×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Асен Василев: В проектобюджета има близо 1,7 млрд. евро с неизяснено предназначение


01 Юли 2026, Сряда, 10:59 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Бившият финансов министър изрази резерви и към капиталовата програма

Близо 1,7 млрд. евро в проектобюджета са заложени без яснота по какви точно проекти ще бъдат изразходвани, а дефицитът може да бъде намален чрез премахване на неясни буфери. Това заяви в ефира на „Здравей, България“ председателят на „Продължаваме Промяната“ Асен Василев.

Според него срок от един месец е напълно достатъчен за изготвянето на адекватен финансов план. Той отбеляза, че само в девет централни ведомства разходите за издръжка се увеличават със 737 млн. евро. „Това са парите за кафе, вода, автомобили, командировки, текущи ремонти. Най-лесното решение е правителството да уеднакви тези с миналогодишните“, посочи Василев. По думите му в централния бюджет има и още 1,5 млрд. евро, които могат да се разпределят с постановления на Министерския съвет, без предварително да е известна целта им.

Бившият финансов министър изрази резерви и към капиталовата програма. Василев твърди, че са заложени общо 9,3 млрд. евро инвестиции, но в приложението към бюджета конкретни проекти има едва за 3,1 млрд. евро. Според него евентуалното обяснение за това е създаването на голям буфер при забавяне на средствата по Плана за възстановяване и устойчивост, но допълни, че това не е легитимен аргумент.

„Ако бъдат премахнати спорните разходи, бюджетният дефицит може да бъде сведен до около 3%, без да се посягат възнагражденията в публичния сектор. Даваме два пъти повече пари, отколкото сме описали“, коментира лидерът на ПП. Според него Министерството на младежта и спорта е единственото ведомство, което е разписало изцяло капиталовите си разходи по конкретни обекти.

По темата за пенсиите Асен Василев не се съгласи с твърденията, че системата става все по-зависима от държавния бюджет. Той посочи, че делът на пенсиите, покриван от осигурителни вноски, отбелязва ръст и вече достига около 55%, в сравнение с 42% преди 15 години.

В края на разговора Василев коментира и предстоящите президентски избори, като заяви, че ако Андрей Гюров официално обяви кандидатурата си, партията му ще го подкрепи, но окончателното решение ще бъде съобщено след приключване на разговорите.


В категории: Политика


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
6
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Заловиха италиански бос на Камората в България Заловиха италиански бос на Камората в България 15/08/2026, Събота 14:00 1
Михаил ДИМИТРОВ Дунав край Русе почти изчезна Дунав край Русе почти изчезна 15/08/2026, Събота 13:41 0
6
Коментара по темата
6.
ами
01.07.2026 14:21:55
1
2
Ами така ще е като не гласувахте за ПП, кво се оплаквате, сега неко пак ве крадът и дигат ток, вода и всичко друго.
5.
Как да не е ясно
01.07.2026 13:10:04
3
7
Това са само част от възнаграждението на олигарсите, финансирали кРадев!
Копринката знае най-добре къде ще ги приведе и колко от тях ще окраде...
Ще плачете за Баце, ама кРадевите хиени ще оглозгат България!
Внимавайте какво си пожелавате, сега започва големия хайдутлук.
4.
ТБС
01.07.2026 12:16:09
7
2
Знаеш, не знаеш. Както на бай ти хуй бюджета, както твоя.
Шибани уроди, дано изпукате в адски мъки, до десето коляно.
3.
Scrooge McDuck
01.07.2026 11:36:45
5
2
Arrogant Prick
2.
Scrooge McDuck
01.07.2026 11:36:28
5
3
Arrogant Prick
1.
Аа
01.07.2026 11:30:38
9
6
Ти да мълчиш, подлога на Пеевски.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Кметицата на ГЕРБ отиде при ПБ, а лидер на структурата стана нейният заместник Кметицата на ГЕРБ отиде при ПБ, а лидер на структурата стана нейният заместник Иванка Петрова уверява, че не напуска ГЕРБ, но обяви последен мандат и готовност да подкрепи човек, с когото работи от 15 години - описание, което подозрително добре пасва на Иван Кюркчиев Ресторантьори обещаха да няма ценови шок в Бургас заради Евровизия Ресторантьори обещаха да няма ценови шок в Бургас заради Евровизия Подготовката започва още отсега, ценови шок не се очаква, но градът ще трябва да реши въпроса с работното време след 23 часа Кметът на София: Можем да превърнем следващите месеци в казан на ада! Кметът на София: Можем да превърнем следващите месеци в казан на ада! София отговаряше на поставените критерии и представи сериозна кандидатура за домакинството, убеден е Васил Терзиев  Туристи ще има и през септември, а вече мислим за Евровизия Туристи ще има и през септември, а вече мислим за Евровизия Ние правим плановете още от момента, в който Бургас кандидатства заедно с колегата Димитър Николов, имаме какво да предложим, каза Николай Димитров  Двуетажен автобус с 84 души излетя от АМ „Тракия“ Двуетажен автобус с 84 души излетя от АМ „Тракия“ Превозното средство със сръбска регистрация пробило предпазната ограда на 90-ия километър, пътниците се връщали от почивка в Кушадасъ Внимание! Нова телефонна измама: Номерът на банка или близък вече не доказва кой ви звъни Внимание! Нова телефонна измама: Номерът на банка или близък вече не доказва кой ви звъни При спуфинг измамниците подменят номера на екрана и така печелят доверието на жертвата, КРС и мобилните оператори затягат мерките Слънчев бряг е вторият най-изгоден семеен курорт в Европа, ранните резервации тръгват от 55 евро Слънчев бряг е вторият най-изгоден семеен курорт в Европа, ранните резервации тръгват от 55 евро Само Алгарве изпреварва българския курорт, а поскъпването спрямо предходното проучване е малко над 9% Илин Димитров: Евровизия 2027 е огромен шанс да покажем Черноморието пред света Илин Димитров: Евровизия 2027 е огромен шанс да покажем Черноморието пред света Министърът на туризма призна, че е очаквал Варна да спечели, но вече работи за повече полети, транспортна свързаност и над 100 събития в страната Дясната ръка на Тихомир Янакиев оглави "Прогресивна България" в Созопол Дясната ръка на Тихомир Янакиев оглави "Прогресивна България" в Созопол Бившият депутат от ДПС Валентин Тончев поема стратегическата роля на орг.секретар Boom Summer Fest даде гръмко начало на лятното шоу в Бургас Boom Summer Fest даде гръмко начало на лятното шоу в Бургас Морска гара събира поколения български рап легенди за старта на 10-дневния маратон край морето
Заловиха италиански бос на Камората в България Заловиха италиански бос на Камората в България Дунав край Русе почти изчезна Дунав край Русе почти изчезна Ограниченията за корабите остават в сила по целия български участък, продължават опитите за освобождаване на заседнал съд край остров Батин НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият Произходът и типът на безпилотния апарат засега не са обявени, няма данни и за нанесени щети Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Великобритания преживя най-горещия си ден от началото на годината, силните ветрове разпалват огъня в испанската провинция Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Оплакванията се засилиха след версия 5.22.0.2, а потребители съобщават за липсващи предупреждения и във версия 5.22.0.3 Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Въпреки че откровено се подиграфа на избирателите, ексцентричен комик, нарекъл себе си граф Бинфейс събира огромна подкрепа Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника От 31 юли 2026 г. потребителите в ЕС получиха по-дълга гаранция, достъпни резервни части и специална онлайн платформа за сервизи. Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Започва подготовка за най-мащабното музикално събитие в историята на града Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Япония отново предяви претенции към спорните острови, а визитата на руския президент изостри десетилетния териториален спор Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украинският успех е значителен за конкретния сектор, но общият териториален баланс от началото на годината според DeepState все още остава в полза на Русия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори