Буря превърнала плажа в Крайморие в сметище, наемателят чака помощ от държавата
29 Септември 2014, Понеделник, 12:48 ч.
Напролет като започна да възстановявам всичко, ще стане ясно какви са щетите, каза Димчо Павлов
Плажът в Крайморие тъне в тонове боклуци. Лодки, довлечени от рибарското селище след потопа, лежат на пясъка. 200 от чадърите са изпочупени. Бурята така е изронила пясъка на места, че плажът прилича на пресъхнало речно корито.„Щетите не са малко, като се има предвид, че лятото беше много лошо за работа на плажа. С голям труд събрахме парите за наема. Доплатих дори със средства от друга дейност.
През пролетта като започна да възстановявам всичко, ще стане ясно какви са загубите. Сега не бих искал да казвам сумата, за да не излезе, че се оплаквам“, заяви пред камерата на бТВ наемателят на плажа Димчо Павлов.След бурята той веднага е подал сигнал и е потърсил помощ от кризисния щаб към Областна управа в Бургас.
Плажът на Крайморие е отдаден под
наем за срок от пет години за сумата от 18 000 лева на летен сезон. Според концесионера обаче, почистването може да стане със специализирана техника като верижни машини, които да могат да вървят по пясъка. Необходими са и повече хора, които да изчистят тоновете боклуци.От Областната управа коментираха, че сигналът е изпратен до ресорното министерство и очакват да бъдат разгледан.
В категории:
Бургас
Този шофьор отнесе глоба от 520 евро за спиране в аварийната лента на АМ Тракия
Чернобил докарал Ани Цолова до операция
Концерт-спектакълът „Бряг и безкрайност“ събира бургаски таланти на открита сцена в чест на Giro d’Italia на 7 май
Ето какви са промените в градския транспорт днес, 7 май
Извънредно! Спецченгета отцепиха бул. „Иван Вазов” в Бургас (СНИМКИ)
Виж остров Света Анастасия в цветовете на Giro d’Italia
Вижте къде ще бъде ограничено паркирането в дните на Giro d’Italia и какви са алтернативите
Звезда от Биг Брадър стана зам.-кмет на Варна
10 топ локации, на които да си направите селфи в Бургас по време на Giro
Издирват се стотици, пътували с починалите от хантавирус на круизен кораб
На живо от НС: Първо редовно заседание на депутатите
Община Царево и Нов български университет с обща инициатива
