×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Кувейт затвори въздушното си пространство след подновените ирански удари
  • Депутатите гласуват финално мерките срещу необоснованото покачване на цените
  • Жълт код за половин България за значителни валежи, придружени с гръмотевици
  • Втора вечер на антиимигрантски протести и безредици в Белфаст
  • Гълъб Донев ще участва в заседание на Европейския механизъм за стабилност
  • Документите за екстрадицията на Стоян Мавродиев са предадени на посолството на Сърбия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Промяната в Бургас се прилепи към Стилиян Петров на лов за лайкове, използва го за кампанията си


31 Март 2026, Вторник, 16:14 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Весела Томпсън и Красимир Калудов се появиха на събитие за онкоболни, а после партията побърза да капитализира кадъра

Благотворителността има една граница, която политиката не бива да прекрачва. Тя е ясна! Заради това нито е правилно, нито морално партия да се "рекламира" в казуси, свързани с болни хора, надежда и човешка съпричастност.

За бургаската структура на "Продължаваме Промяната" обаче тези правила не важат. Или просто не им пука. Важни са лайковете.

Днес двама техни представители посетиха пресконференцията, свързана с благотворителния "Мач на надеждата", организиран от легендата на българския футбол Стилиян Петров. (ВИЖТЕ ТУК)

Самото събитие e страхотно като замисъл - събраните средства ще отидат в подкрепа на хора, които водят тежка битка с онкологични заболявания, сред тях и Петър Хубчев и Любослав Пенев и през юни ще събере хиляди в Бургас.

На този фон местната структура на ПП в Бургас публикува снимки с политически акцент, в които изрично откроява двама свои активисти - общинският председател Весела Томсън и съветникът Красимир Калудов.

По самия текст от публикацията личи, че партията държи да подчертае тяхното присъствие. Формално това е представено като уважение към благотворителната кауза. Политическият прочит обаче води в друга посока.

Снимките не показват дарителска дейност, организационна роля или реален принос към инициативата, а просто т.нар. "имидж назаем" или казано по друг начин - отъркване в големия Стилиян Петров за някой друг лайк в социалните мрежи.

Именно тук стои големият проблем. Брифингът бе за средствата за масова информация и за каузата зад събитието, а не за партийно позициониране, за каквото го използваха двамата от Промяната.  Когато двама местни представители на партия се снимат със символ на обществено доверие като Стилиян Петров, а после кадрите попадат в официалната партийна страница в разгара на предизборна кампания, прочитът е ясен. Целта изглежда не подкрепа за каузата, а опит за преливане на общественото уважение към Стенли в партийна полза.

В интерес на истината, на въпросното събитие имаше и други политици, но те се въздържаха от публикуването на снимки - или ако ги използваха, то бяха само за личните си профили, а не официалните комуникационни канали на техните партии. Нито един от тях не си позволи да използва лицето на Стенли за партийна агитация. 

Още по-неприятен е и моралният детайл. Стилиян Петров от години поддържа образ на човек, който откликва на всеки жест, разговаря с хората, снима се с тях и не отказва внимание. Именно това е неговата сила. Той не дели хората на партийни и непартийни, а и едва ли някога е подозирал, че лицето му може да бъде използвано от политическа сила. Той приема човешкия контакт с отворено сърце.

Ясно е, че е позирал добронамерено, без изобщо да познава Калудов или Томсън или да предполага, че снимката после ще бъде качена в партийна страница и ще се върти като предизборен актив.

Сред първите, които "лайкнаха" въпросната публикация бяха водачът на листата за Втори МИР Бургас Мирослав Иванов, за когото явно няма нищо нередно да се използва лицето на Стилиян Петров за кампанията, както и областният лидер на ПП Тодор Терзиев.  

Това е единствената поява на водача на ПП за Втори МИР в Бургас Мирослав Иванов - миналата седмица той разнасяше вестници по градското ларго, после изчезна и изобщо не е ясно кога ще се върне тук

Всъщност, колкото и абсурдно да изглежда, това е най-значимото действие на Промяната в Бургас от началото на кампанията. Докато техни опоненти пълнят залите и обикалят избирателния си регион, дори партньорът им в Обединението ПП-ДБ - Димитър Найденов вече протри един чифт обувки на пл. "Тройката", а от уж водещата партия в коалицията дори нямат предизборна шатра. Всъщност това е единствената голяма партийна формация, която няма от изнесените приемни, което е крайно необичайно. Показва, че или не им пука, или нямат хора, които да го организират.

Всъщност едва в края на миналата седмица тук за пръв път дойде водачът Мирослав Иванов, който раздаваше вестници по ул. "Александровска", докато лидерът Асен Василев си правеше клипчета за социалните мрежи. Разходката на двамата продължи около 30-ина минути, след което те "отскочиха" до ст. "Черноморец" записаха ново клипче, чието послание така и не става ясно - какво точно искат да кажат, защо са там и какви са целите им.

 


В категории: Политика


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как се маха мазно петно за 5 минути Как се маха мазно петно за 5 минути 11/06/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Майсторски наръчник за съвършена домашна баница Майсторски наръчник за съвършена домашна баница 11/06/2026, Четвъртък 19:21 0
Тервел ИЛИЕВ Парламентът с решение за КУБ и незаконния град Парламентът с решение за КУБ и незаконния град 11/06/2026, Четвъртък 18:59 2
Тервел ИЛИЕВ Почина Алексей Измирлиев Почина Алексей Измирлиев 11/06/2026, Четвъртък 18:40 0
21
Коментара по темата
21.
ФЛАГМАН
31.03.2026 19:12:59
0
0
Добротата е безспорна, когато идва от сърцето на Стилиян, но когато преминава през „пряката линия“ на старите договорки, тя започва да изглежда като поредната административна услуга. Сцената в Бургас е почти театрална. Кметът Николов стои там не като принципал, който е допуснал общинска собственост да потъне в дългове, а като „загрижен домакин“. Въпросът е: когато Кметът се обади на Митко Събев, за да поиска „Лазур“ за каузата, това молба за услуга ли е, или е признание, че публичният ресурс вече е окончателно частна собственост, до която имаме достъп само с разрешение и по изключение?
20.
Няма
31.03.2026 18:47:41
0
0
Да мине номера
19.
Мръсна пяна
31.03.2026 18:37:36
0
1
Не сме и очаквали друго от ПП. Тези соросоиди нямат срам от нищо, не базарят закони, морал, на тях всичко е позволено... иначе протести... Долна Пасмина Петроханска. Колкото по-бързо изчезнат, по-добре.
18.
b
31.03.2026 18:29:03
0
3
Флегман яд ли ви е че Стилиян не е продънена копейка за вас ли да се лепне продажни русоробски бокклуци
17.
b
31.03.2026 18:28:24
0
3
Флегман яд ли ви е че Стилиян не е продънена копейка за вас ли да се лепне продажни русоробски бокклуци
16.
Kk davam si pisito
31.03.2026 18:08:29
0
0
Samo da spechelom pak s myito
15.
Ми той
31.03.2026 18:05:28
0
4
И кмета се поовали, че се снимал с него, браво митьо
14.
Разлисли...
31.03.2026 17:57:26
0
7
Защо така не чувам и не прочитам нищо за "участието" на Любен Дилов в предизборната надпревара? Все пак вече 20 години и сега пак е кандидат от Бургас, на 2-ро и избираемо място в листата на ГЕРБ! 20 години този лешпер е в парламента, понякога дори си и подремва в зала, но нищо, ама НИЩО не е направил за Бургас и бургазлии! Усвоил е до съвършенство как да четка огромното его на Борисов, да се подмазва и да словоблудства и празнодумства!
Доволни ли сте бургазлии? Харесвате ли действията (по-скоро бездействието) на вашия избранник? Каква е заслугата му за Бургас, пък и изобщо за страната ни?
Сега да попитам и къде са представителите на ИТН за Бургас? Те пък какъв принос имат за Бургас и бургазлии до сега в парламента? Какво е мнението на областното и общинското ръководство на ИТН за арогантното поведение на членове на партията им в парламента? Доста от членовете им в страната ги напуснаха, някъде и целите им структури се разтуриха! Как сте в Бургас? Какво е мнението ви? Хайде, бяхте много активни преди години, а сега защо сте се спихнали? Няма ви никъде?
Необходими са отговори!
13.
Ванко-Поспаланко
31.03.2026 17:53:25
1
6
Абе Ваньо...по цял ден споделяте герберските и свинските кандидати,как се лепят за всяка обществена инициатива и там проблем няма,а сега.....вой до небесата.
12.
brom
31.03.2026 17:45:18
2
3
Много лъжеш, Иване, много лъжеш, Колев! Посмали малко!
11.
ПП П Б
31.03.2026 17:44:39
1
1
И партията и коалицията на Радев са същите измекяри като ГЕРБ и идват от същата изродена не-правова държава, която се опитват да борят. Защо всички хора са толкова прости и сега ще им дадат 30%?
10.
Дедо Дон40
31.03.2026 17:43:25
4
1
Въй въй въйййй и тея двамцата са от кемпера и хижата...
Лама Томсън 45 кал. и Лама КАЛ - удов ...
Тая мяза на бабичка, а тоя на любител на детски ласки...тамън като вожда на тая сбирщина ...
9.
жалко
31.03.2026 17:24:24
4
2
Такива дребни селски и евтини рекламни но,мера са характерни за ПП. То и просто киро беше канен на разни събития, но се оказа, че организаторите не го познават хах
8.
Само кметя може да си прави реклама
31.03.2026 17:24:10
0
7
.
7.
Неделчев Долното Езерово
31.03.2026 17:22:27
1
1
Издухани флигорни
6.
*********
31.03.2026 17:16:06
1
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
5.
Поет
31.03.2026 16:53:26
5
16
Залезът на Кмета-Слънце (Бургаско издание)
На Морска гара бавно залязва мандатът,
Слънцето-Кмет си събира нещата.
Погледна към Моста – там пак е ремонт,
и леко въздъхна над синия фронт.
„Огрявах ви силно, павирах ви пътя,
направих ви Бургас – да е „перла“ в кюшето.
Дори и делфините в залива мътни
гласуваха „ЗА“ под небето.“
На Морското пак са подредени пейки,
а Слънцето гасне – отива си, ех!
След него остават велоалеи,
по които се кара със страх и със смях.
4.
Доктор Рос
31.03.2026 16:52:51
10
8
Мен друго ме тревожи.
Защо лидерът на тяи двамцата, Асен Василев излъга (и продължава да лъже), че проектирането на детската болница в Бургас струва над 5 000 000 лв, като реалната сума е около 950 000 лв. Всички ли лъжат в това ПП? И защо никой не ги изобличава в лъжите?
Асене Василева, баси лъжеца си. Защо?
3.
Въй...
31.03.2026 16:36:28
5
14
"Редно ли е общинският лидер на ПП Весела Томсън (вляво) да използва тази снимка..."

Ама как ще да е редно бе, дрОгерЕ! Редно е единствено да се прави агресивна агитация за ДВЕТЕ ПРАСЕТА - Боко и Шиши. И да се докарва от девет дерета вода за очернянето на поритическите им противници.
Дааа, и да се трият всякакви коментари относно КМЕТА - СЛЪНЦЕ.
ДрОгарЕ - венсеремос, вечна дружба и слава на БКП и КПСС. И на останалите БКП-та по всички земни кълбета.
2.
Не може така
31.03.2026 16:32:36
4
11
Никой , повтарям, никой не може да се снима с известни спортисти освен Пеевски под герба! Евентуално и Радев, ама само с тези с листите си!
1.
ЦСКА-София
31.03.2026 16:24:34
0
9
Работата е малко по-различна,по-скоро няма политика,Калудов е чорбар от дете,ходеше с костюм на всеки мач на бившето фалирало ЦСКА когато играеха в Бургас,по-скоро се еснимал с чорбарчето Стилян Петров/който всъщност е фен на Левски/,от колкото с мецената Петров.Другата Томсън не съм я чувал във Братята
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Рокадите в Бургас продължават: Христо Панайотов се върна в ИАРА като изпълнителен директор Рокадите в Бургас продължават: Христо Панайотов се върна в ИАРА като изпълнителен директор Знаковият социалист изглежда е преминал към отбора на Румен Радев Арх. Комитова: В „Баба Алино“ перат пари с мълчанието на 10 министерства, а водата е като в ромските махали Арх. Комитова: В „Баба Алино“ перат пари с мълчанието на 10 министерства, а водата е като в ромските махали В такива строежи се влагат бандитски средства, които са крадени, от корупция, от проституция, от оръжие, от наркотици, обясни тя Бургас има потенциал да се превърне в мощен инвестиционен център Бургас има потенциал да се превърне в мощен инвестиционен център Южната морска столица изпревари северната по ново строителство и демографски прираст, сочат данните Кънчо Стойчев: Българският производител е роб на веригите, но държавата може да свали цените Кънчо Стойчев: Българският производител е роб на веригите, но държавата може да свали цените Властта не може да се меси в ценообразуването, но ако върне конкуренцията, пазарът ще се нормализира   Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Онколози докладваха на изслушване във Вашингтон за поредица такива случаи ГЕРБ търси „новите умове“: Партията поема курс към пълно обновяване от Поморие ГЕРБ търси „новите умове“: Партията поема курс към пълно обновяване от Поморие Задава се трета сериозна вълна на обновяване 8 други неща, които можеш да направиш с 5000 евро на месец, освен да наемеш хотел „Мираж” 8 други неща, които можеш да направиш с 5000 евро на месец, освен да наемеш хотел „Мираж” „Добре, а сега какво правим с този кораб?” Медийната джунгла срещу закона: Бургаската колегия настоява за спешни реформи в сектора Медийната джунгла срещу закона: Бургаската колегия настоява за спешни реформи в сектора Флагман.бг като най-голям работодател в регионалния медиен сектор подкрепя искането да има ясни издатели и правила  Напушеният Евтим е мъжът, когото ченгетата озаптиха с тейзър и белезници в Созопол Напушеният Евтим е мъжът, когото ченгетата озаптиха с тейзър и белезници в Созопол 40-годишният созополчанин се барикадира в дома си, баща му подал сигнал на тел. 112 Димитър Николов за детската болница: Каквото зависи от нас е свършено, чакаме Министерството Димитър Николов за детската болница: Каквото зависи от нас е свършено, чакаме Министерството На бизнес форум днес кметът на Бургас разказа как се е родила идеята за създаването на първата детска болница в страната
Сделка или удари: Тръмп ги отмени, но в Иран са готови за бой Сделка или удари: Тръмп ги отмени, но в Иран са готови за бой Властите в Техеран обявиха, че не се поддават на принуда, а Али Акбар Дарейни от Центъра за стратегически изследвания в ислямската република коментира, че това, което US президента казва, не отговаря на истината  Шакира и „Ацтека“ дадоха старт на Световното първенство по футбол Шакира и „Ацтека“ дадоха старт на Световното първенство по футбол Спектакълът на стадион „Ацтека“ заложи на впечатляваща сценография и костюми Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Онколози докладваха на изслушване във Вашингтон за поредица такива случаи Чудо в Турция: 14-годишно момиче оцеля след падане от 12-ия етаж Чудо в Турция: 14-годишно момиче оцеля след падане от 12-ия етаж При падането момичето е преминало през навес на балкон, което е намалило силата на удара му в земята Мъск ще стане по-богат от половината население на света, взети заедно Мъск ще стане по-богат от половината население на света, взети заедно Очаква се личното му състояние скоро да надхвърли един трилион долара Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Името ѝ беше замесено в разследване, свързано с употребата на наркотици в развлекателната индустрия в южната ни съседка Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Натискът за реформа се засилва от амбициите на държави като Черна гора, която се стреми към пълноправно членство до 2028 година, и бързо напредващата Албания Дневен хороскоп за 11 юни 2026: Звездите носят шанс за ново начало. Стрелците срещат любовта Дневен хороскоп за 11 юни 2026: Звездите носят шанс за ново начало. Стрелците срещат любовта Ден на интуиция, смели решения и важни избори – едни зодии ще открият нови възможности, а други трябва да се пазят от прибързани действия и чуждо влияние Иран обяви пълно затваряне на Ормузкия проток Иран обяви пълно затваряне на Ормузкия проток Властите се заканиха, че ще обстрелват всеки кораб, опитващ се да премине от там. Започва ли нова криза за горива? САЩ отново нападнаха Иран САЩ отново нападнаха Иран Множество експлозии в Техеран и провинцията. Властите обвиниха ОАЕ, че също участва в атаката 
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори