×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Дубай гони хиляди иранци, конфискува им имоти и сметки за 530 млрд. долара


Дубай гони хиляди иранци, конфискува им имоти и сметки за 530 млрд. долара
ОАЕ, и по-специално Дубай, от десетилетия служат като основен икономически хъб за иранските милиони, но ударите по емирството рязко промениха ситуацията
29 Март 2026, Неделя, 14:48 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Властите в ОАЕ са действали едностранно и без официални обяснения

Обединените арабски емирства (ОАЕ) анулираха разрешенията за пребиваване на всички граждани на Иран — включително на притежателите на „златни“ визи, които Емирствата издават на чужденци срещу инвестиции в икономиката на страната.

Иранската агенция Tasnim оценява иранските активи в ОАЕ (недвижими имоти, инвестиции, банкови сметки) на около 530 млрд. долара. Сега тези средства могат да бъдат замразени или конфискувани, пише Tasnim.

Властите в ОАЕ са действали едностранно и без официални обяснения.

Агенциите коментират действието на ОАЕ като безпрецедентен ход, който вероятно ще има огромни икономически и геополитически последици.

ОАЕ, и по-специално Дубай, от десетилетия служат като основен икономически хъб за Иран. Сумата от 530 млрд. долара е колосална — за сравнение, тя е близо до целия брутен вътрешен продукт на държави като Аржентина или Израел. Иранските бизнесмени са сред най-големите инвеститори в луксозни недвижими имоти в Дубай.

Това решение бележи пълен разрив в отношенията между Абу Даби и Техеран. Години наред ОАЕ се опитваха да поддържат баланс между Иран и западните си партньори (САЩ, Израел), но този ход показва, че Емирствата са заели категорична страна в текущия конфликт.

Досега „златните визи“ се считаха за най-сигурната форма на статут в Емирствата, тъй като се издават за срок от 5 или 10 години и не зависят от конкретен работодател. Масовото им анулиране изпраща шоков сигнал не само към иранците, но и към всички международни инвеститори относно сигурността на капиталите им в ОАЕ.

Хиляди ирански семейства, живеещи от поколения в ОАЕ, са изправени пред внезапна депортация и загуба на бизнес активите си. Макар да няма единна официална дата, източници от емиратските миграционни служби съобщават, че на притежателите на анулирани визи се дава прозорец от 14 до 30 дни, за да уредят делата си и да напуснат страната. Повечето ирански бизнесмени съобщават за незабавно замразяване на личните и фирмените им сметки. Това прави практически невъзможно плащането на заплати на служители или прехвърлянето на средства в чужбина. Има информации, че ирански собственици се опитват да продадат недвижимите си имоти с огромни отстъпки, за да спасят поне част от капитала си, преди пълната конфискация.

Иранското министерство на външните работи определи действията на Абу Даби като „икономическа агресия“ и „грубо нарушение на международното право“. Говорителят на министерството заяви, че Иран си запазва правото на „реципрочни мерки“, което засили опасенията за блокиране на танкери в Ормузкия пролив. Техеран заплаши да заведе дела в международни съдилища за защита на активите на своите граждани, позовавайки се на двустранни споразумения за защита на инвестициите.


В категории: Войната в Иран


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
35
Коментара
Емел МАХМУД До морето с кола излиза по-скъпо това лято До морето с кола излиза по-скъпо това лято 28/06/2026, Неделя 09:00 0
Тервел ИЛИЕВ 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа 27/06/2026, Събота 21:50 0
35
Коментара по темата
35.
маг Мазнина
30.03.2026 02:55:10
0
7
Благо написа с ръждив пирон ХУЙ на сградата хотел на явочна цру квартира и Дубай се срина
Класическа църна магия
34.
Шах с пешката
29.03.2026 20:45:40
0
7
Те им разбиха представата за спокоен и сигурен и цивилизован град. Имиджът на дубай се срина откакто благо жизъса се евакуира от там. Файда че са захлебили, догодина тези имоти ще се оценяват много по-ниско, ако още ги има... Вече хората с много пари от съмнителен произход ще трябва да си търсят друго местенце под слънцето...
33.
Nmmm
29.03.2026 20:14:39
0
10
Сега Иран имат само една възможност: да нанесат щети за минимум 500 милиарда долара на ОАЕ. Не бих ходил скоро в Дубай.
32.
Шейх
29.03.2026 20:00:44
3
6
Дубай е един от американските щати,кво да коментирам станалото,шейховете в емирствата са учили в америка и са техни агенти продажници.
31.
Конфискуването на сметки
29.03.2026 19:57:33
1
14
е сериозен автогол за банковата система , която основно се крепи на доверие. Почва да става практика напослеък и има опасност да доведе до разпада и.
30.
До 28
29.03.2026 19:32:25
2
6
Абе тъпак, тука става въпрос за Ирански граждани къде видя държавата Иран, аман от тъпанари.
29.
Айде
29.03.2026 19:01:27
1
7
Дубай и другите от където дошли там отишли . Пак на камилите и всичко да става пустиня . Докато има Иран и арабите са със САЩ няма да има спокойствие там .
28.
Какво очакват
29.03.2026 16:55:49
10
20
Иран бомби Дубай, а Дубай връща удара като ги удря финансово!
На зло куче зъл прът!!!
27.
АААААА
29.03.2026 16:52:47
6
14
Малките ПП-ДБейски педерстчета тук дупе дават многократно само да си направят едно селфи в града на Ада дубай. Чаршафите ги разпарят такива пъпчиви дупенца.
26.
АААААА
29.03.2026 16:51:43
9
11
Малките ПП-ДБейски педерстчета тук дупе дават многократно само да си направят едно селфи в града на Ада дубай. Чаршафите ги разпарят такива пъпчиви дупенца.
25.
АААААА
29.03.2026 16:50:54
6
17
Малките ПП-ДБейски педерстчета тук дупе дават многократно само да си направят едно селфи в града на Ада дубай. Чаршафите ги разпарят такива пъпчиви дупенца.
24.
До 6-7
29.03.2026 16:30:04
8
22
Човека ти говори за златния ни държавен резерв присвоен от "братушките" след т.нар. освобождение от "монархо-фашизма" след ВСВ! А също и за заплащането на руснаците за това, че са ни освободили от турско. Четете историята бе хора! Достатъчно документи излязоха вече, криени десетилетия от комунягите, за да ни промиват мозъците и да сме им вечно благодарни.
23.
И ние
29.03.2026 16:24:00
7
12
И България трябва да направи така с всякакви евреи, турци и китайци, .. да си ВЪРНЕМ това, което са ни ОТКРАДНАЛИ тия..
През 1836 г, по време на Мюсюлманското РОБСТВО, българинът Добри Желязков в Сливен, прави фабрика.. Но през 1853 г, Мюсюлманите Османци ( араби и турци) му взимат, ОТКРАДВАТ фабриката.. Взимат му всичко..

През 1917 г, едни арабски цигани- евреи от Германия отиват в Русия и използват че Русия цар е подал оставка. И тия евреи заедно с разни крадци, правят ДИКТАТУРА на евреите на Комунистическата партия КПСС..
А през 1945 г, същитя тия цигани- евреи и крадци, чрез Съветската армия идват в БЪлгария ( както сега разни шимпанзяци- маймуняци, чрез армията на САЩ, ходят из държавите в Европа). Тия евреи и крадци правят ДИКТАТУРА на циганите- евреи в БЪлгария чрез партия БКП...
И през 1947 г, тия цигани- евреи и крадци, взимат фирмите и фабриките , направени от българите СЛЕД Освобождението от Мюсюлманиското РОБСТВО... Взимат им целия Бизнес.. ОТКРАДВАТ им всичко.. Идва евреина в завода и казва че, ""вече той е собственик и шеф, защото е член на БКП ""...
След Освобождението от Мюсюлманско РОБСТВО, между 1878- 1945 г, в БЪлгарската Търновска Констируция е пишело че "" ГОСПОДСТВАЩА религия в България е Християнството""", тоест, българите с имена- Кирил, Иван, Петко, Христо...
След 1947 г, тия арабски цигани - евреи МАХАТ българската конституция и взимат властта чрез партия БКП... А след 1990 г, тия евреи от БКП , пуснаха и турците от ДПС, в българското Народно СЪбрание..

Трябва да ИЗГОНИМ турците и евреите, да бягат към Турция и да ВЪРНЕМ българската Търновска Конституция !
22.
Айде нЕма нyЖда !
29.03.2026 16:23:53
5
12
Хиляди и хиляди мигранти минаха през България, но почти никой не остана доброволно. Цивилизация и демокрация има от Белград на запад. Затова отидоха там. Тук лъжедемократа Борисов ни лъга, че простреляха Митьо Очите заради паркомясто. Точно заради трафик мигранти го стреляха.
21.
И ние
29.03.2026 16:23:26
5
9
И България трябва да направи така с всякакви евреи, турци и китайци, .. да си ВЪРНЕМ това, което са ни ОТКРАДНАЛИ тия..
През 1836 г, по време на Мюсюлманското РОБСТВО, българинът Добри Желязков в Сливен, прави фабрика.. Но през 1853 г, Мюсюлманите Османци ( араби и турци) му взимат, ОТКРАДВАТ фабриката.. Взимат му всичко..

През 1917 г, едни арабски цигани- евреи от Германия отиват в Русия и използват че Русия цар е подал оставка. И тия евреи заедно с разни крадци, правят ДИКТАТУРА на евреите на Комунистическата партия КПСС..
А през 1945 г, същитя тия цигани- евреи и крадци, чрез Съветската армия идват в БЪлгария ( както сега разни шимпанзяци- маймуняци, чрез армията на САЩ, ходят из държавите в Европа). Тия евреи и крадци правят ДИКТАТУРА на циганите- евреи в БЪлгария чрез партия БКП...
И през 1947 г, тия цигани- евреи и крадци, взимат фирмите и фабриките , направени от българите СЛЕД Освобождението от Мюсюлманиското РОБСТВО... Взимат им целия Бизнес.. ОТКРАДВАТ им всичко.. Идва евреина в завода и казва че, ""вече той е собственик и шеф, защото е член на БКП ""...
След Освобождението от Мюсюлманско РОБСТВО, между 1878- 1945 г, в БЪлгарската Търновска Констируция е пишело че "" ГОСПОДСТВАЩА религия в България е Християнството""", тоест, българите с имена- Кирил, Иван, Петко, Христо...
След 1947 г, тия арабски цигани - евреи МАХАТ българската конституция и взимат властта чрез партия БКП... А след 1990 г, тия евреи от БКП , пуснаха и турците от ДПС, в българското Народно СЪбрание..

Трябва да ИЗГОНИМ турците и евреите, да бягат към Турция и да ВЪРНЕМ българската Търновска Конституция !
20.
Браво
29.03.2026 16:16:21
8
15
С част от парите ще платят на Украйна за техните дронове.
Добре се получава.
Джуджето в К.емъл сърца със зъби, ама иска не иска ще търпи, какво да прави....
19.
До 16
29.03.2026 16:09:37
5
6
Къде я видя таз цивилизация пък ти, посочи едно нещо, най бедната държава в ЕС. той за цивилизация пише, сигурно имаш предвид обезлюдените райони за цивилизация.
18.
Мамашка
29.03.2026 16:04:27
6
10
Не ни конфискувайте нищо и не ни гонене от България,ако трябва ще ви даряваме жопа и кавал .
17.
11
29.03.2026 16:03:56
6
7
Така действат неможачите, знаят само да крадат.
16.
До 1 и сие
29.03.2026 16:02:39
8
13
Тук е ЕС с цивилизация и демокрация. Това което предлагаш е типично за руската кочина.
15.
Мамаша
29.03.2026 15:59:02
7
9
Не ни конфискувайте нищо и не ни гонене от България,ако трябва ще ви даряваме жопа и кавал .
14.
До 10
29.03.2026 15:52:13
2
5
Не, Гривнажииски паткан.
13.
До 1
29.03.2026 15:49:41
12
12
Точно ти си типичния избирател на гнома Атанасов,и П.П. тъп галфон, и тези който ти слагат плюсове са два пъти по големи тъпунгери от теб, първосигнални.
12.
!!!!!!!!!!
29.03.2026 15:49:05
13
11
Мръсни камиларски говна, целия ви Дубай строен със жертвите на десетки хиляди роби дано изгори с вас в АДА
11.
!!!!!!!!!!
29.03.2026 15:49:02
15
12
Мръсни камиларски говна, целия ви Дубай строен със жертвите на десетки хиляди роби дано изгори с вас в АДА
10.
До 5
29.03.2026 15:43:19
10
16
Паткан, вие маймун ли сте? Или сте русофилски шибек?
9.
До 1
29.03.2026 15:40:21
18
10
Поредния едно книжник, който слуша какво му казва Лора Крумова дълбокото гърло, поредния тъпак на който му взели посраните гащи.
8.
Боче кухото
29.03.2026 15:28:42
3
15
А ганьовците кога?
7.
до 1
29.03.2026 15:22:54
17
11
Тооози пък! Дай данни и документи черно на бяло, или и ти вярваш на празните манипулации на психо-десните!? Аз да ти помогна ще ти дам данни черно на бяло - от 2000г до сега 2026г - 26г Пет или Шест компании за добив на ЧИСТО ЗЛАТО Британски, Американски и Канадски помнят златото ни като плаща мижава комисионна която дори няма 10% какви плащат на Африканските държави! И това е проверимо! Та защо като така по-прясно, и по-лесно проверимо, не искаш те да ни върнат добитото злато на което като цяло не са платили НИЩО, вагони злато за 26г, а си тръгнал да кажеш златото което били отнели? Според теб със съвременните техники на идустрията кой колко е откраднал, така де, да сравниш? Или не си се замислял?
Относно активите на Иранците, ОАЕ прави тази грешка която направи целия ЕС спрямо Русия. Срути международния си имидж, и доверие, като всяка страна в света видя че при риск на всякакви конфликти по света - нейните активи в ЕС биха били заграбени без последици, - нещо което не се е случвало дори през Световните войни а и преди тях!!! Кощунство! Та, тука може би ще се усетят че да си напазаруват по някой Биткойн, и да си го държат на студен-физически портфейл, непроследимо, - няма да е лошо!
6.
до 1
29.03.2026 15:21:39
17
15
Тооози пък! Дай данни и документи черно на бяло, или и ти вярваш на празните манипулации на психо-десните!? Аз да ти помогна ще ти дам данни черно на бяло - от 2000г до сега 2026г - 26г Пет или Шест компании за добив на ЧИСТО ЗЛАТО Британски, Американски и Канадски помнят златото ни като плаща мижава комисионна която дори няма 10% какви плащат на Африканските държави! И това е проверимо! Та защо като така по-прясно, и по-лесно проверимо, не искаш те да ни върнат добитото злато на което като цяло не са платили НИЩО, вагони злато за 26г, а си тръгнал да кажеш златото което били отнели? Според теб със съвременните техники на идустрията кой колко е откраднал, така де, да сравниш? Или не си се замислял?
Относно активите на Иранците, ОАЕ прави тази грешка която направи целия ЕС спрямо Русия. Срути международния си имидж, и доверие, като всяка страна в света видя че при риск на всякакви конфликти по света - нейните активи в ЕС биха били заграбени без последици, - нещо което не се е случвало дори през Световните войни а и преди тях!!! Кощунство! Та, тука може би ще се усетят че да си напазаруват по някой Биткойн, и да си го държат на студен-физически портфейл, непроследимо, - няма да е лошо!
5.
паткан
29.03.2026 15:20:57
17
31
Е, вие вече изгонихте производители, инвеститори и умни хора , и ако изгоните и руснаци само маймуни ще останете в региона :)
4.
До 1 коментар
29.03.2026 15:12:13
6
18
Прав си. Руснаците, които са тук, повечето са отмъкнали пара от Русия.
Трябва да им вземем имотите. Хем ще покажем, чем сме неблагодарници, хем те ще осъзнаят, друг път да не бягат от родината си.
3.
До 1 коментар
29.03.2026 15:11:27
10
16
Прав си. Руснаците, които са тук, повечето са отмъкнали пара от Русия.
Трябва да им вземем имотите. Хем ще покажем, чем сме неблагодарници, хем те ще осъзнаят, друг път да не бягат от родината си.
2.
J J
29.03.2026 15:05:29
10
26
Вековната вражда.
Сунити срещу Шиити.
Става взривоопасно.
Българския "политически субект" който обяви Иран за братска държава, да внимава в картинката.
1.
едностранно и без официални обяснения
29.03.2026 15:00:32
29
45
Така трябва да направим и ние с руснаците които са тук. И да върнат златото което са ни отнели, уж за "освобождението"
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка В момента тялото на загиналия мъж е откарано за съдебно-медицинска експертиза Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия При зрелищна акция край Трилистник полицията иззе половин килограм прах с изключително висока токсичност, предназначен за Черноморието Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Щетите са изцяло материални Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки В неделя температурите ще стигнат до 37 градуса, а по Дунав до вторник се чакат 40 Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Екссъпругата опитала тайно да изнесе оборудването на салона, а после да го продаде  Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Братя Диневи подходиха мъдро - пуснаха нисък наем и впериха всички погледи към хотела, сега ще имат възможността да проведат търг, да изберат наемател и осигурят пазарен наем за емблематичния обект Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори