Борисов удря червените ... плочки на ксилофонa

От препълнената с класически инструменти зала в обновеното музикално училище на Бургас, премиерът предпочете детския ксилофон, за да покаже таланта си
Ключови думи:
Бйко Борисов, ксилофон, музикално училище, Бургас, Панчо Владигеров, европейски пари, червени, енергийна ефективност, журналисти, премиер, Вежди Рашидов, Лиляна Павлова, джаз, пиано
14 Октомври 2012, Неделя, 12:58 ч.
Автор: Катя КАСАБОВА, снимки и видео: Добромир ДОСКАЧАРОВПремиерът посвири с удоволствие на този детски инструмент, докато разглежда обновеното музикално училище в Бургас (виж видеоматериала)
Премиерът Бойко Борисов спретна приятно детско шоу в музикалното училище на Бургас „Проф. Панчо Владигеров“ - по време на визатата си днес за откриването на обновените с европейски пари класни стаи и репетиционните. Борисов пристигна заедно с министъра на културата Вежди Рашидов и строителната министърка Лиляна Павлова, за да се порадват на свършеното по европейския проект, което действително промени облика на училището с вложени над 1 милион лева за енергийна ефективност.
Премиерът и свитата му преминаха безмълвно покрай бургаската медийна гилдия, строена в двора на училището – с нацупено лице и ръце в джобовете на дънките. При последното му гостуване в Бургас преди две седмици той се зарече, че повече няма да отговаря на местните журналисти, защото не харесвал въпросите им. Директорката на училището Златина Пантелеева първо го въведе в балетната зала, където, облягайки се на парапетите за разтягане на крака на балетисти и балерини, Борисов се заоглежда в огледалата по стените. Толкова много му хареса обстановката, че реши да я посвети на бившия премиер Сергей Станишев като му препоръча да се нанесе постоянно в тази зала, за да може ежедневно да се оглежда в огромните огледала.
![]() Вежди Рашидов като Дюк Елингтън, министър Павлова тук е в ролята на Ела Фицжералд |
След като се порадваха на прекрасното оборудване в музикалното училище „Панчо Владигеров“, тримата тръгнаха към Операта на Бургас, за да покажат на гражданите обновеният й вид.Премиерът отново опита да подмине групата на тъжните журналисти в двора на музикалното, но след догонващ въпрос на Бесове.бг не се стърпя и се „предаде“.






Стана на 60 години. Ще се върне ли в България?
30/04/2025, Сряда 10:41
0

Мощна полицейска акция, има много арестувани
30/04/2025, Сряда 10:21
0

Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език
30/04/2025, Сряда 10:00
2



Айтозлия погази закона
30/04/2025, Сряда 09:33
0





Отиде си голям рокаджия
30/04/2025, Сряда 08:00
1

Топло време в София, по Черноморието не чак толкова
30/04/2025, Сряда 07:24
0





Медведев отсече: Русия и САЩ са...
29/04/2025, Вторник 21:33
6