×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Двама души са застреляни близо до летището на Франкфурт
  • 6000 удара за 10 дни: Войната с Иран източва американските арсенали
  • Само за две седмици: Русия възстанови $10 млрд. от дефицита си за 2026
  • Акция срещу купуването на гласове се провежда в Бургас
  • Новият лидер на Иран: Моджтаба Хаменей - с милиардна финансова империя в Европа?
  • Иран иска да премести мачовете си от груповата фаза на Мондиала в Мексико
  • Шри Ланка обявява всяка сряда за почивна, за да се пести гориво
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Община Бургас: Подигравка с инвалидите и закрила за връзкарите в Синята зона *


Община Бургас: Подигравка с инвалидите и закрила за връзкарите в Синята зона *
Този фолксваген паркира редовно на място за инвалиди, но защо служителите на кмета се правят на разсеяни?, пита се нашата читателка
29 Август 2013, Четвъртък, 17:10 ч.
Автор: Радостина НИКОЛАЕВА

Пращам снимките на Флагман.бг с надеждата, че трябва да има наказан – не заради болните като мен, а защото искам справедливост

От известно време имам инвалидна карта за паркиране. Не съм се замисляла колко такива места има из Бургас. Преди аз самата да се наложи да ги използвам ги виждах и нито за миг не съм си помисляла да паркирам там ей-така. Но хора всякакви. И съвестни, и такива без грам съвест. Колко дебил трябва да си, за да заемеш от и без това ограничените места за инвалиди. По паркингите на моловете и големите вериги това е обичайна практика, но не е толкова фатално, защото и другите места са безплатни. Когато обаче това се случва системно в центъра на Бургас и то под носа на Общината, намирисва на корумпирани общински служители. Вече втора седмица се опитвам да спра на края на ул. "Мара Гидик", където има две инвалидни места обърнати към главната улица "Александровска". Безуспешно, разбира се. Това е "окупирана" зона за местните търговци. Които не са инвалиди.А това на мен ми коства не само много нерви. Спирайки един ден чак на другия край на центъра, отидох пеш до ул."Мара Гидик" и се обадих в Общината, за да им кажа какво е положението. От там вежлива служителка ми даде номер, на който да звънна и където би следвало да ми обърнат внимание и да реагират. На позвъняването ми общински служител прие сигнала и ..... до там. Реших да почакам, за да видя дали съмненията ми, че нищо няма да се промени са основателни. До двете инвалидни места нямаше достъп, бяха "запушени" от други две коли. След известно време от близкия магазин за дрехи втора употреба или соларното студио, не съм сигурна, излезе една девойка, която забързано запали своя Фолксваген А0661КТ. Казах си – ето има раздвижване по моя въпрос. Сега ще разместят колите и сигурно повече няма да се повтаря. Бях поразена от това, което последва - тя не махна колата си от забраненото място, а най-нагло я настани върху едно от инвалидните места, правейки коридор за паркиране на голям русенски джип, зад нея. На въпроса ми дали колата й е инвалидна и къде са отличителните й знаци, дамата измрънка: "Ми не съм си го сложила" и си влезе безцеремонно в магазина.

От снимките, които изпращам, ясно се вижда, че паркираните коли не са на инвалиди. Те са на нагляри, които нямат съвест - живеещи с собствения си свят, където основното е собственото им забогатяване и безпардонното гъзарско поведение.

Но разказът ми не свършва тук. След още един час отново позвъних в Общината и на въпроса ми толкова ли са далеч, че за един час никой не провери сигнала ми, отговорът беше: „Не е само вашият сигнал, а и сезонът е летен!“

Питам Община Бургас и нейното ръководство“: Ако аз спра в синя зона, в нормалната и част, и не пусна смс, дали за този един час няма да са ми вдигнали колата? Ще са я вдигнали и пушек ще се вдига, при това още на 15-тата минута!

Онзи ден отново имах работа около ул.“Мара Гидик“. Въпросният Фолксваген и джипът БМВ-то си седяха необезпокоено на същите места. Убедена съм, че ако бяха санкционирани, повече нямаше да си позволят такава наглост.

Това затвърди съмнението ми, че тези хора имат "гръб" в Общината. На опашката на съседния дюнер забелязах двама униформени общински служители и директно попитах кой на кого плаща, за да стоят тук тези коли. Получих обещанието, че ще разгледат колите ... и толкова.

Но вече не съм разочарована. Не ми е чак толкова жално за мене, но за хората като мене, които всеки ден са в ситуация "без изход". Съжалявам госпожата с Фолксвагена. И се надявам тя да осъзнае, че никой на този свят не е застрахован срещу най-лошото. Утре и тя може да се окаже откъм нашата страна.

А на общинските служители напомням, че получават заплатите си от нашите данъци, такси и глоби.Ние сме техните работодатели. И можем да искаме отстраняването им за несвършена работа.


*Публикуваме писмото и част от снимките на нашата читателка, която, доколкото разбираме, е онкоболна. Очакваме от Община Бургас г-жа Николаева да бъде поканена и изслушана, след което да има и наказани – както от бездушните униформени пазители, така и сред наглите привилегировани граждани




В категории: Лична драма


Радостина НИКОЛАЕВА, асистент продажби в туристическа фирма Автор
Радостина НИКОЛАЕВА, асистент продажби в туристическа фирма
17
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как да намалим стреса Как да намалим стреса 17/03/2026, Вторник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Домашна питка с масло: Тайната й Домашна питка с масло: Тайната й 17/03/2026, Вторник 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Шоколадов сладкиш без много усилия Шоколадов сладкиш без много усилия 17/03/2026, Вторник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Най-съвместимите зодии за перфектна връзка Най-съвместимите зодии за перфектна връзка 17/03/2026, Вторник 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Цената на водката в Русия лети нагоре Цената на водката в Русия лети нагоре 17/03/2026, Вторник 19:48 2
Тервел ИЛИЕВ От кои зодии са най-верните приятели От кои зодии са най-верните приятели 17/03/2026, Вторник 19:20 0
Тервел ИЛИЕВ Зодиите с най-голямо чувство за хумор Зодиите с най-голямо чувство за хумор 17/03/2026, Вторник 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Как да премахнете миризми от килими и мебели Как да премахнете миризми от килими и мебели 17/03/2026, Вторник 18:18 0
17
Коментара по темата
17.
Морски
31.08.2013 23:01:36
0
1
Г-жа Николаева, искрено ви желая успех в борбата с рака.
Имах предвид не само близките на инвалидите.Много инвалидни карти се раздават според мен по странни причини на хора които нямат затруднения с придвижването, а възрастни хора едвам кретат по тротоарите, но инвалидни карти нямат .
16.
До Морски
30.08.2013 17:40:17
0
1
Има и хора, които не са инвалиди, но возят инвалид. Понякога инвалида е детето им. Така, че нека бъдем малко по-толерантни! На никой нищо няма да му стане от това.
15.
xah
30.08.2013 10:29:20
0
1
taq kurva s taq kola raboti v magazina nablizo i za tva nishto ne i kazvat za edna usmivka i si parkira tam
14.
Радостина Николаева
30.08.2013 09:43:54
0
9
Само да уточня че в графата "инвалиди" не влизат само хора с проблеми с придвижването ( без крайници или видимо зле) . Инвалиди са и онкоболните и диабетиците примерно. Предполагам сте виждали инсулино зависими хора ? Не се отличават по нищо от вас. Външно разбира се. Само че този човек вървейки по дълго по слънцето рискува да му стане лошо , недай си Боже да направи хипоглекимична криза. Аз също не давам вид на болна. Вече имам и коса, така че съвсем. За съжаление обаче рака ми е в 4 стадий, имам метастази на белия дроб и на костите. Трябва ли да се задъхам и да затрудня дишането си и трябва ли да ме заболят костите. Не го пожелавам на никой. Държавата е дала правото на инвалидите да се възползват от по близко спиране в определени участъци. И пак повтарям - ивалиди не са само хората без крайници или тези в инвалидни колички. На тях пък паркирането им е най-малкия проблем за съжаление. Прав сте обаче за едно. Сигурна съм, че има хора близки на инвалиди които с картите спират на тези места. Но тук пак стигаме до въпроса къде спят служителите. Мен лично един път са ми искали картата. А тя е поименна и има моята снимка на нея. Обикновено само поглеждат от разстояние и толкова.
13.
Морски
30.08.2013 09:08:27
3
0
Г-жа Николаева, съгласен съм, че не трябва да се спира на инвалидните места.Интересно е обаче, от "инвалидни" коли слизат обикновено хора които нямат никакви видими затруднения с предвижването.Струва ми се, че инвалидни регистрации се дават по странни критерии.Според мен право да ползват тези места имат само хора със затруднено движение- инвалидна количка, патерици и т.н.
12.
до общината
29.08.2013 22:52:47
1
7
или го махайте платеното паркиране или си вършете работата.милиционерите и те паркират на аванта с фуражка на предното стъкло
11.
хаха
29.08.2013 22:50:27
0
0
двата мотора ,а собствениците да не седяха на кафенцето до Макдоналдс? :)))))))))
10.
До Р.Николаева
29.08.2013 22:19:36
0
4
И другият път просто паркирайте зад тях, така, че да не могат да излязат и си оставете на стъклото телефонния номер и снимайте всичките коли както сте ги запушили! ;)
9.
До Р.Николаева
29.08.2013 22:16:07
1
6
Г-жо Николаева, вземете снимките и отидете с тях при шефа на КАТ в Бургас и заявете, че искате да свидетелствате при съставянето на акт на тези шофьори! Той няма право да Ви откаже.

Между другото, вярвам, че общинските служители са натоварени, но нека от Флагман направят една проверка колко акта или фиша има съставени от КАТ за неправилно паркиране? Но не от Полицая, който съдейства на паяка, а от патрули на КАТ!
8.
baihui
29.08.2013 20:58:19
0
8
Тези изроди от общината,КАТ,разните паяци,слагачи на скоби и т.н. могат да се гаврят само с обикновените граждани,а богоизбраните да не закачат!Те имат на списък рег.номера и дори номерата на телефоните им! Наскоро на един приятел му се наложило да ползва колата си много рано сутринта но излизайки от паркинга на кооперацията установява,че изхода е препречен от някакъв скъп джип.След две обаждания на тел.112 и близо 40 мин.чакане ефекта бил нулев. Човекът намерил някакъв телефон на КАТ и позвънил.Не след дълго от съседната кооперация се изсухлила някаква курва ,качила се и преместила джипа.
7.
Радостина Николаева
29.08.2013 20:46:41
0
8
Не само ,че си го мисля, но и ще държа всеки който си взема заплатата от моя джоб с данъците ми да си върши работата или да бъде отстранен. Не ме интересува изобщо кой на кой дирижира положение. За мен в случая никой не си свърши работата. И ако в тази държава общинските служители работят като на запад, ще бъдем за пример. И само за протокола да вметна , че елементарното възпитание уважаеми "h" изисква след като не ме познавате да не се обръщате към мен на "ти".
6.
h
29.08.2013 20:23:43
11
3
Радостина Николаева само не обвинявай служителите ,че ще ти кажа кво плащаш. Хората работят за по 300 лева и нямат ДУМАТА КОЙ ДА ЗАСКОБЯВАТ И КОЙ ДА ДИГАТ. АМА ХИЧ НЕ СИ ПОМИСЛЯЙ НЯКАК СИ ДА ГИ ОБВИНЯВАШ ЗАЩОТО СтАВАШ СМЕШНА. Не се ли досещаш че не правят нищо защото ТАКА СА ИМ НАРЕДИЛИ ОТГОРЕ. Търси вината в Общината вътре !!
5.
До наглия чиновник на кмета
29.08.2013 20:04:37
0
10
Номер 3 - на кого и колко пъти да звъни жената - не четеш ли колко пъти ги е молила да помогнат! От всякъде миришеш на подлога на общината
4.
Радостина Николаева
29.08.2013 19:59:26
0
14
Вината на общината е в това ,че въпреки сигналите и обажданията към тях , нито скоби сложиха, нито паяка дойде, нито глобиха нарушителите. 4 автомобила в нарушение не са ли достатъчни ? Селяците са невъзпитани, а на общината е задължение да се справи с тях. Задължение за което аз и вие плащаме.
3.
az
29.08.2013 19:40:59
4
5
Не разбирам защо е виновна общината, че в България има твърде много кретени ?!?!Какво е виновна общината, че някой селяци са толкова невъзпитани, че паркират където както си искат ...
И все пак в Бургас има организация звъниш на паяка и го вдигат.
2.
стан
29.08.2013 19:18:06
3
6
Преди два дни на александровска спряха два мотора точно пред кафето на самата улица "пешеходна" . Обадих се и ми казаха, че приемат сигнала. час и половина след това нямаше кола. Съжалявам ама ако общината иска общество, което да е отговорно към града си то самата община трябва да се погрижи да бъдем такива.
1.
Hm
29.08.2013 19:14:00
0
5
Ами паяка трудно може да влезе там,според мен.Трябва Общинска полиция да ги дебнат и да им напишат някой акт.А също така и Кат имат правомощия.Иначе госпожата не е права само за едно,ако не си плати Синята зона ще и сложат скоба по-скоро,а не да я вдигнат.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дневен хороскоп за 18 март 2026: Водолеят се радва на успех, Козирогът да внимава Дневен хороскоп за 18 март 2026: Водолеят се радва на успех, Козирогът да внимава  Близнаците ще получат ценна информация Листите са ясни, Бургас се готви за най-оспорвания вот. Вижте всички кандидат-депутати за Втори МИР Листите са ясни, Бургас се готви за най-оспорвания вот. Вижте всички кандидат-депутати за Втори МИР Радев поема лично фронта на "Прогресивна България", ГЕРБ без сериозни промени в челото, напрежение в ПП-ДБ Д-р Атанас Атанасов оглави агенция „Медицински надзор“ Д-р Атанас Атанасов оглави агенция „Медицински надзор“ Той ще работи за дигитализацията на регистъра на чакащите за трансплантация и за подобряване на взаимодействието между лечебните заведения Наградиха невидимите супергерои на Бургас (снимки) Наградиха невидимите супергерои на Бургас (снимки) Инициативата е изградена с ясната цел,  да даде видимост на хората, които обикновено остават незабелязани   Наркобосовете от кв. Победа криели дрогата в статуетка на Буда, ченгетата обаче я надушиха Наркобосовете от кв. Победа криели дрогата в статуетка на Буда, ченгетата обаче я надушиха Една от стаите на двуетажната къща е била превърната в лаборатория за пико Прокуратурата повдигна най-тежкото обвинение на психопата Иван, грозят го до 20 години затвор Прокуратурата повдигна най-тежкото обвинение на психопата Иван, грозят го до 20 години затвор Подведен е под наказателна отговорност по чл. 115 и този път няма да му се размине  Kaufland с над 100 нови продукта за хора, които винаги бързат Kaufland с над 100 нови продукта за хора, които винаги бързат Новите продукти са подредени в началото на филиалите, асортиментът залага на качествени, свежи и лесни за приготвяне готвени храни Неописуема драма с 36-годишния бургазлия Станислав, който падна от покрив при трудова злополука Неописуема драма с 36-годишния бургазлия Станислав, който падна от покрив при трудова злополука Седмица след тежка борба за живот младият мъж е издъхнал Димитър Найденов: Листата на ПП-ДБ е готова за силна и позитивна кампания Димитър Найденов: Листата на ПП-ДБ е готова за силна и позитивна кампания Ние сме единствената проевропейска алтернатива Община Бургас продължава почистването на бул. "Демокрация", преместете автомобилите си Община Бургас продължава почистването на бул. "Демокрация", преместете автомобилите си Почистването на улиците в Бургас ще продължи на 21 март, като се изисква премахване на автомобилите в определени часове
Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Преди да бъде убит, аятолахът одобрил бойния план и всичко се развива по неговия сценарий Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Техеран получи предложение за прекратяване на огъня чрез двама посредници, но новият върховен лидер Моджтаба Хаменей го отхвърли Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта На калъп с младо момче там бе хванат дори човекът, натоварен да лови хомосексуалисти и да ги праща на бесилото НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция Алиансът вече е разположил система за противоракетна отбрана в Източна Турция за защита на радар за ранно предупреждение, който следи ракетната активност в Близкия изток Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети За да се предпазят от енергийната несигурност, някои превозвачи прибягват до предварително изкупуване на големи количества гориво Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Древната тропическа гора, запазена под вулканична пепел, предлага безпрецедентни възможности за изследване на екосистеми от ранния пермски период Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Имаме многопластова отбрана във въздуха и придобиваме още повече, каза сръбският президент Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски „Ти си до Украйна от първия ден“, заяви президентът на Украйна Израел удари високопоставени ирански военни лидери Израел удари високопоставени ирански военни лидери Засегнати са ключови фигури в иранската сигурност В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво Правителството предприема мерки за справяне с евентуален недостиг на гориво, причинен от войната в Иран
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Готина мацка влиза в студио за татоировка:
- Искам да ми татуирате надпис на зaдникa.
- Добре! Какво искате да пише?
- Входът е от другата страна.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки пробват пуловери:
Продавачката:
- Знаете ли, че са необходими поне три овце, за изплитане вълнен пуловер?
- Ооо?! Дори не знаехме, че могат да плетат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хорската завист няма граници, особено ако имаш хубава ракия!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори