Зам. кметът по строителството на Царево: Един-два отсечени бора край „Арапя” не са унищожена гора
„Парцелът, в който е строежът край къмпинг „Арапя”, е съседен на гората. Това, че има отсечени един или два бора...не значи нищо”, заяви днес зам. кметът по строителството на Царево Станислав Добрев. Техниката, струпана в района, разбуни духовете в морската община, след като Флагман.бг публикува снимка на повалени дървета по сигнал на наши читатели.
„Това е частен имот, строежът е на юридическо лице. Те имат нагледно издадени строителни документи. Всичко е съобразено с нормативната уредба, височината ще бъде според разрешената съобразно Закона за черноморското крайбрежие”, каза заместникът на кмета Георги Лапчев. Той обаче скри името на фирмата, която строи поредния хотелски комплекс. „Не мога да ви я цитирам точно, защото съм на път, кметът е по-добре запознат”, каза Добрев. Според него бъдещият хотел ще бъде единственият в района.
Къмпинг „Арапя” вече няма нищо общо с живописното място, което беше преди години. Един след друг там никнат хотели, сред които е и този на общинския съветник от ГЕРБ Георги Атанасов, коментираха местни жители. Атанасов бил неофициално е наричан дори кметът на къмпинг „Арапя”, заради огромния му интерес към този район.
Какво каза кметът на Царево Георги Лапчев - очаквайте
Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии
Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс
Жоро Милионера, който задигна 1.5 милиона, харчи пачките в Кипър
Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк
България е на последно място по минимална работна заплата в ЕС, най-високата е 2704 евро
Уникално: Джокович се завърна от "Ада" в Мелбърн, Синер е детрониран
Бели или кафяви яйца да ядем - има ли реална разлика за здравето
Испански учени с огромен пробив в борбата с рака на панкреаса
Спасиха бедстващо коте по време на саниране на блок в бургаския жк. "Меден Рудник"
През февруари Бургас приема Европейско първенство по спортна стрелба
Кирил Петков отива на скенер на мозъка за наркотици
Лияна се омъжи тайно за наследник на Димитър Талев

ПЛАМЕН ВЪЛЧЕВ - ПРЕДСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЯТА ПО ЕКОЛОГИЯ И ГОРИ
Арнаудов ти така ли искаш да печелиш избиратели ? Смешно е. Ще дойдат време за избори и пак ще се излагате неподготвени. Само с тъпи компромати не става. Иска сериозни предложения и политика. Аман от завистта на бесните .
Както и да е. Нека си строят хората. Мразят ги, защото са от бизнеса. А онези дето построиха палати, а уж бяха на заплата в общината си мълчат. Арнаудов да се тиши там в горското, че става за срам. Няма морал в думата му по тези въпроси, за строителството. Просто няма.