Кандидати на ВМРО ще агитират от затвора
30 Април 2013, Вторник, 19:12 ч.
Съдът отказа да ги пусне под гаранция за взрива пред офиса на Евророма
Кандидат-депутатите от ВМРО Николай Йовев и Александър Ангов очевидно ще трябва да водят предизборната си кампания от ареста.
Двамата са обвиняеми за миналогодишния взрив пред офиса на Евророма в Сандански. Преди седмица Окръжният съд в Благоевград ги пусна под гаранция от 10 хиляди лева, но апелативните съдии отмениха това решение и продължиха задържането им под стража.
САС счете, че интензитета на опасността от извършване на ново престъпление не е намалял. Освен това съдиите не можаха да „преглътнат" и че „деянието, за което са обвинени, е извършено от подбуди, продиктувани от етническа омраза."
Налице са доказателства, че двамата са участвали в деянието, завършило със смъртен случай, отсече съдът и им наложи най-тежката мярка за неотклонение.
Николай Йовев прекара 10 месеца в ареста, след като заедно с още трима съучастници - Александър Ангов, Стоян Ставрев и Васил Георгиев, бяха задържани по обвинение, че те са поставили взривното устройство, което уби пазачът.
Впоследствие момчетата опитаха многократно да излязат от килията, но без резултат. Преди време от затворническата килия успя да се измъкне Стоян Ставрев, като за свободата си той заплати 3 хиляди лева.
За да бъдат пуснати и останалите, ВМРО прибегна до предизборен трик, като ги вкара в депутатските си листи. Васил Георгиев обаче не е кандидат за народен представител, тъй като няма навършени 21 години
В категории:
Политика
Абитуриенти, проверете осигуровките си!
Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч
В пет български общини няма нито една медицинска сестра
Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта
Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО)
Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора
Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински
Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку
1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия
Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери
Месец преди убийството на Георги Кузев: Двама от обвиняемите заснели друг "нощен лов" в Пловдив
София 2026: Каруца се нареди първа на светофара в Красна поляна
