова да разположи Пейтриът край България Атина може да подсили защитата на българското въздушно пространство, ако София поиска помощ, а вниманието е насочено към авиобаза Безмер Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени Пожари избухнаха на няколко места, повредени са жилищни сгради, складове и детска болница, части от града останаха без ток До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри Община Полигирос премахна 100 постоянно закрепени чадъра и шезлонга в Геракини, а санкциите за блокиране на свободния достъп до морето започват от 2000 евро Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви Android и iPhone показват кои програми харчат най-много енергия, а няколко настройки ограничават ненужната фонова активност ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед Германия води класацията с 608 млн. литра, а Франция държи първото място при износа извън Европейския съюз
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори