×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Цветанов: Искам да си изчистя името, но може и да ме арестуват


Цветанов: Искам да си изчистя името, но може и да ме арестуват
Цветан Цветанов обвини прокуратурата, че се опитва да внуши на хората кой е виновен за скандалите с подслушването и за фалшивите бюлетини в Костинброд
17 Май 2013, Петък, 09:58 ч.

Бившият вътрешен министър помолил Борисов да не го включва в правителството на малцинството
Цветан Цветанов обвини прокуратурата, че се опитва да внуши на хората кой е виновен за скандалите с подслушването и за фалшивите бюлетини в Костинброд. Бившият вътрешен министър разкри в студиото на “Тази сутрин”, че е помолил Бойко Борисов да не го включва в правителството на малцинството, което ГЕРБ смята да прави.
“Надявам се да си изчистя името. Невинен съм и знам какво съм правил”, подчерта Цветанов. Той обаче призна, че очаква дори да бъде арестуван.
“Хронологията на събитията показва, че прокуратурата е използвана в този скандал. Аз не познавах главният прокурор Сотир Цацаров, имах само впечатления от неговата дейност. И в момента имам добро мнение за него. Всичко е възможно, готов съм да преживея и арест", изтъкна Цветанов.
Той коментира и твърдението на омбудсманът Константин Пенчев, че според Конституцията изборите са необжалваеми.
“Разбира се, че ако се съобразим с Конституцията, той е абсолютно прав. Но когато някой си направи труда да прочете Изборния закон, ще види, че има текстове, в които се дава това право. В Член 264 е регламентиран начинът за оспорване на изборите. Тук пише, че кандидатите за народни представители, съответно за членове на Европейски парламент и други органи, участвали в избори, могат да оспорят законността на изборите за народни представители или избора за народен представител, съответно на член на Европейския парламент, съгласно Член 150 от Конституцията. Там пък е записано: „Конституционният съд действа по инициатива най-малко на 1/5 от народните представители, президента, Министерски съвет, Върховния касационен съд, Върховния административен съд и главния прокурор. В Изборния закон има текст, който регламентира как кандидатите за народни представители в седемдневен срок могат да оспорят изборите. Ние влизаме в хипотезата, когато главният прокурор беше сезиран през 2009 г. от Синята коалиция. Има решение на Конституционния съд, което е от февруари 2010 г. и показва, че се касират изборите за един-двама народни представители от ДПС. Ние, като кандидати за депутати, можем да сезираме съда”, коментира Цветан Цветанов.
“В прокуратурата е написано, че са открити 350 000 отпечатани и готови за експедиция бюлетини – кой успя да ги преброи, има ли назначена експертиза? Нека да си припомним как започна всичко в деня на размисъл. Имало е проверка на ДАНС, МВР е изолирано. В 14.00 часа започва излъчване на една телевизия. Внушенията, които бяха направени от една телевизия, бяха, че печатницата е близка до ГЕРБ. Два часа се прави внушението само за ГЕРБ и то в деня за размисъл. Никога не съм разговарял с директора на печатницата. Не съм рязал лентата на тази печатницата, Георги Първанов е ходил да открива печатницата” разкри бившият министър.



Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
1
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Това е човекът, който може да победи Ердоган? Това е човекът, който може да победи Ердоган? 31/07/2026, Петък 19:52 2
Владислав БОНЕВ Тези навици надуват сметката за ток Тези навици надуват сметката за ток 31/07/2026, Петък 18:40 0
1
Коментара по темата
1.
888
17.05.2013 12:31:38
1
0
Цветанов излъчва честност и справедливост!Ангажира се с много тежка задача и бе обект на ожесточена разправа!До къде ще стигне всичко това никой не знае все още,но ГОСПОД забавя,но не забравя!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Само във Флагман.бг: Просветният министър уволни началника на РУО на МОН Валентина Камалиева Само във Флагман.бг: Просветният министър уволни началника на РУО на МОН Валентина Камалиева 10 минути преди края на работния ден, Камалиева е узнала, че е уволнена дисциплинарно Убийство в стил „Петрохан“ и 9 млн. евро в биткойни - какво стои зад трагедията със Загатото Убийство в стил „Петрохан“ и 9 млн. евро в биткойни - какво стои зад трагедията със Загатото Основната версия на криминалистите е, че в убийството на Владимир Янков - Загатото е забъркан някой от най-близките му кръгове Дунав пресъхва пред очите ни: Пясък поглъща реката, Румъния обяви енергийна готовност Дунав пресъхва пред очите ни: Пясък поглъща реката, Румъния обяви енергийна готовност Дебитът е три пъти под юлската норма, първи реактор на АЕЦ Черна вода е спрян, кораби заседнаха, а прогнозата сочи ново отстъпление на водата Тези навици надуват сметката за ток Тези навици надуват сметката за ток Бойлерът, климатикът, хладилникът и пералнята стават скъпи при грешна употреба Емблемата на язовир Батак горя: Пламъците изпепелиха една трета от острова Емблемата на язовир Батак горя: Пламъците изпепелиха една трета от острова Петима пожарникари и петима доброволци стигнаха до огъня с туристическа лодка, първите данни сочат човешка небрежност Внукът на Симеон Сакскобургготски княз Мирко Панагюрски се сгоди за лекарка Внукът на Симеон Сакскобургготски княз Мирко Панагюрски се сгоди за лекарка Княз Мирко и д-р Марта Ембид се запознали по време на специализациите си в една от големите мадридски болници 7500 евро на мач - скъп наем или елегантно събиране на стари дългове? 7500 евро на мач - скъп наем или елегантно събиране на стари дългове? Защо прихващането на дълга към общинския бюджет се оказва най-прагматичният ход за Бургас Цените пак ускориха: България е втора по инфлация в еврозоната Цените пак ускориха: България е втора по инфлация в еврозоната Литва оглави класацията с 5,6%, а най-рязкото месечно поскъпване е отчетено в Нидерландия В реанимацията се изисква хладнокръвие, защото всеки пациент е най-важният В реанимацията се изисква хладнокръвие, защото всеки пациент е най-важният Основната ни цел е грижа за пациента, за качеството на неговото лечение, за сигурността и спокойствието на близките Първият американски самолет кацна в Безмер въпреки предупреждението на Иран Първият американски самолет кацна в Безмер въпреки предупреждението на Иран Министерството на отбраната увери, че няма пряка заплаха за България, а службите следят обстановката всеки ден
САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона Вашингтон и Тел Авив проучват натиск върху седемте съседи на Ислямската република, но пълното затваряне на границите изглежда почти неизпълнимо Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Американският президент превърна миграционната криза в Испания в предупреждение към избирателите преди следващата битка за Белия дом Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Спестяванията растат с 18,6%, но зад рекорда стоят ипотечният бум, парите, върнати в банковата система около приемането на еврото, и силното неравенство в доходите Това е човекът, който може да победи Ердоган? Това е човекът, който може да победи Ердоган? Йозгюр Йозел напусна партията на Ататюрк с 90 депутати и оглави най-голямата опозиционна сила в парламента Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море 254 жители и туристи са изведени с лодки от обградено крайбрежно селище, а древният археологически комплекс беше евакуиран превантивно Симона Пейчева: Оказвам съдействие на разследването, няма да превръщам смъртта на Владимир Янков в публичен дебат Симона Пейчева: Оказвам съдействие на разследването, няма да превръщам смъртта на Владимир Янков в публичен дебат Според разследването Пейчева е била последният човек, който се е срещнал с бизнесмена Янков   Продължава пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика Продължава пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика От 3 август до края на месец август ще се третират всички зони в града  Обрат в Сеута: 25 000 мигранти вече се върнаха в Мароко Обрат в Сеута: 25 000 мигранти вече се върнаха в Мароко Испанското правителство отчита 50 000 незаконно влезли, докато местните власти съобщават за 60 000 души и 34 жертви Има заподозрени за убийството на Владо Загатото, истината за Петрохан излиза до края на август, обяви Демерджиев Има заподозрени за убийството на Владо Загатото, истината за Петрохан излиза до края на август, обяви Демерджиев Вътрешният министър съобщи, че МВР, прокуратурата и ДАНС обединяват информацията по случая с хижата Футболна война: УЕФА държи план Б за собствен Мондиал Футболна война: УЕФА държи план Б за собствен Мондиал Старият проект за Глобална лига на нациите отново излиза на дневен ред след решението на Европа да бойкотира турнирите на ФИФА
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори