×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Министерството на културата бави стипендиите на ученици от София
  • Фалшиви банкноти от 50 и 100 евро са иззети в област Монтана
  • Путин се радва на разногласията между Тръмп и Европа, но не бива да прибързва
  • Тръмп: Дания не може да гарантира отбраната на Гренландия
  • Две години затвор след обир на възрастна жена
  • Разграбват хапчетата срещу грип, без да си правят тестове
  • На Петльовден момчетата се орисват за здраве и късмет
  • 15-годишен е в болница след пет енергийни напитки и пушене на вейп
  • В центъра на София дават 300 хил. евро за тристаен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Лошото време не позволява евакуация на екипажа на танкера, заседнал край Ахтопол, заяви Антон Златанов


Лошото време не позволява евакуация на екипажа на танкера, заседнал край Ахтопол, заяви Антон Златанов
Тема в развитие
Започна операцията по изтегляне на кораба „Кайрос“ край Ахтопол Започна изтеглянето на заседналия край скалите в Ахтопол „Кайрос“ Изтеглянето на танкера „Кайрос“ край Ахтопол върви по план, държавата отпуска 1,2 млн. лева Някой ще спечели 40 милиона от руския танкер край Ахтопол Отлага се операцията по изтеглянето на танкера "Кайрос“ Утре изтеглят танкера "Kairos", капитанът на влекача го зарязал, не знаел английски, за да каже, че си тръгва Бедстващият танкер "Kairos" вече не е само морски инцидент, а циничен PR спектакъл Нов скандал с „Кайрос“, депутат зове държавата да го върне на Турция Атаката срещу „Кайрос“ бележи нова фаза на войната, Черно море вече не е безопасно Танкерът „Кайрос“ остава блокиран край Ахтопол, моряци разказват за ужаса България привика турския посланик заради танкера KAIROS Нов етап в кризата с „Кайрос“ край Ахтопол: Подготвят евакуация на още четирима моряци Евакуирани са трима души от танкера, бедстващ край Ахтопол Властите с 30-минутна операция над блокирания "Кайрос" Какво трябва и какво не трябва да прави България с дрейфуващия край Ахтопол „Кайрос“ Вертолет "Пантер" ще помогне на моряците от бедстващия танкер "Кайрос" Блокираният танкер край Ахтопол остава под наблюдение, операцията се отлага заради бурно море Екипажът на корабът "Кайрос" иска евакуация, но бурното море спира спасителната операция Моряци от Kairos с драматичен разказ как корабът е бил ударен от дронове Как танкерът KAIROS се озова в български води? Нови данни насочват към турски влекач С летателно средство ще доставят храна и вода на екипажа от закотвения кораб край Ахтопол Лошото време не позволява евакуация на екипажа на танкера, заседнал край Ахтопол, заяви Антон Златанов Здравко Василев ексклузивно от скалите на Ахтопол: Дано котвите издържат, потъването ще съсипе Черноморието Извънредно заседание на Областния щаб заради поразения от военни дронове руски танкер, бедстващ край Ахтопол Руски танкер, атакуван с дронове от Украйна бедства край Ахтопол (ОБНОВЕНА) Извънредно! 270-метров танкер дрейфува край Резово, има опасност да заседне
виж още
скрий
06 Декември 2025, Събота, 09:27 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

На борда има 10-членен екипаж, който иска евакуация, но спасителна операция е невъзможна заради високо вълнение

Танкерът, плаващ под флага на Гана, който е блокиран в акваторията на Черно море в близост до фара на Ахтопол, не може да бъде евакуиран. На борда на плавателния съд се намират 10 души екипаж. Както Флагман.бг пръв и единствен писа, корабът е навлезе в български териториални води в петък около обяд, а заради лошото време евакуацията на хората от борда засега е невъзможна. 

Извънредно! 270-метров танкер дрейфува край Резово, има опасност да заседне

„В петък около 12:15 часа танкерът навлезе от южна посока в нашите териториални води. Първоначално той не отговаряше на радиокомуникацията и на повикванията от българска страна. Но по-късно установихме комуникация. Екипажът спази разпореждането и пусна котва. В момента е стабилен на мястото срещу Ахтопол, но морето е бурно и не позволява извършването на спасителната операция в момента“, съобщи в ефира на „Събуди се“ директорът на Главна дирекция „Гранична полиция“ главен комисар Антон Златанов.

Руски танкер, атакуван с дронове от Украйна бедства край Ахтопол (ОБНОВЕНА)

По негови думи, граничен кораб е разположен в базата в Созопол и е в готовност да отплава с инспектор от „Морска администрация“. Засега обаче се изчаква, тъй като метеорологичните условия не позволяват приближаване до танкера. По предоставена информация от екипажа, плавателният съд не превозва товар.

Извънредно заседание на Областния щаб заради поразения от военни дронове руски танкер, бедстващ край Ахтопол

„При установяването на контакт на живо ще се направи опит на борда да се качат наши служители заедно с инспектора от "Морска администрация". Ако времето се успокои – това може да се направи в светлата част на деня. Ако не – в момента наблюдаваме танкера и с радиокомуникационната ни система, и с термокамери от брега. Той се вижда и с просто око. Наблюдаваме го и с радарната ни система и поддържаме комуникация с екипажа“, допълни Златанов.

Главният комисар уточни, че екипажът е заявил желание да бъде евакуиран, но в момента това не може да бъде извършено безопасно:

„Но тази евакуация трябва да се случи по най-безопасния начин – и за тях, и за служителите, които ще ги евакуират от наша страна. Към момента вълнението е по-високо от 4 бала и е невъзможно евакуацията да се извърши в този момент“, подчерта той.

Ситуацията остава под постоянно наблюдение от българските гранични власти и „Морска администрация“, като спасителна операция ще бъде предприета при първа възможност.


В категории: Царево


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Лидерът на Гренландия със смразяващи думи Лидерът на Гренландия със смразяващи думи 20/01/2026, Вторник 20:19 0
Мария АРНАУДОВА Mоже ли да ни научи AI  да слушаме без да прекъсваме  Mоже ли да ни научи AI  да слушаме без да прекъсваме  20/01/2026, Вторник 18:00 2
11
Коментара по темата
11.
Кунчо
06.12.2025 14:29:53
0
1
Къде спаха гранична полиция трябва още 60% да им вдигнат заплатите. А този Измислен началвик да го уволнят за гафа който направиха
10.
Никола Тодоров
06.12.2025 13:00:03
0
2
Бих искал да направя само коментарии
от техническо естество

1. Този кораб явно няма собствено електрическо захранване, най вероятно не може да осигури и аварийно осветление.
Тогава излиза че не може да вдигне котва.
Варианта е рязане на котвената верига.
2. Кораб с такива размери не може да бъде опериран от 10 членен екипаж. Трябват поне 18 човека.
3. Това е плаваща екологична бомба
Няма понятие празен танкер
- във всички случаи има налично гориво за собствени нужди Гл. Двигател, Генератори
- предполагаемо е бил в баластен преход преди следващо товарене, това значи че не е минал процедура по измиване на товарните вместимости
Явно не работеща система за инерт газ която да намали до безопасно ниво съдържанието на кислород в товарните вместимости.
Това води до наличието на висока концентрация на производните на нефта и опасност от взрив.
4. Час по скоро на кораба трябва да бъде посетен от експерти от морска администрация, да се вземат незабавни мерки кораба да бъде провлачен до безопасен кей.
9.
Няма никаква причина
06.12.2025 12:06:34
0
7
да се блокира града и щом това се прави, явно историята е много мътна... като всички истории в колонията...
8.
кофти матрял
06.12.2025 11:48:27
0
7
Какво му е на времето. Тава ли трябва да е морето да си свършите работата, за която ви се плаща. Или да ви вдигнат заплатите още един път двойно?
7.
moisei s jezala
06.12.2025 11:44:48
0
0
do6li sa a si zemat ot luokoil ostataka
zada moje da si pla6tate po 5 euro litar gorivo kat dodi euroto tai praqt amerikanite karat samoletonosa4i i si gepat gorivoto

stari evreiski nomera
6.
ГРАЖДАНИН
06.12.2025 11:14:18
0
2
Преди няколко седмици двама души успяха да отвлекат от одеско пристанище подобен танкер .Чак когато дойде пред вратата на Бургас го видяха и останаха в невидение .Сага този от Гранична полилиция говори фантасмагории Имало щорм и голямо въ лнение та грапично полицейския кораб неможел да гази за да го порещне преди да достигне Синеморец Ахтопол..Къде им са РЛС ДА ГО ВОДЯТ в ръководството на ГДГП липсва воля за реформи .
5.
Въй
06.12.2025 11:10:55
0
4
Танкерът е без капитан, провлачен и изоставен от турски влекач в наши води.
Екипажът са китайци, поне според клиповете в ютюб.
Добре, че пожарите са изгасени и са успели да пуснат котва.
Дано времето позволи скоро да евакуират екипажа и да изтеглят кораба далеч от брега. Всичко останало са подробности.
4.
Бай..,..
06.12.2025 10:56:15
0
5
Вълнение като в Бермудския триъгълник, нали !. Нещастници!
3.
ИВАН
06.12.2025 10:51:07
0
6
Откъде се е появил кога е бил ударен сдрон
защо нашите слъжби с 70 % увеличение на заплатите не знаят нищо а се оказва че и не могат да помогнат на бедсващите.
2.
gradski
06.12.2025 09:53:29
0
12
Всички заплатаджии са си бъркали в носа. Гранична, армия, трафик.... 20 0метров санкциониран кораб да ни цъфне пред Ахтопол.
1.
Копейка
06.12.2025 09:45:11
6
7
Интересно защо руснаците са довлеки тази гробница от сенчестия си флот до България? Влекачът може да е бил и турски, но му е заявено и платено да свърши тази работа. Кой има полза от това и вече я използва за пропагандни цели?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Mоже ли да ни научи AI  да слушаме без да прекъсваме  Mоже ли да ни научи AI  да слушаме без да прекъсваме  Чатботовете не прекъсват, не осъждат и не бързат с оценки, а могат ли обаче да ни научат на задълбочено слушане Хан Алцек влезе в бургаското училище "К. Преславски“ и стана повод за открит урок Хан Алцек влезе в бургаското училище "К. Преславски“ и стана повод за открит урок Това е поредният поход от инициативата на ротарианските клубове да даряват образите на велики българи на училища в региона "Здравословните“ храни, които звездите всъщност избягват "Здравословните“ храни, които звездите всъщност избягват Лични готвачи на известни спортисти и актьори разкриват защо протеиновите барчета и нискомаслените продукти не са част от менюто им   Зейнеб се фука с антикварни вази за около 50 000 лева Зейнеб се фука с антикварни вази за около 50 000 лева Колекцията от китайски порцелан впечатлява с класически мотиви и висока колекционерска стойност А защо след "Дупката" да нямаме в Бургас сграда под земята с паркова среда отгоре? А защо след "Дупката" да нямаме в Бургас сграда под земята с паркова среда отгоре? След рекордния брой от над 140 проектни предложения от цял свят за преобразяване на територията на непостроения ГУМ в центъра на Бургас, разговарямес арх. Райчев  какво биха искали хората  Предлага се по-строг контрол срещу нелегалните социални услуги Предлага се по-строг контрол срещу нелегалните социални услуги АКСУ ще може да проверява и обекти без лиценз след серия разкрити незаконни домове Пожар в исторически комплекс „Фанагория“ - полицията отхвърля умишлен палеж до момента Пожар в исторически комплекс „Фанагория“ - полицията отхвърля умишлен палеж до момента Единственият у нас музей на прабългарски боен стан се намира на брега на морето, парцелът е много апетитен Бойко Борисов: Изказването на Радев беше нелепо Бойко Борисов: Изказването на Радев беше нелепо Лидерът на ГЕРБ заяви, че България вече е в сърцето на Европа след историческото въвеждане на еврото 4 зодии с най-голям шанс за брак през 2026 година 4 зодии с най-голям шанс за брак през 2026 година Звездите отварят прозорец за сериозни решения, споделен живот и дългосрочни партньорства Маслините укрепват здравето с многобройни ползи за сърцето, имунитета и мозъка Маслините укрепват здравето с многобройни ползи за сърцето, имунитета и мозъка Нови данни сочат, че този традиционен плод може да намали риска от хронични заболявания и да подкрепи метаболитното здраве
Фермерите ни щурмуват Европарламента, протестират срещу ГМО и Меркосур Фермерите ни щурмуват Европарламента, протестират срещу ГМО и Меркосур Български земеделци и пчелари са сред стотиците протестиращи в Страсбург, които предупреждават, че търговското споразумение със страните от Южна Америка ще унищожи европейското производство Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Астронавти от МКС заснеха необичайно ярки северни сияния и учени предупреждават за повишена геомагнитна активност Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Остра размяна на реплики в X между Мъск и Майкъл О'Лиъри постави под въпрос бъдещето на авиокомпанията Тръмп за Гренландия: Европа ще отстъпи, Макрон не е фактор Тръмп за Гренландия: Европа ще отстъпи, Макрон не е фактор Президентът на САЩ възнамерява да наложи 200-процентни мита върху френско вино и шампанско Дневен хороскоп за 20 януари: Ден за прозрения и смели действия Дневен хороскоп за 20 януари: Ден за прозрения и смели действия Звездите насърчават честността, интуицията и личната трансформация за всички зодии Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Маестрото на стила почина на 93 години в дома си в Рим, оставяйки след себе си наследство, което ще вдъхновява поколения дизайнери Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Мери Джо Бутафуоко, оцеляла от случая „Лонг Айлънд Лолита“, разказва за травмата, която никога не отминава Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Арлиндо де Соуза си отиде на 55 години след усложнения от бъбречна недостатъчност Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността По подобие на модерната тенденция "Да се завърнем на село", но с по pinterest визия  "Православният" Владимир Путин се потопи в ледена дупка на Богоявление "Православният" Владимир Путин се потопи в ледена дупка на Богоявление На 19 януари Руската православна църква чества Богоявление или Теофания
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ ГЕРБ няма да се бори срещу Радев, ще го оставим да се бори с реалността Виц на деня Виц на деня Пиян мъж се прибира и жена му от вратата го почва:
- Къде са парите?
- Похарчих ги.
- За какво?
- Купих слон.
Вади левия джоб:
- Ето ти едното ухо.
Вади десния:
- Ето ти другото ухо. Хобота знаеш къде е!
Виц на деня Виц на деня Една жена има две мисии:
1. Да успокои мъжа, когато е ядосан.
2. Да ядоса мъжа, когато е спокоен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитна гледачка, по лайковете ще ви разкаже, кой, кога, къде, с кого и колко дълго!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори