Над 120 честваха Международния ден на хората с увреждания в Поморие
Членовете на дружеството на инвалидите в Поморие отбелязаха Международния ден на хората с увреждания – 3 декември. С много ентусиазъм и настроение, повече от 120 души се веселиха по повод празника. Гост на тържеството беше кметът Иван Алексиев, който поздрави присъстващите и им пожела здраве, оптимизъм и още успехи. „Благодаря ви за добрата съвместна работа през изминалата година. С участието си в спортните игри за хора с увреждания, вие показахте на всички как с дух, желание и вяра в доброто, се постигат високи резултати”, каза кметът Алексиев.
През 2012 година, за пръв път в Поморие бяха организирани и проведени летни и есенни игри за хора с увреждания. В тях взеха участие повече от 25 души, а всички победители бяха отличени с медали и купи от Община Поморие. „Благодаря ви за ентусиазма с който подкрепихте инициативата. По време на игрите аз научих много от вас и ще се радвам добрите взаимоотношения да продължат и занапред” , каза Аделина Чолева, експерт по спорта в Община Поморие, която сподели, че пред нея стои ново предизвикателство - да се съзаде Спортен клуб за хора с увреждания.
Поздравителен адрес до Дружеството на инвалидите, изпрати председателят на ОС Поморие д-р Милена Енева. В него тя поздрави хората с увреждания за желанието и силният дух, които излъчват, участвайки в обществения живот на Поморие.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
